Rumiště: Co se povidalo v Charaxssu před zničením (historie)

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
maku
DM Thalie
Posts: 807
Joined: 14:19 29. Dec 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by maku »

Demonstrace síly

Situace posledních dnů v Charaxssu graduje, vládnoucí rod S'Zai demonstruje svou sílu.

Garda rodu S'Zai vtrhla do Doupěte rozkoše a do základů jej vypálila, většina otroků z doupěte byla upálena. Dále chrámové služebnice dostaly rozkaz vybrat desítky otroků náhodným výběrem, kteří budou obětováni před chrámem Xi'An.

Obyvatelstvo Charaxssu raději nevychází ven. Mezi prosté drowy pronikly informace, že za děním posledních dnů stojí napjatá situace v chrámové radě.
DM THALIE
ICQ: 648-472-535
e-mail: mkubale@seznam.cz
http://youtube.com/user/ThalieDrow
User avatar
maku
DM Thalie
Posts: 807
Joined: 14:19 29. Dec 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by maku »

Oběti Xi'An

Z rozkazu nejvyšší kněžky S'Zai chrámové služebnice přitáhly několik desítek otroků a podřadných drowů, kteří byli následně obětováni temné bohyni před jejím chrámem.

Mezi drowy kolují řeči, že jeden z nejvlivnějších obchodních klanů Frah'H zuří, neboť několik jeho členů bylo omylem obětováno spolu s otroky a podřadnými drowy.
DM THALIE
ICQ: 648-472-535
e-mail: mkubale@seznam.cz
http://youtube.com/user/ThalieDrow
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by DenGrasse »

Potyčka

Ventash´ma klanu Frah´H se údajně pokusil vyžádat si audienci u matrony S´Zai, ale nedosáhl jí. Mezi strážemi S´Zai a doprovodem vůdce klanu Fra´H došlo k potyčce, která přerostla v poliční bitku. Tu ukončil zásah chrámové stráže, která, podle očitých svědků, 'vyměřila oběma stranám stejně'.
Velekněžka si pak předvolala ul´saruk Dra´sskyra, velitele stráže a vedla s ním dlouhý hovor.
Velitel na sobě nedal nic znát, tvrdí se však, že odešel z chrámu na dlouhou pochůzku.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
maku
DM Thalie
Posts: 807
Joined: 14:19 29. Dec 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by maku »

Vzpoura!

Celým Charaxssem prolétla tato informace rychlostí blesku. Velká část otroků z celého města se vzbouřila. Vzbouření otroci se rozhodli uděřit ve Starém městě. Zaútočili na strážné, kteří byli zaskočeni náhlou akcí otroků a jejich drtivou převahou. Stráže byly po krátké bitvě s otroky jasně poraženy a zbytek posádky se stáhl na opevněnou bránu města.

Jakmile se tato informace dostala na Velkou pavučinu, matriarcha Mrheir S'Zai vydala okamžitě rozkaz k mobilizaci gardy S'Zai. Garda se běhěm několika hodin dostavila v početném počtu ke schodišti do Starého města a následně vyrazila vzpouru potlačit. Ke schodišti se mezitím sešlo několik desítek nevěřícných drowů, aby na vlastní oči přihlíželi - co že se to vlastně dějě.

Po asi hodinovém boji začala garda S'Zai ustupovat zpět na Velkou pavučinu, již v téměř polovičním stavu. Jakmile byla garda zatlačena na Velkou pavučinu, ozvalo se několik silných otřesů a schodiště se rozpadlo. Drowové, kteří přihlíželi u schodiště nevěřícně koukali na gardu S'Zai, která se nechala zahnat bandou otroků. Zbytek gardy se vydal zpět do sídla k nutnému ošetření.

Během několika hodin po akci se již informace o neúspěchu gardy S'Zai roznesla do celého města. Po celém městě bylo slyšet silných nadávek proti S'Zai. Zprávy o silné nespokojenosti drowů se okamžitě donesly k velekněžce, která si nechala přidvést velitete gardy. Co se dělo v paláci už nikdo neví.

Na rozkaz veleknezky ke schodišti dorazilo několik desítek otroků, kteří musí schodiště opravit. Dokud jej neopraví, nebude rod S'Zai schopen dostat Staré město zpět pod kontrolu.

Mezi drowy kolují řeči typu "Zatracenej S'Zai, napřed se rozhodnou obětovat tolik otroků, kteří se v reakci na to vzbouří a oni je nejsou ani schopni zvládnout"
DM THALIE
ICQ: 648-472-535
e-mail: mkubale@seznam.cz
http://youtube.com/user/ThalieDrow
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by DenGrasse »

Divoké zvěsti

Po městě se šušká, že nákupčí vyslaní pořídit zbraně se vrátili s prázdnou. Údajně všechny dostupné zásoby někdo vykoupil a rozdal je lůze a otrokům v Dolním městě. Podezření padá na klan Frah´H.

Někteří tvrdí, že vzbouřencům v boji pomáhali ozbrojenci vznešených domů, které jsou vazaly domů N´Xial a Z´Xress, ale nejsou pro to žádné důkazy. Nikdo na sobě neměl barvy domu.

Faerz´un´arr Dalakor N´Xial, osobní věštkyně matrony Tarwinen, prý prohlásila, že matriarcha S´Zai ztratila přízeň Xi´an.

Povídá se, že zmizel ul´saruk Dra´sskyr, velitel chrámové gardy. Někteří tvrdí, že byl předhozen posvátným pavoukům, ale nikdo neví, co je na tom pravdy.

Matriarcha Mrheir S´Zai údajně nařílila obětovat Xi´an svou nejstarší dceru Arfis. Stejný rozkaz měly dostat všechny vazalské domy S´Zai. Chrám je uzavřený a smějí do něj vstoupit jen členky rady.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
maku
DM Thalie
Posts: 807
Joined: 14:19 29. Dec 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by maku »

Oslava?

Mezi drowy roste nespokojenost se situací ve Starém městě a prostým drowům vadí přístup rodu S'Zai k celé záležitosti. Množí se potyčky se strážemi S'Zai. Otroci, kteří mají schodiště opravit pracují velice pomalu a jak se zdá, tak dozorci od S'Zai je ani nějak výrazněji nepopohánějí.

Po městě se povídá, že klan Df'Ihrin dostal neobvylke velkou zakázku na dodávky jídla a pití do domu N'Xial, někteří tvrdí, že se u N'Xialů slaví. Někteří dokonce říkají, že matrona domu Z'Xres Srf'Hara byla viděna vycházet ze sídla N'Xial.
DM THALIE
ICQ: 648-472-535
e-mail: mkubale@seznam.cz
http://youtube.com/user/ThalieDrow
User avatar
maku
DM Thalie
Posts: 807
Joined: 14:19 29. Dec 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by maku »

Fra'H

Kolují řeči, že se jedna z kněžek rodu Dar'Thre vyžadovala vstupu do domu Fra'H, nicméně byla údajně vyhozena strážným domu. Vzrůstá tím podezření, že klan Fra'H nejspíše skutečně stojí za povstáním otroků ve Starém městě.
DM THALIE
ICQ: 648-472-535
e-mail: mkubale@seznam.cz
http://youtube.com/user/ThalieDrow
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by DenGrasse »

Duergaři ve městě

V Charaxssu se objevilo několik skupin těžce ozbrojených duergarů. Místní se dohadují, že se jedná o žoldnéře, najaté některým vznešeným domem. Vůdci duergarů prý byli spatřeni u paláce S´Zai.

Po městě se rozšířily poplašné zprávy, že S´Zai chtějí zabíjet drowy za pomoci duergarských žoldnéřů.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
maku
DM Thalie
Posts: 807
Joined: 14:19 29. Dec 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by maku »

Oprava schodiště

Ze sídla rodu S'Zai bylo viděno vycházet několik desítek členů gardy, městěm se ozývalo mocné dunění při jejich pochodu, což obyvatele Nového města vyděsilo a většina zalezla do domů. Po městě se šíří zpráva o blížícím se dokončení opravy schodiště, čemuž by odpovídal i přenus gardy S'Zai ke schodišti.
DM THALIE
ICQ: 648-472-535
e-mail: mkubale@seznam.cz
http://youtube.com/user/ThalieDrow
User avatar
maku
DM Thalie
Posts: 807
Joined: 14:19 29. Dec 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by maku »

Staré město opět pod kotrolou S'Zai!

Opravy schodiště byly ukončeny. Rod S'Zai vyslal gardu spolu s vazalským domem R'rorrok a duegary potlačit vzpouru. Jaké bylo překvapení, když se po krvavém boji potvrdily zvěsti, že za touto událostí skutečně stojí jeden z vazalských domů opozičního rodu N'Xial.

Po městě se povídá, že matriarcha a s ní celý rod S'Zai nesmírně zuří ... nicméně ve městě panuje klid ... až divný klid ... ticho před bouří ?

Drowové jsou nyní v nejistotě...


http://www.youtube.com/watch?v=17-JI-3Iykw
DM THALIE
ICQ: 648-472-535
e-mail: mkubale@seznam.cz
http://youtube.com/user/ThalieDrow
User avatar
maku
DM Thalie
Posts: 807
Joined: 14:19 29. Dec 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by maku »

S'Zai reaguje na účast N'Xar na vzpouře otroků

Po týdnech klidu bylo v Charaxssu opět rušno. Obyvatelstvo vystrašil pochod gardy S'Zai. Garda S'Zai si to namířila přímo k domu N'Xar, jednoho z vazalských domů N'Xial. Místní obyvatelstvo z dálky sledovalo dění. Garda S'Zai vypálila dům, drowy povraždila a kněžku domu odvedla do paláce matriarchy Mrheir S'Zai. Z paláce už prý neodešla.

Drowové neberou situaci na lehkou váhu. Vyvraždění vazalského domu jednoho z nejmocnějších rodů v říši si nenechá rod líbit. Drowové se obávají války rodů. Jestliže doteď byla situace v chrámové radě napjatá ... co bude nyní? Mezi drowy kolují různé zprávy.

Jedni tvrdí, že N'Xial se bojí reagovat. Druzí tvrdí, že již mají připravený plán vendety. Jedni se přiklánění ke kroku S'Zai, druzí tento krok odsuzují. Relativní klid v Charaxssu dlouho netrval.

http://www.youtube.com/watch?v=NNJOma5XehY&fmt=18
DM THALIE
ICQ: 648-472-535
e-mail: mkubale@seznam.cz
http://youtube.com/user/ThalieDrow
User avatar
maku
DM Thalie
Posts: 807
Joined: 14:19 29. Dec 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by maku »

Poplach v domě S'Zai

Charaxssem prolétla zpráva, že se někdo pokusil zabít členy rodu S'Zai. Drowové si mezi sebou povídají, že jedna z dodávek parfému pro rod S'Zai měla být nějakým způsobem okouzlena či otrávena. Pokud o vraždu ale nevyšel, neboť otrokyně, která přinesla zásilku neodolala a parfém použila ... po několika minutách se složila na zem v hrozných křečích a zemřela.

Událost vyvolala v domě S'Zai poplach. Stráže domu byly ztrojnásobeny.

Podezření prý padá na vladařský rod N'Xial, který Parfumerii vlastní. Matriarcha Mrheir se nechala slyšet, že tento čin nenechá bez odezvy.
DM THALIE
ICQ: 648-472-535
e-mail: mkubale@seznam.cz
http://youtube.com/user/ThalieDrow
User avatar
maku
DM Thalie
Posts: 807
Joined: 14:19 29. Dec 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by maku »

Doupě rozkoše v Novém městě opět otevřeno

N'Xial využívá své síly v Chrámové radě a prosadil znovuotevření Doupěte rozkoše v Novém městě pod vedením domu Z'Xres. N'Xial tak zvyšuje svou popularitu mezi prostými drowy. Mezi drowy se šušká, že S'Zai jsou tímto krokem znechuceni. Naplno se tak ukazuje, jaká panuje situace v Chrámové radě. Čelní představitele rodu S'Zai již delší čas nevycházejí ze sídla rodu, údajně se snaži vymyslet plán, jak situaci zvrátit.
DM THALIE
ICQ: 648-472-535
e-mail: mkubale@seznam.cz
http://youtube.com/user/ThalieDrow
User avatar
maku
DM Thalie
Posts: 807
Joined: 14:19 29. Dec 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by maku »

Další zvěsti se šíří Charaxssem


Po Charaxssu se říší zvěsti, že rod N'Xial utrpěl veliké ztráty při poslední velké dodávce materiálu. Jejich kolona byla údajně přepadena a rod přišel o všechny své drowy a otroky. Někteří drowové tvrdí, že to bude dílo S'Zai. N'Xial zuří.


http://www.youtube.com/watch?v=Hg5kuV9bBfU
DM THALIE
ICQ: 648-472-535
e-mail: mkubale@seznam.cz
http://youtube.com/user/ThalieDrow
User avatar
maku
DM Thalie
Posts: 807
Joined: 14:19 29. Dec 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by maku »

Boj pokračuje

Téměř každý drow v říši již ví, že se nedávno uskutečnil další přepad kolony s materiálem rodu N'Xial. Mezi prosté drowy pronikly informace, že snad rod N'Xial připravil léčku pro S'Zai a jejich spojence. Informace o léčce utvrzuje rozkaz matriarchy Mrheir S'Zai o lovu na jednoho z jejich zvědů - Antraxe S'Zai.

http://www.youtube.com/watch?v=mHGM-YrjQZ4
DM THALIE
ICQ: 648-472-535
e-mail: mkubale@seznam.cz
http://youtube.com/user/ThalieDrow
Locked