Vyučování romštiny na školách?
Re: Vyučování romštiny na školách?
S mateřskejma je problém, jedno se uživit dá, ale s víc už je problém a naopak tak deset dětí uživí rodiče. 
Říkejte mi Sob
Gorok Kovadlina - Trpasličí bojovník z rodu Kovadlinů, stavbař a truhlář. Manžel Agrily.
Gorok Kovadlina - Trpasličí bojovník z rodu Kovadlinů, stavbař a truhlář. Manžel Agrily.
Re: Vyučování romštiny na školách?
Zastávám názor, že je užitečnější neodírat pracujícího rodiče z kůže, tudíž bude schopen uživit ženu a dítě. Než sejmout pracujícího na daních a následně to rozházet podle nesmyslnýho klíče.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Vyučování romštiny na školách?
jako chapu prco ji snizuji. Jejich duvod je, ze je tu skupina lidi, kteri si porizuji dite pro penize, a ty stejne stat nepotrebuje.
pak je tu skupina lidi, ktera si poridi deti protoze je chteji, a ty materska zas tak moc nevytrhne, budou mit deti i za nizke materske.
Takze pro stat je pri snizovani vsech vydaju jasny krok snizit i materskou, protoze svoji nejdulezitejsi skupinu to stejne neovlivni a snizi se vydaje.
Ale jak sem rekl, nevadilo by mi, kdyb ytreba zrovna tu materskou nezmensili... ale zas i ted se pocita dle odpracovnaeho jenze dle :
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/ma ... olena.html
jeste sem nasel hezke srovnani: http://www.penize.cz/kalkulacky/matersk ... terska2010
plat 15.000
2009 2010
Vaše denní dávka bude: 346 Kč 267 Kč
Vaše měsíční dávka bude: 10 380 Kč 8 010 Kč
Plat 8000 (minimalni mzda)
2009 2010
Vaše denní dávka bude: 185 Kč 143 Kč
Vaše měsíční dávka bude: 5 550 Kč 4 290 Kč
(dorovnano na minimum 7600)
(tedy bylo jedno zda pred ditetem pracujete, ci ne.... kdyz mate minimlani mzdu, rozdil 8000 a 7600 je fakt minimlani, takze duvod proc radsi dite, s nasledujicim i pridavky nez pracovat je jasny....)
Plat 1
2009 2010
Vaše denní dávka bude: 1 Kč 1 Kč
Vaše měsíční dávka bude: 30 Kč 30 Kč
(dorovnano na minimum 7600)
pak je tu skupina lidi, ktera si poridi deti protoze je chteji, a ty materska zas tak moc nevytrhne, budou mit deti i za nizke materske.
Takze pro stat je pri snizovani vsech vydaju jasny krok snizit i materskou, protoze svoji nejdulezitejsi skupinu to stejne neovlivni a snizi se vydaje.
Ale jak sem rekl, nevadilo by mi, kdyb ytreba zrovna tu materskou nezmensili... ale zas i ted se pocita dle odpracovnaeho jenze dle :
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/ma ... olena.html
sem to propocital, ze i s vyplatou 15.000 mesicne se dostanete zhruba na 7900 materske, takez jestli mate 15.000, 6000, nebo 0 vyplatu, dostanete stejnou materskou.... skoda noPPM se vypočítává jako 60 % z denního vyměřovacího základu.
Denní vyměřovací základ se upravuje takto:
* z částky do 791,- se počítá 90%
* z částky od 791,- do 1186,- se počítá 60%
* z částky od 1 186,- do 2 371,- se počítá 30%
* k částce nad 2 371,- se nepřihlíží
Denní vyměřovací základ se zjišťuje tak, že se vyměřovací základ za rozhodné období (většinou předchozích 12 měsíců) dělí počtem kalendářních dnů připadajících na rozhodné období. Nezapočítávají se kalendářní dny nepřítomnosti zaměstnance v práci, za které mu nenáleží mzda, dočasná pracovní neschopnost, v níž náleží náhrada mzdy, nemocenské, PPM nebo ošetřovné.
Maximální výše PPM je 23 490,- / měsíc (30 dnů).
Minimální výše PPM je 7 600,- / měsíc. Vyjde-li PPM nižší, má rodič nárok na doplatek do výše RP, tedy do 7 600,-.[/color]
jeste sem nasel hezke srovnani: http://www.penize.cz/kalkulacky/matersk ... terska2010
plat 15.000
2009 2010
Vaše denní dávka bude: 346 Kč 267 Kč
Vaše měsíční dávka bude: 10 380 Kč 8 010 Kč
Plat 8000 (minimalni mzda)
2009 2010
Vaše denní dávka bude: 185 Kč 143 Kč
Vaše měsíční dávka bude: 5 550 Kč 4 290 Kč
(dorovnano na minimum 7600)
(tedy bylo jedno zda pred ditetem pracujete, ci ne.... kdyz mate minimlani mzdu, rozdil 8000 a 7600 je fakt minimlani, takze duvod proc radsi dite, s nasledujicim i pridavky nez pracovat je jasny....)
Plat 1
2009 2010
Vaše denní dávka bude: 1 Kč 1 Kč
Vaše měsíční dávka bude: 30 Kč 30 Kč
(dorovnano na minimum 7600)
A zase se craftí...
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Vyučování romštiny na školách?
He he kdyz uz sme u tech kalkulacek:
http://www.penize.cz/kalkulacky/narozen ... Ditete2010
Srovnani dvou rodin:
a) matka 15.000, otec 20.000 (jde o HRUBY prijem, takze podle me to muze byt i cca prumerna rodina)
b) matka 8000 , otec 10.000 (vychazi cca stejne kdzy oba za minimalni mzdu)
Oboum se ma narodit dite, jak to dopadne pred , v prubehu a po :
a)
Příjem před nástupem na mateřskou 28 255 Kč
Příjem měsíc před porodem po nástupu na mateřskou 23 860 Kč
Příjem první měsíc po porodu 37 750 Kč
Měsíční příjem od druhého měsíce do šestého měsíce po porodu 24 750 Kč
Měsíční příjem od šestého měsíce po porodu do konce rodičovské dovolené 24 340 Kč
b)
Příjem před nástupem na mateřskou 16 020 Kč
Příjem měsíc před porodem po nástupu na mateřskou 13 190 Kč
Příjem první měsíc po porodu 27 630 Kč
Měsíční příjem od druhého měsíce do šestého měsíce po porodu 14 630 Kč
Měsíční příjem od šestého měsíce po porodu do konce rodičovské dovolené 17 940 Kč
Suma sumarum:
rodina a) s ditetem prijde o prijem 4000/mesic (pridavky porodne 9000 rozpocitane na 3 roky je 250 mesicne, takze se ztrati )
rodina b) s ditetem si vydela 2000/mesic (+ pridavky porodne cca 9000, takze jako by po 3 roky + 2250/mesic rodine)
http://www.penize.cz/kalkulacky/narozen ... Ditete2010
Srovnani dvou rodin:
a) matka 15.000, otec 20.000 (jde o HRUBY prijem, takze podle me to muze byt i cca prumerna rodina)
b) matka 8000 , otec 10.000 (vychazi cca stejne kdzy oba za minimalni mzdu)
Oboum se ma narodit dite, jak to dopadne pred , v prubehu a po :
a)
Příjem před nástupem na mateřskou 28 255 Kč
Příjem měsíc před porodem po nástupu na mateřskou 23 860 Kč
Příjem první měsíc po porodu 37 750 Kč
Měsíční příjem od druhého měsíce do šestého měsíce po porodu 24 750 Kč
Měsíční příjem od šestého měsíce po porodu do konce rodičovské dovolené 24 340 Kč
b)
Příjem před nástupem na mateřskou 16 020 Kč
Příjem měsíc před porodem po nástupu na mateřskou 13 190 Kč
Příjem první měsíc po porodu 27 630 Kč
Měsíční příjem od druhého měsíce do šestého měsíce po porodu 14 630 Kč
Měsíční příjem od šestého měsíce po porodu do konce rodičovské dovolené 17 940 Kč
Suma sumarum:
rodina a) s ditetem prijde o prijem 4000/mesic (pridavky porodne 9000 rozpocitane na 3 roky je 250 mesicne, takze se ztrati )
rodina b) s ditetem si vydela 2000/mesic (+ pridavky porodne cca 9000, takze jako by po 3 roky + 2250/mesic rodine)
A zase se craftí...
Re: Vyučování romštiny na školách?
Mě by se docela zamlouvalo být přidruženým státem USA jako třeba Portoriko...Lepší než být střídavě vasalem Ruska a Německa...( Ale ne za prezidentování Obamy, to se amerikáni zbláznili.)KaTo wrote:a já myslel, že vzhledem k tomu kam leze naše populistická populace politiků, tak se spíš staneme detašovanou kolonií USA![]()
. A v tom případě bych kromě angličtiny zavedl zpátky katechismus
.
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
Re: Vyučování romštiny na školách?
kamarád říká =)
radši se mýlit s Amerikou než mít pravdu s Ruskem
ovšem... já nejsem ani pro jedno, bývaly doby kdy jsme MY vládli Evropě
radši se mýlit s Amerikou než mít pravdu s Ruskem
ovšem... já nejsem ani pro jedno, bývaly doby kdy jsme MY vládli Evropě
Jedna Blondie vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přivede, do temnoty sváže.
„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
Re: Vyučování romštiny na školách?
To počítání mateřskejch je desivý.
Říkejte mi Sob
Gorok Kovadlina - Trpasličí bojovník z rodu Kovadlinů, stavbař a truhlář. Manžel Agrily.
Gorok Kovadlina - Trpasličí bojovník z rodu Kovadlinů, stavbař a truhlář. Manžel Agrily.
Re: Vyučování romštiny na školách?
to je topic hehe
ale radsi se vyjadrovat nebudu, nechci byt sprosty 
Re: Vyučování romštiny na školách?
mě se líbí jak vždycky něco Nomis veme a udělá z toho rovnici nebo to detailně rozepíše 
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Vyučování romštiny na školách?
tak mám radši fakta, než žvástyKrata wrote:mě se líbí jak vždycky něco Nomis veme a udělá z toho rovnici nebo to detailně rozepíše
Žvásty umí psát každej, ale podívat se na to s rozumným nadhledem jak to ve skutečnosti je, a jakej je rozdíl... to mi přijde plodnější.
Když ty čísla totiž neobalamutíš, a obrázek si o nich může udělat každý... beru to jako dobrý nástroj.
A zase se craftí...
Re: Vyučování romštiny na školách?
asi tak...
TaoKan Nur,Orconur,Tanur Arged,Balran Nebojsa,Lord Aren Aylom,Jacob Achalym,Victorius Melenol,Glarik syn Argedův,Vastim Lágro,Grudur "Kamenná tvář,Drizdor Zau'ndar....hrob se naplňuje
Re: Vyučování romštiny na školách?
Velice pravdivné
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Vyučování romštiny na školách?
No podle me to v cesku neni tak strasne. tenhel vtip je urcite puvodne z USA, protoze tam funguje socialni podpora tak, ze pokud nejsi cerny, tvoje matka neni indian, bratr nezastrelil tvou zenu a mas 10 deti ruzneho vyznani tak nedostanes ani korunu. Tedy treba rodily american nema na podporu ve vlastnim state ani sanci dosahnout...
Rika se tomu pozitivni diskriminace.
U nas jeste porad existuje neco jak stejne zakony pro vsechny. (prozatim
nekteri politici s bradavicemi to trebas vidi jinak)
Je samozrtejme ale skupina lidi, kteri v techle neprehlednych systemech davek a podpor dovedou lepe chodit, a vyuzit je do posledniho centiku.
Kdyby neexistovali bonusy na osaceni, dochazku do skoly, a proste dalsich XX dalsich vyjimek, a jednorazovych priplatku a byla jasna prehledna tabulka, ve ktere podle prijmu a spoluprace s urady by bylo jasne, koilk kdo dostane, byl bych radsi a ulehcilo by to vsem. taktez doufam , ze se to jednou povede u dani a duchodu.... ale to je takova vize no
Rika se tomu pozitivni diskriminace.
U nas jeste porad existuje neco jak stejne zakony pro vsechny. (prozatim
Je samozrtejme ale skupina lidi, kteri v techle neprehlednych systemech davek a podpor dovedou lepe chodit, a vyuzit je do posledniho centiku.
Kdyby neexistovali bonusy na osaceni, dochazku do skoly, a proste dalsich XX dalsich vyjimek, a jednorazovych priplatku a byla jasna prehledna tabulka, ve ktere podle prijmu a spoluprace s urady by bylo jasne, koilk kdo dostane, byl bych radsi a ulehcilo by to vsem. taktez doufam , ze se to jednou povede u dani a duchodu.... ale to je takova vize no
A zase se craftí...
Re: Vyučování romštiny na školách?
Jen taková morbidní poznámka k důchodům...s tím jak se posouvá hranice odchodu do důchodu tak hrozí že se důchod v budoucnu bude udělovat "in memoriam" ( tedy posmrtně ). Jinak řečeno kdo z Vás se teď těší , že do důchodu půjde 65 nemá nic jistého...někteří ekonomové totiž navrhují že kvůli velkému zadlužení státu by bylo lepší posunout hranici k 68 letům. Což při průměrném věku obyvatelstva opravdu vypadá že si důchod užijete v hrobě. 
" Je skutečně úžasné , co všechno lidé udělají , když jim to dostatečně důrazně zakážete. "
Lord Vetinari , Patricij Ankh-Morporku
" Za každý zločin musí být někdo potrestán. Je-li to pachatel , tím lépe. "
Lord Vetinari , Patricij Ankh-Morporku
Lord Vetinari , Patricij Ankh-Morporku
" Za každý zločin musí být někdo potrestán. Je-li to pachatel , tím lépe. "
Lord Vetinari , Patricij Ankh-Morporku
Re: Vyučování romštiny na školách?
Pokud si myslíš, že tu diskriminace bilých neexistuje, tak zastávám opačný názor. Ano, ta diskriminace není tak markantní, ale je tu. Když zmlátíš cikána, tak je to rasově motivovaný útok. Když zmlátí cikán tebe, tak je to pouhá výtržnost.
Pro české školy existují kvóty, kolik procent minimálně musejí nabrat studentů té které národnosti a barvy kůže. Doslova tedy toto pravidlo říká, kolik nejvíce smí škola nabrat bílých. Zbytek musí doplnit z patřičných rasových skupin bez ohledu na výsledek přijímacího řízení. To dle mého názoru JE diskriminace.
Ale jen tak dál. Je to nejlepší cesta, jak ve společnosti rozdmýchávat despekt vůči těmto skupinám.
Ve státní důchod jsem přestal doufat dávno.
Pro české školy existují kvóty, kolik procent minimálně musejí nabrat studentů té které národnosti a barvy kůže. Doslova tedy toto pravidlo říká, kolik nejvíce smí škola nabrat bílých. Zbytek musí doplnit z patřičných rasových skupin bez ohledu na výsledek přijímacího řízení. To dle mého názoru JE diskriminace.
Ale jen tak dál. Je to nejlepší cesta, jak ve společnosti rozdmýchávat despekt vůči těmto skupinám.
Ve státní důchod jsem přestal doufat dávno.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.