Kouzla u barda
Kouzla u barda
Ahoj sem bard/rdd..nahodil sem si 20 lvl a vybral kouzla vylepsena neviditelnost a valecny krik.....Bouzel ani po meditaci bo spanku ty kouzla nemuzu uzit mam je porad jako by vykouzlene....nevite cim to je?
Never be ashamed of a scar.It simply means you were stronger than whatever tried to hurt you - Unknown
Re: Kouzla u barda
Vím. Máš nízkou charismu. Která ti sice dovoluje mít kruh kouzel (known spells), ale už ne ho používat (spells per day).Darius wrote:Ahoj sem bard/rdd..nahodil sem si 20 lvl a vybral kouzla vylepsena neviditelnost a valecny krik.....Bouzel ani po meditaci bo spanku ty kouzla nemuzu uzit mam je porad jako by vykouzlene....nevite cim to je?
Podívej se sem:
http://nwn.wikia.com/wiki/Bard
Důležitá je pro tebe tabulka, kde jsou uvedeny:
(Base spells per day) vs (Known spells)
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Kouzla u barda
Ahoj, předpokládám že máš 10 lvl bárda, pak jsi se mohl naučit 2 kouzla z 5 kruhu ale používat je ještě nemůžeš, to až od 11 lvl a budeš mít k dispozici 1 (samo s ohledem na tvou CHA).Darius wrote:Ahoj sem bard/rdd..nahodil sem si 20 lvl a vybral kouzla vylepsena neviditelnost a valecny krik.....Bouzel ani po meditaci bo spanku ty kouzla nemuzu uzit mam je porad jako by vykouzlene....nevite cim to je?
Durman Zlomocný - Helgaronův válečný kněz
Re: Kouzla u barda
Charismu ma 17 takze bych je mel umet uzit
Artorius Krows - Bývalý Paladin čestných ochránců úsvitu, člen VI.roty
Darius - RDD bez nároku na kousek štěstí.
Darius - RDD bez nároku na kousek štěstí.
Re: Kouzla u barda
Jo uz to vidim charismu mam 17 ale az na 11 lvlu je mam no....fajn diky
Never be ashamed of a scar.It simply means you were stronger than whatever tried to hurt you - Unknown
Re: Kouzla u barda
Charisma 17ti zajišťuje "jen" 1-2-3 kruh, jedno použití kouzla navíc. Nezapomeň, že:Darius wrote:Jo uz to vidim charismu mam 17 ale az na 11 lvlu je mam no....fajn diky
char 12 = +1 kouzlo použít navíc 1ní kruh
char 14 = +1 kouzlo použít navíc 2hý kruh
char 16 = +1 kouzlo použít navíc 3tí kruh
char 18 = +1 kouzlo použít navíc 4tý kruh
char 20 = +1 kouzlo použít navíc 5tý kruh
Přičemž tahle charisma může být "před kouzlením" bufnuta (třeba) prstýnky (musí být nasazeny během resu), pak se musí kouzla vykouzlit a "bufflá" charisma se zase může schodit. Jinak se po sundání prstýnků tahle "navíc" kouzla prostě ztratí.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Kouzla u barda
Nejde mu o to uzit kouzla navic staci mu jen jedno uziti kouzla v zakladu co ma...a na to staci charisma 16 pac ma 6 okruhu....
Slo o to ze na 10 lvlu barda si mohl vybrat kouzla z pateho okruhu ale nemohl je ani jednou uzit (prostety kouzla mel ale nemohl je zakouzlit.)..! muze je uzit az na 11 lvlu a to jen jedno z tech dvou kouzel....Pro barda/rdd je charisma 20 uplne na dve veci! staci mu 16...
To ze ma na 20 charsima +1 uziti navic je sice hezke ale vcelku uplne k nicemu pro char jako je RDD....
tzn:
pri charisme 17 barda muze uzit jedno kouzlo z pateho okruhu (bud vylepsenou neviditelnost bo ten krik) a to az na 11 lvlu ac ma kouzla namemorovana uz od 10....
Slo o to ze na 10 lvlu barda si mohl vybrat kouzla z pateho okruhu ale nemohl je ani jednou uzit (prostety kouzla mel ale nemohl je zakouzlit.)..! muze je uzit az na 11 lvlu a to jen jedno z tech dvou kouzel....Pro barda/rdd je charisma 20 uplne na dve veci! staci mu 16...
To ze ma na 20 charsima +1 uziti navic je sice hezke ale vcelku uplne k nicemu pro char jako je RDD....
tzn:
pri charisme 17 barda muze uzit jedno kouzlo z pateho okruhu (bud vylepsenou neviditelnost bo ten krik) a to az na 11 lvlu ac ma kouzla namemorovana uz od 10....
Artorius Krows - Bývalý Paladin čestných ochránců úsvitu, člen VI.roty
Darius - RDD bez nároku na kousek štěstí.
Darius - RDD bez nároku na kousek štěstí.
Re: Kouzla u barda
*povzdechne* Tak znovu. Výše charismy ovlivňuje dvě věci:venomeq wrote:...
1) možnost znát kouzla patřičných kruhů
2) možnost sesílat kouzla patřičných kruhů
Schopný bard sešle i na desátém kruhu jedno kouzlo, ačkoli v "základu" má 0 seslání na den. Ale jen v případě, že jeho charisma je TAK vysoká, aby mu přidala "bonusové" použití. V případě 5tého kruhu je to charisma 20. Kapišto?
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Kouzla u barda
Máš to pomotané Kato. Maximální dosažený kruh kouzel neovlivní bonus za charisma, ale! samotné číslo.
S charismou 17 sešle 7 kruh (kdyby takový u barda byl,) s 16 6, 15 5, 14 4.. a tak dále. To samé platí i pro mágy, zaklínače a všechny povolání ovlivněné výškou "své" vlastnosti.
Opravdu, opravdu, vzpomeň na Kat, s char 16 jsem vesele kástila 6 kruh kouzel.
Důvodem je skutečně to co tu padlo - bard na některých levelech sice dostane kouzla, ale s použitím 0/den, pokud si silně charismu nezvedne (někdy až o 4). Ty kouzla budeš mír, Darie, holt k dispozici až příští level
S charismou 17 sešle 7 kruh (kdyby takový u barda byl,) s 16 6, 15 5, 14 4.. a tak dále. To samé platí i pro mágy, zaklínače a všechny povolání ovlivněné výškou "své" vlastnosti.
Opravdu, opravdu, vzpomeň na Kat, s char 16 jsem vesele kástila 6 kruh kouzel.
Důvodem je skutečně to co tu padlo - bard na některých levelech sice dostane kouzla, ale s použitím 0/den, pokud si silně charismu nezvedne (někdy až o 4). Ty kouzla budeš mír, Darie, holt k dispozici až příští level
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Re: Kouzla u barda
Se omlouvám že neumím česky...zkusím to ještě polopatičtěji
.
Výše charismy ovlivňuje dvě věci:
1) možnost znát kouzla patřičných kruhů: (Výše charismy - 10 = maximální kruh kouzla, který může bard znát). Platí pouze a jen pro Charismu v základu (tj. bez bufů). Tj. pro Barda je "stačí" charisma 16, aby se naučil všechna jemu dostupná kouzla.
2) možnost sesílat kouzla patřičných kruhů: Výše bonusu charismy přidává "postupně" kouzla na příslučný kruh. Viz:Tj. pro Barda si "stačí" buffnout charisma na 22 , aby dostal ke každému jemu známému kruhu jedno kouzlo na každý kruh navíc.[/i]
Tohle platí pro každé magické povolání od Hraničáře/Paldy přes Barda až po Druida/Klerika/Mága/Prskavku...s příslušným statem, která dané povolání potřebuje aby "čarovalo".
edit: S epickou výší statů se dokonce začínají přičítat "odspoda" další bonusová použití na den.
edit 2: Tady je to v tabulce
:
http://nwn.wikia.com/wiki/Bonus_spells#Spellcasting
Výše charismy ovlivňuje dvě věci:
1) možnost znát kouzla patřičných kruhů: (Výše charismy - 10 = maximální kruh kouzla, který může bard znát). Platí pouze a jen pro Charismu v základu (tj. bez bufů). Tj. pro Barda je "stačí" charisma 16, aby se naučil všechna jemu dostupná kouzla.
2) možnost sesílat kouzla patřičných kruhů: Výše bonusu charismy přidává "postupně" kouzla na příslučný kruh. Viz:
Code: Select all
char 12 = +1 kouzlo použít navíc 1ní kruh
char 14 = +1 kouzlo použít navíc 2hý kruh
char 16 = +1 kouzlo použít navíc 3tí kruh
char 18 = +1 kouzlo použít navíc 4tý kruh
char 20 = +1 kouzlo použít navíc 5tý kruh
char 22 = +1 kouzlo použít navíc 6tý kruhTohle platí pro každé magické povolání od Hraničáře/Paldy přes Barda až po Druida/Klerika/Mága/Prskavku...s příslušným statem, která dané povolání potřebuje aby "čarovalo".
edit: S epickou výší statů se dokonce začínají přičítat "odspoda" další bonusová použití na den.
edit 2: Tady je to v tabulce
http://nwn.wikia.com/wiki/Bonus_spells#Spellcasting
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Kouzla u barda
Mea culpa (a to jsem na to koukala dvakrát, jestli opravdu dobře chápu co se snažíš říct) 
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Re: Kouzla u barda
Cheche tohle nemá moc s charismou co dělat, bard to má udělatné zvláštně, stačí se podívat jen na wikinu http://nwn.wikia.com/wiki/Bard
Bard může kouzla nového kruhu co se naučí, používat až o lvl pozdějc.
Asi to tu někdo psal.
Tudíž kouzla 4 lvlu se naučí na 10 lvlu, ale možnost je sesílat budemít až na 11 lvl. (viz na wikině u barda ta tabulka)
A jo opakuju to co ti předemnou
Bard může kouzla nového kruhu co se naučí, používat až o lvl pozdějc.
Asi to tu někdo psal.
Tudíž kouzla 4 lvlu se naučí na 10 lvlu, ale možnost je sesílat budemít až na 11 lvl. (viz na wikině u barda ta tabulka)
A jo opakuju to co ti předemnou
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*