Craft podle vlastností

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Sobik
Rytíř
Posts: 717
Joined: 08:27 12. Apr 2009
Location: Praga

Craft podle vlastností

Post by Sobik »

Napadlo mě: Nebylo by vhodné definovat minimální hodnotu vlastnosti bez boostu (nejlepší by bylo asi 14), aby bylo možné provozovat ten, či onen craft (Kovařina, platneřina - síla, očarovávání - inteligence, atd...)?
Říkejte mi Sob
Gorok Kovadlina - Trpasličí bojovník z rodu Kovadlinů, stavbař a truhlář. Manžel Agrily.
User avatar
rotona
Poutník
Posts: 59
Joined: 14:19 26. Sep 2009

Re: Craft podle vlastností

Post by rotona »

To je zajimavý nápad ale asi ti neprojde - totiž co s postavama co už úplně všechno umí?? :roll:
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Craft podle vlastností

Post by monstera »

rotona wrote:To je zajimavý nápad ale asi ti neprojde - totiž co s postavama co už úplně všechno umí?? :roll:
Sandře se již o Thalii trochu stýská, ale dokud tu bude v kraftu takový chaos, asi se neobjeví.....
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
Tretas
Velmistr
Posts: 1450
Joined: 13:12 01. Oct 2008
Location: Rožnov p. R.
Contact:

Re: Craft podle vlastností

Post by Tretas »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:

Sandra není jediná co umí více řemesel.
Hant Sendt - Ztracen neznámo kde.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
Bulvic
Nováček
Posts: 15
Joined: 10:16 17. Aug 2009
Location: Pardubice

Re: Craft podle vlastností

Post by Bulvic »

To je blbost ne? Podle toho, kolik máš přirozenou vlastnost se ti přiděluje počet craft xp. Čím vyšší, tím více.. To mi přijde logické, v reálu taky někomu jde řemeslo hned, odvádí brzo dobrou práci a někdo je netáhlo a musí se učit dlouho.
Istvan
Měšťan
Posts: 228
Joined: 22:42 09. May 2007

Re: Craft podle vlastností

Post by Istvan »

Bulvic wrote:To je blbost ne? Podle toho, kolik máš přirozenou vlastnost se ti přiděluje počet craft xp. Čím vyšší, tím více.. To mi přijde logické, v reálu taky někomu jde řemeslo hned, odvádí brzo dobrou práci a někdo je netáhlo a musí se učit dlouho.
Souhlas, konecne neco srozumitelneho a vystizneho.
V posledni dobe neverim co vse se zde napise...
User avatar
Sobik
Rytíř
Posts: 717
Joined: 08:27 12. Apr 2009
Location: Praga

Re: Craft podle vlastností

Post by Sobik »

Istvan wrote:V posledni dobe neverim co vse se zde napise...
Já zase nevěřím tomu, co vidim ve hře... :D
Říkejte mi Sob
Gorok Kovadlina - Trpasličí bojovník z rodu Kovadlinů, stavbař a truhlář. Manžel Agrily.
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Craft podle vlastností

Post by -RoF- »

Aha pointa je jasná, tu někomu vadí, že hobitka dělá kovařinu a dělá ji líp jak trpoš.....noo joo. Si mohl písnout rovnou :wink:

Dle mě systém co je ted, je v pořádku.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
Lenulasek
Měšťan
Posts: 289
Joined: 22:09 10. Feb 2010

Re: Craft podle vlastností

Post by Lenulasek »

Proč zakazovat. Může to zkusit a uvidí zda mu to půjde.
Sinkacha +++++++++++++
Beazyne +

Now you see me? Now you´re dead! - Duke Nukem
User avatar
rotona
Poutník
Posts: 59
Joined: 14:19 26. Sep 2009

Re: Craft podle vlastností

Post by rotona »

No popravdě - tady se kde kdo ohání RP ( postava by se neměla modlit na trávě u dílen , v hospodě a ja nevím kde všude) ale to jak vypadá RP když postava s obrovskou silou např trpaslík , vyšívá kytičky do blůzičky a nebo intelektuální mág kope tvrdou horninu? Tím se RP mravokárci a hlasatelé jediného čistého RP vůbec nezatěžují. Ale co *mávne rukou * raději to sem nebudu ani psát ať se na mne někdo ještě nenaštve , a vůbec , nic jste nečetli a hotovo.
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Craft podle vlastností

Post by -RoF- »

rotona wrote:No popravdě - tady se kde kdo ohání RP ( postava by se neměla modlit na trávě u dílen , v hospodě a ja nevím kde všude) ale to jak vypadá RP když postava s obrovskou silou např trpaslík , vyšívá kytičky do blůzičky a nebo intelektuální mág kope tvrdou horninu? Tím se RP mravokárci a hlasatelé jediného čistého RP vůbec nezatěžují. Ale co *mávne rukou * raději to sem nebudu ani psát ať se na mne někdo ještě nenaštve , a vůbec , nic jste nečetli a hotovo.
Cheche *tleská* pěkně jim to vracíš. *dělá že to nečetl*
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Craft podle vlastností

Post by zachy »

No nápad je to podle mě skvělej, ale jelikož je na thalii málo hráčů, tak by to zruinovalo craft, protože některá řemesla na sebe navazují. Už vidím jak budu shánět někoho aby mi vyleštil kameny mezi Maximálně 40 hráči, kde bude jen jeden, dva hraci co nebudou mit charisma pod 10 :)

Trošku to dopilovat a bylo by to opravdu dobrý... jen by se tím možná nacpalo ještě víc lidí do dílen :D
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Craft podle vlastností

Post by nomis_b »

ne ne. to urcite nebude. Koncept Thalijskyho craftu jako jednu z prvnich myslenek a zakladnich piliru mel, ze pokdu budes sikovnej, a budes chtit do toho sveho PC frut cumet dlouho, tak bude MOZNE se naucit vsechny crafty. To jak to bude tezke a obtizne je jina vec.

Btw jak to ted vypada? umi nekdo po cca 2 letech crftu vsechno? Ani Kora, Ani Sandar vse neumi. a i kdyb yumeli, tak to ekonomiku nijak neruinuje, takze nevidim duvod v tom menit, abychom si odpourali tu MOZNOST ze kazda postava se muze naucit kterykoliv craft.


nebo znate nekoho , kdo opravdu umi vsechny remesla na 20. uroven ? Pochlubte se :wink: jeslti bude dotycna postava chtit, urcite se najde hodne Dm a na pozadani si muze nechat par remesel promazat, at muze craftit zase od startu, aby mela co delat o dlouhych vecerech... :wink: a nemusel asi zakladat novou postavicku, kdyz uz vse umi..
A zase se craftí...
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Craft podle vlastností

Post by sandoftime »

to už raději zaved možnost nějakých opravdu luxusních zakázek pro ty co mají v koncovém kraftu lvl 20, jakmile toho levelu dosáhne, bude mít možnost třeba jednou za rest ukraftit nějaký konkrétní top předmět pro npc a slušně na tom vydělat, to by bylo zajímavé
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Craft podle vlastností

Post by nomis_b »

sandoftime wrote:to už raději zaved možnost nějakých opravdu luxusních zakázek pro ty co mají v koncovém kraftu lvl 20, jakmile toho levelu dosáhne, bude mít možnost třeba jednou za rest ukraftit nějaký konkrétní top předmět pro npc a slušně na tom vydělat, to by bylo zajímavé
jo nejake crafteni na Q sem uz delal, ale pro zakladni vyrobky, protoze to bylo jednoduche. rpo komplexni vyrobky se to stalo tak slozite udelat ten Q, ze uz sem to vzdal a radsi nejdrive dodelam zmeny v Q.

Uvazoval jsem i o nejakem "artefaktovem" crafteni, ale ono je problem, ze kdyz si sezenes vsechno, tak pak by se staly predmety dost beznymi.. jedine s pomoci nejakeho nahodne naleznutelneho "navodu" co sehnat. ale to je slozite skoro jako samostatny craft, takze kdyby nekdy, tak nejdrive tak za rok (pokud se nenahlasi dobrovolnici an pomoc *kouka po okoli* )
A zase se craftí...
Locked