Kradení, okrádání & chmatáctví

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Počet okrádání

Poll ended at 19:43 21. Jan 2010

neomezeně
4
10%
1x po 5min hry
1
3%
1x po 10min hry
12
31%
např 3x za den kdykoliv za sebou
3
8%
Nechat zakázané
19
49%
 
Total votes: 39

User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Post by innfra »

Pokud bude postava A hlídat postavu B a přijde postava C a okrade postavu B a postava A nedostane hlášku o tom že postava C okradla postavu B, tak jsem proti takovému systému!
Samozřejmě postava A hlídající musí mít dotyčné schopnosti (spot lisen search nebo so je potřeba).

Dále bych navrhl možnost zaplatit si hlídání ať už NPC v dílně, které automaticky zajistí že vás nikdo při craftu neokrade, či trvalý poplatek v dílně, bez přítomnosti nějakého NPC.
Zvážit možnost "hlídacích NPC" co by postavu doprovázeli po městě, také za jistý obnos.

Dále bych nerad viděl kradení zbrojí(2x3 střední předmět), protože hodně postav se převlíká do jiných šatů a kupovat si dokolečka nové a předělávat je u barvíře by byl jistě opruz.

Dále bych to asi viděl na zavedení poviného odporu, protože zloděje nemá nikdo rád a zloděj není přítel. Jinak si budu sám házet odpory na každého člověka s tímto povoláním: Assassin, Bard, Rogue, Shadowdancer Pokud se zavede okrádání.

Jak říkala G14, zvážit možnost neukradnutelných předmětů do RP.
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Post by Pajule »

za prvé , fakt sem to nečetla eclé , je toho mocc ;) , aleee...

myslim,že okrádání je dobrá vec a hlavně k RP patří...je jasný,že ti asi těžko urkadnou zbroj co máš třeba na sobě :D ale zlatky určitě , nebo věci co nosíš u sebe.
Myslim,že tam někde někdo(asi sorow) psal , že na okrádání se endá vydělat a to je taky pravda :D i když Berserk a podtemno by možná mohlo vyprávět co nosí hráči u sebe za obnosy :D takže pro okrádání rozhodně sem,at je aspon švanda :D a můžou bejt aspoň nějaký menší skupinky loupežníků , co nebudou muset okrádat jen tim, že tě zabijou přes stínový :)
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Post by innfra »

Jo říká ta co začala chodit v invisu pro jistotu, protože se bojí. :roll:
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Post by Sorrow »

Prosim psat k veci nebo zacnu promazavat :!:
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
CizaD
Poutník
Posts: 51
Joined: 19:33 03. May 2007
Location: Veselá
Contact:

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Post by CizaD »

ANO zakázat okrádáni v dílně
ANO udělat některé předměty které nelze ukrást
NE automatický odpor pro povolání které mají okrádání (jak jí pouhým okem hráč pozná???)
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Post by innfra »

odpor je jen ooc a systémová informa ce proč by nemohl dávat odpor na celý server, krom družiny, když se budu bát zloděje.
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
User avatar
CizaD
Poutník
Posts: 51
Joined: 19:33 03. May 2007
Location: Veselá
Contact:

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Post by CizaD »

innfra wrote:odpor je jen ooc a systémová informa ce proč by nemohl dávat odpor na celý server, krom družiny, když se budu bát zloděje.
Pak si tedy dávej odpor hned na vsechny ve hře sám, protoze takhle mi to přijde opět diskriminujicí vuci postavě s jistou vlastností. Dávat odpor potom na celý server pro všechny mi zavání PvP a ne RP servrem.
Last edited by CizaD on 18:04 16. Jan 2010, edited 1 time in total.
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Post by innfra »

Něco z reálných poznatků na wiki:

Often (but not always) banned or restricted on online persistent world multiplayer servers as it can cause aggravation for players who discover most of their character's equipment stolen.


http://nwn.wikia.com/wiki/Pick_pocket

Ještě bych rád, kdyby mi někdo vysvětlil jak ta krádež systémově probíhá(hody na záchranu).
Děkuji.
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
User avatar
CizaD
Poutník
Posts: 51
Joined: 19:33 03. May 2007
Location: Veselá
Contact:

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Post by CizaD »

innfra wrote:Něco z reálných poznatků na wiki:

Often (but not always) banned or restricted on online persistent world multiplayer servers as it can cause aggravation for players who discover most of their character's equipment stolen.


http://nwn.wikia.com/wiki/Pick_pocket

Ještě bych rád, kdyby mi někdo vysvětlil jak ta krádež systémově probíhá(hody na záchranu).
Děkuji.

UPDATE

Jestli to dobře chápu tak použitá vlastnost je Obratnost a základní nebezpečnost je 20 (30u nepřátelských postav) já jako zloděj házím na tech 20 (30) kde započítávám k mému hodu bonus na obratnost a body v dovednosti okrádání. U okrádane postavy se také započítává bonus nebo postih za obratnost .... podle toho jak je postavaobratná nebo nemotorná. Plus se započte její body ve všímavosti.
Last edited by CizaD on 19:41 16. Jan 2010, edited 2 times in total.
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Post by innfra »

Takže je to trapný, protože když dáš okrádání na víc jak 40, což neni problém i pro neepickou postavu, tak si namastíš kapsu za nic. hod na obranu je prostě nízko. respektive to co popisuješ ty má záchranu do 20(30) + pár bodů v obratnosti, což je nesmysl, když se nebere všímavost a když budeš krást v hide, tak tě uvidím ale hlášku nedostanu a pak je další problém, po jaký době si všimnu že jsem o item přišel ?
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
User avatar
Agnoros
Měšťan
Posts: 169
Joined: 10:28 31. Oct 2009
Contact:

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Post by Agnoros »

Hmm jak řekl Kucik kvuli tomu že se tu o tom budete bavit se to jen tak nezavede :) *uděla dlouhy nos*

no ty hody se mi taky zdají nízko ještě bych k nim připočetl třeba naslouchání .. a lvl postavy .. třeba

.. offtopic: nezavidim skripterum kteří by tohle měli dělat.. když mohou dělat mnoho jinych duležitějších věcí..
sice se budu opakovat za což se omlouvám.. ale na tomhle shardu hraje mnoho lidí pravě proto aby si odpočinulo, odreagovalo a zrelaxovalo, a toto okrádání nás o ten případný relax a "pohodu a klid duše" připraví, teď sic mluvím za sebe, ale věřím že mne v tomhle ostatní podpoří.
Qevorlos de Findeliarn Jest mág dobrého srdce, které ustupuje jeho chtíči po nesmrtelnosti. Taktéže jest vychovatelem a učitelem etiky v sirotčinci karathském.

Znuděn bojem mezi dobrem a zlem. Zcela nad těmito rozpory povznesen

magie neni černa ani bila, stejně jako svět není černobílý .. dělí se jen podle toho jak ji využijete

Febrilioviel Dy'nelamne Čarodějka z řádu azurových mágů.
User avatar
Agnoros
Měšťan
Posts: 169
Joined: 10:28 31. Oct 2009
Contact:

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Post by Agnoros »

innfra wrote:
Dále bych navrhl možnost zaplatit si hlídání ať už NPC v dílně, které automaticky zajistí že vás nikdo při craftu neokrade, či trvalý poplatek v dílně, bez přítomnosti nějakého NPC.
Zvážit možnost "hlídacích NPC" co by postavu doprovázeli po městě, také za jistý obnos.

Dále bych nerad viděl kradení zbrojí(2x3 střední předmět), protože hodně postav se převlíká do jiných šatů a kupovat si dokolečka nové a předělávat je u barvíře by byl jistě opruz.

Dále bych to asi viděl na zavedení poviného odporu, protože zloděje nemá nikdo rád a zloděj není přítel. Jinak si budu sám házet odpory na každého člověka s tímto povoláním: Assassin, Bard, Rogue, Shadowdancer Pokud se zavede okrádání.

Jak říkala G14, zvážit možnost neukradnutelných předmětů do RP.
souhlasím se vším.. odpor bych taktéž zavedl už jen proto že se tím zvýší hod případné oběti..
Qevorlos de Findeliarn Jest mág dobrého srdce, které ustupuje jeho chtíči po nesmrtelnosti. Taktéže jest vychovatelem a učitelem etiky v sirotčinci karathském.

Znuděn bojem mezi dobrem a zlem. Zcela nad těmito rozpory povznesen

magie neni černa ani bila, stejně jako svět není černobílý .. dělí se jen podle toho jak ji využijete

Febrilioviel Dy'nelamne Čarodějka z řádu azurových mágů.
User avatar
Miky
Měšťan
Posts: 183
Joined: 07:21 28. Dec 2008

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Post by Miky »

Agnoros wrote:. ale na tomhle shardu hraje mnoho lidí pravě proto aby si odpočinulo, odreagovalo a zrelaxovalo, a toto okrádání nás o ten případný relax a "pohodu a klid duše" připraví, teď sic mluvím za sebe, ale věřím že mne v tomhle ostatní podpoří.
A taky zakázat PvP a zmenšit postihy za smrt (nebo je úplně zrušit - když přijdou ty hodiny expení vniveč, opravdu to může pokazit večer a na tomhle shardu hraje mnoho lidí pravě proto aby si odpočinulo, odreagovalo a zrelaxovalo).
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Post by innfra »

Miky to je jak srovnávat svíčkovou s pomerančem.
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
User avatar
Agnoros
Měšťan
Posts: 169
Joined: 10:28 31. Oct 2009
Contact:

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Post by Agnoros »

innfra wrote:Miky to je jak srovnávat svíčkovou s pomerančem.
děkuju Innfro
Qevorlos de Findeliarn Jest mág dobrého srdce, které ustupuje jeho chtíči po nesmrtelnosti. Taktéže jest vychovatelem a učitelem etiky v sirotčinci karathském.

Znuděn bojem mezi dobrem a zlem. Zcela nad těmito rozpory povznesen

magie neni černa ani bila, stejně jako svět není černobílý .. dělí se jen podle toho jak ji využijete

Febrilioviel Dy'nelamne Čarodějka z řádu azurových mágů.
Locked