http://cs.wikipedia.org/wiki/Rom%C5%A1tina
Ať jsem celý život poslouchal sebelíp, nic podobného jsem nenašel, snad jediná podoba je v libozvučnosti, oba jazyky jsou (z meho pohledu) měkké a krásné, při písni se linou a plynně na sebe navazují, avšak i tady u romštiny shledávám takovou jakousi osekanost, používání naprosto jiných slabik a romština mi přijde více frázovaná a osekanější. Můj pohled a můj názor, nejsem jazykovědec, ale jednu dobu jsem se o obě hudby dost zajímal a opravdu mi nepřijde vubec vhodné hledat mezi zrovna těmito jazyky jakoukoliv podobu.
Udělej mi radost a poslechni si něco hebrejsky.... please....
EDIT: něco o romské kultuře je ve filmu Podfu(c)k... mě to přijdé na naše milé romy vcelku trefné