z nemrtvých andílci? :)

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

černý vlk
Šlechtic
Posts: 426
Joined: 19:01 06. Mar 2009

Re: z nemrtvých andílci? :)

Post by černý vlk »

Luelle wrote:
černý vlk wrote:
Czech_Luthor wrote:

hmmm to je nesmysl

zákoné znamená organizované, mající "vyšší" cíle, zastavající nějaký princip atd atd

pokud znáš pravidla WoD takoví ventrue či teradoři jsou čisté zákonné zlo - jednají v rámci nějaké společnosti a kariéry, intrikují atd

ale rozkládající se zombie, která jde zabít, kam ukáže právě to zákonné zlo prstem? nemá na zákonnost kapitál
takže míra organizace se podepisuje na přesvědčení? chápu to dobře? Když někdo sleduje vyšší cíle a pracuje pro "společnost". je zákonný..když jedná náhodně, na vlastní pěst, intuitivně, je chaotic? co pak paladinové? potulní rytíři bojující za dobro? ti, kteří neslouží nějakému řádu...
Spammaster zakázaného kanálu (9.10.2011 potrestán)
User avatar
Luelle
Velmistr
Posts: 1086
Joined: 18:54 20. Dec 2009

Re: z nemrtvých andílci? :)

Post by Luelle »

paladin vždy slouží nějakému řádu, proto má jako podmínku zákoně dobré přesvědčení
Jedna Blondie vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přivede, do temnoty sváže.

„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
černý vlk
Šlechtic
Posts: 426
Joined: 19:01 06. Mar 2009

Re: z nemrtvých andílci? :)

Post by černý vlk »

Luelle wrote:paladin vždy slouží nějakému řádu, proto má jako podmínku zákoně dobré přesvědčení
slouží řádu? takže bych nemohl hrát paladina jako potulného fanatického zastánce dobra? vždy bych musel "sloužit" vyšším cílům nějakého řádu?
Spammaster zakázaného kanálu (9.10.2011 potrestán)
User avatar
Luelle
Velmistr
Posts: 1086
Joined: 18:54 20. Dec 2009

Re: z nemrtvých andílci? :)

Post by Luelle »

černý vlk wrote:
Luelle wrote:paladin vždy slouží nějakému řádu, proto má jako podmínku zákoně dobré přesvědčení
slouží řádu? takže bych nemohl hrát paladina jako potulného fanatického zastánce dobra? vždy bych musel "sloužit" vyšším cílům nějakého řádu?
můžeš hrát ChoT - Champion of Thorm - Thormův šampion

to sedí na to, jak to popisuješ
Jedna Blondie vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přivede, do temnoty sváže.

„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
černý vlk
Šlechtic
Posts: 426
Joined: 19:01 06. Mar 2009

Re: z nemrtvých andílci? :)

Post by černý vlk »

Luelle wrote:
černý vlk wrote:
Luelle wrote:paladin vždy slouží nějakému řádu, proto má jako podmínku zákoně dobré přesvědčení
slouží řádu? takže bych nemohl hrát paladina jako potulného fanatického zastánce dobra? vždy bych musel "sloužit" vyšším cílům nějakého řádu?
můžeš hrát ChoT - Champion of Thorm - Thormův šampion

to sedí na to, jak to popisuješ
takže takového paladina hrát nemůžu, je to tak? prostě paladin se hodí pouze do škatulky "sloužící řádu"...takže všichni, kdo hrají paladina, který ?nepracuje" pro nějakou společnost / řád, nesplňují podmínku hry za přesvědčení? a co mniši?
Spammaster zakázaného kanálu (9.10.2011 potrestán)
User avatar
Luelle
Velmistr
Posts: 1086
Joined: 18:54 20. Dec 2009

Re: z nemrtvých andílci? :)

Post by Luelle »

Luelle wrote:paladin vždy slouží nějakému řádu, proto má jako podmínku zákoně dobré přesvědčení
co je na té větě nejasného?

mnich má podmínku lawful ale není to paladin, mniši obvykle nesou nějaký kodex v sobě,souvisí to s ovládáním mysli - pod mnichem si představím východní náboženství - buddhismus atd

paladin je dokonalý středověký rytíř, bez bázně a hany, ochraňující vdovy a sirotky, zabíjející tieflingy, velebící svého dobrého boha každým nádechem a výdechem
Jedna Blondie vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přivede, do temnoty sváže.

„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
User avatar
Czech_Luthor
Rytíř
Posts: 686
Joined: 11:31 01. Feb 2008
Location: Trondheim, Norsko

Re: z nemrtvých andílci? :)

Post by Czech_Luthor »

Blbost, sorry Luelle ale to je blbost. Svobodní potulní rytíři čili Paladinové nemusejí mít řád.
Fallion Meynolds - Hrdý hraničář, manžel Kory Meynolds - té nejkrásnější ženy na Thalii - a otec tří krásných dětí.

Člen Virtuálního Páru

Samozvaný SpamMaster v nejlepších letech!

Our love is a bed of nails
Love hurts good on a bed of nails
I'll lay you down and when all else
Fails
I'll drive you like a hammer on a
Bed of nails
Baby when you scratch,
you know I'm gonna bite!
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: z nemrtvých andílci? :)

Post by sandoftime »

ne paladin nemusí mít řád jakožto nějaký spolek, být lawful, tedy zákonný znamená třeba i ctít pouhý svůj vlastní vnitřní kodex, rytířský kodex aniž by byl dotyčný členem nějakého řádu, nebo třeba ctít zákony nějakého města a ty hájit

důležité je tam to mít nějaké zásady a těch se držet
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
Necrooo
Měšťan
Posts: 273
Joined: 12:24 17. Sep 2009

Re: z nemrtvých andílci? :)

Post by Necrooo »

Tedy nevím ale mám pocit že autor chtel poukazat na to že v nejakym dungeonu je zlo a on měl něco proti tomu zlu (zbran, imky, nevim cokoliv). Jenze ejhle ono to nefungovalo.
A pro me je tedy jedno jestli je zombik zakone, neutralne, ci chaoticky zlej. Je to zlo, je a to je vse.

Spise by bylo lepsi kdyby vlk poukazal presne na to v cem je presne problem, co nefungovalo.
User avatar
Luelle
Velmistr
Posts: 1086
Joined: 18:54 20. Dec 2009

Re: z nemrtvých andílci? :)

Post by Luelle »

já si tak paladina představuju... ale ok nejsem neomylná

spíš vnímám jako toho osamotnělého ChoT, ale to je jedno

každopádně zlo je zlo at je lawful, choatic nebo neutral - pokud ta imka, zbran blábláb není na vyloženě "nějaké" zlo

zbraň proti "neutrálnímu zlu" těžko bude funkční na zákonné atd
Jedna Blondie vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přivede, do temnoty sváže.

„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
Necrooo
Měšťan
Posts: 273
Joined: 12:24 17. Sep 2009

Re: z nemrtvých andílci? :)

Post by Necrooo »

Luelle wrote:já si tak paladina představuju... ale ok nejsem neomylná

spíš vnímám jako toho osamotnělého ChoT, ale to je jedno

každopádně zlo je zlo at je lawful, choatic nebo neutral - pokud ta imka, zbran blábláb není na vyloženě "nějaké" zlo

zbraň proti "neutrálnímu zlu" těžko bude funkční na zákonné atd
Ja zas tedy nevidim logiku v tom, ze se zbran deli zda je proti lawful, chaotic ci neutral.
U osob, bytosti to pochopim, ten, onen, kazdej se chova jinak, ok.
Ale jak je mozne ukovat zbran se zamerenim na jedno z tech tri? Z toho my jde hlava kolem tedy uz.
Jak to vidi pan Nomis_B jakozto tvurce craftu. - Tady bych sím prosil vysvetlit.
User avatar
Luelle
Velmistr
Posts: 1086
Joined: 18:54 20. Dec 2009

Re: z nemrtvých andílci? :)

Post by Luelle »

Necrooo wrote:
Luelle wrote:já si tak paladina představuju... ale ok nejsem neomylná

spíš vnímám jako toho osamotnělého ChoT, ale to je jedno

každopádně zlo je zlo at je lawful, choatic nebo neutral - pokud ta imka, zbran blábláb není na vyloženě "nějaké" zlo

zbraň proti "neutrálnímu zlu" těžko bude funkční na zákonné atd
Ja zas tedy nevidim logiku v tom, ze se zbran deli zda je proti lawful, chaotic ci neutral.
U osob, bytosti to pochopim, ten, onen, kazdej se chova jinak, ok.
Ale jak je mozne ukovat zbran se zamerenim na jedno z tech tri? Z toho my jde hlava kolem tedy uz.
Jak to vidi pan Nomis_B jakozto tvurce craftu. - Tady bych sím prosil vysvetlit.
já nevím, jestli je to tenhle případ,jen poukazuju na to, že je to možná důvod proč to nefungovalo

vím, že se mi u lukl povedlo vyrobit luky se záchranými hody proti "zákoně neutrálnímu" "neutrálně zlému" a pár dalších
Jedna Blondie vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přivede, do temnoty sváže.

„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: z nemrtvých andílci? :)

Post by sandoftime »

smite evil je na evil

tzn. na chaotic evil, neutral evil i na lawful evil

na prklatce, což jsou prokazatelně nemrtváci, upíři v urgoldově doupěti to nefunguje

dále to nefunguje v kanálech na členy zeirova kultu (zlý bůh má asi dobré věřící)

odhaduji že na to samé poukazoal vlk :) a s paladinama do spamu, beztak tam patřej!
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
černý vlk
Šlechtic
Posts: 426
Joined: 19:01 06. Mar 2009

Re: z nemrtvých andílci? :)

Post by černý vlk »

ok, takže paladin si hlídá svůj kodex, vnitřní přesvědčení..jak se třeba liší od licha? nebo upíra? taky můžou mít své cíle, svůj "řád", podle kterého se chovají...pro mě je to ta samá kasta...paladin nedá dopustit na dobro, snaží se o něj, je o něm přesvědčen...a nemrtvý? vždyť tam to je taky tak zakořeněná představa o náplni života (neživota)..

PS: nemám z toho žádný profit, je mi funkčně šumafuk jestli je ta zombie hodná, zlá, žlutá, fialová...ekluje se mi jen ta představa

PSS: jde o jeden artefakt jednoho paladina...řekněme, že proti nemrtvým zrovna moc není :D
Spammaster zakázaného kanálu (9.10.2011 potrestán)
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: z nemrtvých andílci? :)

Post by DenGrasse »

Dovedu si překvapit, že zombie nejsou zlé. Ke zlu totiž potřebuješ nějakou inteligenci, abys ho mohl páchat. Zombie jen sledují svůj jediný pud, zničit vše živé kolem. K tomu nemusí být za každou cenu zlé. Vlastně ani nepotřebují přesvědčení.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Locked