Nastane-li technická nesnáz s toolsetem.
-----------------------
Ehm, netušíte někdo, co by mohla znamenat tato chybová hláška?
"Acces violation at adress 03CF2484 in module ATKOGL32.dll. Read of adress 0926A000."
Objevuje se mi na obou počítačích, kde se snažím rozchodit toolset, resp. si hraju s Karathou1, a to kdykoliv u už umístěného placeablu kliknu na Vlastnosti. Je to blbé vzhledem k tomu, že hned po jejím zjevení se mi toolset nenávratně sekne a ani nestihne zazálohovat.
Zároveň se mi při spouštění nwtoolsetu (ale jen u PC, kde mám NWN už několik let) nahazuje upozornění, že chybí klíč k registru SOFTWARE/Bioware/NWN/Neverwinter. Nicméně toolset lze spustit normálně. Může to mít souvislost?
Trable s toolsetem
Trable s toolsetem
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Re: Trable s toolsetem
Mě se ta hláška s chybějícím klíčem objevuje taky, tak to můžu vyzkoušet, jestli se mi to taky zasekne...
Osobně jí přičítám tomu, že jsem NWN regulérně nenainstaloval, ale přesunul na komp už rozbalené.
Osobně jí přičítám tomu, že jsem NWN regulérně nenainstaloval, ale přesunul na komp už rozbalené.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Trable s toolsetem
Tak jsem si empiricky vyzjistil, že vlastnosti placeablu nefungují, jen když mám vypnuté zabarvování prostředí. Je to křehká rovnováha, ale pokusím se v ní udržet a nic nezakřiknout.
A chybějící klič k registru jsem spravil prostou aktualizací (neboť jsem na NWN autorun nesahal už setsakramentsky dlouho). Já ňouma.
A chybějící klič k registru jsem spravil prostou aktualizací (neboť jsem na NWN autorun nesahal už setsakramentsky dlouho). Já ňouma.
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Re: Trable s toolsetem
S kopírováním bych to nespojoval. To může bejt nějakej bordel v hacích, nebo vadný modely tohle často dělaly. Někomu to způsobovala grafika... a tak.
Prostě něco šlápne mimo svojí paměť.
edit: Jo tak tou grafikou jsem se asi trefil
Prostě něco šlápne mimo svojí paměť.
edit: Jo tak tou grafikou jsem se asi trefil
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Trable s toolsetem
tej hlášky se zbavíš, když v nwn.ini, sekce [Config] přepíšeš
FirstRun=0
na
FirstRun=1
při dalším spuštění si to kompa vohrabe a zapíše do registry
když to neuděláš, nic se celkem neděje, akorát ti v toolu nefunguje ctrl C x ctrl V
ale s tou hláškou to nemá nic společnýho, ta se objevuje, když je v lokaci něco nekorektně umístěnýho - korektnost neznamená logiku !!!
obvykle je poškozenej celej modul a jedinej spolehlivej způsob jak se toho zbavit je smazání tý lokace :-/
FirstRun=0
na
FirstRun=1
při dalším spuštění si to kompa vohrabe a zapíše do registry
když to neuděláš, nic se celkem neděje, akorát ti v toolu nefunguje ctrl C x ctrl V
ale s tou hláškou to nemá nic společnýho, ta se objevuje, když je v lokaci něco nekorektně umístěnýho - korektnost neznamená logiku !!!
obvykle je poškozenej celej modul a jedinej spolehlivej způsob jak se toho zbavit je smazání tý lokace :-/
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Re: Trable s toolsetem
Já vám nevím. Poté, co se mi hláška začala vracet (samozřejmě v tu nejpříhodnější dobu, kdy jsem neměl hodinu zazálohováno), jsem strávil celý den docela nezáživně tím, že jsem se zase snažil zjistit příčinu problému. Mazal jsem placeably, přepínal režimy zobrazování - občas to zafungovalo, já se zaradoval - a bum, kliknu na vlastnosti předmětu půl hodinky poté, a je to tu zas, a zas se nemůžu dopátrat příčiny.
Haky jsem zredukoval na naprosté minimum, nutné pro Thalii. Poprvé tento krok zabral snad na celé odpoledne, zatímco teď jsem opět v loji. Nepovažujete někdo za možné, že by se v modulu nacházel nějaký sporný skript nebo tak něco? Protože mi to hlášku začalo vypisovat a toolset shazovat, když jsem změnil nastavení proměnné intenzity světla lamp na 7 (což hra nezná) - jakmile jsem je hodil na 5, už bylo vše v pořádku. Tedy dokud se nenaskytl další neidentifikovatelný problém.
Neraději to padá u vlastností dvěří, tudíž nejsem shopen vytvořit jakékoliv přechody. Hledám radu - myslíte, že by reinstall NWN pomohl? Je pravda, že na onom počítači ho už mám za ta léta poměrně zaneřáděný. Ovšem to zabere spoustu času a já nejsem extra zvědav na to, až všechno přeházím, vyházím, vyčistím a...zase to po chvíli nepude.
(FirstRun jsem změnil, ale myslím, že to se tohodle problému tolik netýká - mně to padá v průběhu hraní si s toolem)
Haky jsem zredukoval na naprosté minimum, nutné pro Thalii. Poprvé tento krok zabral snad na celé odpoledne, zatímco teď jsem opět v loji. Nepovažujete někdo za možné, že by se v modulu nacházel nějaký sporný skript nebo tak něco? Protože mi to hlášku začalo vypisovat a toolset shazovat, když jsem změnil nastavení proměnné intenzity světla lamp na 7 (což hra nezná) - jakmile jsem je hodil na 5, už bylo vše v pořádku. Tedy dokud se nenaskytl další neidentifikovatelný problém.
Neraději to padá u vlastností dvěří, tudíž nejsem shopen vytvořit jakékoliv přechody. Hledám radu - myslíte, že by reinstall NWN pomohl? Je pravda, že na onom počítači ho už mám za ta léta poměrně zaneřáděný. Ovšem to zabere spoustu času a já nejsem extra zvědav na to, až všechno přeházím, vyházím, vyčistím a...zase to po chvíli nepude.
(FirstRun jsem změnil, ale myslím, že to se tohodle problému tolik netýká - mně to padá v průběhu hraní si s toolem)
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Re: Trable s toolsetem
Tohle jsou veci grafiky. Je potreba povypinat veskery svetla, stiny, mlhu a podobne. Pokud to nepomaha, tak nevim.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Trable s toolsetem
Tak jsem si na PC snížil barvy na 16 bitů. Přeskočil jsem při spouštění toolsetu varování, jaké to bude způsobovat potíže a...zatím to jde. Klepu na dřevo a děkuju.
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/