Tiefling

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
efu_redo
Rytíř
Posts: 585
Joined: 15:50 20. Apr 2010

Tiefling

Post by efu_redo »

Ahoj, mám pár otázek k rase nazývané Tiefling.

Na stránkách Thalie je psané, že tuto rasu mohou hrát jen zkušení hráči a nepřísluší do rukou hráčům, kteří prasí, nebo nemají příliš vztah k RP. Všiml jsem si, že jsou zde dva tací, kteří neustále běhají a lootují. ( tiefling je relativně složitá postava a neměl by ji hrát každý, ostatně jako paladin a tormův hrdina )Jen mě zajímá, zda je to v pořádku a nebo to byla chyba, dát tuto rasu těmto hráčům.

Druhý dotaz je k zákonům. Nikde jsem na phoru nenašel žádný pořádný zákoník. Je sepsaný jen hrubý zákoník, co posílal kucík na phorum. Viz zde http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... %C3%A1kony ... chci se zeptat, zda došlo k nějaké reorganizaci a zda jsou vydané zákony v jednotlivých městech, královstvích, územích a jim příslušných državách a také mě zajímá, zda je rasa půldémonů brána jako právoplatný obyvatel nějaké země a nebo zda se na tuto rasu zákony nevztahují.

Dík za jakékoliv reakce, které mi osvětlí mé dotazy.
Dělejte si s mými postavami co chcete, jen ať v tom není OOC!!!
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Tiefling

Post by zachy »

Jelikož je ted kvůli přemnožení aasimaru a tieflingu zakazano si vytvorit novou postavu s touto subrasou, myslim si že to teda ni nemusíš řešit :)
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
efu_redo
Rytíř
Posts: 585
Joined: 15:50 20. Apr 2010

Re: Tiefling

Post by efu_redo »

zachy wrote:Jelikož je ted kvůli přemnožení aasimaru a tieflingu zakazano si vytvorit novou postavu s touto subrasou, myslim si že to teda ni nemusíš řešit :)
Nic neřeším, pouze jsem vznesl nějaké dotazy. Toť velký rozdíl.

Edit: Ted mě napadá, asi si nečetl celý příspěvek, jinak bys to asi nenapsal, nebo odpovídáš jen na první dotaz?
Dělejte si s mými postavami co chcete, jen ať v tom není OOC!!!
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Tiefling

Post by -darkvision- »

Já vím že Thalie je jedno velke království a zákony se tedy vztahují na vše co je na povrchu, podtemno má zas své "zákony".
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
efu_redo
Rytíř
Posts: 585
Joined: 15:50 20. Apr 2010

Re: Tiefling

Post by efu_redo »

-darkvision- wrote:Já vím že Thalie je jedno velke království a zákony se tedy vztahují na vše co je na povrchu, podtemno má zas své "zákony".
Teď jsem zmatený. Myslel jsem že Karathské království má své zákony a trpaslíci a pouštní lidé své. Stejně jako elfové. Thalie tudíž nemůže být jedno království, ale je to země, na které je více, než-li jedno království. Jinak řečeno, každá rasa obývající část thalie má své zákony a své království. ( samozřejmě rasa, která má velké město, hobiti patří třeba ke Karatě.)


Tady jsem se ujistil, že mám nejspíš pravdu. Třeba ti to v ujasní některá fakta. Je dobré přečíst si celé reálie. Možná by to mělo být povinností pro vstup do světa :lol: ( vím, je to nereálné )

http://thalie.pilsfree.cz/zemepis-povrchu-87.htm

Edit: Ale stále mi nikdo neodpověděl, jak jsou v zákonech postavení Tieflingové. Zda mají ochranu nebo zda ji nemají. Možná by stálo za to sepsat na phoru nějakou knihovnu, kde budou nějaké zákony ( jestli se to tu řešilo a byl to flame, přijměte mou omluvu a nereagujte na moji poznámku, přečetl jsem hodně věcí z fóra, ale vše číst prostě nejde. )
Už odpověděl.

Rozhodnutí DM teamu:

Neplati na ne ochrana zákona. Takže když bude nějaký prušvih, nemohou čekat, že se jich kdokoliv zastane. Obecně vzato mohou teoreticky všude. Prakticky je ale sebevražda přibližovat se k místum s vysokou koncentraci paladinu a podobných šilencu. :mrgreen:
Nevidíme problem v tom, že by se pohybovali třeba v Ivory, ale pokud se dostanou do nějakého problemu, pravo NEBUDE na jejich straně. Za jakekoliv vytržnosti mužou byt vyhoštěni z města/vesnice (zakaz vstupu) a mohou mluvit o štěsti, že se tam zrovna nevyskytl inkvizitor ( myšleno NPC ovládané DM ), který by na nich rovnou provedl exoscismus popravči sekerou.

Takže nemaji vyslovně nic zakazaneho , ale ani povoleného. Mohou tedy to co běžná postava , ale nesmí se dostat do problemů !!

Dodatek od Kronikářů:

- právo obecně je vždy na straně držitele moci (šlechtice, stráže atd.). u tieflinga je však větší pravděpodobnost, že osoba vykonávající právo bude jednat v jeho neprospěch, není nicméně stanoveno, že je to automatické. Jen případné způsoby jak to ovlivnit jsou chudší a případné úplatky větší
- osoby paladinů atd. budou proti nim vystupovat i bez důvodu
- v místech jako kel nebo murgond nemusí předchozí platit.
Dělejte si s mými postavami co chcete, jen ať v tom není OOC!!!
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Tiefling

Post by DenGrasse »

efu_redo wrote:...Jen mě zajímá, zda je to v pořádku a nebo to byla chyba, dát tuto rasu těmto hráčům.
dříve to nebylo omezeno, takže to nebyla chyba. oni si ji prostě vzali sami. obecně, na Thalii je řada hráčů, kteří hrají tímto způsobem, takže se není co divit, že tak činí i někteří hráči teiflingů (hrají tak patrně všechny své postavy).
tieflingové jsou nicméně náročnější v tom, že se mnohem častěji mohou stát objektem IC dění (ano, nejen subjektem, ale i objektem :mrgreen: ) i zcela nedobrovolně. prostě, tiefling to může schytat kdykoli, kdekoli, od kohokoli.
efu_redo wrote:Druhý dotaz je k zákonům. Nikde jsem na phoru nenašel žádný pořádný zákoník.
To jsi nenašel správně. Zákoník není nikde uveřejněný, neboť pokud by byl, hráči by v něm šťourali, hledali nedostatky, překrucovali jej a pak křičeli, že s nimi není nakládáno podle zákona, až by byli postihováni veřejnou mocí.
Zákon je to, co stanoví vrchnost (vládce dotyčného území nebo jeho zástupce, úředník atd.) či jiná autorita (církev atd.)
Samozřejmě v historii karathského království vznikaly různé pokusy nějak kodifikovat právo, ale většina zákonů jsou zvyklosti zachovávané odpradávna spíše než psané zákony. pokud máš dotaz k nějaké konkrétní kauze, vznes iC dotaz (třeba v IC sekci nebo ve hře) a my ti zkusíme nějak vyjít vstříc (vyhledat v archivech atd.)
efu_redo wrote:Je sepsaný jen hrubý zákoník, co posílal kucík na phorum. Viz zde http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... %C3%A1kony ...
tento zákoník, takzvaná Fisbornova óda, sepsal bývalý královský soudce těsně před svou hospitalizací v klášteře, kde se léčí z neznámé choroby. Fisborn byl znám svou náklonností k ideální společnosti.
efu_redo wrote:chci se zeptat, zda jsou vydané zákony v jednotlivých městech, královstvích, územích a jim příslušných državách a také mě zajímá, zda je rasa půldémonů brána jako právoplatný obyvatel nějaké země a nebo zda se na tuto rasu zákony nevztahují.
Nejsou. Zákony starých ras (trpaslíků a elfů) jsou prastaré již z ranných dob jejich existence. Jsou to vlastně zvyklosti, jimiž se řídí. Zákony Kelu jsou nekodifikované, zachovávány jsou zvyky pouštního lidu, rozhodují místní autority.
Tieflingové jsou stíháni nenávistí starých ras (trpaslíků a elfů), kteří je na svých územích vidí krajně neradi a obtížné to mají i v karathě, kde sice nejsou zakázaní, ale mohou se stát snadno terčem persekuce.
volně pohybovat se mohou např. v kelu a v murgondu a poměrně dobře i v království mimo hlavní město (v současné době mimo tartenu, kam se jim nedoporučuje chodit (viz. IC zprávy) ).
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
efu_redo
Rytíř
Posts: 585
Joined: 15:50 20. Apr 2010

Re: Tiefling

Post by efu_redo »

DenGrasse wrote:....
Dík Grassi.
Dělejte si s mými postavami co chcete, jen ať v tom není OOC!!!
Locked