Craftové šaty

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
artaxas
Šlechtic
Posts: 347
Joined: 18:43 07. May 2009

Craftové šaty

Post by artaxas »

Zdravíčko, chtěl bych se optat na craftové šaty. Omlouvám se jestli se to už někde řešilo, ale prostě sem to přehlídl. Jde o to, že všechny šaty s jakkýmkoliv kamenem kromě legendárních s rubínem jsou v podstatě k ničemu. Legendární s rubínem mají tyto vlastnosti: +5 pohltí 5 hp, +5 OC, +6 výcvik, 20 odolat oheň, přičemž šaty z velmistrovské kůže s tím samým kamenem jsou už leda do odpadu: +5 pohltí 5 hp, -2 obratnost, +1 OC. Otázka teda zní takhle: je to záměrně ?
Lorne malvo karathský strážný, lučištnik, hraničář
User avatar
Modrovousice
Měšťan
Posts: 293
Joined: 10:26 29. Sep 2009
Location: Myší díra

Re: Craftové šaty

Post by Modrovousice »

Taky mě docela zaskočili ty šaty a zbroje. Mistrovská je třeba jen +1 OC... kámen si nepamatuji. Možná jde o oslabení mágů, DM ví...
Earania Rastailo - profesionální servírka, pracovitá krejčová, ale hlavně Juanina kněžk. Ex-ředitelka sirotčince.

Rerithien Gweth - zrzavá elfkaa, bývalá žebračka, zámečnice a nynější umělkyně hledající práci

Směsice všelijakých postaviček, které hraju podle nálady.
Necrooo
Měšťan
Posts: 273
Joined: 12:24 17. Sep 2009

Re: Craftové šaty

Post by Necrooo »

Jedna se o saty nebo o robu? To jsou dva rozdilne pojmy totiz.
Pokad o robu, tak je to divne, pokad se ale opravdu jedna o saty, tak v poradku. Nikdo nebude bojovat v satech a hlavne saty jsou saty, spolecenske obleceni.
User avatar
Modrovousice
Měšťan
Posts: 293
Joined: 10:26 29. Sep 2009
Location: Myší díra

Re: Craftové šaty

Post by Modrovousice »

Roba a šaty spadají v krejčařině pod jedno ne?
Earania Rastailo - profesionální servírka, pracovitá krejčová, ale hlavně Juanina kněžk. Ex-ředitelka sirotčince.

Rerithien Gweth - zrzavá elfkaa, bývalá žebračka, zámečnice a nynější umělkyně hledající práci

Směsice všelijakých postaviček, které hraju podle nálady.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Craftové šaty

Post by kucik »

Dost mozna se budou predelavat. Saty byly asi trochu spichnuty horkou jehlou.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Modrovousice
Měšťan
Posts: 293
Joined: 10:26 29. Sep 2009
Location: Myší díra

Re: Craftové šaty

Post by Modrovousice »

Pobavilo mě když jsem ušila šaty z jednoduché kůže a měli -5 nebo -6 OC :D
Earania Rastailo - profesionální servírka, pracovitá krejčová, ale hlavně Juanina kněžk. Ex-ředitelka sirotčince.

Rerithien Gweth - zrzavá elfkaa, bývalá žebračka, zámečnice a nynější umělkyně hledající práci

Směsice všelijakých postaviček, které hraju podle nálady.
User avatar
artaxas
Šlechtic
Posts: 347
Joined: 18:43 07. May 2009

Re: Craftové šaty

Post by artaxas »

Necrooo wrote:Jedna se o saty nebo o robu? To jsou dva rozdilne pojmy totiz.
Pokad o robu, tak je to divne, pokad se ale opravdu jedna o saty, tak v poradku. Nikdo nebude bojovat v satech a hlavne saty jsou saty, spolecenske obleceni.
Z hlediska craftu a systému je to totéž.
Lorne malvo karathský strážný, lučištnik, hraničář
Necrooo
Měšťan
Posts: 273
Joined: 12:24 17. Sep 2009

Re: Craftové šaty

Post by Necrooo »

artaxas wrote:
Necrooo wrote:Jedna se o saty nebo o robu? To jsou dva rozdilne pojmy totiz.
Pokad o robu, tak je to divne, pokad se ale opravdu jedna o saty, tak v poradku. Nikdo nebude bojovat v satech a hlavne saty jsou saty, spolecenske obleceni.
Z hlediska craftu a systému je to totéž.
Tak to se omlouvám, myslel jsem že to je oddělené. Přeci jen v tomto řemeslu nevynikám 8)
Xantipa
DM Thalie
Posts: 364
Joined: 19:38 28. Jan 2008
Location: všudezdejší

Re: Craftové šaty

Post by Xantipa »

Take bych se primluvila o napravu vlastnosti u craft vyrobku krejciho:
saty a pak zbroje (jednickova az trojkova)

Protoze saty i zbroje z legendarni kuze maji zakladni AC +5 (dalsi vlastnosti jsou asi podle kamene), ale vsechny vyrobky z levnejsich kuzi (velmistr, mistr, kvalitni, lepsi a obycejna) maji AC 1 az -5, tim padem se velmi divim, kdyz NPC krejci prodava mistrovske i velmistrovske zbroje (ty jednickove az trojkove) a maji rozumne AC.

Timto zpusobem jak to ted funguje to vidim spise tak, ze jsou v nevyhode postavy do 22 levelu, ktere potrebuji mit zbroj nebo saty, ktere neomezuji obratnost.
User avatar
Modrovousice
Měšťan
Posts: 293
Joined: 10:26 29. Sep 2009
Location: Myší díra

Re: Craftové šaty

Post by Modrovousice »

Také mi přijde nelogické ušít zbroj s OC1 a následně nalepit šutr který způsobí že celkový bonus OC je -4 :D.
Earania Rastailo - profesionální servírka, pracovitá krejčová, ale hlavně Juanina kněžk. Ex-ředitelka sirotčince.

Rerithien Gweth - zrzavá elfkaa, bývalá žebračka, zámečnice a nynější umělkyně hledající práci

Směsice všelijakých postaviček, které hraju podle nálady.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Craftové šaty

Post by DenGrasse »

Ehm.. a přijde ti logické na ně nalepit šutr, který způsobí, že mají OC +4? :mrgreen:
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Xantipa
DM Thalie
Posts: 364
Joined: 19:38 28. Jan 2008
Location: všudezdejší

Re: Craftové šaty

Post by Xantipa »

DenGrasse wrote:Ehm.. a přijde ti logické na ně nalepit šutr, který způsobí, že mají OC +4? :mrgreen:

rada bych na to reagovala a uvedla to na pravou miru:

Mne osobne prijde nelogicke, ze u NPC krejciho jsou zbroje z mistrovske kuze a velmistrovske kuze a maji AC +2 +3 a stejne kvalitni z craftu maji AC v minusu.
User avatar
artaxas
Šlechtic
Posts: 347
Joined: 18:43 07. May 2009

Re: Craftové šaty

Post by artaxas »

DenGrasse wrote:Ehm.. a přijde ti logické na ně nalepit šutr, který způsobí, že mají OC +4? :mrgreen:
Dobrá hláška, ale takhle bychom tu mohli řešit spousty věcí. :mrgreen: Jde o to, že hadry do kterých dáte 115 000 zl mají +5 pohltí 5 hp, -2 obratnost, +1 OC. Jak již někdo psal, pod 22 lvl si to na sebe nikdo dobrovolně nedá, dle mě se to dá používat spíš jako svěrací kazajka, protože ty funkční z legendy se dají použít až od 22 lvlu.
Lorne malvo karathský strážný, lučištnik, hraničář
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Craftové šaty

Post by nomis_b »

Je fakt, ze zbroje vice zaviseji na sutru, nez na kuzi.. Veskrze to bylo udelane, aby odpovidali lehke zbrojem moznostem tezkych kovovych zbroji.

A jinac, planuju prave tohel na srazu probrat, takez uvidime.. sraz uz je pristi vyikend, pokud tam prijedete, muzete tam mit i svuj dil na slovu :D
A zase se craftí...
User avatar
rotona
Poutník
Posts: 59
Joined: 14:19 26. Sep 2009

Re: Craftové šaty

Post by rotona »

Postřehy začínající crafterky :
Zpočátku jsem zkoušela sušit kůže , ale bylo mi líto zlatek za spálené kůže.Jednou jsem našla u mrtvolky
dřevorubeckou sekeru a zkusila posekat nedaleké vrby. Zkusila jsem dřevorubectví , šlo to dobře a bavilo mne to.
Hned po tom jsem zkusila i truhlařinu a i ta mi celkem šla a bavila mne. U NPC lukaře jsem uviděla dobrý luk
s označením ořechový dlouhý luk. Tak ořechový , pomyslela jsem si , takový si vyrobím sama , věděla jsem totiž
že ořech následuje hned po vrbě. Začala jsem se fest snažit a začala i kazit - občas. Když jsem zkazila ořechový luk vůbec mi nebylo do smíchu.
Bohužel ořechové luky které jsem vyrobila nebyli vůbec dobré, vrbové byli -1 to jsem pochodpila proč to tak je,
no nic ořechové jsou obyčejné nedá se nic dělat , ale další druh dřeva , dubový luk už musí být jistě v něčem lepší než obyčejný bez jakehokoli bonusu .
Dřela jsem tedy na dubu , praskl mi velký dubový štít , no nevadí sem si řekla a makala dál.
Ale ouha ani dubový luk nebyl ale vůbec, ale vůbec k ničemu. To už bylo na mne moc na 6 lvlu truhlářky jsem nevyrobila nic kloudneho,
mimo jednoho jedineho vyjmečneho velkého štítu, který jsem dala překupníkovi a který si stejně nikdo nekoupí!
Prodělala jsem ovšem asi 6-7000 zl sice se mi něco vrátilo na výrobcích, ale to prodělek zalepí tak max na 50%,
popravdě jsem se snažila nekazit a nědělat příliš naročné výrobky neměla jsem toliko zlatek.
Tak jsem asi pred týdnem , deseti dny s craftem praštila a raději lítám s balíky to alespon vydělám nějaké zlatky.
Craft mne bavil - mrzí mne to , ale s prodělkem jej dělat nebudu.
Omlouvám se za tento príspevek snad není off topic , kdyby byl tak ho prostě vyhoďte.
Locked