Překlepy v reáliích
-
Anderson I
- Měšťan
- Posts: 188
- Joined: 17:37 08. May 2007
- Location: Hradec Králové
- Contact:
Překlepy v reáliích
Chtěl bych nahlásit chybku v reáliích. V zeměpisu povrchu (http://thalie.pilsfree.cz/zemepis-povrchu-87.htm) Kel - A - Hazr je, že má „xxx obyvatel".
EDIT by Paulus: UPRAVENO
EDIT by Paulus: UPRAVENO
Re: Překlepy v reáliích
To je stara verze toho si nevsimej, casem se to predela...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Překlepy v reáliích
Pantheon bohů - Dei Anang - i po předělání je tam stále vtipně
Oblíbená zbraň: dlouhý meč modrá, bílá, zlatá
Uznávám, že určité barvy mohou být smrtící, ale jako zbraně je asi nelze cíleně užívat
EDIT by Paulus: UPRAVENO
Oblíbená zbraň: dlouhý meč modrá, bílá, zlatá
Uznávám, že určité barvy mohou být smrtící, ale jako zbraně je asi nelze cíleně užívat
EDIT by Paulus: UPRAVENO
.
Re: Překlepy v reáliích
Co ty víš.. když je někdo bůh... 
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Překlepy v reáliích
Malá chybka v popisu Moruse na stránkách...asi by to mělo být opačně tj. nic lidského mu není cizí...Tento bůh smíchu, bardů, umělců a dalších pochybných existencí má podobný smysl pro humor jako ona, a nic cizího mu není lidské....
EDIT by Paulus: ÚMYSL - VYSVĚTLENÍ NÍŽE
"Lidé jsou ve tmě a nevědí, jak dál,
já měl jsem lampičku, v ní plamínek plál,
teď zhasl: já dlaň tvou hledám,
co chci? jen nebýt ve tmě sám."
"I'm not scare of dying I just don't want to!"
Robbie Williams, Come Undone
já měl jsem lampičku, v ní plamínek plál,
teď zhasl: já dlaň tvou hledám,
co chci? jen nebýt ve tmě sám."
"I'm not scare of dying I just don't want to!"
Robbie Williams, Come Undone
Re: Překlepy v reáliích
MaličkostXi´An
Znak: stříbrný avouk
EDIT by Paulus: UPRAVENO
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
Re: Překlepy v reáliích
A nebo je to tak schválně, kvůli tomu smyslu pro humor 
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
Re: Překlepy v reáliích
Nenapadlo by mě, že tohle bude někdo považovat za chybu.Terbee wrote:Malá chybka v popisu Moruse na stránkách...asi by to mělo být opačně tj. nic lidského mu není cizí...Tento bůh smíchu, bardů, umělců a dalších pochybných existencí má podobný smysl pro humor jako ona, a nic cizího mu není lidské....
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Překlepy v reáliích
A máte to, neustále jste chtěli ať ot po vás hráči začnou číst, tak to začala číst Terbee. A budete hezky opravovat všechny překlepy, protože je vyčmuchá, dobře vám tak.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Překlepy v reáliích
To je v pořádku, že to čte a upozorňuje. Já to posobě čtu cca 3x,a le stejně všechno člověk nevychytá. Jenom, to u Moruse prostě není chyba.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Překlepy v reáliích
Tak nám prosím vysvětli význam, taky mi to přijde jako krajně špatný slovosled.
"Nic lidského mu není cizí", by znamenalo, že ač on sám je bůh, neobává se trávit své dny jako obyčejný smrtelník, nebo obecně jeho pochopení pro lidské uvažování, činy a podobně. Když se ta dvě slova přehodí, ačkoliv každé z nich je správné gramaticky, ačkoliv každé samo o sobě význam má, dohromady to nedává smysl. A nebo možná dává, jen my prostí smrtelníci ho nevidíme. Osviť nás, co tím chtěl básník říci?
"Nic lidského mu není cizí", by znamenalo, že ač on sám je bůh, neobává se trávit své dny jako obyčejný smrtelník, nebo obecně jeho pochopení pro lidské uvažování, činy a podobně. Když se ta dvě slova přehodí, ačkoliv každé z nich je správné gramaticky, ačkoliv každé samo o sobě význam má, dohromady to nedává smysl. A nebo možná dává, jen my prostí smrtelníci ho nevidíme. Osviť nás, co tím chtěl básník říci?
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Překlepy v reáliích
Eh
nečekal bych že to někdo povede až ad absurdum...
Jsem trochu v pokušení říct ti, že když nechápeš jemný humor, asi nemá cenu ti nic vysvětlovat, ale budiž:
Účelem tohoto přehození je dosáhnout určitého zlehčení a následně vtipnosti komentáře. Zároveň se v tom skrývá jistý dvojsmysl, který
a) vyjadřuje platnost původního nepřehozeného znění
b) poukazuje na jistou "nenechavost" tohoto boha, tedy že si rád přisvojí i něco co jeho není (správně byto mělo znít "nic cizího mu není cizí" ale to by se zase ztratil kontext původní verze).
Pomohlo ti to k pochopení, prostý smrtelníku?
Jsem trochu v pokušení říct ti, že když nechápeš jemný humor, asi nemá cenu ti nic vysvětlovat, ale budiž:
Účelem tohoto přehození je dosáhnout určitého zlehčení a následně vtipnosti komentáře. Zároveň se v tom skrývá jistý dvojsmysl, který
a) vyjadřuje platnost původního nepřehozeného znění
b) poukazuje na jistou "nenechavost" tohoto boha, tedy že si rád přisvojí i něco co jeho není (správně byto mělo znít "nic cizího mu není cizí" ale to by se zase ztratil kontext původní verze).
Pomohlo ti to k pochopení, prostý smrtelníku?
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Překlepy v reáliích
Ale jo, dík za osvětu. Mě osobně zkrátka přijdou reálie psané "strašně vážně" že bych v tom něco takového nehledal. Když na to takhle poukážeš je to jasnější, snad 
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Překlepy v reáliích
Ahaaa...no to je na mě moc vyšší dívčí
. Myslela jsem, že je to prostě překlep - přišlo mi pochopitelné, že se někdo přepíše, když sepisuje takové množství textu. Nicméně jak říká Prasokrálík, taky bych to v tom vážném a faktickém textu nehledala 
"Lidé jsou ve tmě a nevědí, jak dál,
já měl jsem lampičku, v ní plamínek plál,
teď zhasl: já dlaň tvou hledám,
co chci? jen nebýt ve tmě sám."
"I'm not scare of dying I just don't want to!"
Robbie Williams, Come Undone
já měl jsem lampičku, v ní plamínek plál,
teď zhasl: já dlaň tvou hledám,
co chci? jen nebýt ve tmě sám."
"I'm not scare of dying I just don't want to!"
Robbie Williams, Come Undone