Neviditelný ve městě.

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
hrusi
Měšťan
Posts: 297
Joined: 09:27 12. Feb 2008
Location: Pilsen city

Neviditelný ve městě.

Post by hrusi »

Mam dotaz ohledně běhání neviditelnosti ve městě. Co jsem koukal do prohřešků, tak za to byl jeden hráč potrestán. Ale zajímá mě jeli to trestrné i "ve vlastním městě" (třeba neviditelnej duergar po hagolu v podtemnu).

Nen jeli to prohřešek v případě, že nesmí běhat povrchmani v neviditelnosti po podtemňáckejch mestěch, proč se prostě a jednoduše strážný u brány nevybaní TSkem a kdyby se o to někdo z povrchu pokoušel stráže ho sejmou a je to v cajku.
=========================
Elundiren R'rorrok
=========================
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Neviditelný ve městě.

Post by LDamian »

Je podle pravidel trestne probihat v neviditelnosti nepratelskym mestem. Tedy povrchnani podtemnackym treba. Predpokladam, ze opacne je to stejne a tedy podtemnak, ktery by se produciroval v invisu nebo utocisti v Ivory nebo Karathe dostane take odpovidajici trest za stejne pravidlo.

TS u straznych to moc neresi. Zabit dva strazne u brany neni v podstate problem. Potiz je, ze spravne by npc nejak inteligentne reagovala, treba vyhlasila poplach, privolala magy a podobne a to jde jen s pritomnosti DM.

Proto pokud to dobre chapu, tak probihani mestem v neviditelnosti neni trestne, pokud si hrac domluvi pritomnost DM, ktere bude moct reagovat za mesto. Podobne je to i s utokama na mesto a nebo obecne ve meste na nekoho. To, ze je to provedeno za nepritomnosti DM, je vlastne zneuziti nepritomnosti dm.


Krome toho pak existuje ciste IC vyhlaska, platna ciste pro mesto Karatha, ktera zakazuje pouzivani neviditelnosti nebo zmeny podob ve meste. To neni ooc pravidlo, ale klasicky rp zakon nebo narizeni, s rp dopadama pri poruseni, pokud je dotycny chycen.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Neviditelný ve městě.

Post by DenGrasse »

Vniknutí v neviditelnosti do města nepřátelské frakce je adekvátní útoku na město, tj. je k němu zapotřebí DM. Pohyb po cizím městě bez DM dohledu je OOC prohřeškem proti pravidlům serveru (AI nemůže reagovat tak, jak by mohlo město).

Hráč, který se toho dopustí, bude stižen OOC trestem, např. stržením XP.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
hrusi
Měšťan
Posts: 297
Joined: 09:27 12. Feb 2008
Location: Pilsen city

Re: Neviditelný ve městě.

Post by hrusi »

LDamian wrote: TS u straznych to moc neresi. Zabit dva strazne u brany neni v podstate problem. Potiz je, ze spravne by npc nejak inteligentne reagovala, treba vyhlasila poplach, privolala magy a podobne a to jde jen s pritomnosti DM.
Tak se zvedne strážnej co hlídají bránu level nebo se jim dá lepší výzbroj, aby měli trochu hráči respekt ne?
LDamian wrote: Krome toho pak existuje ciste IC vyhlaska, platna ciste pro mesto Karatha, ktera zakazuje pouzivani neviditelnosti nebo zmeny podob ve meste. To neni ooc pravidlo, ale klasicky rp zakon nebo narizeni, s rp dopadama pri poruseni, pokud je dotycny chycen.
Už jsi viděl drowa dodržovat IC pravidla povrchmanů? :)
=========================
Elundiren R'rorrok
=========================
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Neviditelný ve městě.

Post by LDamian »

hrusi wrote:
Už jsi viděl drowa dodržovat IC pravidla povrchmanů? :)
Jiste. IC pravidlo povrchnanu rika, ze drow, zejmena ten na povrchu, je nepritel a musi zemrit. :twisted: A co sem tak v posledni dobe videl, tak to drowove celkem respektuji. :wink:
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Neviditelný ve městě.

Post by Bahnak »

jop, snažíme se dodržovat vaše zvyky a kvičet vam na čepelích...:-)

Jinak myslim že pohyb po vlastnim podtemnackem meste až takovy prohresek neni... a to bylo asi puvodni jadro problemu ne? Proste ten hajzli nechce byt viden tak neni... pravidla drowove nemaji, byly by znakem slabosti. A jak řika drowi porekadlo: Lil Alurl Velve Zhah Lil Velkyn Uss //Nejlepší nůž je ten, který nejde vidět//
Muj nazor, nekamenovat, nikomu nevnucuju...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
hrusi
Měšťan
Posts: 297
Joined: 09:27 12. Feb 2008
Location: Pilsen city

Re: Neviditelný ve městě.

Post by hrusi »

Bahnak wrote:jop, snažíme se dodržovat vaše zvyky a kvičet vam na čepelích...:-)
Trefný. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
=========================
Elundiren R'rorrok
=========================
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Neviditelný ve městě.

Post by DenGrasse »

Pohyb drowa po drowím (nebo jiném podteňáckém městě) není problém. Zakázán je pohyb po městě jiné frakce (povrchňané v podtemnu a naopak) a v karathě navíc platí IC vyhláška o tom, že ani povrchňané se tam nemohou pohybovat skryti. drowové žádné podobné pitomosti nevydávají, kdo se jim nelíbí, toho prostě zabijou. nebo i komplikovaně... :mrgreen:
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Neviditelný ve městě.

Post by zachy »

Co vím tak v podtemnu jsou na hradbách beholdeři, tak proč nemaj permanentně prohlédni neviditelnost?
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Neviditelný ve městě.

Post by sandoftime »

je to zakázáno pravidlem, tudíž ta npc prohlédnutí neviditelnosti mít nemusí

podívejte se na to z opačné strany, v případě, že postavy naopak na město utočí pod dohledem DM, pak mohou onu neviditelnost/skrývání využít jako čistě IC moment překvapení, který je(za dohledu DM který bude příslušně za obyvatele města reagovat) naprosto v pořádku

můj pohled na věc
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
Locked