Problem s odezvou

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
Jose
Obyvatel
Posts: 115
Joined: 15:56 30. Sep 2009

Problem s odezvou

Post by Jose »

No chtěl sem prubnout esi tu nekdo nebude vědět řešení mého problemu než začnu mlatiti poskytovatele.
Na večír chytam lagy tipu 60sec pohoda 20sec lag a pořád dokola. Použil sem přikaz tracert thalie.pilsfree.cz a v prvni radku mě to vyhodilo bez odezvy a zbytek nešel viš jak 20ms. Tak co poradí mi nejaky pc mag? Předem diky za odpově´d.
Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!
User avatar
Sapal
Měšťan
Posts: 205
Joined: 13:38 03. May 2009

Re: Problem s odezvou

Post by Sapal »

Zkoušel si pingnout i jiný servery?
Jose
Obyvatel
Posts: 115
Joined: 15:56 30. Sep 2009

Re: Problem s odezvou

Post by Jose »

Tak sem trasoval šilenou brahmínu a taky první řádek bez odezvy a zbytek s odezvou až na par, co hazeli jakysi blbosti, ale to bude tim, že to neni herni serv, si myslim.

PS: Mysliš, že to muže byt v poskytovateli? ja mam teda připojeni 4M nebo 8M kdo se v tom ma vyznat lomeno cosi. O2 jihomoravský kraj
Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!
User avatar
Sapal
Měšťan
Posts: 205
Joined: 13:38 03. May 2009

Re: Problem s odezvou

Post by Sapal »

Jestli ti internet jede normálně a ostatní hry neblbnou a blbne ti jen NWN, tak bude spíš chyba v nastavení, ale netušim, co by jí mohlo způsobovat. Možná firewall? Snad se vyjádří někdo, kdo se v tom vyzná víc.
InHuMan
Nováček
Posts: 6
Joined: 12:23 26. Sep 2009

Re: Problem s odezvou

Post by InHuMan »

Jose wrote:No chtěl sem prubnout esi tu nekdo nebude vědět řešení mého problemu než začnu mlatiti poskytovatele.
Na večír chytam lagy tipu 60sec pohoda 20sec lag a pořád dokola. Použil sem přikaz tracert thalie.pilsfree.cz a v prvni radku mě to vyhodilo bez odezvy a zbytek nešel viš jak 20ms. Tak co poradí mi nejaky pc mag? Předem diky za odpově´d.
To že to vypisuje některé řádky "bez odezvy" můžeš v klidu ignorovat, je způsobeno tím že některá síťová zařízení po cestě neodpovídají na ping. (A ignorují tak RFC 1122 a 1812)
Zkus spustit příkaz ping s parametrem -t a normálně hrát. Až to začne lagovat sleduj odezvu (pod 100 ms by to mělo být v pohodě), popř. jesli se některé pakety neztrácejí. (Myslím, že NWN používá UDP datagramy a tam se ztracený pakety nepoznaj. (resp. poznaj až s timeoutem))

Code: Select all

ping -t thalie.pilsfree.cz
Jose
Obyvatel
Posts: 115
Joined: 15:56 30. Sep 2009

Re: Problem s odezvou

Post by Jose »

Tak dneska před obedem sem to zkusil. 21hraču ve hře a zhruba každý 15 paket byl přes 100. Když sem vypnul firewall vypada to, že to přestalo. Jaky firewall byste mi doporučili na hrani misto toho windows? jinak mam win 7.

PS: po znovuzapnutí firewallu to znova lagot nezačlo, 20hraču ve hře. Tak snad už to bude ok.


Zřejmě to ale budu muset sledovat pár dní no :)
Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!
Jose
Obyvatel
Posts: 115
Joined: 15:56 30. Sep 2009

Re: Problem s odezvou

Post by Jose »

Tak firewallem to zřejmě neni. A sem si skoro jisty, že před mesicem mi to jelo bez lagu. Tak to bude asi v poskytovateli přece jen. co myslite?
Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Problem s odezvou

Post by innfra »

Mám W7 ten trapnej FW mi běží a nemám problémy, jelikož máš O2 tak jim zavolej, pořádně je seřvy a po 4 hodinách to asi na měsíc poběží v klidu, alespoň takhle to funguje u mě, i když poslední dobou to pomáhá tak na týden...
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
Jose
Obyvatel
Posts: 115
Joined: 15:56 30. Sep 2009

Re: Problem s odezvou

Post by Jose »

Co je to conflikt 28? Nedávno mě to vypisovalo nwn v bažinách. Měl sem tam pěkný lagy tak esi to náhodou nemá něco společnýho?
Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Problem s odezvou

Post by kucik »

Kdyz vypijes lektvar, muzou se zrusit efekty jinyho lektvaru, kterej nemuze fungovat zaroven. To je ten konflikt lektvaru. Jeho vypisovani je pozustatek debugu.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Jose
Obyvatel
Posts: 115
Joined: 15:56 30. Sep 2009

Re: Problem s odezvou

Post by Jose »

diky, i když mi to někdo jiný už vysvětlil
Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!
venomeq
Šlechtic
Posts: 384
Joined: 17:55 04. Jul 2009

Re: Problem s odezvou

Post by venomeq »

Jo kuciku stahnul sem si novy balik protretu a nahral si je do slozky portraits v Nwn slozce...ovsem dkyz si ted chcu otevrit novou postau a at ji obrazek hra spadne...nemuze tam byt nakej spatnej obrazek? bo bez tech portretu mi to de normalne. stahul sem ty od baern a teen aktualizovanej mega pack a dla tam oba..nevim presnek terej to dela.
Artorius Krows - Bývalý Paladin čestných ochránců úsvitu, člen VI.roty

Darius - RDD bez nároku na kousek štěstí.
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Problem s odezvou

Post by zachy »

Spadne nebo to dlouho neodpovídá? Mě třeba megapack zaměstá PC na 10s než se načte :D
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
Locked