Vyvážení subras

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Shifter
Měšťan
Posts: 287
Joined: 20:26 05. Dec 2007
Location: KutnaHora/Praha
Contact:

Re: Vyvážení subras

Post by Shifter »

pilnik wrote:Jediny mirne oslabeny mi prijde Duedgar, ale to je vec nazoru.
S duergarem s tebou souhlasim.
Theogil I wrote:Doupravit možná ano, ale pozor nechat někoho rozjet postavu a za 6 měsíců mu říci ... " jsi moc silný, na začátku jsme to trošku přepískli se zvýhodnění, tak ti to opravíme, snížíme atd. " ... tak to potom může nadělat spoustu zlé krve. Nerad bych to zažil, je tu fajn parta, ale znám trošku lidi a vím co by s nimi takovéto úpravy pak dělali. Jakékoli zásahy do vlastností postav v již rozjetém věku mi přijdou nesprávné a dělat další wipe po 6 měsících k doladění věcí jež se nepodařili by bylo mírně řečeno o ústa.
Uz jsem takovehle doupraveni postav zazil asi po dvouch mesicich hrani a prd se stalo, vsichni pokracovali dal. Tim spis nemyslim ze by nekdo, treba drow tezce si budujici postaveni v rodine, prestal po pul roce hrat jen pro to, ze mu sahnou na magickou odolnost apod. Teda pochybuju ze se pripadne upravy budou dotykat zrovna drowu.
Jinak pokud upravy budou smerem dolu tak je jasne, ze budou kecy. Clovek je vecne nespokojenj tvor a vez ze by nekdo vznesl protest i kdyby server jeste nebezel.


K vecnejm obavam podtemna:
Konkretne duergar tady neni zrovna silnej, takze z toho bych az tak velkej strach nemel. Na druhou stranu pokud nakonec spustime plany ktere uz s kolegackem domlouvame, tak bude sranda (jak pro koho) :twisted:
Co se drowu tyce jsou na tom s prirozenou vybavou lepe, na druhou stranu je tady ECL, To ovsem pro vytrvaleho hrace nic neznamena. SR prorazi bez problemu kazdej ZKUSENEJ mag/knez. Mene zkusenej by mel bejt dost inteligentni na to aby se od nich drzel co mozna nejdal.
Jak uz bylo psano jinde. Podtemno neni misto pro nedochudcata, respektive nedochudcata tady maji taky misto, na otrokarskem trhu. Rozhodne to nebylo misto, kam se vydavali dobrodruzi za slavou. Kdo by chtel bojovat s uz tak silnejma rasama z podtemna na jejich domovske pude v nekoncicim labyrintu temnych chodeb?

zvyseni statu:
jj bohuzel se nepocita do zakladu, takze nektere kombinace rasy a povolani nebudou cerpat z takovejch vyhod. Zrovna aasimar je na tom dobre. Mel jsem v planu prave aasimara paladina a k ty moudrosti co psal theogil (aspon myslim). Mimo DC, ktere te v pripade paladina zas tolik nemusi trapit, ti to v boji proti temnym silam pomuze navysenim poctu kouzel. Neni u paladina sice nijak razantni, ale i to jedno/dve kouzla v tomhle pripade postacej.
Horsi je to u bojovejch povolani, kdy mel nekdo v planu diky navyseni statu usetrit treba dva bodiky na dext.

edit: Zrovna ja bych duergarovi pri primerenem posileni klidne ecl+2 nasadil
Maric Asen "Ó Pane úsvitu, vnes prosím světlo do života těchto lidí. Neboť přes mamon a požitkářství kterým se obklopili, již nevidí záhubu, do které se řítí!"
User avatar
Teesha
Měšťan
Posts: 173
Joined: 21:14 28. Dec 2007

Re: Vyvážení subras

Post by Teesha »

ve 4 edici DnD už nebudou žádné postihy na vlastnosti...jen bonusové vlastnosti...
ale je fakt, že tam nebudou žádné postihy :)
Zabijte je všechny, Xi´An už si je dole přebere!

Cress del Ssivah N´Abarn

Sibaris de Cifris

Merlin
User avatar
ingPepa
Nováček
Posts: 3
Joined: 12:28 27. Nov 2007

Re: Vyvážení subras

Post by ingPepa »

Jen mě tak napadlo, nepřipadá vám ten bonus na zastrašování u černého skřeta trochu velký? Možná do toho až tak nevidím, nikdy jsem zastrašování v nwn nepoužíval, ale zajímalo by mě to.
User avatar
Zyga
Šlechtic
Posts: 350
Joined: 19:34 12. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Vyvážení subras

Post by Zyga »

ingPepa wrote:Jen mě tak napadlo, nepřipadá vám ten bonus na zastrašování u černého skřeta trochu velký? Možná do toho až tak nevidím, nikdy jsem zastrašování v nwn nepoužíval, ale zajímalo by mě to.
Me by spis zajimalo jestli bude zastrasovani nejak vyuzitelny, zatim se moc uzit nedalo...
Crasz´ar - sermir rodu N´Abarn
User avatar
Shifter
Měšťan
Posts: 287
Joined: 20:26 05. Dec 2007
Location: KutnaHora/Praha
Contact:

Re: Vyvážení subras

Post by Shifter »

to jestli se pouzivaji skilly je na hracich, od toho jsou hody ;)

Vono kolikrat muzes jako hrac pronaset sebekrvavejsi hrozby a druheho nezastrasis, protoze vi ze ma vyssi lvl apod., to same kdyz zlodejicek nekoho okrade a hracovi je jasny ze o ten zlodej udelal a nenecha si to nijak vymluvit. Od toho tady mame krasnou a jednoduchou pomucku....kostky.
Mimo jine zastrasovani ovlivnuje barbarovu desivou zurivost

Nemohli by DM hodit nekam na forum neco o kostkach. U zakladnich hodu je to celkem jasny cim na co hazezet, ale prave reakce na nektere dovednosti mi neni zcela jasna. Treba presvedcovani a pod.
Maric Asen "Ó Pane úsvitu, vnes prosím světlo do života těchto lidí. Neboť přes mamon a požitkářství kterým se obklopili, již nevidí záhubu, do které se řítí!"
User avatar
Manon74
Nováček
Posts: 23
Joined: 17:20 27. Apr 2007
Location: Thalie

Re: Vyvážení subras

Post by Manon74 »

A ohledne kostek by mne osobne zajimalo, jestli i protivnik vidi muj hod, myslim totiz ze to tady nebylo drive videt.Diky predem.

Manon
User avatar
jiromir
Měšťan
Posts: 199
Joined: 11:39 04. Jan 2008

Re: Vyvážení subras

Post by jiromir »

ingPepa wrote:Jen mě tak napadlo, nepřipadá vám ten bonus na zastrašování u černého skřeta trochu velký? Možná do toho až tak nevidím, nikdy jsem zastrašování v nwn nepoužíval, ale zajímalo by mě to.
vzhledem k tomu, ze zastrasovani se v NWN vyuziva primarne v singlu v rozhovoru s NPC, tak te to nemusi az tak trapit. Jestli to bude pouzitelny (jestli budou nejaky rozhovory s NPC kde se to vyuzije) i na Thalii nevim, ale obavam se ze ne (jak to tak vypada zatim). Muzes to pouzit na PC (pokud bude druha strana ochotna se tim ridit a jako ze by mela) a tam je to pak docela na miste. Kdybys na ulici potkal cernyho skreta jak na tebe bafne, tak si tak ukákneš do kalhot ;)
User avatar
Shifter
Měšťan
Posts: 287
Joined: 20:26 05. Dec 2007
Location: KutnaHora/Praha
Contact:

Re: Vyvážení subras

Post by Shifter »

Manon74 wrote:A ohledne kostek by mne osobne zajimalo, jestli i protivnik vidi muj hod, myslim totiz ze to tady nebylo drive videt.Diky predem.

Manon
Da se to na kostkach nastavit verejnej/lokalni/DM nebo tak nejak

S tim me napada....neslo by na kostkach defaultne nastavit lokalni hod? Myslim aby videli hraci v okoli. Bylo celkem otravne pred kazdym hodem nastavovat kdo ho muze videt.
Maric Asen "Ó Pane úsvitu, vnes prosím světlo do života těchto lidí. Neboť přes mamon a požitkářství kterým se obklopili, již nevidí záhubu, do které se řítí!"
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Vyvážení subras

Post by kucik »

Shifter wrote:
S tim me napada....neslo by na kostkach defaultne nastavit lokalni hod? Myslim aby videli hraci v okoli. Bylo celkem otravne pred kazdym hodem nastavovat kdo ho muze videt.
Spis bych to udelal tak, ze si to na kostkach jednou nastavis, a dal uz si to budou pamatovat. Mrknu na to, ale asi az po spusteni modulu.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Shifter
Měšťan
Posts: 287
Joined: 20:26 05. Dec 2007
Location: KutnaHora/Praha
Contact:

Re: Vyvážení subras

Post by Shifter »

Skvele, to je jeste lepsi :mrgreen:
Maric Asen "Ó Pane úsvitu, vnes prosím světlo do života těchto lidí. Neboť přes mamon a požitkářství kterým se obklopili, již nevidí záhubu, do které se řítí!"
User avatar
ingPepa
Nováček
Posts: 3
Joined: 12:28 27. Nov 2007

Re: Vyvážení subras

Post by ingPepa »

jiromir wrote:...
Mě hlavně napadnul feat děsivá zuřivost, to pak může být takový skřetí barbar horší jak drak :)
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Vyvážení subras

Post by Sorrow »

ingPepa wrote:
jiromir wrote:...
Mě hlavně napadnul feat děsivá zuřivost, to pak může být takový skřetí barbar horší jak drak :)
To je az epickej feat, ne?
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
Shifter
Měšťan
Posts: 287
Joined: 20:26 05. Dec 2007
Location: KutnaHora/Praha
Contact:

Re: Vyvážení subras

Post by Shifter »

S barbarem a desivou zurivosti jsem mel DC i pres 50, takze to mozna horsi bude. Ale barbarova zurivost neovlivnuje kazdeho, nevim ted jak je to presne, ale je tam neco ve smyslu, ze ovlivni pouze postavy s zivotaschopnosti mensi nez polovina barbarovy urovne. Nebo spis tyhle zustanou zbesile stat, ostatni maji postih na utok. Je mi to vsem trochu zahadou, protoze kolikrat jsem roztrasl pulorky barbary ale maga ne. Pritom k prehozeni DC mel hoodne daleko

edit: jj pozadavek barbar lvl 21 a zastrasovani 25
Maric Asen "Ó Pane úsvitu, vnes prosím světlo do života těchto lidí. Neboť přes mamon a požitkářství kterým se obklopili, již nevidí záhubu, do které se řítí!"
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Vyvážení subras

Post by Theogil I »

kucik wrote: Spis bych to udelal tak, ze si to na kostkach jednou nastavis, a dal uz si to budou pamatovat. Mrknu na to, ale asi az po spusteni modulu.
Spuštění modulu, kde, co? *zmateně se rozhlíží, zahazuje tužku, zamyká kancelář a pádí k domovu*

Děsivá zuřivost je až epic feat to si člověk počká než se ho dočká. Představte si Berserekra na tom poníkovi co chtěl s děsivou zuřivostí .... to by pak jeden nevěděl zda si do kalhot nadělat smíchy či strachem. :D
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Vyvážení subras

Post by Lord_Berserk »

Shifter wrote:Představte si Berserekra na tom poníkovi co chtěl s děsivou zuřivostí .... to by pak jeden nevěděl zda si do kalhot nadělat smíchy či strachem.
no ponik by si nadelal do kalhot urcite :D
no co no... chyba NWN normalne by Berserka ponik uvez :twisted:
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
Locked