Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní
Zakázat afk, nebo treba co me ted napadlo: Dalo by se vytvorit script, kterej by hracel treba po 10minutach afk vykopl ze hry? Tak jako ze po 6minutach se vam prestanou nacitat casovky, tak me napadlo diky tomu, ze bez nejaky odezvy by to hrace koplo ze serveru proste. Pak kdyby byl fakt nekdo afk, tak ho to kopne a ostatni co by takhle "expili" tam by se to pak muselo zas resit individualne, napsat tell apod veci.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní
Opatrně chlape na to jak a o kom mluvíš. Ti lidé jsou jen lidé a snaží se pomoct a vyřešit situaci. Začít urážet a znevažovat autoritu DM není dobrý.Miking wrote:...
Pamatuj: "Neser tygra, nasereš džungli"
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní
Nechtěl jsem už do procesu vstupovat, ale musím. Ta nejhorší a nejlepší nejhorší řešení se začínájí příliš množit v jednotlivých postech.Glumišek wrote:....
Existuje jedno obecné a zásadní pravidlo pro řešení čehokoliv.
!POKUD je problém příliš komplikovaný je třeba zvážit, zda jej není možné rozdělit na dílčí a řešit ceý proces postupně.!
Zde se nabízí postup ve zodpovězení několika otázek, které lze řešit ve dvou celcích:
První okruh
1. Používali dotyční hráči prokazatelne externí program ? (ano, ne, zdůvodnění)
2. Porušovalo jejich chování jiná pravidla thalie platná v době rozsudku? (ano , ne, zdůvodnění )
3. Bylo jejich chování nemorální? (Ano, ne, nevím, zdůvodnění)
Slovu nevím se vyhýbám, nic neřeší. přikládám se k řešení dle právnické praxe vyspělých zemí světa. In dubio pro reo.
Návrh řešení k prvnímu okruhu
I. hraci kus po kusu byli v bodě 1 shledáni vinní jsou nesporné důkazy - trest je oprávněný, konec, ne postoupit na bod 2 u nevinných v bodě 1.
II. Ano, Ne - lze velice dobře zjistit porovnáním s pravidly, pokud bylo shledáno jiné provinění vznést obvinění a navrhnout trest, pokud ne postoupit k bodu 3.
III. zde se otvírá otázka jak dalece lze trestat za "morální" kdo hodnotí morální - v tomto případě se skoro všichni shodují, že k porušení morálky došlo. Předpokládejme, že ano, asi nebyli sami viďte? V takovém případě je vhodné řešit věc, jak říká Pilník, podstatně komplexněji v následujícím okruhu. Osobně bych v případě porušení morálních zásad navrhoval u nás postižených za dostatečný trest už zákaz hry na dobu řešení rozsudku a diskuzi. A přidat k tomu konstruktivní kritiku od GM, co mají změnit, aby se tato situace neopakovala.
Problém se 4 bany UKONČEN, myslím hodně rychle.
Druhý okruh - obecné řešení nastalé situace
1. Byla procedura pro sledování externího programu nastavena správně?
2. Co s AFK, je nastaveno správně?
3. Je třeba nějakých dalších zásahů, které zabrání vzniklé situaci? - systém komunikace s hráči a podobně.
Návrh řešení k okruhu II.
I. Ano systém funguje jak má - není co řešit. Ne, systém selhal - návrhy na excelentní kontrolu byla řešen Damianem v tomto topiku.
II. Ano - klasika. Ne - současný stav je nevyhovující, je třeba změnit v současnosti platná obecá pravidla? - zřejmě ano, znamená to stanovení nových pavidel "zákonů thalie" - to je předmětem delší diskuze. Je třeba rozdělit na dílčí úkoly, ale týká se to všech ne jen nás 4 hráčů.
III. Ano - klasika. ne, je třeba pár věcí změnit, například - GM zvolí vždy jednoho reprezentanta, který bude daný problém s hráči řešit jako prostředník a tiskový mluvčí. V případě, že se nebude hra někoho líbit, GM si poprvé vezmou tohoto hráče stranou a vsvětlí mu proč, pokud se hráč nezmění přijdou represe. a podobně.
Okruhy je možné řešit odděleně, ten první je na pár hodin, ten druhý na tejden.
A je to
Rozhodně zde není žádné špatné a nebo nejlepší špatné rozhodnutí. taková rozhodnutí jsou v případě války, kdy Vám prezident řekne, že je na vás jestli hodíte na nepřítele atomovou bombu nebo vodíkovou pumu.... Další příklad je, když volíte politické stran v Čechách, no....
V tomto případě existuje soubor rozhodnutí, která teprve po určité době ukážou, zda se jednalo o rozhodnutí dobá či zlá a z jakého pohledu. V žádním případě nelze tento soud vynášet předem.
Děkuji za pozornost.
"Prohlášením, že jsi nevinen, potvrzuješ svojí vinu." Neznámý muž na neznámém míste při neznámé příležitosti.
Quido z Červíčkova - dobrácký gnóm a zapřísáhlý antiteista.
Quido z Červíčkova - dobrácký gnóm a zapřísáhlý antiteista.
Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní
Bahnak wrote: Pamatuj: "Neser tygra, nasereš džungli"
geniální hláška
Jedna Blondie vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přivede, do temnoty sváže.
„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní
Zase vsetci vedia najlepsie ako to vyriesit. Ako som pisal vyssie tym to riesi a ked dojde k rieseniu tak ho uverejni. Vykriky o empatii DM, o tom, ze si mame taky server nechat pre seba a diktovanie riesenia su uplne zbytocne a skor ako k rieseniu prispievaju opacne k nechuti vobec nieco riesit. Cize si najskor poriadne rozmyslite co sem napisete. Vdaka.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní
1. Ja ten Ban nemám a mezi ty 4 nepatřím a navíc je ani neznám. Znám jen jednoho znich. (I když nepochybuju o tom, že se na mě neco najde a co nevidet se k nim připojim.....)
2. Policie ma na prokazaní trestneho činu po zadržení pouze 48 hodin. Po tomto čase musí obviněného pustit a dal vyšetřovat s obviněným na svobodě.
3. Ne opravdu nechapu co na tom trva tak dlouho. Věc je podle mě jasná už v den udělení banu. A pokud ne, je nutné zbavit obviněných trestu. Až je odbanujete, pak si to můžete řešit třeba rok na DM fóru. A až k něčemu dospějete tak zase zabanovat.
4. Prohřešku afk se ti 4 nedopustily, nechápu proč to pořad někdo vytahuje.
5. Opravdu sou jen dvě možnosti, říct sou vinni a nebo je odbanovat. Odpoved zatím nevíme, není duvod k banu.
6. tomu borečkovi co mu nevadí mít ban, dejte týdení na zkoušku.
Proč to sem píšu a sám sobě škodím i když se mě to netýká?
Protože nemam rad nespravedlnost.
2. Policie ma na prokazaní trestneho činu po zadržení pouze 48 hodin. Po tomto čase musí obviněného pustit a dal vyšetřovat s obviněným na svobodě.
3. Ne opravdu nechapu co na tom trva tak dlouho. Věc je podle mě jasná už v den udělení banu. A pokud ne, je nutné zbavit obviněných trestu. Až je odbanujete, pak si to můžete řešit třeba rok na DM fóru. A až k něčemu dospějete tak zase zabanovat.
4. Prohřešku afk se ti 4 nedopustily, nechápu proč to pořad někdo vytahuje.
5. Opravdu sou jen dvě možnosti, říct sou vinni a nebo je odbanovat. Odpoved zatím nevíme, není duvod k banu.
6. tomu borečkovi co mu nevadí mít ban, dejte týdení na zkoušku.
Proč to sem píšu a sám sobě škodím i když se mě to netýká?
Protože nemam rad nespravedlnost.
Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní
Tak jestli si chceš hrát na policajta, tak trest byl udělen. Probíhá znovuotevření procesu, takže odsouzený jsou ve výkonu trestu a čeká se na konečnej výsledek. Nějak tak?Miking wrote:...
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní
Ať mi ji daj ty chytry chlapče stale nechapeš že je to vřešení a pokud nechapeš takovou jednoduchou vetu
měl bys jit do pomocny školy
a pokud ani potom tu větu nepochopis vykopej si hrob a pak se jeste sam zakopej bude to tak lepsi 
Mě tohle nezabije je to jen hra a stim počitam
bud si najdu jinou a nebo nebudu hrat vubec a radci misto vysedavani u Pc pudu ven:)
Mě tohle nezabije je to jen hra a stim počitam
Život je svině, a teď vypadni mám práci.
Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní
Jo tak sem to chtěl. *Je spokojenej jak nikdy*igor wrote:Tak jestli si chceš hrát na policajta, tak trest byl udělen. Probíhá znovuotevření procesu, takže odsouzený jsou ve výkonu trestu a čeká se na konečnej výsledek. Nějak tak?Miking wrote:...
Tím padem až se prokaže jejich nevina budou odškodněni a ja budu moct spat.
Sendis: o flamewar nestojim, jen o spravedlnost, takže odemě na tvou adresu nečekej víc než tuhle větu. A jestli stojíš o ten ban tak si o něj napiš at mužeš jít ven, mě je to fuk.
Last edited by Miking on 14:52 05. Aug 2010, edited 2 times in total.
Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní
neni za co bejt odskodneni jediny co dostanou je postava a jejich veci (mozna) a nebo proste jen novy ucet
Život je svině, a teď vypadni mám práci.
Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní
Mě je tě normálně líto...Miking wrote:a ja budu moct spat.
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní
Ohánět se policií a soudnictvím je vážně vtipné. Když o tom někteří prd vědí. 
Edit: jen dodám pro Igora, odsouzený je stíhán ve vazbě .... a něco pro Laška, co jim to spestřit ranama bičem jako mě?
Edit pro ostatní: Tohle téma bylo vážné, teď je z toho fraška, pardon že si přilévám. Ale, jsem jenom člověk, nedalo mi to.
Edit pro Kata : trest za mé osvobození tě čeká. Muhehe.
Edit pro Sorowa: Jsou chvíle kdy máš dobré nápady, ale ten se zrušením časovek je blbost. Když toho někdo zneužívá, má být potrestán on a né ti, kteří hrají slušně. Tak jak tomu bylo a je na nejmenovaném serveru. Nehledě na to, že časovky za to nemůžou, nýbrž hráči, kteří toho zneužívají a prasí. Skoro mi to přijde jako ,, lidi kradou jídlo, zrušte jídlo a bude klid´´. Přeháním, vím... jen to na mě tak působí.
Edit: jen dodám pro Igora, odsouzený je stíhán ve vazbě .... a něco pro Laška, co jim to spestřit ranama bičem jako mě?
Edit pro ostatní: Tohle téma bylo vážné, teď je z toho fraška, pardon že si přilévám. Ale, jsem jenom člověk, nedalo mi to.
Edit pro Kata : trest za mé osvobození tě čeká. Muhehe.
Edit pro Sorowa: Jsou chvíle kdy máš dobré nápady, ale ten se zrušením časovek je blbost. Když toho někdo zneužívá, má být potrestán on a né ti, kteří hrají slušně. Tak jak tomu bylo a je na nejmenovaném serveru. Nehledě na to, že časovky za to nemůžou, nýbrž hráči, kteří toho zneužívají a prasí. Skoro mi to přijde jako ,, lidi kradou jídlo, zrušte jídlo a bude klid´´. Přeháním, vím... jen to na mě tak působí.
Last edited by efu_redo on 21:06 05. Aug 2010, edited 3 times in total.
Dělejte si s mými postavami co chcete, jen ať v tom není OOC!!!
Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní
áááách stokrát vám bylo napsáno, že to tým řeší, tak přestaňte přilévat olej do ohně...
tohle se už jeví jako dost nechutná posmrtná řeč... fakt to ničemu nepomáhá, spíš naopak
- teda kromě lidí, které baví flamy, aby měli co číst
tohle se už jeví jako dost nechutná posmrtná řeč... fakt to ničemu nepomáhá, spíš naopak
- teda kromě lidí, které baví flamy, aby měli co číst
Jedna Blondie vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přivede, do temnoty sváže.
„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní
...řekl odborník na slovo vzatý - odsouzený mukl!efu_redo wrote:Ohánět se policií a soudnictvím je vážně vtipné. Když o tom někteří prd vědí.
//it is joke, ne že mě někdo vemete za slovo!
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní
Já bych to zamkl než se tu začnou sekat hlavy.
Tym Thalie to řeší, veškeré důležité poznatky tu už byly řečeny, takže není duvod to tu dál řešit.
Tym Thalie to řeší, veškeré důležité poznatky tu už byly řečeny, takže není duvod to tu dál řešit.
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!
Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!
Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC