Kouzlo Dominat Person - Jak funguje na PC?

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Jkerry
Poutník
Posts: 93
Joined: 09:27 30. Aug 2009

Kouzlo Dominat Person - Jak funguje na PC?

Post by Jkerry »

Rád bych se zeptal jak fungujou Dominaty na PC charaktery předtím než bych si to bral. Protože postava je zaklínač a má omezený výběr kouzel.
Diodric
Lathanien
Delrick
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Kouzlo Dominat Person - Jak funguje na PC?

Post by kucik »

http://nwn.wikia.com/wiki/Dominate_person

Je jen na hráči, jak to zahraje.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
tao kan
Mistr
Posts: 826
Joined: 17:29 25. Jan 2009
Contact:

Re: Kouzlo Dominat Person - Jak funguje na PC?

Post by tao kan »

ted me tak napadá, smí se ovlivnit i přátelské NPC? Není to jako útok na NPC, tedy bráno jako prohřešek?
TaoKan Nur,Orconur,Tanur Arged,Balran Nebojsa,Lord Aren Aylom,Jacob Achalym,Victorius Melenol,Glarik syn Argedův,Vastim Lágro,Grudur "Kamenná tvář,Drizdor Zau'ndar....hrob se naplňuje
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Kouzlo Dominat Person - Jak funguje na PC?

Post by DenGrasse »

co myslíš? když z někoho uděláš svého oddaného služebníka proti jeho vůli... :wink:
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
tao kan
Mistr
Posts: 826
Joined: 17:29 25. Jan 2009
Contact:

Re: Kouzlo Dominat Person - Jak funguje na PC?

Post by tao kan »

někteří jsou prostě hlupáci, musíš jim ukázat správnou cestu i proti jejich vůli!
TaoKan Nur,Orconur,Tanur Arged,Balran Nebojsa,Lord Aren Aylom,Jacob Achalym,Victorius Melenol,Glarik syn Argedův,Vastim Lágro,Grudur "Kamenná tvář,Drizdor Zau'ndar....hrob se naplňuje
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Kouzlo Dominat Person - Jak funguje na PC?

Post by DenGrasse »

jistě. ty, kdož jim vůli ukazují, dělíme na oficální - krále, ostatní potentáty a úředníky a neoficiální - ty, kteří jsou stíháni králem, ostatními potentáty a úředníky kvůli tomu, že si přisvojují jejich těžce vydobyté pravomoce :mrgreen:
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Necrooo
Měšťan
Posts: 273
Joined: 12:24 17. Sep 2009

Re: Kouzlo Dominat Person - Jak funguje na PC?

Post by Necrooo »

Jeste bych sem zařadil Kněží, kteřé nám také vnucují vůli božskou, je jen otazkou jakym zpusobem a dle toho se dělí na kněží dobré či zlé.
User avatar
tao kan
Mistr
Posts: 826
Joined: 17:29 25. Jan 2009
Contact:

Re: Kouzlo Dominat Person - Jak funguje na PC?

Post by tao kan »

bezva, právě jsem se zařadil ...tak a jde se oblbnout první dívka na kterou narazím v Ivory .)
TaoKan Nur,Orconur,Tanur Arged,Balran Nebojsa,Lord Aren Aylom,Jacob Achalym,Victorius Melenol,Glarik syn Argedův,Vastim Lágro,Grudur "Kamenná tvář,Drizdor Zau'ndar....hrob se naplňuje
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Kouzlo Dominat Person - Jak funguje na PC?

Post by DenGrasse »

Necrooo wrote:Jeste bych sem zařadil Kněží, kteřé nám také vnucují vůli božskou, je jen otazkou jakym zpusobem a dle toho se dělí na kněží dobré či zlé.
to je jednoduché... kněží uznaní státem jsou ti hodní a ostatní jsou ti ... ehm, druzí :mrgreen:
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Kouzlo Dominat Person - Jak funguje na PC?

Post by kucik »

Necrooo wrote:Jeste bych sem zařadil Kněží, kteřé nám také vnucují vůli božskou, je jen otazkou jakym zpusobem a dle toho se dělí na kněží dobré či zlé.
To je přesně ten jednobarevnej pohled na svět. I ,,zlý" kněz může být ve skutečnosti dobrý. Jenom prostě sleduje dobro někoho jiného, nebo má svou představu o tom, co je pro ostatní dobré.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Kouzlo Dominat Person - Jak funguje na PC?

Post by innfra »

Jen si myslím, že tohle kouzlo bylo zamýšlený na moby(npc jako jsou vlci), protože jinak nechápu tu poznámku, že na PC se to změní v daze, což je omámení.
* When cast against a player character or a PC's associate, this spell causes a dazed effect instead.
A moc dlouhou dobu trvání to nemá, takže po vyprchání si začarovaný vše uvědomí a může se nasrat a to i v případě, že se kouzlo nepovede :twisted:
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Kouzlo Dominat Person - Jak funguje na PC?

Post by kucik »

Když se nad tim zamyslíš, tak ono je docela problém, co jinýho s tim kouzlem udělat, když ho zakouzlíš na PC.
NPC se ti na chvíli připojí do party. PC se ti klidně může připojit do party ale tomu nezabrání, aby si dělal co chce a třeba tě i dál rubal, přestože má být loajálním otrokem ;)
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Kouzlo Dominat Person - Jak funguje na PC?

Post by innfra »

jo ták, ale po vypršení kouzla si tedy všechno uvědomim a jsem svůj?
Edit: jako že mě potom co mě ovládnul nemůže dál ovlivňovat.
Otázka je, může po mě můj nový pán chtít abych si vzal život, když si každá postava váží vlastního života ?
Edit2: což to vyvolává další otázku, může po mě chtít abych mu předal třeba kus svojí výstroje ?
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Kouzlo Dominat Person - Jak funguje na PC?

Post by LDamian »

innfra wrote:jo ták, ale po vypršení kouzla si tedy všechno uvědomim a jsem svůj?
Edit: jako že mě potom co mě ovládnul nemůže dál ovlivňovat.
Otázka je, může po mě můj nový pán chtít abych si vzal život, když si každá postava váží vlastního života ?
Edit2: což to vyvolává další otázku, může po mě chtít abych mu předal třeba kus svojí výstroje ?
IMHO>

1. Ano, muze. Jsi jeho otrok stejne jako ovladnute npc (kdyz uz to tedy budes chtit rp zahrat a imho by se to melo rp zahrat, pokud to je aspon trosku mozne). Nicmene systemove sebevrazda neni implementovana, takze spis te treba nazene na ty npc... Ale samozrejme nic nebrani tomu, hodit pri narizene sebevrazde emote "probodl se" a padnout na zem a hrat mrtveho...

EDIT: uvazoval jsme o zdominovani nekoho a pouziti proti vlastnim druhum v CvC, ale systemove nemozne, bo ten efekt daze... co se da delat. Tam holt se realne nepocita s tim, ze to kouzlo bude pouzivane jen na rp shardech v multiplayeru a ze ho kazdy zahraje jak ma... Skoda.

2. Ano muze. Osobne bych to resil stejne, jako kdyz mne nekdo rp zabavi majetek treba pri zajimani a podobne. Tedy emotem "predal mu pozadovanou vystroj" a dal bych to v te situaci hral, jako ze ji nemam, hodil bych si ji do baglu. Tedy muze mne "odzbrojit". A pokud by ta situace skoncila a ja mel rp moznost si tu vyzbroj znovu opatrit "mohl jsem zajit k obchodnikovi, do dilny a umim ji vykovat..." tak bych si ji rp opatril. Realne bych mu nic nedal, to by musela byt hodne zajimava situace a musel bych se sam jako hrac rozhodnout, ze mu ji skutecne realne dam. Jeste bych dal tak penize, ty je mozno sebrat z mrtvoly...

Jinak je to podle mne idealni kouzlo na zajmuti nekoho.

Samozrejme muze to byt take vyber - bud mi das toto a toto nebo te zabiju. Tam je to jako ve vsech situacich (nejen pri dominate) na zvazeni hrace, co je jeho postave a jemu milejsi. Zda treba predat trofej, kus rudy, cast vybavy, penize a nebo mozna smrt a pruchod pres Astarotha. V podstate klasicka situace podobna olupovani...

Mimochodem s tim pamatovanim. Muze te nakonci, pred vyprsenim doby ovladnuti sundat do bezvedomi/zabit - rp nebo skutecne. Takze si pak celou tu situaci nebudes pamatovat dle pravidel.

EDIT2: Pokud by bylo uznano, ze je tu dostatecne vyspela rp komunita, bylo by mozne to kouzlo upravit. POKUD by to kouzlo zakouzlilo PC na jine PC, misto daze efektu by se okouzlenemu vypsala neprehlednutelna hlaska - nyni jsi oddanym otrokem xyz a musis poslechnout jeho prikazy. Po skonceni kouzla (dispell nebo normal) by se vypsalo - tva vule je opet svobodna...

Pak by pri dobre rp hre vsech zucastnenych to kouzlo skutecne slo pouzit i na vytvareni oddanych spolecniku z rad hracu a to i v CvC... Takhle je to jakysi kompromis mezi systemem a rp...

PS: kdyby si s tim nekdo fakt chtel hrat, mohl by se do duse bytosti pridat prepinac - ponechat daze efekt/nechat na rp hre. Tak by si kouzlici sam mohl zvolit, co je mu milejsi.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Kouzlo Dominat Person - Jak funguje na PC?

Post by innfra »

No já nevim, ale když si někdo něco vyžádá, tak mu to dám real ne ? Nebo teda alespoň to tak chápu já...
Protože když něco hraješ, tak to skutečně neuděláš a co z fiktivního brnění bude mít ten co si ho vyžádal ? :?:
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
Locked