NPC po wipu
Ten presny casovy posun este nie je jasny, bude upresneny a podla toho sa rozhodne, takze zatial s kludom vymyslajte. Vsetko sa moze hodit a pouzit.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
časový posun
nestačilo by 50 let - aby všichni byli zralí na domov důchodců??
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
Re: časový posun
Přesně tak! S tímto bych naprosto souhlasil, podobnou dobu považuji na ideální. Bežné postavy již budou pro praktikování nějakého dobrodruhování příliš staré, ale naopak to nedává jasný obraz jejich budoucnosti/minulosti - smrt.monstera wrote:nestačilo by 50 let - aby všichni byli zralí na domov důchodců??
Vzhledem k tomu, že téměř všichni zde hrají postavy přibližně v období různě zralého mládí, půl století akorát odpovídá jistému důchodu - PC/NPC by mohly předávat své zkušenosti, občas povyprávět příběh, říct něco ze svého mládí...vše podle vůle hráče. Někdo jiný si přichystá epickou smrt, někdo ale naopak může mít rád poklidný život a otevřené osudy.
Zájemci by si mohli svou postavičku někde ztvárnit, i když jde třeba o člověka. Samozřejmě asi ne na hlavní karathské třídě, ale např. místo nějakého zákazníka v hospodě by mohl vysedávat vysloužilý bojovník Berserk, pak samozřejmě gildy mohou mít své dušičky, nadřízené, kmety a učitele, legendární ppaladin by mohl najít místo v chrámu jakožto inkvizitor....padesát let zkrátka podle mě nabízí mnohem více možností a logických návazností než stoletá zející díra.
Za sto let se toho může tolik změnit k nepoznání, ale za padesát třeba můžeme přímé vidět důsledky určitých činů a osudů mnohem jasněji.
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Jop...a dál by mě zajímalo, pokud už je jasno, japa se to provede s konkrétními současnými NPC, když už je podle hlasování v podstatě rozhodnuto o posunu času. Mám na mysli hlavně obchodníky a hodnostáře, kteří mají jedinečná jména a popisky. Já si je pamatuji, tudíž by bylo divné, abych potkával po X letech stále stejná NPC, když PC už zestárnou či zemřou a budou nanebevzeti.
Přijde mi až zbytečné všechny vyměňovat, což takhle s výmluvou, že jde o rodinnou živnost, prostě nechat na mnoha místech ty samé postavičky?
Anebo jim šalamousky do jména připsat přízvisko "Junior", aby bylo vidět, že krámek dědí syn/dcera/vnučka/vnuk, shodou okolností s velice podobnými fyzickými i mentálními rysy? 
Takhle, ptám se obzvlášť kvůli psaní rozhovorů, kde se profiluje i charakter NPC. Bylo by podivné, abych napsal rozsáhlou konverzaci pro tesaře Piera, abych následně zjistil, že už je třicet let po smrti.
Přijde mi až zbytečné všechny vyměňovat, což takhle s výmluvou, že jde o rodinnou živnost, prostě nechat na mnoha místech ty samé postavičky?
Takhle, ptám se obzvlášť kvůli psaní rozhovorů, kde se profiluje i charakter NPC. Bylo by podivné, abych napsal rozsáhlou konverzaci pro tesaře Piera, abych následně zjistil, že už je třicet let po smrti.
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Tak Bu se toho nedozitje - uz ted je to postarsi pulork. Taky po nem nic nezbyde, nejspis by ke staru stejne vsechno prochlastal a prozral.
Ale mozna by ho sem tam mohl nekdo zminit. Koneckoncu BU je vdecna postavicka na to, aby se o nem neprimo vypravelo.
Kapitan strazi Ivorske domobrany: "nejste zadny pulorci, aby ste se mne tu nalejvali ve sluzbe, takze jak nekde uvidim flasku, tak bude zle!!"
"Bu! Ughr!" - pozdrav kterym nekteri obyvatele Ivory zdravi pulorky.
Maminka v Ivory smerem k diteti: "a jestli budes zlobit, prijde si pro tebe BU!"
Ale mozna by ho sem tam mohl nekdo zminit. Koneckoncu BU je vdecna postavicka na to, aby se o nem neprimo vypravelo.
Kapitan strazi Ivorske domobrany: "nejste zadny pulorci, aby ste se mne tu nalejvali ve sluzbe, takze jak nekde uvidim flasku, tak bude zle!!"
"Bu! Ughr!" - pozdrav kterym nekteri obyvatele Ivory zdravi pulorky.
Maminka v Ivory smerem k diteti: "a jestli budes zlobit, prijde si pro tebe BU!"
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
No niektore veci v Thalii sa zmenia, takisto ako je v plane aj uprava starych lokacii (napr. nova rozsirena Isilska pevnost...), takze sa zmenia aj niektore NPC. O presnom vyvoji "realii" sa stale debatuje, ale uz coskoro hadam bude jasne a pak usporiadam poradu so vsetkymi, ktory sa budu podielat na tvorbe realii. Takze vyckajte este chvilku a vsetko sa dozviete nacas, teda hned ako budu jasne aspon ake take konecne zavery. 
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Zdravím všecky a obzvlášť ty které uctívají dei-ananga. Napadlo mě že bych mohl založit kostel,klášter či chrám na jeho počest a měl by stát někde mimo velké město na pomoc ztraceným nebo ztrádajícím dobrodruhům. Tak volám všecky dobra dbalé kleriky, paladiny či jiné hrdiny, kteří by byli ochotni přispět i malou částkou na tento kostel a stali by se jeho obyvateli. Jen nevím kam tento kostel či klášter (možná i obchodní středisko kdyby se toho DM nějak chytli) umístit, aby byl na nějakém vzdáleném místě bez civilizace a přitom na křižovatce obchodních cest nebo cest dobrodruhů, kde by tito dobrodruhové mohli najít klid na svých cestách. 
- Lord_Berserk
- Velmistr
- Posts: 1056
- Joined: 11:23 28. Apr 2007
- Location: Plzeň
- Contact:
R.I.P.
Jo tech 50.let by bylo dobry...uvidime, jinak dik Najive ze sis vzpomel na myho barbara ale ten stejnak i za tech 50.let bude pod drnem ted je mu asi uz 44 letŽorž wrote:Zájemci by si mohli svou postavičku někde ztvárnit, i když jde třeba o člověka. Samozřejmě asi ne na hlavní karathské třídě, ale např. místo nějakého zákazníka v hospodě by mohl vysedávat vysloužilý bojovník Berserk, pak samozřejmě gildy mohou mít své dušičky, nadřízené, kmety a učitele, legendární ppaladin by mohl najít místo v chrámu jakožto inkvizitor....padesát let zkrátka podle mě nabízí mnohem více možností a logických návazností než stoletá zející díra.
...VIKINGS are back...your agony begins !!! 
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking