Emoteri

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Emoteri

Post by Bahnak »

díky debatám o ničem miluju flejmy, já napsal jestli jsi viděl ve hře sprchu, vanu, mydlo a ty začneš o tom že v te době existovalo.
Jistěže existovalo.
Již v jiných a mnohem starších dobách existovaly i vany, i mýdla. (třeba řím a lázně :mrgreen: )
Já se ptal na hru.
Jistěže ve hře jsou i postavy (plácnu hloupý příklad vznešeného elfa mága) které jsou čistotné a dbají o svůj zevnějšek.
Ale drtivá většina lidí ve středověku na osobní hygienu až tak nedbala. To je celé co jsem tím chtěl říct.
Pro mě za mě hrej cokoliv co uznáš za vhodné, ale jestli mi chceš tvrdit že po strávení 24 hodin v Ivoře bude tvá postava vonět po bylinkách a eukalyptu tak vykouzlíš na mé tváři úsměv...
Jak asi jde cítit válečník co je zavřený v brnění několik dní?
Kam myslíš že kaká dobytek co se camrá v Ivory?
A kde blinkají trpaslíci?
Ještě že spamujem flejm a ne nic směrodatného, preferuji zábavu a hru jako takovou, před řešením detailů.
Pakliže by někdo chtěl dopodrobna řešit jak "voní" Ivora, Karatha, obyvatelé či trpaslík válečník, je krátká úvaha lepší než tuny úvah o ničem a odboček.
Hraješ čistotného voňavého týpka? Ok. Ale pak tomu ve hře obětuj čas, koupej se a voňavkuj. Vesnicím se vyhýbej a půl herního času buď zavřenej někde kde není dobytek, vojáci, pivo a trpaslíci :-D
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Emoteri

Post by LDamian »

Ad poznani tieflinga:

Tiefling neni obvykle puldemon. Vlastne zrejme jen mala cast tieflingu bude mit skutecne za otce nebo matku demona. Vetsina Tieflingu jsou proste jen potomci demonu stejne, jako jsou cesi potomci keltu. Proto take IMHO neni mozne tieflingy vyhubit prostym vymlacenim par rodu. V populaci se stale budou cas od casu objevovat jedinci vykazujici znaky tieflinga. A to i kdyz pominete nove pripady krizeni s demony.

Da se IMHO dokonce i predpokladat, ze "dedictvi demonu" je v populaci rozsirenejsi nez se bezne pripousti. Kdyz vezmete v uvahu, jak je to uz dlouho, co byla populace lidi infikovana a ze rody ze kterych se objevuji tiefingove stale existuji, vezmete v uvahu krizeni, nizky pocet obyvatel a podobne, tak je klidne mozne, ze aspon mizivou cast toho dedictvi demonu v sobe bude mit vazne hodne lidi.

Podobne jako u dedictvi draku. Tam je to tak, ze rodice klidne mohou byt +- normalni a jejich potomek bum ho, zaklinac/RDD jak hrom.

Nejak podobne by to klidne mohlo byt u tieflinga. Tieflingove jsou proste ti z bezne populace, u kterych se to dedictvi demonickych predku projevilo vyrazneji (stejne jako u RDD nebo zaklinacu dedictvi draku ci ceho vseho).

Kazdopadne ty atributy musi byt dost vyrazne na to, aby to ospravedlnovalo pridani bonusu za tu subrasu. Na druhou stranu, asi by klidne nekdo mohl hrat bezneho cloveka (systemove) s drobnymi demonickymi rysy na hranici vnimatelnosti. Zkratka ze se u nej to dedictvi natolik neprojevilo.

Potom samozrejme budou existovat rody tieflingu (stejne jako jsou treba rody zrzavych lidi), kde se ty rysy udrzuji vyrazne dlouhodobe.

Proste je rada moznosti a vzdy zalezi na tom, jak to hraje dotycny hrac tieflinga. Nekdo bude mit rudou kuzi, rohy, rude vlasy, ocas, kridla, klidne i kopyto - proste seslo se tam vazne hodne znaku a nejspis to bude vysoce "kvalitni" tiefling po fyzicke strance. Jiny zase fyzicky bude mit jen treba ten ocas a v podstate nic vic... ale bude poznamenanejsi dusevne.

A mimochodem. Jediny kdo by podle pravidel danych DM mel narok rozeznavat tieflinga tak nejak pocitove jsou NEKTERI aasimari. Imho spise ti nejcistci a nejcitlivejsi z nich, kteri se normalne jakemukoli zaspineni zlem (jako je treba vyuzivani Rakshas a vubec ovladani vylozene zlych bytosti, kouzleni kousel na hrane s nekromancii a podobne...) vyhybaji. Idealne aasimari klerici dobrych bohu a aasimari paladini s vysokou moudrosti (na moudrosti je zavisla vsimavost, naslouchani a tedy zrejme i intuice). Neni to o tom, ze by si to mel kazdy hrac aasimara zvolit proste proto, aby jeho aasimar mel dalsi cool schopnost. A i v pripade, ze aasimar tu schopnost ma, tak je to schopnost na urovni pocitu! A pak zalezi na tom, jak moc ten konkretni aasimar dava na svou intuici a pocity a nakolik ma potrebu veci overovat dukazama a rozumem.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Emoteri

Post by Bahnak »

plný souhlas, ale kdo dá na slova ve flejmu že...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Tashara
Obyvatel
Posts: 106
Joined: 14:12 12. Jul 2010
Location: Ireland

Re: Emoteri

Post by Tashara »

heh, moc dlouhe cteni a malo informaci... podle toho co pises, je hrani tieflinga jednoduzsi nez orka, staci napsat par hvezdicek a je ze me pocestny obcan... chapu hvezdicky jak to rika bahnak, pokud se chova nenapadne jen prochazi nikdo nevi co je zac. Ale abys po me chtel, abych pristoupil na tvou hru, ze pri blizsim prezkoumani nemam sanci poznat ze jsi tieflibg, to je na me trosku moc, pak jsou zbytecne kridla a ocas ktere dostavas... (delsi rozhovor, delsi cas v hospode, v boji apd...)

bysme se mohli casem dostat k podobnym emotum: *nevypada jako hakawarn, ma na sobe mocne samanske kouzlo, pod jehoz vlivem se vsem zucastnenym jevi jako clovek* zmeni se zase na orka az mu to bude vyhovovat a je to. Kaslat na systemove upravy. Tiefling ten ocas dostava proto, aby bylo videt ze je to spina...
Tod muj nazor...
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Emoteri

Post by Braenn »

No já děkuji za potvrzení toho, že mi nikdo nemá právo nutit fakt, jak podle čichu pozná že jsem žena/muž/elf/hobit/thiefling/aasimar/cokoli.

Doufám že to čtou i dotyční čichači :D
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Emoteri

Post by Bahnak »

vždy platí pravidlo: hrej tak aby ses bavil ty i ten u jiného monitoru.
Větší přehled o Tfujflingách a čichačství si vyžádejte u našich skvělých kronikářů, k dostání na našich stáncích již co nevidět :-D
Jsme ve flejmu a příspěvky zde nejsou pravidla, jen názory na problematiku.
A to je dobře, protože nás to nutí přemýšlet nad tím co děláme.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Emoteri

Post by -darkvision- »

Tashara wrote:heh, moc dlouhe cteni a malo informaci... podle toho co pises, je hrani tieflinga jednoduzsi nez orka, staci napsat par hvezdicek a je ze me pocestny obcan... chapu hvezdicky jak to rika bahnak, pokud se chova nenapadne jen prochazi nikdo nevi co je zac. Ale abys po me chtel, abych pristoupil na tvou hru, ze pri blizsim prezkoumani nemam sanci poznat ze jsi tieflibg, to je na me trosku moc, pak jsou zbytecne kridla a ocas ktere dostavas... (delsi rozhovor, delsi cas v hospode, v boji apd...)

bysme se mohli casem dostat k podobnym emotum: *nevypada jako hakawarn, ma na sobe mocne samanske kouzlo, pod jehoz vlivem se vsem zucastnenym jevi jako clovek* zmeni se zase na orka az mu to bude vyhovovat a je to. Kaslat na systemove upravy. Tiefling ten ocas dostava proto, aby bylo videt ze je to spina...
Tod muj nazor...
Asi tak jako kdyz mam jako mag na sobe kamenku, stítový štít a podobne chujoviny, lidi vedi ze jsem hned drow? Asi tak to myslis? :) *rejp, rejp*

Jinak LDamianovi prispevky se mi zdaji vzdy hodnotne. Hodne hodnotne.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
menderon
Měšťan
Posts: 173
Joined: 11:13 18. Mar 2008

Re: Emoteri

Post by menderon »

Zase pár poznámek a otázek:
1. ocásek se dá dát do kalhot, kiltu, sukně, použit misto pasku na kalhoty pro sebemrskače,
2. maji thieflinkové poblémy, kdyby si ocásek usekli? nekterá zvířata ztrácí stabilitu, či mají daleko komplikovanější problémy, na druhou stranu psi s tím tolik problému nemají.... /myslim ten ocasek vzadu pro rejpaly/
3. Co křídla? Co kdyby si je křídlatec ufikl, když začnou růst, ne každý je chce..../ technická - přeci jen animace bežícího assamira, thieflinka, winged efa, RDD připomíná vše možné, ale ze všeho nejvíce běh kura domacího ;)
4. mohl by mi někodo vysvětlit praktické řešení fyziologie živočichů se 6 páry končetin v případě humanoidních forem , vim malicko OOC ale nedokazu si představit řešení zádového svalstva a upnutí na kostru - pořád si myslím, že je to na zemi spíš handicap než bonus.... :) ja vim jsem rejpal:) ale kdyz je to ten flame ......
"Prohlášením, že jsi nevinen, potvrzuješ svojí vinu." Neznámý muž na neznámém míste při neznámé příležitosti.

Quido z Červíčkova - dobrácký gnóm a zapřísáhlý antiteista.
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Emoteri

Post by Krata »

2. maji thieflinkové poblémy, kdyby si ocásek usekli? nekterá zvířata ztrácí stabilitu, či mají daleko komplikovanější problémy, na druhou stranu psi s tím tolik problému nemají.... /myslim ten ocasek vzadu pro rejpaly/
Bolelo by ho to, zanítila by se mu pr..l a Tiefling chcípl na otravu.. tudiž, proč by to dělal? Proto by tieflingy měli hrát zkušený hráči a ne někdo jako ty, kdo klade tyhle super otázky na DM, který maji plnou hlavu jiné práce :)
3. Co křídla? Co kdyby si je křídlatec ufikl, když začnou růst, ne každý je chce..../ technická - přeci jen animace bežícího assamira, thieflinka, winged efa, RDD připomíná vše možné, ale ze všeho nejvíce běh kura domacího
to samé, prostě by křídla pořád rostla poháněná démonickou krví a tieflinga by to moc bolelo až by z ran na zádech mohl něco chytit a chcípnout na to

popřípadě by se to dalo řešit i nějakym prokletím kdy tielfing zapírá svou krev a bůh se za to na něj zlobí
4. mohl by mi někodo vysvětlit praktické řešení fyziologie živočichů se 6 páry končetin v případě humanoidních forem , vim malicko OOC ale nedokazu si představit řešení zádového svalstva a upnutí na kostru - pořád si myslím, že je to na zemi spíš handicap než bonus....
proč mág kouzlí? Proč elfové žijou tak dlouho? Proč jsou trpaslíci malí, zarostlí a jsou cejtit pivem? Proč má tielfing a podobné rasy křídla a jak můžou fungovat? protože jsme ve fantazy rejpale :wink:
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Emoteri

Post by DenGrasse »

K LDamianovu celkem odpovidajicimu vykladu bych jen doplnil, ze:

aasimarové mají schopnost vycítit tieflingy v krvi, každý ji může mít jinak silnou.. záleží jak silné je dědictví aasimara i tieflinga - čili čím více krve celestialů mají, tím snáze se vycítí (i tiefling stejně vycítí aasimara).

schopnost vycítit tieflinga mohou mít i jiné rasy sloužící bohům světla, zejména paladinové a kněží - nikdo myslím nepochybňuje schopnost třeba Lacaranta vycítit zlo atd.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: Emoteri

Post by Radim »

nikdo myslím nepochybňuje schopnost třeba Lacaranta vycítit zlo
Budiž mu země lehká :twisted:
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
menderon
Měšťan
Posts: 173
Joined: 11:13 18. Mar 2008

Re: Emoteri

Post by menderon »

Mohu prosím dostat definici zla? ja zastávám tu Einsteinovu, ale ta je obtížně aplikovatelná na nějaké vycítění. jak je u Einstein zvykem definuje zlo mimo jiné na úhlu pohledu....

Němělo by se říci, že spíše než o vycítění zla se jedná o vycítění bytosti, která je spojena s jiným planární rovinou ?
Démon je propojen se sférou viz vase historie, andel zase jiná stránka historie...., takovej nekromant se svojí činností zase sbližuje se sférou odkud nemrtvé povolává.....

Pokud vycítí "anděl" démona, pak určitě nezapomente, že by to melo být i naopak, aby měla slabší strana čas na útěk;)
"Prohlášením, že jsi nevinen, potvrzuješ svojí vinu." Neznámý muž na neznámém míste při neznámé příležitosti.

Quido z Červíčkova - dobrácký gnóm a zapřísáhlý antiteista.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Emoteri

Post by DenGrasse »

Einstein wa not existing in this world. We have Zweistein only...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Emoteri

Post by zachy »

menderon wrote:Zase pár poznámek a otázek:
1. ocásek se dá dát do kalhot, kiltu, sukně, použit misto pasku na kalhoty pro sebemrskače,
2. maji thieflinkové poblémy, kdyby si ocásek usekli? nekterá zvířata ztrácí stabilitu, či mají daleko komplikovanější problémy, na druhou stranu psi s tím tolik problému nemají.... /myslim ten ocasek vzadu pro rejpaly/
3. Co křídla? Co kdyby si je křídlatec ufikl, když začnou růst, ne každý je chce..../ technická - přeci jen animace bežícího assamira, thieflinka, winged efa, RDD připomíná vše možné, ale ze všeho nejvíce běh kura domacího ;)
4. mohl by mi někodo vysvětlit praktické řešení fyziologie živočichů se 6 páry končetin v případě humanoidních forem , vim malicko OOC ale nedokazu si představit řešení zádového svalstva a upnutí na kostru - pořád si myslím, že je to na zemi spíš handicap než bonus.... :) ja vim jsem rejpal:) ale kdyz je to ten flame ......
Tady se řeší co by se stalo kdyby se tiefling zmrzacil. Me by spis zajimalo, jestli se dají jeho kridla a ocas nejak prakticky vyuzit.
Ja osobne "hraju", ze se muj tiefling snazi naucit litat. Zatim mu to teda moc nejde, ale rad bych si zde precetl nazory na schopnost létání tieflinga (Elf - holub lítat umí, aasimar je (hodne hrube receno) napůl anděl takže by taky mohl, tiefling je půldémon a démonů dost lítá :) dokonce i Sukuby v NWN poletují :)).
Takze.... drazí DM, kronikáři a znalci Thalie... může se tiefling naučit létat??
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Emoteri

Post by Pajule »

jo třeba fetuje hélium :D
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
Locked