Otroci - kobold, hiran

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Otroci - kobold, hiran

Post by KaTo »

DenGrasse wrote:Teoreticky vzato i kobold má kam utéct, pokud není dobrovolný otrok. Ale to že hraješ "bez pána" mi přijde trochu divné. Byl bych rád abys to zkonzultoval s DM Maku a nějak pořešil.
Btw - vemte si Ameriku, předminulé století - černoši vychovaní v otroctví nejen že neutíkali, když mohli a po zrušení otroctví mnohdy zůstali věrni svým "pánům".
Takže ani ten otrok "vychovávaný" jako otrok nemusí nutně přemýšlet o útěku. Jak se říká - lepší vrabec v hrsti (jistota pána), než-li holub na střeše (velmi pochybná svoboda na útěku).
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
skaarks
Nováček
Posts: 20
Joined: 19:37 17. May 2009

Re: Otroci - kobold, hiran

Post by skaarks »

Me jde halvne o body :
3, NPC drowů a duergarů v Podtemnu (obchodníci, hostinští, mistři,..) s otroky nebudou komunikovat (ani obchodovat).
4, Otrok smí opustit území města pouze když doprovází pána. Samotný otrok mimo území města je považován za uprchlého.


ostatni jsou mi naprosto jasne, a nikdy bych o nich nepochyboval.

X krat me nejakej drow poslal, at mu neco koupim.. lektvary, prodam sperky... a obzvlaste teda musim rici, ze v Cheel na trzisti prodava taky kobold. v Olath deis je nastenakr taky kobold.. to se pak se mnou nebude bavit vlastni rasa ?

A to chozeni z mesta je prave nejhorsi. Nebudu moct nikomu ani donest bylinu, kdyz me pozada. Koboldi, Hirani a Cerniskretove nemaji zadna sve spolecnestvi dole. jen se lovi pro zabavu, takze nejakej utek je k nicemu, protoze te zase chyti..
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Otroci - kobold, hiran

Post by Nalkanar »

KaTo wrote:
DenGrasse wrote:Teoreticky vzato i kobold má kam utéct, pokud není dobrovolný otrok. Ale to že hraješ "bez pána" mi přijde trochu divné. Byl bych rád abys to zkonzultoval s DM Maku a nějak pořešil.
Btw - vemte si Ameriku, předminulé století - černoši vychovaní v otroctví nejen že neutíkali, když mohli a po zrušení otroctví mnohdy zůstali věrni svým "pánům".
Takže ani ten otrok "vychovávaný" jako otrok nemusí nutně přemýšlet o útěku. Jak se říká - lepší vrabec v hrsti (jistota pána), než-li holub na střeše (velmi pochybná svoboda na útěku).
Srovnej podmínky u Amíků a u drowů (aneb kolik otroků obětovali amíci bohu?).. a pak je nutno dodat, že po zrušení otroctví taky dost často otroci rozjeli nějakou vzpouru a pány zabíjeli, protože jim nedošlo, že pak je nikdo nenakrmí atd.
.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Otroci - kobold, hiran

Post by DenGrasse »

Cheel je v pohodě, to je obchodnický město. Olath deis je neutrální území, čili to samý.

Co se týče NPC obchodníků, tam je to na pováženou (míním mimo Cheel), protože ti by s otroky většinou neobchodovali. Je možné, že zavedeme nějaký zvláštní status pro zasloužilé (výše postavené) otroky. Ještě se uvidí.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Otroci - kobold, hiran

Post by -darkvision- »

Jako ja v tomhle souhlasim se Skaarkem. Otroci jako postavy zalozene v podtemnu by nemely dle me mit tak prisna pravidla jak otroci povrchnani.

Pokad ano, tak tim otroky vytvorene v podtemnu byste odepsali protoze:
a) Takovej otrok k cemu bude, kdyz to bude low lvl? Ani nam ni nenasbira, nic neprinese - ze muzeme jit s nim? Ano muzeme, ale to si to rovnou muzeme udelat sami.
b) Pokad bude mimo mesto bez pana, tak je sbehlik, pokad bude s panem - kdy takovej otrok si skoci do dungu pro expy? Neskoci, takze defakto jeho levlovani bude pomale - viz bod "a" a pan s nim chodit "expit" nebude, protoze mezi nima bude velkej lvlovlej rozdil.
c) Otrok na pruzkum? Nejde, bez invisu ci hipsu na malym lvl? - Nerealne dle me.
---
Podtrzeno secteno, dle me a mozna i ostatnich rozdelit otroky na ty kteri byli zalozeni dole a ty kteri jsou zeshora. Mezi nimi i z hlediska IC je seksakramentskej rozdil.

Ps. Je to jen muj nazor jak to vidim, tak to tak berte (ne abyste to brali jako utok proti sobe, to samozrejme neni tak mysleno)
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Otroci - kobold, hiran

Post by Krata »

-darkvision- wrote:Jako ja v tomhle souhlasim se Skaarkem. Otroci jako postavy zalozene v podtemnu by nemely dle me mit tak prisna pravidla jak otroci povrchnani.
s timhle bych taky souhlasil, to jsou rasy podtemna, ne zotročenej povrchnan.. u nich bych to nechal při staru, to by pak zakládali hráči otroka v podtemnu jen pro srandu a ne jako stálou postavu
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Otroci - kobold, hiran

Post by -darkvision- »

Nalkanar wrote:
KaTo wrote:
DenGrasse wrote:Teoreticky vzato i kobold má kam utéct, pokud není dobrovolný otrok. Ale to že hraješ "bez pána" mi přijde trochu divné. Byl bych rád abys to zkonzultoval s DM Maku a nějak pořešil.
Btw - vemte si Ameriku, předminulé století - černoši vychovaní v otroctví nejen že neutíkali, když mohli a po zrušení otroctví mnohdy zůstali věrni svým "pánům".
Takže ani ten otrok "vychovávaný" jako otrok nemusí nutně přemýšlet o útěku. Jak se říká - lepší vrabec v hrsti (jistota pána), než-li holub na střeše (velmi pochybná svoboda na útěku).
Srovnej podmínky u Amíků a u drowů (aneb kolik otroků obětovali amíci bohu?).. a pak je nutno dodat, že po zrušení otroctví taky dost často otroci rozjeli nějakou vzpouru a pány zabíjeli, protože jim nedošlo, že pak je nikdo nenakrmí atd.
Mozna neobetovali bohum, ale zas je nechali chcipnout pod tihou prace. Asi tak. Vzpoura tu uz taky byla.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Lenulasek
Měšťan
Posts: 289
Joined: 22:09 10. Feb 2010

Re: Otroci - kobold, hiran

Post by Lenulasek »

Pokud dobře chápu, tyto pravidla vznikla, protože frakce otrok není taková, jak by jste rádi. Z toho co chápu o frakci otrok: Otrok nemá postihy dole, ani nahoře. Může do všech měst. Takže postava s takovou frakcí si může dělat co chce.
Pokud je tohle pravda (nemám s tím zkušenosti), je potřeba to změnit. Takže primární problém asi bude v tom jak je udělaná frakce otrok.
Můj návrh: Pokud trváte na zachování těchto pravidel, bylo by vhodné aby vzniklo něco jako gheto pro otroky, kde budou moct nakupat výbavu, jídlo a tak. Když bude otrok u pána oblíben, může získat větší volnost atd. Samozdřejmě by to nebylo zadarmo. Otrokům by se mohla vydávat nějaká lejstra, která by jim umožnovala vstup i výstup z města. Jsme ve světě magie a drowové se za své mágy nemusí stydět, jistě by šlo vytvořit nějaké magické opatření, zabranující otrokům v útěku. Dále co se týče hráčů co ty otroky hrát budou. Hru otroka umožnit pouze po "přijmacím pohovoru" s DM starajícím se o podtemno.

No to je zatím vše... třeba přijdu ještě na něco.
Sinkacha +++++++++++++
Beazyne +

Now you see me? Now you´re dead! - Duke Nukem
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Otroci - kobold, hiran

Post by kucik »

skaarks wrote:Me jde halvne o body :
3, NPC drowů a duergarů v Podtemnu (obchodníci, hostinští, mistři,..) s otroky nebudou komunikovat (ani obchodovat).
4, Otrok smí opustit území města pouze když doprovází pána. Samotný otrok mimo území města je považován za uprchlého.

ostatni jsou mi naprosto jasne, a nikdy bych o nich nepochyboval.

X krat me nejakej drow poslal, at mu neco koupim.. lektvary, prodam sperky... a obzvlaste teda musim rici, ze v Cheel na trzisti prodava taky kobold. v Olath deis je nastenakr taky kobold..
3. Důraz je kladen na ,,NPC drowů a duergarů". Tedy kobold v cheelu s tim určitě nebude mít problém.

4. Tohle je možná k řešení. Ale sám víš, že otrok bez svého pána v divočině je naprosto bez ochrany. Ono se to tolik neliší třeba od drowa, ale drowa nebude nejspíš nikdo od pohledu podezřívat, že utekl.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
skaarks
Nováček
Posts: 20
Joined: 19:37 17. May 2009

Re: Otroci - kobold, hiran

Post by skaarks »

no je fakt, ze vetesnik = kobold
Demon = demon (kupodivu :D)
Nakup lektvaru = svirfneblin
Olath deis = mozkomor
Dilny = Cerny skret (tusim)
Prodejce vstupenek v arene = Cerny skret (tusim )

takez je to OK nic od ostatnich nepotrebuju..
A to chozeni ven z mest: Aktivni hraci meho otroka z mesta znaji a vi komu patrim (kdyztak mam vypaleny znak), NPC drowy sem za branamy mesta jeste nepotkal, a novacky drowu dle "settingu" muzu zabit, kdyz zametu stopy, takze vlastne pro me vse pri starem.

jen teda nevim co s tema pripadnyma novyma otrokama.

Ale +/- to vyjde ze tedy se pro me nic nemeni , takze ja jsem spokojen.
User avatar
G14
Rytíř
Posts: 540
Joined: 16:24 13. Sep 2008
Location: všudezdejší,momentálně Zákupy!

Re: Otroci - kobold, hiran

Post by G14 »

banka - duergar
doupe rozkose - drow

takovy omezeni prachu a sexu musis brat v potaz :mrgreen:
"Černá paní" ISabell Trpěla odsouzená božskou krásou,kurtizánou v tmavých koutech byla.Bičem omotávala pavoučí spásou,dobré i zlé pohledem oslepila.Nenáviděna i milována.Není prolité krve,které by litovala.Kdo přežil její lásku i bolest již nezapomene.To stovkám obětí její znak připomene.Lid jí nazval Černou paní, když se jitro krví zabarvilo.Přesto ticho jen po temné zbylo
User avatar
Luelle
Velmistr
Posts: 1086
Joined: 18:54 20. Dec 2009

Re: Otroci - kobold, hiran

Post by Luelle »

LOL je to vtip..že je to vtip....
co by dělal otrok v bance nebo doupěti rozkoše..........
Jedna Blondie vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přivede, do temnoty sváže.

„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
User avatar
G14
Rytíř
Posts: 540
Joined: 16:24 13. Sep 2008
Location: všudezdejší,momentálně Zákupy!

Re: Otroci - kobold, hiran

Post by G14 »

obvykle nepisu smajlika za vetu co myslim vazne :wink:
co by?mohl ho tam poslat pan ze jo,doupe rozkose je plne npc otroku mimochodem :wink:
"Černá paní" ISabell Trpěla odsouzená božskou krásou,kurtizánou v tmavých koutech byla.Bičem omotávala pavoučí spásou,dobré i zlé pohledem oslepila.Nenáviděna i milována.Není prolité krve,které by litovala.Kdo přežil její lásku i bolest již nezapomene.To stovkám obětí její znak připomene.Lid jí nazval Černou paní, když se jitro krví zabarvilo.Přesto ticho jen po temné zbylo
User avatar
maku
DM Thalie
Posts: 807
Joined: 14:19 29. Dec 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Otroci - kobold, hiran

Post by maku »

Tak jsme už četli o všech NPC, zpět k tematu.
DM THALIE
ICQ: 648-472-535
e-mail: mkubale@seznam.cz
http://youtube.com/user/ThalieDrow
skaarks
Nováček
Posts: 20
Joined: 19:37 17. May 2009

Re: Otroci - kobold, hiran

Post by skaarks »

Luelle wrote:LOL je to vtip..že je to vtip....
co by dělal otrok v bance nebo doupěti rozkoše..........
no co by delal, setril svemu Paneškovi na duchod... to je fakt, že tohle je docela důležité. Já vím, že IC to vypadá divně, ale pokdu má rodina bojového otroka, vždy mu nachává peníze z výprav an nákup lepšího vybavení, aby vůbec k něčemu byl.. a jak lvly rostou, nebudu chodit se 100.000 v kapse..

Tam je to docela kruté, nemít možnost uložit. A šetření na účtu jiného drowa: Ano , ej to řešení, ale kdo my zaručí, že ten drow nebude po týdnu, kdy mu tam dám své prachy odlognutý na 10 let.. podle IC podle mě ta postava žije, i když není lognutá, a tak bych k těm prachům měl mít přístup..
Locked