Nizké FPS/sekání hry
Nizké FPS/sekání hry
Zdravm, tak mě napadlo jestli by nešlo udělat nějakej command na despawn NPC, kteří nejsou nezbytně nutný pro hru např. obyvatelé. Rozhodně by to ulehčilo spousty hráčům. Já osobně mám teda dual 3.00 Ghz a 4 GB RAMky a stejně se mě to kouše, když dojdu někam do osídlené části.
Btw: Musím dodat že o programování vím uplnej prd, takže pardón pokud melu sran*e...
Btw: Musím dodat že o programování vím uplnej prd, takže pardón pokud melu sran*e...
Bivrííík
Také znám jako Bhaall
Také znám jako Bhaall
Re: RP NPC
Náročnost nesouvisí ani tak s počtem NPC, která bývá na dohled do deseti, jako s počtem placeablů a graf. efektů v lokaci.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: RP NPC
Mno konkrétně v Ivory jsou spousty objektů, ale jsou to většinou baráky, to mi chcete říct, že takhle zalagujou lokaci baráky?
Bivrííík
Také znám jako Bhaall
Také znám jako Bhaall
Re: RP NPC
A Ivory je udělaný tak krásně, že ani počítač 5x lepší než doporučená konfigurace na NWN to nestíhákucik wrote:Náročnost nesouvisí ani tak s počtem NPC, která bývá na dohled do deseti, jako s počtem placeablů a graf. efektů v lokaci.
Re: RP NPC
Ne, baráky v zásadě ne (jinak baráky jsou zpravidla tilesety), ale množství drobných placeablů.
Samozřejmě je taky dobrý se podívat na nastavení grafiky, pokud ti to nezvládá. Osobně hraju na docela archaickejch kompech a nemívám s tím problémy i přes vysoký rozlišení.
Samozřejmě je taky dobrý se podívat na nastavení grafiky, pokud ti to nezvládá. Osobně hraju na docela archaickejch kompech a nemívám s tím problémy i přes vysoký rozlišení.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: RP NPC
To bude možná i otázkou operačního stystému, přece jen NWN je starší hra a Win7 to rozběhne pomaleji než třeba XPčka
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!
Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!
Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
Re: RP NPC
No ja mam tiez dual 3.00 Ghz, 4 GB RAMky a 512 grafiku, W7 a frci mi to viac menej v pohode - nejake trhnutia a lagy viac menej ani nezaznamenavam ci uz v Ivory, Alwarieli alebo inom meste - byt tebou tak sa pohram s nastaveniami.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Re: RP NPC
No, zkoušel jsem kdejaký nastavení a třeba rozdíl mezi rozlišením 1024*768 a 2048*1024 nebo 16MB a 64MB texturama je naprosto minimální, ne-li žádnej. Mam 2,8čku 2GB ramky, radeon X1800GTO. Stejně tak ostatní nastavení jako dynamický světla atd. nemaj žádnej větší vliv. Trochu mě to štve a nevim už, kde hledat problém.
Jinak dneska jsem prošel Ivory a jen statek v severovýchodnim rohu Ivory a jeho okolí obsahu přes 60 placeablů. Ve výsledku jich v Ivory bude tudíž několik set z toho spousta animovanejch. Když do toho přijde nějaká po dekl nabuffovaná postava, tak můj komp fakt nechápe, která bije...
Jinak dneska jsem prošel Ivory a jen statek v severovýchodnim rohu Ivory a jeho okolí obsahu přes 60 placeablů. Ve výsledku jich v Ivory bude tudíž několik set z toho spousta animovanejch. Když do toho přijde nějaká po dekl nabuffovaná postava, tak můj komp fakt nechápe, která bije...
Re: RP NPC
Tak bych se rád zeptal, zda je to jen u mě, ale proces nwmain.exe ma 350 000 K paměti. Kolik maj ti kterym se to neseka?
Muj PC dvoujadro po 2GHz, 4GB ram, 64bit
v nwconfig.ini mám dost nesrovnalostí:
OS=Windows XP v5.1 build 2600 Service Pack 2 (a mám Win7)
RAM=2048 a mám 4096
i ikdyz nevim jestli tyhle informace maj nejakou vahu.
Jak vypada tvuj config Daanri pls?
Muj PC dvoujadro po 2GHz, 4GB ram, 64bit
v nwconfig.ini mám dost nesrovnalostí:
OS=Windows XP v5.1 build 2600 Service Pack 2 (a mám Win7)
RAM=2048 a mám 4096
i ikdyz nevim jestli tyhle informace maj nejakou vahu.
Jak vypada tvuj config Daanri pls?
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!
Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!
Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: RP NPC
Jeste drive kdyz jsem paříval nwn na svem NT (jelikoz odeslo neco v grafarne a nejsou prachy, tak uz jen serfuji), tak jsem mival zaseky jen v jednom okamziku, pri jedne veci a to bylo kdyz jsem nekam bezel awsd a pritom otacel kameru pomoci myši a v tu chvili vlitl nekam mezi 10npc trebas. Ano v tu chvili mi to vzdy zalaglo a odlaglo zas. Jinak to jelo vzdy krasne, na nejvetsi rozliseni apod.
Mel, nebo tedy mam:
Dvoujadrovko od Intelu 2.0GHz
Pamet 3GBRAM
System jsem mel 32bitovej, Visty
Grafika byla myslim GeForce 8400M GS (neco takoveho uz nevim)
A mel jsem nejaky ruzny vecicky jako nastaveni aby u nwn se mi spoustela obe jadra apod. Nebyl nikdy problem jak rikam.
Mel, nebo tedy mam:
Dvoujadrovko od Intelu 2.0GHz
Pamet 3GBRAM
System jsem mel 32bitovej, Visty
Grafika byla myslim GeForce 8400M GS (neco takoveho uz nevim)
A mel jsem nejaky ruzny vecicky jako nastaveni aby u nwn se mi spoustela obe jadra apod. Nebyl nikdy problem jak rikam.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Re: RP NPC
No to já nevim jestli mi běží dvě jádra při NWN. Zdá se mi, jakoby běželo NWN na stejnym jadru jako OS a druhy jadro je rezervovany pro dalsi aplikace 
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!
Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!
Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
Re: RP NPC
Imho je to přesně jak říká Zachy, nwn je stará hra -> v době vydání dvoujádra byly teprve v plenkách, tím pádem bude mít optimalizaci pro 2,3,4 jádra.
Jinak můj config PhII X3 2,6ghz, 2GB 1066Mhz DDR3, HD4830 a hra se mi i přes to v ivory někdy lehce na sekundu, dvě kousne.
Spíš než malým hw možnostem bych chybu přisuzoval spojení Server->PC, prostě ve špičce ten server nestíhá odesílat data a tak to lagne?
Jinak můj config PhII X3 2,6ghz, 2GB 1066Mhz DDR3, HD4830 a hra se mi i přes to v ivory někdy lehce na sekundu, dvě kousne.
Spíš než malým hw možnostem bych chybu přisuzoval spojení Server->PC, prostě ve špičce ten server nestíhá odesílat data a tak to lagne?
Magbug - vesnický půlork-žoldák
Mutharil - Okřídlený elf bojující výhradně s oboustranným mečem a vlastnoručně vyrobeným lukem
Raphael le Mars
Tohle by mělo povinně hrát v každé lokaci jako hudba: http://www.youtube.com/watch?v=63W9AKlpGZk
Mutharil - Okřídlený elf bojující výhradně s oboustranným mečem a vlastnoručně vyrobeným lukem
Raphael le Mars
Tohle by mělo povinně hrát v každé lokaci jako hudba: http://www.youtube.com/watch?v=63W9AKlpGZk
Re: RP NPC
Mám 2Gh a 2Gb Ram, Xp. Když jsem ladil nwn, řešil jsem podobné problémy. Nakonec pomohly staří řadiče na grafiku a jemné donastavení systému. Plynulost hry šla nahoru o 30%. Občas k tomu udělám úklid - registry, defragmentace. NWN určitou dobu jede plynuleji a rychleji.
Pauza výkonu DM: 1 - 8. 9.
Re: RP NPC
Ja mam asi 5 let stary pocitac, nic jsem neladila, nic v pocitaci neuklizim a presto mi to bezi uplne vsude v pohode. 
Elverin z rodu Darwolf - Všechno ví, všechno zná, všude byla dvakrát, za moře vidí a klíče má i od lesa
Re: RP NPC
to je nějaká záhada. Já mam systém uklizenej, hru jsem se snažil ladit, sestava pravda trochu zaostalá proti výše uvedenejm, ale porad xkrat rychlejsi nez doporucena konfigurace na NWN a v Ivory, Karathtě atd. se mi to proste seká. Nejde o lagy, ty mam maximálně ve špičce při dialozích s NPC.. Prostě jenom málo FPS.
Pamatuju, že když jsem kdysi hrával Vietcong, tak u něj nezáleželo příliš na rychlosti procesoru, grafiky ani velikosti pamětí, ale na rychlosti FSB..což sice byla trochu záhada, ale prostě i lidi s tehdy nejlepší kartou radeon 9800pro a rychlym procakem meli vetsi problemy nez lidi s horsi kartou a procakem, kterej ale frcel na vyssim FSB. Tak jestli NWN taky nemá podobnej fígl. Grafárna evidentně nemá problém utáhnout veškerý efekty atd. když počet fpsek je dost nezávislej na Nastavení videa ve hře...
Případně kdyby znal někdo nějaký vychytávky do configu, který by tomu pomohly, tak by se mohl podělit.
Pamatuju, že když jsem kdysi hrával Vietcong, tak u něj nezáleželo příliš na rychlosti procesoru, grafiky ani velikosti pamětí, ale na rychlosti FSB..což sice byla trochu záhada, ale prostě i lidi s tehdy nejlepší kartou radeon 9800pro a rychlym procakem meli vetsi problemy nez lidi s horsi kartou a procakem, kterej ale frcel na vyssim FSB. Tak jestli NWN taky nemá podobnej fígl. Grafárna evidentně nemá problém utáhnout veškerý efekty atd. když počet fpsek je dost nezávislej na Nastavení videa ve hře...
Případně kdyby znal někdo nějaký vychytávky do configu, který by tomu pomohly, tak by se mohl podělit.