Zpravy z Alansijskych hor a Isilu

Zprávy a novinky z měst a vesnic Thalie.

Moderator: DM

User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Zpravy z Alansijskych hor

Post by DenGrasse »

Po Isilské pevnosti se povídá, že žoldáci ve službách kancléře Ambita zabili pro výstrahu několik sedláků, dodávajících pevnosti jídlo. Lidé v království se bojí represálií a přísun potravin do Isilu tak vázne. Zásoby pevnosti při tak velkém množství lidí, které je třeba živit, brzy dojdou... pevnosti hrozí hlad.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Lashek
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 452
Joined: 00:41 29. Apr 2008
Contact:

Re: Zpravy z Alansijskych hor

Post by Lashek »

Bída, hlad a strach v Isilské pevnosti

Isilská pevnost se začíná hromadit utečenci, kteří prchají před Ambitovou tyranií. Nedostatek jídla, teplých přikrývek, oblečení a léčiv přinutilo Isilské vojáky vytvořit přídělový systém, aby se na každého dostalo krajíce chleba a teplé polévky. V očích utečenců je vidět strach, nejistota a beznaděj. Pevnost se hemží Isilskými vojáky, kteří se snaží udržet příval utečenců pod kontrolou. V pevnosti téměř na každém kroku stojí narychlo zhotovené stany a přístřešky.

Také se v pevnosti proslíchá, že Ambit vytvořil skupinky žoldáků a vrahů, kteří operují v lesích táhnoucí se od Karathy až ke Gruberiku s cílem zničit karavany zásob putující do Isilské pevnosti.
Rashed - Malý uličník.
User avatar
Luelle
Velmistr
Posts: 1086
Joined: 18:54 20. Dec 2009

Re: Zpravy z Alansijskych hor

Post by Luelle »

ODMĚNA!

Isilká pevnost vyhlásila odměnu za hlavu či zajetí tieflinga jnémen Viro, odměna činí 10 000 zlatých mincí !

Pozor tento nebezpečný půldémon ovládá schopnosti magie!!!
Jedna Blondie vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přivede, do temnoty sváže.

„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Zpravy z Alansijskych hor

Post by DenGrasse »

Odchod uprchlíků

Isilskou pevnost opustila hlavní skupina uprchlíků, kterým byl lordem kancléřem Ambitem přislíben volný návrat. Podle některých vojáků to bylo právě včas, zásoby v pevnosti se už nebezpečně tenčily a v sýpkách prý bylo po mnoha letech vidět dno... Všichni doufají, že kancléř dodrží slovo a uprchlíkům se nic zlého nestane.

Povídá se také, že stále nemocný poručík Gregory se rozhodl opustit Isil a vrátit se do Karathy.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Zpravy z Alansijskych hor

Post by DenGrasse »

Prokletí černého kočáru...

Tragická zpráva zastihla království... bývalý velitel 6. roty královských myslivců, poručík Gregory, putoval nazpět z Isilu do Karathy, doprovázen vojáky rebelů i gardisty... avšak nedaleko Ivory mu zkřížil cestu prokletý černý kočár. Nastokráte zatracená posádka kočáru si odnesla jeho hlavu do své pekelné říše, povídá se... Eskorta byla pobita nebo těžce poraněna a skupina gardistů, která se vydala po stopě kočáru, byla v lese nedaleko Ivory nalezena mrtvá, těla bílá bez jediné kapky krve... království svírá hrůza z tajemného přízraku.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Zpravy z Alansijskych hor

Post by DenGrasse »

*smutek i radost v Isilu*

Do pevnosti se navrátili hrdinové, kteří zdolali nástrahy a nalezli doupě prokletého černého kočáru a jeho strašlivého pasažéra... nakonec však by byli přemoženi, kdyby nezasáhl sám hrabě Lacarant, který však v boji s monstrem položil svůj život... každopádně zmizel beze stopy a nikdo neví, co se s ním stalo.
Všichni v pevnosti, ba i sám pan Radarik, jsou otřeseni včerejšími událostmi...

V chaosu a vzruchu téměř zanikla zpráva, že hrabě Jindřich Flaxius v tichosti zmizel z pevnosti i se svým sluhou, neznámo kam...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Zpravy z Alansijskych hor

Post by DenGrasse »

* rebelie skončila? *

Zprávy v pevnosti Isil dávají na vědomí, že mezi Radarikem z Isilu a lordem kancléřem Ambitem byla uzavřena smlouva o ukončení rebelie...

Pan Radarik odpřisáhl před zraky Bílé dvojice, že nikdo z vůdců rebelů již nepobývá v pevnosti Isil ani jinde na jeho panství. Dosvědčil též smrt hraběte Lacaranta s tím, že místo pobytu hraběte Jindřicha Flaxia a baronky Dogany Canisové mu není známo.

Přislíbil rovněž, že panství Isil již nebude skýtat podprou a útočiště zemským škůdcům, vedoucím ozbrojený boj proti koruně nebo osobě lorda kancléře Ambita.

Taktéž odpřisáhl věrnost koruně a těm, kdož ji zastupují, pokud budou jednat v jejím zájmu.

Rovněž vyslovil souhlas s nastolením lorda kancléře Ambita do úřadu zemského správce.

Lord kancléř Ambit potvrdil, že stav nepřátelství mezi panstvím Isil a korunou je zažehnán. Panu Radarikovi byla potvrzena stará práva jeho rodu včetně úřadu královského fojta Alansie.

Lord kancléř dále uvedl, že osoby dříve proskribované pro podporu vůdců vzpoury jsou nyní omilostněny a odměny vypsané na jejich hlavy zrušeny. To však za podmínky, že se vzdají nepřátelství vůči koruně a lordu kancléři.
Toto opatření se netýká vůdců, tj. hraběte Jindřicha Flaxia a baronky Dogany Canisové. Odměny za jejich dopadení zůstávají v platnosti.


* další oznámení *

Lord kancléř Ambit, zemský správce karathský, dává na vědomí, že hrabě Jindřich Flaxius byl sesazen z úřadu nejvyššího komořího království.

Rozhodnutím lorda kancléře a zemského správce byly zrušeny všechny současné oddíly královských myslivců a to včetně 6. roty.

Dále lord kancléř oznamuje, že po dobu, kdy bude probíhat obnova říše poničené válkou, zůstávají zvýšené daně a poplatky v platnosti.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Zpravy z Alansijskych hor

Post by Bahnak »

Přepadená karavana
Včerejší noci byla přepadena zásobovací karavana vezoucí zásoby jídla z Ivory do Isilu.
O život přišel jak ozbrojený doprovod tak i vozkové, jídlo i ostatní zboží bylo odcizeno.
Vše objevila pravidelná hlídka Isilských stráží a na místě události našli mrtvoly půlogrů.
V oficiálním hlášení také důstojník uvedl že stopy útočníků z místa činu i k němu byly z půlogřího tábora.
Isil je neobvykle tvrdým útokem půlogrů zaskočen, avšak Pán Radarik z Isilu vydal rozkazy k potření zločinu v tomto směru a vysílá prý k táborů půlogrů část armády jako Isilskou odpověď.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Zpravy z Alansijskych hor

Post by LDamian »

Pití na Murda

V Isilské pevnosti dává hostinský Noris k dobrému historku o tom, jak velitel stráží Murdo platil pití dvěma hrdinům za to, že do pevnosti přivedli poraněnou ženu Martu. Navíc pomstili smrt jejího manžela tím, že přinesli hlavu šamana kamenných obrů.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Zpravy z Alansijskych hor

Post by LDamian »

Drowští zajatci!

O velký rozruch v Isilu se postarala skupina hrdinů, kteří do pevnosti dovlekli zajaté drowy. Zajatce převzal velitel stráže Murdo, který se postaral o transport vězňů do Karathského vězení.

Mezi vojáky teď koluje spousta historek o tom, jak jednu z drowek nechal Murdo přivázat na sluníčku, jak se drowové pokusili na mostě naskákat do řeky nebo i o vůdci drowů, který se přímo uprostřed stráží pokusil v zoufalství Murda uškrtit provazem. Stejně tak se mezi vojáky povídá, že hrdinové se odměny za dopadení drowů, a má to být rovných 350 000 zlatých, vzdali a že rovná třetina má připadnou strážím v Isilu!

Na stěně hostince je připevněn pergamen se jmény těch, kdo drowy dopadli:

Aria Oria, Elverin, Theureg, Nathaniel, Israel de Aers

Sláva jim a třikrát hurá!
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
OneIceOne
Rytíř
Posts: 500
Joined: 12:49 30. May 2007

Re: Zpravy z Alansijskych hor

Post by OneIceOne »

Nedávno bylo nalezeno utopené tělo strážného Ivana, který stával u Isilské brány. Jeden jeho kamarád tvrdil, že zmizel v mlze, ale jsou to jen řeči, které rozehnal Murdo...
Pauza výkonu DM: 1 - 8. 9.
User avatar
Bruciacullo
DM Thalie
Posts: 2779
Joined: 20:49 21. Jan 2010
Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
Contact:

Re: Zpravy z Alansijskych hor a Isilu

Post by Bruciacullo »

Zásobovací konvoj

za několik dní (úterý 25.3. od 16:00) vyrazí z Isilské tvrze velký konvoj s vojenskými zásobami. Přijmeme schopné válečníky na doprovod konvoje skrze království. Odměna ve zlatě jistá. Pozor stojíme opravdu jen o silné nátury, výběr z dobrovolníků bude proveden v Isilské tvrzi.

Jménem Sira Hildeburga podepsán Setník Hubertus
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"

QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.

"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith

DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Zpravy z Alansijskych hor a Isilu

Post by LDamian »

Boje s obry!

Isilská pevnost je již nějakou dobu pod silným tlakem obrů a půlobrů z Alansijských hor. Brána do Alansijských hor je mimo výpady ozbrojenců Isilu zavřená a most zdvižený.

Isilští jsou i přes nečekané vypálení Radarikových Varů ohledně tlaku na Isilskou tvrz sebevědomí, tvrdí, že přestáli už mnohem horší útoky.

Obecně se v Isilu předpokládá, že obry z hor vyhnal hlad a jejich útoky ustanou s koncem zimy. Potom bude dostatek času zredukovat jejich počty a postarat se o to, aby se situace další zimu nemohla opakovat.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Zpravy z Alansijskych hor a Isilu

Post by LDamian »

Obležení Isilu proraženo

Výprava rytíře Johanesse Alderinga se z Pustých Vrchovin po dlouhých bojích probila až k Isilu. Jakmile ozbrojenci Isilu viděli, že početná a dobře vyzbrojená družina rytířova vzala za troubení rohu ztečí pozice obrů na Isilských farmách, otevřeli bránu, vyrazili na pomoc a obři se tak dostali do sevření z obou stran. I tak byl však boj tuhý a jen díky rychlému zásahu přítomného klerika a milosti bohů neskončily jeho následky tragicky.

Vyčerpaná družina potom vstoupila do hradu, kde ji přivítal jásot Isilských obránců. Krátce po výpravě dorazily do pevnosti i dva vozy naložené sudy s alkoholem a množstvím rozličných potravin, vše nesoucí značku hostince U Bezedného Škopku, takže mohla začít bujará oslava.

Jedinou nepříjemností kalící radost Isilských, je zranění Pana Radarika, které utrpěl při posledním výpadu proti obrům, krátce před příchodem posil. Zranění je vážné, ale podle kaplana, který o Pana Radarika pečuje, neohrožuje již jeho život.

I když obři stále ohrožují Isilský hrad od Alansijských hor, cesta mezi Isilem a Tartenem je volná a hrad tak může být plně zásobován proviantem i posilami.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Zpravy z Alansijskych hor a Isilu

Post by LDamian »

Trestné výpravy proti obrům

Pan Radarik se po několika měsících konečně vyzdravil ze svých zranění, jež utrpěl při obraně Isilské pevnosti. Vzhledem k tomu a také díky příznivému počasí, vypravili Isilští několik trestných výprav proti obrům z Alansijských hor. Ty byly úspěšné, mnoho obrů, kteří se od zimního obléhání Isilu odvažovali až k pevnosti bylo pobito a zbývající obři se opět stáhli do kopců a skal.

Snad to bude obrům, půlobrům a dalším přerostlým bestiím z Alansijskýh hor dostatečnou příučkou, aby si alespoň několik příštích zim dali na lidská osídlení zajít chuť.

Mluví se o tom, že výpravy se zúčastnil i pan Markus Taberna s několika skvěle vycvičenými muži. Mladý pán Taberna je nyní váženým hostem v Isilské tvrzi, která oslavuje uzdravení svého pána i vítězství nad obry.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Post Reply