Jak rekl muj kamos. Je Rom a cigan.........Romove sou ti co nejvic pi.ujou ze sou diskriminovani,kradou a sotva pracujou.proste obiraji stat i obcany kde se da. Kdezto Cigan je v podstate pravej rom kterej se snazi zit tak jak se ma....dodrzuj rodinou tradici,ma rad svoji rodinu a snazi se aspon trochu prizbusobit ostatnim a vychazet snima.
a on sam komukoliv kdo se ho optal ci mu rekl ze je Rom odpovedel ze neni rom ale ze je pravej Cigan.Ted studuje vejsku a obcas ho vydam,je mozne ze je to jen vyjimka ale zas kdyz tohle tvrdi on sam tak nevim,nevim:)
Vyučování romštiny na školách?
Re: Vyučování romštiny na školách?
Artorius Krows - Bývalý Paladin čestných ochránců úsvitu, člen VI.roty
Darius - RDD bez nároku na kousek štěstí.
Darius - RDD bez nároku na kousek štěstí.
Re: Vyučování romštiny na školách?
romove jsou nejaky podradny kmen mezi ciganama, kdyz se rekne ciganovi ze je rom tak se urazi. aspon tak nejak aspon co vim..
mno dle me je humani varinta skoncit s pozitivni diskriminaci, - "chces bejt jako ja? jo? tak se zarad do rady a makej. nechces? tak to asi pak chcipnes hlady."
a trocha populismu - pokud je v nasi populaci tak 10% cikanu a z tech deseti % je pak 80% zavreno ve veznicich, tak je pak asi neco spatne
mno dle me je humani varinta skoncit s pozitivni diskriminaci, - "chces bejt jako ja? jo? tak se zarad do rady a makej. nechces? tak to asi pak chcipnes hlady."
a trocha populismu - pokud je v nasi populaci tak 10% cikanu a z tech deseti % je pak 80% zavreno ve veznicich, tak je pak asi neco spatne
nwn
Re: Vyučování romštiny na školách?
http://www.czechkid.cz/index.html jo a nasel jsem tuhle kravinu, jestli se za tohle vyhazujou penize, tak je to celkem k placi..
k topicu: http://www.czechkid.cz/si1360.html
k topicu: http://www.czechkid.cz/si1360.html
nwn
Re: Vyučování romštiny na školách?
Slovem Rom mezi sebou cikani oznacovali jakousi vyssi kastu. Tak jako v kazde spolecnosti i mezi cikany vzdy existovali ti dole, kteri zili v bide a "makali" na ty nahore. Presny vyznam z hlavy nedam, ale Rom je oznaceni pro ty "lepsi".
Jak mi pred lety "tmavsi" kamarad (mimochodem slusnej a poctivej kluk, co jsem ho znaval) rikal: ,,Oni jsou cikani. My jsme romove." Porovnavajic svoji rodinu, ktera si vydelavala coby uspesni bussinesmeni a sousedici rodinu, ktera zila ze zlodejiny a davek.
Jak mi pred lety "tmavsi" kamarad (mimochodem slusnej a poctivej kluk, co jsem ho znaval) rikal: ,,Oni jsou cikani. My jsme romove." Porovnavajic svoji rodinu, ktera si vydelavala coby uspesni bussinesmeni a sousedici rodinu, ktera zila ze zlodejiny a davek.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Vyučování romštiny na školách?
Nejsu rasista. Ale tohle mě dostalo. Menší spamik neuškodí.
Diodric
Lathanien
Delrick
Lathanien
Delrick
Re: Vyučování romštiny na školách?
Diodric
Lathanien
Delrick
Lathanien
Delrick