No podle toho co jsem kdysi četl já tak Musaši právě používal dvě katany (asi jako jedinej známej případ v historii. Ano, bylo to jen v boji s víc nepřáteli, on proti jednomu protivníkovi zásadně používal dřevěný meč (kterým sekal hlavy, ruce a tak). Byla to regulérní kreatura.Nalkanar wrote:Jen poznámka: Musashi nedržel dvě katany, ale katanu a wakizashi (IMHO celkem rozdíl v manipulaci). Ten malej detail, že to používal pouze při boji s více nepřáteli a především jen k vlastnímu krytí, je systémově zanedbatelnej. Né každej fighter bude tak odvážnej a vyskillovanej.
Ale jinak se wakizaši v boji standardně nepoužívalo. Ani k němu nebylo zhotoveno, většinou bývalo mnohem lépe a kvalitněji provedené, než katana. Katana byl bojový meč, který se opotřeboval a zničil, samuraj jich za bitvu vystřídal i několik. Wakizaši měl jen jedno a to právě symbolizoval jeho postavení a rod. Kdo prodal wakizaši, zříkal se svého postavení, svého jména.