Portréty postav

Určeno pro příspěvky hráčů.

Moderators: DM, WB

Post Reply
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Portréty postav

Post by kucik »

Místo pro protréty vašich postav.
Tento topic slouží výměně portrétů postav mezi hráči

Vytvoření vlastního portrétu
Krok 1. Pomocí oblíbeného editoru obrázků, který podporuje Targa (.tga) formát, vytvořte nový, prázdný obrázek o rozměrech 256x512 pixelů.

Pouze vrchní část obrázku je zobrazena ve hře. Tedy skutečný rozměr vašeho obrázku je 256x400 pixelů. Spodní číst obrázku MUSÍ zůstat prázdná a nepoužitá. Pokud nebude, váš počítač zachvátí plameny a exploduje, když se pokusíte uložit hru -- no, dobrá, nebo možná jen spadne.
portrait_canvas.gif
portrait_canvas.gif (2.23 KiB) Viewed 41951 times
Části obrázku:

* canvas - je celý obrázek
* portrait - část viditelná ve hře
* blank - nepoužitá část

Krok 2. Vytvořte vlastní potrét o rozměrech 256x400 pixelů a plácněte ho do zmíněné vrchní části obrázku.

Krok 3. Musíte votvořit pět verzí portrétů pro hru. Největší z nich už máte hotový, takže jej jen postupně zmenšujte, abyste vytvořili všechny velikosti.

Rozměry všech těchto verzí jsou:

256x400 (na 256x512 canvas) - Používá se u popisu postavy
128x200 (na 128x256 canvas) - Uvidíte v Character sheetu
64x100 (na 64x128 canvas) - Používá se jako portrét ve hře (vpravo nahoře)
32x50 (na 32x64 canvas) - Portrét pro party menu
16x25 (na 16x32 canvas) - Používá se pro chat okno

Krok 4. Uložte obrázky v Targa (.tga) formátu, Zvolte volby '24 bitů' a 'nekomprimovaný'. Komprimované obrázky vám nebudou v NWN fungovat. Názvy souborů všech pěti verzí musí být dle následujícího klíče:

xxxxxxxxxxxxxxxh.tga (pro 256x512 canvas)
xxxxxxxxxxxxxxxl.tga (pro 128x256 canvas)
xxxxxxxxxxxxxxxm.tga (pro 64x128 canvas)
xxxxxxxxxxxxxxxs.tga (pro 32x64 canvas)
xxxxxxxxxxxxxxxt.tga (pro 16x32 canvas)

Kde předpona "xxxxxxxxxxxxxxx" je název, který si vymyslíte a muže mít 1 až 15 znaků. Název by se měl skládat pouze s malých písmen a číslic, případně podtržítek. Název nesmí obsahovat diakritiku (české znaky) a mezery!

Písmena 'h', 'l', 'm', 's' a 't' která následují za názvem portrétu označují velikost obrázku (Huge, Large, Medium, Small, and Tiny).

Tedy tyto soubory se mohou jmenovat například:

robinsample_h.tga
robinsample_l.tga
robinsample_m.tga
robinsample_s.tga
robinsample_t.tga

Jak můžete vidět, všechny obrázky mají stejnou předponu 'robinsample_' a také mají každý písmeno označující velikost - 'h', 'l', 'm' ,'s', and 't'.

Krok 5. Takto vytvořené portrréty nakopírujte do portraits v adresáři s hrou.

Krok 6. Aby i ostatní viděli váš portrét, zabalte těchto pět obrázku do zip archivu a přiložte jej sem, do tohoto topicu. Nepužívejte různé úložny a podobné servery pro ukládání souborů. Přiděláváte tím práci jak sobě, tak všem, kteří si portrét budou chtít stáhnout. V příspěvku vždy uveďte jméno postavy, které portrét patří.

Portréty aktuálně hrajících postav si můžete stáhnout přímo na webu, když najedete kurzorem na jméno postavy ve výpisu hrajících postav.

Převzato a upraveno z http://nwn.bioware.com/builders/portraits.html

//Admin info: Portréty na web se vkládají sadou scriptů ve ~/scripts/. Viz README.
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Post by igor »

jop, před smazánim databáze tim *** to tu taky bylo... nechť je topic založen :-))
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
pepa48
Šlechtic
Posts: 447
Joined: 15:18 27. Apr 2007
Location: Thalie
Contact:

Post by pepa48 »

pred tim nez nam nekdo smazal forum tu o tom byl take topic a zatim se asi jeste nezavedl, proto se muzou zacit davat rovnou sem :roll:
Michal
Obyvatel
Posts: 138
Joined: 18:32 27. Apr 2007
Contact:

Post by Michal »

Jo, letopočet se rozděluje na před a po...před bylo a určitě už bude i po
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Post by kucik »

V tom pripade ... Qualmecolindo
Pak to doplnim i do toho novyho.

update : zrzava elfka
Last edited by kucik on 20:46 27. May 2007, edited 1 time in total.
Theo
Měšťan
Posts: 227
Joined: 01:49 28. Apr 2007

Post by Theo »

<NO LONGER EXIST>
Last edited by Theo on 12:19 17. Dec 2007, edited 7 times in total.
Ora et Labora
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Post by igor »

Sharto Renza
Image
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
steel_martin
Měšťan
Posts: 168
Joined: 17:43 18. May 2007
Location: Plzeň / Železná Ruda

Kirru

Post by steel_martin »

User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Post by igor »

Pajky:
Sajmína - kůň
Vzhled: ( foto vypravi o vsem).....
Barva: vrana jako noc temna...
Povaha: kobyla je krapet divodci a ne jen tak nekoho necha svest na svem hrbete..pysne si nosi svou elegantni hlavu,jakoby vedela ze je nejkrasnejsi ze vsech..

Image
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Post by Pajule »

diky moc dobra vilo
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
Shamanko
Nováček
Posts: 4
Joined: 18:02 15. Sep 2007

Post by Shamanko »

User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Post by Pajule »

kdo by chtel portret Bereninky ncht mi pisne na ICQ : 297-568-781
pac to sme neumim davat :lol:
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
Pivo
Měšťan
Posts: 235
Joined: 00:38 11. Dec 2007
Location: Praha
Contact:

Post by Pivo »

Subrasy jsou pěkná věc,ale najít portrét třeba severního pulorka neni žádná sranda.Nebude nějak balíček portrétů pro subrasy?Myslím nějakej malinkej. :wink:
Simon Elken voják Karatské armády s hodností"Jezdec"
"Důvtip je často nejlepší zbraní proti přesile"

Arrswil tiefling nekroman
"A oni povstanou z jejich hrobů, aby pochodovali po světě živých. Každý smrtelník, který padne, rozšíří jejich počet, až do doby než zůstane pouze svět temnoty. Pouze poté svět pozná nekonečný řád, který leží uvnitř klidu nemrtvých."
liuk
WB Thalie
Posts: 220
Joined: 14:16 09. May 2007

Post by liuk »

Bude, ikdyž je tam hlavně hodně drowů, co severní půlorci to nevím. Kdyby někdo nějaké našel budeme rádi, když nám je pošlete a my je budeme moci zařadit.
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Post by Pajule »

nesmite bejt lini a pekne si projet tohle : http://nwvault.ign.com/View.php?categor ... ta_page=26

tam najdes vecinou co hledas :)
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
Post Reply