Spánek a meditace

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Spánek a meditace

Post by LDamian »

Založil jsem si mága, abych si něco testnul. S tím spánkem tam je zřejmě nějaká chyba. Nemohu spát už dost dlouho. Může sem někdo uvést, jak má být ten vzorec a zkontrolovat ve hře, zda to tak funguje?
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Post by LDamian »

Aha.. byl oddelen spanek a meditace a mne to nejak zrejme "uslo". Takze pokud na to nekdo take narazi, tak medituje se pres dusi bytosti.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Post by Daanri »

Pokial to niekomu take uslo tak pozorne sledujte topic novinky a tam sa dozviete vsetko nove co je zavedene v hre. Dany topic sa nachadza presne tu http://thalie.pilsfree.net/forum/viewto ... =6391#6391
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Post by nomis_b »

Takze hlasim prvni bugy u noveho systemu meditace:

1. Kdyz sem byl moc unavem, tak jako vzdy, mne to spomalilo.
Posledni potvurka prede mnou, rikal jsem si, ta bude ma a pak pujdu do hospody. Tak sem si vycistil hlavu meditaci no a tu k memu prekvapeni po meditaci zpomaleni zmizelo. Je pravda, ze se postava muze myslenkama uklidnit, ale asi by to nemelo takhle pusobit, ne? Zpomaleni se totiz ani po deseti dalsich minutach nevratilo...

2. Pri spani se sice neziskavaji kouzla, ale "doplni" se pritelicek. Nevim, jestli je to zamer, ale myslel bych, ze jste to mysleli: bud pritelicek meditaci, nebo spankem. Ne obojim...
User avatar
jaara
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 412
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Contact:

Post by jaara »

Diky za postrehy.
Zpomaleni by se melo po tech 10 minutach vratit :-/.
Pritelicek...nevim, uvidime.
Spolu s Rejtym zakladatel serveru Thalie. Momentálně se věnuju práci na atmosférické adventuře Two Realms: Whispers from the Rift.
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Post by Sorrow »

Cauves

Tak po dlouhe dobe opet muzu hrat a tak zkoumam vsechny novinky.Chtel bych se zeptat na par veci.
Namedituju si kouzla, ted se svym magem muzu meditovat jednou za cca 50 minut real casu.Jenze meditaci se nesnizuje unava, to muzu jen spankem.Vyrazim tedy na vypravu,pripravim se, pomocnika a s jeho pomoci bojuju v dungeonu.Po vybiti dejme tomu 95% dungeonu na me padne zpomaleni vlivem unavy.Tahnu se jako smrad a modlim se aby se neco nezvrtlo.Na vypravu jsem odchazel s unavou 20-30% bez moznosti odpocinuti a tim jeji stahnuti na minimum.Takze co?
Beru argumenty, ze se chce aby se chodilo v partach ale kazdej vi ze za A-nekdy neni chut a za B-nekdy neni moznost.
Beru argumenty ze se prodlouzila doba pro akcnost magu ale neni to trochu moc (50minut cekani na meditaci + dalsich x minut na srovnani unavy abych nemel potize s postihem za unavu) a nebo je chyba na me strane a blbe jsem to pochopil.Myslel jsem totiz ze spani v hospodach jde v kterykoliv okamzik a ne jen kdyz sem utahanej jako mezek.
Prece nechcete abych pred vypravou sel rubat drivi nebo behat marathony abych se dostatecne unavil na odpocinuti.

Predem dekuji za dostatecne vysvetleni.
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Post by nomis_b »

Musim rict, ze i tohle se mi zda trochu nevychytane.

I valecnik ma problem v tom, ze dokud nema 60% unavy, spat nemuze a az ma 60% unavy, tak se zpomaly a nemuze s tim nic delat a tahne se jako sliz nekam, kde by se vyspal.

S tim, ze se valecnik opravdu hodne pomalu unavuje je to sice sparavne, ale kdyz se podivam na dusi, tak mam treba 50% unavy. Reknu si dobra, radsi teed nikam nepujdu nez se unavim.. no a to je nekdy tak hodka real casu..

Chtelo by to, aby se dalo spat v dostatecnem predstihu pred zpomalenim, treba 30%, 40% protoze jinak je to takove, no jsem unavenej prominte budu hodinu sedet sam na serveru v hospode, protoze to proste nebudu riskovat, ze men to zpomali v dungeonu.

Dalsi moznost bych videl posunout zpomaleni na 70% nebo 80% unavy..
Theo
Měšťan
Posts: 227
Joined: 01:49 28. Apr 2007

Post by Theo »

Sorrow wrote:Cauves

Tak po dlouhe dobe opet muzu hrat a tak zkoumam vsechny novinky.Chtel bych se zeptat na par veci.
Namedituju si kouzla, ted se svym magem muzu meditovat jednou za cca 50 minut real casu.Jenze meditaci se nesnizuje unava, to muzu jen spankem.Vyrazim tedy na vypravu,pripravim se, pomocnika a s jeho pomoci bojuju v dungeonu.Po vybiti dejme tomu 95% dungeonu na me padne zpomaleni vlivem unavy.Tahnu se jako smrad a modlim se aby se neco nezvrtlo.Na vypravu jsem odchazel s unavou 20-30% bez moznosti odpocinuti a tim jeji stahnuti na minimum.Takze co?
Beru argumenty, ze se chce aby se chodilo v partach ale kazdej vi ze za A-nekdy neni chut a za B-nekdy neni moznost.
Beru argumenty ze se prodlouzila doba pro akcnost magu ale neni to trochu moc (50minut cekani na meditaci + dalsich x minut na srovnani unavy abych nemel potize s postihem za unavu) a nebo je chyba na me strane a blbe jsem to pochopil.Myslel jsem totiz ze spani v hospodach jde v kterykoliv okamzik a ne jen kdyz sem utahanej jako mezek.
Prece nechcete abych pred vypravou sel rubat drivi nebo behat marathony abych se dostatecne unavil na odpocinuti.

Predem dekuji za dostatecne vysvetleni.
Ach jo, hehehe, dobre som sa pobavil. Ale snad aspon nateba daju a upravia tie nesmysli kolem magu, kedze argumentaciu inych maju v ... :)
Ora et Labora
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Post by Daanri »

Ach jo Theo...myslim ze nikoho nazory nemame v ...., ale vdaka za kazdeho konstruktive nazory a argumentacie, ale to som odbocil od temy...

Cely system spanku a meditacie je v testovacom obdobi, tak piste svoje navrhy, postrehy atd. aby sa to riadne otestovalo a pripadne opravilo. To iste plati aj na ostatne veci.

Nad tym spanim v hostincoch aby sa upravilo by sa dalo myslim uvazovat.

edit: po "rozdychani" prispevok upraveny
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Post by Sorrow »

Myslim ze by s tim spanim v hospodach za penize a kdykoliv nemusel bejt takovej problem.Preci jenom hostince nejsou v dungeonech a nakou dobu to trva se k nim zpatky dostat.
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Post by LDamian »

Pokud je omezene spani v hostincich - neni to zavedeno jako dusledek "trenovani" skillu pro povolavani timto zpusobem? Jen mne to tak napadlo.

Jinak tim samozrejme netvrdim, ze system spanku a meditace nepotrebuje upravu....
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Post by Kiri »

Taky sem vam stava, ze se rano probudite, najite a sli by ste znovas spat??? Nekdo na tohle trpi, pripadne je i spava nemoc. Kdyz uz teda se berou detaily. LOL. jinak zadny navrhy nemam, este sem novej system neprubnul.
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Post by Rejty »

Ja chci rano spat, kdyz me probudi budik. :lol:
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Post by Sorrow »

Add LDamian : No tu uz je snad vyreseny meditaci, vyvolavat muzes akorat s kouzel.Tady jde o spani a snizeni unavy...
User avatar
jaara
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 412
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Contact:

Post by jaara »

Kiri wrote:Taky sem vam stava, ze se rano probudite, najite a sli by ste znovas spat??? Nekdo na tohle trpi, pripadne je i spava nemoc. Kdyz uz teda se berou detaily. LOL. jinak zadny navrhy nemam, este sem novej system neprubnul.
Ja nevim, jdu spat...
Spolu s Rejtym zakladatel serveru Thalie. Momentálně se věnuju práci na atmosférické adventuře Two Realms: Whispers from the Rift.
Locked