Summoni

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
de Aers
Urozený
Posts: 1530
Joined: 18:40 28. Dec 2009
Location: Buran z Buranova

Re: Summoni

Post by de Aers »

Vydrželo to tak do teď a nikdo si moc nestěžoval, tak proč to měnit najednou teď ? :p
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
černý vlk
Šlechtic
Posts: 426
Joined: 19:01 06. Mar 2009

Re: Summoni

Post by černý vlk »

de Aers wrote:Vydrželo to tak do teď a nikdo si moc nestěžoval, tak proč to měnit najednou teď ? :p
tohle si měli říkat lidé v pravěku a starověku :D kde by byl vývoj ;)
Spammaster zakázaného kanálu (9.10.2011 potrestán)
User avatar
de Aers
Urozený
Posts: 1530
Joined: 18:40 28. Dec 2009
Location: Buran z Buranova

Re: Summoni

Post by de Aers »

černý vlk wrote:
de Aers wrote:Vydrželo to tak do teď a nikdo si moc nestěžoval, tak proč to měnit najednou teď ? :p
tohle si měli říkat lidé v pravěku a starověku :D kde by byl vývoj ;)
Kdo ví ? Ale bylo by ti to fuk, protože bys nevěděl, že by něco lepšího mohlo existovat :)
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Summoni

Post by OneHeart »

de Aers wrote:Vydrželo to tak do teď a nikdo si moc nestěžoval, tak proč to měnit najednou teď ? :p
nevím, jestli jsi zaregistroval název subfóra, "Nápady, připomínky."

@Sorrow: dobře vybalancované by to nemuselo podporovat solitéry. Např. ten konkrétní svět, kde jsem to viděl v praxi (http://www.escapefromunderdark.com) řeší přesílenost multisumoningu (a vůbec celkově problém toho, že si caster vyvolá "fightera" a jde si sólovat...) jednoduše tím, že summoni trvají 3kola/lvl ;). Ty nekromancerovy potvory mohly bejt pěkně silný a trvaly dlouho, ale tam to zase bylo řešeno settingem světa. Stručně popíšu, protože se mi to zdá fakt šalamounský řešeni:
Nekro si vyvolává svoje miniony kouzelm Animate Dead + předmět těla . To je jak známo na 9.lvlu wize... což na EfU znamená highlvl. Takže většina nekromancerů musela používat svitky Animate Dead, jejichž dostupnost ve světě byla docela dobrá, ale ne tak dobrá, aby nekro mohl tvořit nemrtvé bez rozmyslu. + předměty těl taky nebyly uplně běžně dostupný.
Na Thalii samozřejmě nehrajeme lowlvl, takže svitkové řešení padá. Ale jako takový nástin docela rozumné cesty regulace kouzel to sloužit může. Já si třeba myslim, že materiální komponenty by byly krásné řešení.
A nemektejte tu na sólujíci wizardy; na to si založte vlastní topic! :)
Vaillardo Vran:
efu_redo
Rytíř
Posts: 585
Joined: 15:50 20. Apr 2010

Re: Summoni

Post by efu_redo »

To co popisuje oneheart je vážně zajímavé a na efu je to krásně propracované. Kdyby to bylo tady tak jak je tomu tam, nebylo by to od věci.
Dělejte si s mými postavami co chcete, jen ať v tom není OOC!!!
Arash
Nováček
Posts: 25
Joined: 10:35 05. Mar 2008

Re: Summoni

Post by Arash »

No já si myslím že multisummoning je celkem zajimavý.
Ale jeho vybalancování by mělo být hodně promyšlené.

Osobně si myslím že zajimavá varianta je kdyby se vzalo v potaz že summon je vlastně ovládán tím co ho povolal, takže čím víc summonů vyvolá tím víc musí být soustředěnější na jejich ovládání, takže jednoho zvládne normálně, na 2 už nemůže dobře bojovat, na 3 už ani není schopný běhat a na více třeba už vlastně stojí na místě a celou svou myslí ovládá dané povolané.
efu_redo
Rytíř
Posts: 585
Joined: 15:50 20. Apr 2010

Re: Summoni

Post by efu_redo »

Arash wrote:No já si myslím že multisummoning je celkem zajimavý.
Ale jeho vybalancování by mělo být hodně promyšlené.

Osobně si myslím že zajimavá varianta je kdyby se vzalo v potaz že summon je vlastně ovládán tím co ho povolal, takže čím víc summonů vyvolá tím víc musí být soustředěnější na jejich ovládání, takže jednoho zvládne normálně, na 2 už nemůže dobře bojovat, na 3 už ani není schopný běhat a na více třeba už vlastně stojí na místě a celou svou myslí ovládá dané povolané.
To je trochu nepoužitelné. Lépe to vyřešit povolávacíma bodama a zkrácením sumonů. 3kola/lvl
Dělejte si s mými postavami co chcete, jen ať v tom není OOC!!!
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Summoni

Post by LDamian »

Pokud se nekdy bude zavadet multisummoning s tim ovladanim potvor, tak bych navrhoval, aby se do vzorecku pro udrzeni summona konecne zohlednilo i zamereni +10%, silnejsi zamereni +10% a epicke zamereni +10% na skolu vyvolavani, stejne jako pripadna specializace +20%. To by se jen tak mimochodem mohlo zohlednit i bez multisummoningu.

Kniha summonu by se pak mohla prepracovat tak, ze by umoznovala vyvolavat vic summonu, ale kazdy dalsi summon by mel sanci na to, ze se utrhne treba +30% (vic nez o 1 kruh vys proste). V praxi by pak vysledek mel byt takovy, ze vic summonu naraz vyvola kdokoli, ale jen mnohem slabsich, nez normalne zvladne (takze misto jednoho summona 8. kruhu bude mit dva 6. kruhu nebo tri 4.-5. kruhu). Vic summonu treba 7.-9. kruhu by v praxi uspesne vyvolal spise jen nekdo, kdo se primo zameruje na skolu vyvolavani a proste ma na to featy, ktere by mohl pouzit jinde.


U nemrtvych by bylo nejprve nutne udelat obdobnou knihu pro nemrtve. Opet by bylo mozne se zamerovat na ty nemrtve pres zamereni na skolu nekromancie, pripadne cerpat z vyhody klericke domeny death a pan smrti by mel nejaky bonus zavisly na sve urovni.

Multisummoning bez pouziti knihy by nebyl mozny, takze vzdy by se hazelo na udrzeni.

Postava specializovana na vyvolavani (nemuze opozicni skolu) nebo s domenou animal a se vsema trema featama na epicke urovni by pak proste misto jednoho summona 9. kruhu mohla zvladnout dva (narocnost 120% tusim) a teoreticky, kdyz se zadari, tak tri s tim, ze mozna se treti urve. Ale je fakt, ze ta cisla to chce samozrejme jeste doladit.

Vyhody: zvetsuje to variabilitu hry. Podporuje to pouzivani slabsich summonu na vyssich levelech a umoznuje vic taktizovat. Rozviji hru pana smrti. Tri featy a jedna specializace, ktere jsou k nicemu budou mit uplatneni.

Nevyhody: bude treba to delat a bude to nejspis pracne. Bude treba to testovat a to bude take pracne. Nepodporuje to partu. Nekdo zacne kricet, ze kazdy dalsi summon mu drsne snizuje expy a tak se mu to vlastne nevyplati a je to pouzitelne jen obcas. :wink:

------------------------------------------
Poznamka jak to funguje ted:

Klerická doména "animal" zvyšuje šanci na povolání summona, zatímco zaměření, silnější zaměření a epické zaměření na příslušnou školu, stejně jako mágova specializace na šanci úspěšně vyvolat summona nemají efekt.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Locked