Krata wrote:Esuliams wrote:Chci vyhádřit svůj souhlas s tím, co napsal Monstera a hlavně LDamian.
Asi nebudu mluvit jen za sebe, když řeknu, že kvůli situacím a stavu, kterým se Thálie za poslední měsíc(e) ubrala, mě nebaví a nechci hrát.
Tohle je jedna z hlavních věcí, kvůli které nehraju a je mi to moc líto.
Moc bych chtěla tu "starou" Thálii, která byla ještě cca před půl rokem a dál.
Přeji všem, aby se hrou bavili.
můžete mi říct co se změnilo? hraju tu skoro (lehce po zaožení) založení Thalie a nevidim jedinou změnu, Thalie je stále svět pro všechny, kde si každej najde co hledá.. craft, creep, loot, RP .. na tyhle tvrzení začínám být alergickej, že se Thalie mění na něco co neni, že už to neni, co bývalo.. to je největší hovadina, Thalie je pořád stejná, jen se přijde na nějakej podvod, dotyčnej zapírá a ostatní se můžou zbláznit kvůli nespravedlnosti a podobnejm věcem... třeba ty Esuliams, pokud vim tak se nic s tebou neřešilo, tak proč prosimtě tohle píšeš?
Ted se potvzuje to tvrzení.. hrajete dobře a dle pravidel a vycházíte i s DMkama, prasíte a DMka vás podle vás šikanujou... svádíte to na svět? šáhněte si sami do hlav frajeři...
Musim rict, ze ja nerozumim tomu, jak je mozne, ze se DM tym zrejme nedokaze vcitit do situace hracu a podivat se na to jejich ocima.
Neobvyklost situace
Je to v podstate nejspis nejvetsi trest, jaky na Thalii byl udelen minimalne co je nove forum (kdyz sectes zavaznost trestu a zaroven pocet lidi, kteri ho dostali). Zaroven ten trest dostali lide, kteri patri do mistnich komunit, hraji tu vesmes uz delsi dobu a maji radu kamaradu a pratel i realnych. Takze to samozrejme zasahne cele ty skupiny. Kdyz vezmes v uvahu flamy i pri normalnich trestech, co cekas?
Tvrdost trestu
Zaroven i kdyby skutecne vsichni udelali to za co byli potrestani, tak je to trest neobvykle tvrdosti. Mnoho lidi je z jinych shardu a jinych her zvykli, ze kontrola afk makra ma nastavene nejake jasne a pruhledne mechanismy (treba na UO dotycna postava dostala tellem od DM hlasku "kontrola afk makra", pokud nereagovala, dostala na sebe plamenou zed, ktera pravidelne zranovala. Pokud postava dal vyvijela nejakou cinnost a nezareagovala na tu zed, tak DM pockal, nez zed zmizela (asi dve minuty). Pak udelil trest obvykle ve vysi smazani daneho skillu (tady obdvoba strzeni tak dvou levelu). Pri druhem prohresku byl trest tvrdsi (smazani postavy) a az na treti prohresek za to byly bany. K cemu je dobre, ze tu rovnou rozdavate vymazy postav a banany za neco, co hru nijak primo neohrozuje, nejsou rozumne stanovene pravidla kontroly a nejste schopni s jistotou rict, ze to nepostihne i nevine?
Toto mnoho lidi vnima spis podobne, jako by v CR par lidi dostala za kradeze dozivoti. Proste spis jako snahu o exemplarni, odstrasujici pripad nez jako bezny trest (a at tu nikdo neukazuje na rocni ban u tusim Thalena - tam to bylo zneuziti makra pri kraftu, navic nedostal vymaz postav). Myslim, ze dokonce i kdyby bylo vse dobre prokazane, hodne lidi bude zadat snizeni toho trestu. To na Thalii neni nijak vzacne, podivej se na vetsinu ostatnich trestu, mnohem obvyklejsich a ke kazdemu byla diskuze.
Neprukaznost situace a tvrzeni dotycnych ze jsou nevinni
Asi nejdulezitejsi bod.
Vsichni do jednoho hodnoverne tvrdi, ze jsou nevinni. Argumentuji a vysvetluji uveritelne. Navic jak uz jsem rekl, mnoho z nich tu ma pratele, kterym to same rikaji i v realu (takze to neni jen humbuk na foru). Ti pratele je znaji dlouhe roky, hrali s nimi i radu jinych her.
Naproti tomu, DM nerekli v podste nic, co by nejak primo svedcilo o vine dotycnych. Jediny, ciste obecny priklad co sem napsal DenGrasse a Menderon ho celkem uspesne vyvratil. Temer vse ukazuje spis na chybu na strane DM tymu. A tak se vetsina lidi, kteri to tak vnimaji a maji cit pro spravedlnost bouri. To je naprosto prirozena, spravna lidska vlastnost. Soudrznost, cit pro spravedlnost... Zni to jako blbosti, ale lide tak skutecne funguji. Podivej se, kolik sympatii ve spolecnosti ziskal Kajinek a to byl popravu odsouzeny zlocinec. Tohle jsou lide, kteri maji vesmes prvni trest, nekteri z nich tu bez trestu hrali dlouhe roky (a predtim dlouhe roky jinde).
Navic ono nejde jen o to, ze nebudou na Thalii. Jde take o to, ze bud ma DM tym pravdu a ti lide jsou i osobne v realu lhari. Lzou svym osobnim, blizkym pratelum ktere znaji treba 10 let. S takovym clovekem by ses preci nebavil ani nehral - ani na Thalii, ani jinde. No takze bud to a nebo se DM tym Thalie zmylil.
Proste cele to prokazani situace DM tym naprosto nezvladl. Doted neni nijak rozumne vysvetleno, jak bude DM tym postupovat v dalsich podobnych spornych situacich. Rada hracu to dela tak, ze treba pri kraftu na chvili odchazi, nebo u toho pracuji, maji hru v okne a podobne. Ted se citi ohrozeni. Jenze DM tym nerekl, ze to je trestne, ze se to nesmi. Jen tu hazi obecne reci o tom, jak je to spatne z hlediska rp, ze se to nedoporucuje a podobne. A dokonce i ty v tom svem prispevku mas poznamku o "praseni hry a vychazeni s DM." Jenze v tech trestech neni napsano - za praseni hry a nevychazeni s DM. Je tam "za zneuzivani externiho programu". Takze, jak jsi sam rekl, sahnete si do hlav frajeri.
Nezvladnuta komunikace ze strany DM tymu
Je v podstate bud zadna nebo naprosto nezvladnuta. Par lidi tu dostalo vymaz postav a banany na rok. Pokud skutecne neudelali to, za co dostali ty tresty, tak ciste jen vira v DM tym (to, ze dokaze tu situaci jeste presetrit a prehodnotit) je vede k tomu, ze se stale dokola snazi dokazovat svou nevinu, komunikovat... Kdekoli jinde, kde hraci DM veri mene, by to vedlo spise k urazkam DM tymu okamzitemu odchodu par skupin hracu. To, ze se to tu hraci snazi takhle dlouho resit je ukazka toho, nakolik jim na Thalii zalezi a ze DM tymu veri. Protoze Thalie a jeji tym si v prubehu doby vybudoval vybornou povest a pevnou duveru. Tedy to, co ted svym jednanim ohrozujete.
Podivej se na to, kolik DM tu napsalo skutecne k veci. Bezne DM argumentuji kazdy blby kill, uznavaji svou cast viny, diskutuji o tom, co se stalo. Dokonce i kdyz BloodElf obnovila topic nekoho, kdo byl potrestan davno predtim, tak DM dodalo screen, DM komunikovalo, resilo... Ted je to vec x krat zavaznejsi a nic z toho se tu nestalo. Misto toho nam DenGrasse pripomel, ze je to shard Rejtyho a muze si delat co chce, vcetne zabanovani DenGrasseho a kohokoli dalsiho. A dal jeden obecny priklad. A i ten byl v podstate vysvetlen ze strany hracu.
Fakticky tu nenapsalo v podstate zadne DM se snahou to nejak resit. Bud ve smeru k potrestanym a nebo aspon ve smeru k ostatnim lidem, kteri se jich zastavaji.
Bud tu resi zminku o Horakove (chytani za slovicko, i kdyz opravnene a potom prenaseni tehoto offtopicu z PM opet do diskuzniho fora), nebo tu nekdo z DM mluvil o omluve v situaci, kdy obhajoba je zalozena na tvrzeni o nevinne (proste to je jasne nepochopeni situace a jen to prilije do ohne).
EDIT: hele ja na foru Thalie obvykle bojuji za neco jen tehdy, kdyz to pokladam za dulezite, zejmena dulezite pro Thalii. Parkrat uz jsem se podobnych boju ucastnil, vim, ze jsou nehorazne vycerpavajici a tak se jim vyhybam jak jen to jde. Bojoval jsem, kdyz se melo zavest omezeni pri kterem by lide prestali dostavat expy z potvor, pokud nebudou mit i dost expu za cas. Bojoval jsem naposledy, kdyz jsem mel pocit, ze to s tema zmenama prehanite a ze Thalii hrozi nestabilita.
Tohle je pro Thalii dulezite. Jedna z veci, ktere jsou na Thalii jedinecne a velmi vzacne, totiz ochota tymu diskutovat s hraci a uznavat sve chyby, je ted v ohrozeni. A spolu s ni i spoluprace hracu s tymem a duvera v tym.
Takze se nad tim jeste prosim znovu zamyslete. A pokud jsou aspon nejake pochybnosti, tak sve rozhodnuti zmente a z tech trestu udelejte jen obecna varovani a nastavte pruhlednejsi a jasnejsi mechanismy, jak lidi, kteri skutecne zneuzivaji externi programy odhalovat.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru