Dvojita sekera

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
Necrooo
Měšťan
Posts: 273
Joined: 12:24 17. Sep 2009

Dvojita sekera

Post by Necrooo »

Zdravim,
nikde jsem to tu nenasel, s jednim Dm jsem o tom mluvil. Poradilo at to dam sem.

Mam dvojitou sekeru. Kdyz ji vemu do ruky mam postih k ab i k dmg.
S timto postihem mam ab 0, bez zbrane mam ab +4

(mam exotick feat, zamereni na dvojitou sekeru, feat obourucnost)

Dle Thalie, je potreba na tuto zbran síla 16, já mám 17.

Tak prosim, zda nekdo ví o co jde a zda je postih na furt, aby se mi sem vyjádril. Díky.
User avatar
Sobik
Rytíř
Posts: 717
Joined: 08:27 12. Apr 2009
Location: Praga

Re: Dvojita sekera

Post by Sobik »

Nejsem si jistej, ale obouručnost ten postih jenom SNIŽUJE, ne? Máš i boj / vylepšenej boj se dvěma zbraněma?
Říkejte mi Sob
Gorok Kovadlina - Trpasličí bojovník z rodu Kovadlinů, stavbař a truhlář. Manžel Agrily.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Dvojita sekera

Post by Bahnak »

Oboustrané zbraně se berou jako kombinace dvou zbraní, pro jejich ovládání a zrušení postihu potřebuješ featy "obouručnost" a "boj dvěma zbraněmi" případně pak ještě "vylepšený boj dvěma zbraněmi"
Takže pokud nejsi Ranger tak si bohužel budeš tyto featy nucen vzit (za predpokladu že nechceš chtít málo AB)
Mimojine pokud ranger nejsi, předpokladem pro tyto featy je obratnost 15...
Při dalších nesrovnalostech odkazuji na NWNWIKI
Last edited by Bahnak on 18:04 04. Feb 2010, edited 1 time in total.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Necrooo
Měšťan
Posts: 273
Joined: 12:24 17. Sep 2009

Re: Dvojita sekera

Post by Necrooo »

Sem prvni lvl zatim jen, takze nemam.
Ale co jsem si to zkousel v jednom modulu tak mi to ten postih nezobrazovalo vedle portretu.

Jinak jestli dobre pocitam - 4ab zaklad + 1za zamereni
Takze postih je -5 k ab coz mi nejak nesedi (k tem dvoum featum ktere zatim nemam)

EDIT: Pocitam s tim ze si je vemu, to v pohode. Jen me zaskocilo ze mi to vyjelo u portretu.
A pak tedy, nevim za co mam snizenej dmg.
Dve zbrane (nebo jedna dvojita) by melo mit postih jen k ab ne?
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Dvojita sekera

Post by Bahnak »

Necrooo wrote:Jinak jestli dobre pocitam - 4ab zaklad + 1za zamereni
Takze postih je -5 k ab coz mi nejak nesedi (k tem dvoum featum ktere zatim nemam)
A pak tedy, nevim za co mam snizenej dmg.
Dve zbrane (nebo jedna dvojita) by melo mit postih jen k ab ne?
Jorgu? Spamovat fora ti de a když se knečne reši neco co určite viš tak tu nejsi...
Ten dmg vypada opravdu divne, to bude určitě nedostatečnou silou, na strankach je uvedeno 16, ale muže to byt překlep, na to bude muset odpovedet Kucik)
Jinak zakladni postih je -8/-4 bez featu
pokud jsi na prvním lvlu se silou 17/+3 a máš zameření na zbraň(+1) a k tomu -8 za postih, k tomu ovšem ještě by měl byt fighteruv zakladni bonus +1 za lvl (tudiž+1), ale možná se pletu... prokoukni wikinu...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Dvojita sekera

Post by nomis_b »

podle wiki:
http://nwn.wikia.com/wiki/Double-sided_weapon

a

http://nwn.wikia.com/wiki/Dual-wield

jde propocitat, oc by jsi mel mit.

tvuj pripad je:
For a double-sided weapon, the off-hand side is considered to be a light weapon.

takze:
light off-hand weapon, plus ambidexterity -4 -4
pokud si das boj 2 zbrnaemi snizi se to na -2/-2 , nize uz to snizit nejde.
vlaepsenym bojem jen odstanes utok druhe navic.


Ale samozrejme NIC ti nesnizuje dmg (jen zaporna sila, nebo poskozena zbran). Takez doporucuji se podivat na to opotrebovani zbrane.
A zase se craftí...
Necrooo
Měšťan
Posts: 273
Joined: 12:24 17. Sep 2009

Re: Dvojita sekera

Post by Necrooo »

Jo diky chlapi.
No takto dal jsem si ted boj dvema zbranemi a mam postih jen -2ab uz. Takze je to ok.
co se tyce snizeni dmg, ja tu zbran kupoval u toho avatara hned na zacatku. A hned od zacatku uchyceni do ruky mam snizeni zranení -1.

Takze defakto nova zbran a uz ma postih do dmg. Na novou od kovare jeste nemam penize takze nemohu ozkouset.
Ale jinak dik za vyjadreni a ujasneni.
User avatar
Tretas
Velmistr
Posts: 1450
Joined: 13:12 01. Oct 2008
Location: Rožnov p. R.
Contact:

Re: Dvojita sekera

Post by Tretas »

Bahnak wrote:
Necrooo wrote:Jinak jestli dobre pocitam - 4ab zaklad + 1za zamereni
Takze postih je -5 k ab coz mi nejak nesedi (k tem dvoum featum ktere zatim nemam)
A pak tedy, nevim za co mam snizenej dmg.
Dve zbrane (nebo jedna dvojita) by melo mit postih jen k ab ne?
Jorgu? Spamovat fora ti de a když se knečne reši neco co určite viš tak tu nejsi...
Ten dmg vypada opravdu divne, to bude určitě nedostatečnou silou, na strankach je uvedeno 16, ale muže to byt překlep, na to bude muset odpovedet Kucik)
Jinak zakladni postih je -8/-4 bez featu
pokud jsi na prvním lvlu se silou 17/+3 a máš zameření na zbraň(+1) a k tomu -8 za postih, k tomu ovšem ještě by měl byt fighteruv zakladni bonus +1 za lvl (tudiž+1), ale možná se pletu... prokoukni wikinu...
Já se dostal ke kompu až teď. :)
Zaprvé, na tuhle sekeru byla potřeba síla 18, krata mi dělal ještě relevel abych neměl postihy.
Zadruhé, potřebuješ obratnost 15 aby sis mohl dát featy boj dvěma zbraněma, obouručnost a vylepšený boj dvěmi zbraněmi.

A za třetí. Sekeru vyhoď dokud je to možné, pokazí ti to celou postavu. :mrgreen:
Hant Sendt - Ztracen neznámo kde.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
Necrooo
Měšťan
Posts: 273
Joined: 12:24 17. Sep 2009

Re: Dvojita sekera

Post by Necrooo »

Tretas wrote:
Bahnak wrote:
Necrooo wrote:Jinak jestli dobre pocitam - 4ab zaklad + 1za zamereni
Takze postih je -5 k ab coz mi nejak nesedi (k tem dvoum featum ktere zatim nemam)
A pak tedy, nevim za co mam snizenej dmg.
Dve zbrane (nebo jedna dvojita) by melo mit postih jen k ab ne?
Jorgu? Spamovat fora ti de a když se knečne reši neco co určite viš tak tu nejsi...
Ten dmg vypada opravdu divne, to bude určitě nedostatečnou silou, na strankach je uvedeno 16, ale muže to byt překlep, na to bude muset odpovedet Kucik)
Jinak zakladni postih je -8/-4 bez featu
pokud jsi na prvním lvlu se silou 17/+3 a máš zameření na zbraň(+1) a k tomu -8 za postih, k tomu ovšem ještě by měl byt fighteruv zakladni bonus +1 za lvl (tudiž+1), ale možná se pletu... prokoukni wikinu...
Já se dostal ke kompu až teď. :)
Zaprvé, na tuhle sekeru byla potřeba síla 18, krata mi dělal ještě relevel abych neměl postihy.
Zadruhé, potřebuješ obratnost 15 aby sis mohl dát featy boj dvěma zbraněma, obouručnost a vylepšený boj dvěmi zbraněmi.

A za třetí. Sekeru vyhoď dokud je to možné, pokazí ti to celou postavu. :mrgreen:
*ceka az kolem projedou nejaky popelari, ceka den, dva, tri tyden, nikde nic* Hmm tak si ji necham.

No k tematu, ta sila fakt nevim, ale na forku mate 17 silu pro ni a ja silu 17 mam a nosit ji mohu. Co se tyce obratnosti a featu to je v pohode. Jen nevim proc mam -1dmg magickym a v boji mi to furt vypisuje ze .. hele tady mate screeny :)
A ted hlavy radte :lol:

EDIT: Spise chci poukazat na to ze nekde je chybka asi, me to nevadi ze tam je -1dmg, proste jen aby o tom tym vedel - treba jde o to ze ta sekera je od toho avatara jak je na zacatku, nevim, proto to sem davam, nestezuji si, jen informuji 8)
Attachments
tutut.jpg
tutut.jpg (32.12 KiB) Viewed 7374 times
User avatar
Tretas
Velmistr
Posts: 1450
Joined: 13:12 01. Oct 2008
Location: Rožnov p. R.
Contact:

Re: Dvojita sekera

Post by Tretas »

To že máš sílu 17, neznamená že sekeru nemůžeš nosit, ale prostě k tomu jsou ty postihy.

A to -1magické, to opravdu nevím čím to je. Nejspíš tou sekerou, mě to nikdy nedělalo.
Hant Sendt - Ztracen neznámo kde.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
User avatar
Garett
Šlechtic
Posts: 453
Joined: 23:50 13. Sep 2008
Location: Zákupy

Re: Dvojita sekera

Post by Garett »

Tretas wrote:To že máš sílu 17, neznamená že sekeru nemůžeš nosit, ale prostě k tomu jsou ty postihy.

A to -1magické, to opravdu nevím čím to je. Nejspíš tou sekerou, mě to nikdy nedělalo.
ja myslim ze to -1 magicke je zrovna ten postih za nedostacnou silu, ne?
Garett - vojak Temne legie, padl za Hag Grar
Jalamyn - uznavany sperkar podtemna
Vugdishnak - otrok se silou obra a inteligenci cajovyho pytliku
a par dalsich...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Dvojita sekera

Post by kucik »

Jo, je.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Necrooo
Měšťan
Posts: 273
Joined: 12:24 17. Sep 2009

Re: Dvojita sekera

Post by Necrooo »

kucik wrote:Jo, je.
Diky
Locked