Zbroj

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Zbroj

Post by Rejty »

On hranicar je takovej bojovnik v lehky zbroji, co se da jet na obratnost a kombinovat se nemusi.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Zbroj

Post by Theogil I »

Rejty wrote:On hranicar je takovej bojovnik v lehky zbroji, co se da jet na obratnost a kombinovat se nemusi.
Tak, tak a pokud kombinovat tak se mi více líbí se stínovým tanečníkem. To se pak i krásně využívají kouzla jako jednota s přírodou a maskování. Takového hraničáře pak jen tak někdo neobjeví a pokud ano dokáže se zase fofrem schovat. No a ještě je tu ta jeho krvelačná bestie co se s ním pořád tahá a s ní ta druhá co ji hraničář nabulíkuje, že ho má chránit. Zrovna pro Thalii je hraničář moc hezké povolání.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Zbroj

Post by photter »

Rejty wrote:On hranicar je takovej bojovnik v lehky zbroji, co se da jet na obratnost a kombinovat se nemusi.
ale prd, když jedeš přes dex, musíš mít zloděje nebo mnicha, ranger to flatfooted ztrácí a při známým AC bugu to někdy ztrácí i bez důvodu během boje...to je pro něj skoro jistá smrt...navíc ranger neni jednoabilitová postava (zdravím prskavky), musíš mu dát moudrost, jinak nekouzlí a musíš mu dát sílu jinak prd DMG a pokud chces aby nějak vypadal a uměl aspoň číst tak ti do tý obratnosti moc nezbyde

navíc pokud to myslíš vážně s dvouma zbraněma a chceš brát ITWF, dual wield ti nestačí a musíš ty tři prerequisite featy stejne nabrat a zrovna ranger jich nemá na rozdávání...to už je lepší jít do dexovýho fajtra....mám dojem, že bioware ranger je jedno z nejzmršenějších povolání, nakonec v NWN2 je podstatně předělanej a posílenej
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Zbroj

Post by Sorrow »

Prosim NWN2 sem netahat, ta je s tema upravama povolani opravdu k smichu. :lol:
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Zbroj

Post by OneHeart »

imho na thalii ztrácí build ranger/wiz svojí sílu, díky hodně omezeným bůstujícím kouzlům...
Vaillardo Vran:
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Zbroj

Post by OneHeart »

OneHeart wrote:imho na thalii ztrácí build ranger/wiz svojí sílu, díky hodně omezeným bůstujícím kouzlům...
(a to neříkám proto, protože to budu hrát :twisted: )
Vaillardo Vran:
Theo
Měšťan
Posts: 227
Joined: 01:49 28. Apr 2007

Re: Zbroj

Post by Theo »

photter wrote:
Rejty wrote:On hranicar je takovej bojovnik v lehky zbroji, co se da jet na obratnost a kombinovat se nemusi.
navíc pokud to myslíš vážně s dvouma zbraněma a chceš brát ITWF, dual wield ti nestačí a musíš ty tři prerequisite featy stejne nabrat a zrovna ranger jich nemá na rozdávání...to už je lepší jít do dexovýho fajtra ....
Nevim, nema hraniciar ITWF na 9 levely automaticky?
OneHeart wrote:imho na thalii ztrácí build ranger/wiz svojí sílu, díky hodně omezeným bůstujícím kouzlům...
To viacero buildov. Ale ta stiplavost v texte sa mi paci :lol:
Ora et Labora
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Zbroj

Post by Sorrow »

To Theo: No kazdej neni stiplavej jako ty, u tebe je to skoro kazda druha veta :wink:
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Zbroj

Post by photter »

jo, máš recht, na devátým fasuje ITWF gratis, zapomněl sem
ale jak veme střední zbroj má to v kelu a v lehký zase bídná AC

jinak souhlasim, že většina úprav povolání v NWN2 je spíš nahovno, včetně těch přidanejch ale speciáně ranger se mi tam líbí
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Theo
Měšťan
Posts: 227
Joined: 01:49 28. Apr 2007

Re: Zbroj

Post by Theo »

Sorrow wrote:To Theo: No kazdej neni stiplavej jako ty, u tebe je to skoro kazda druha veta :wink:
Aspon otom viete ;) Niesme vsetci z jedneho cesta :)
Ora et Labora
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Zbroj

Post by Sorrow »

Theo wrote:
Sorrow wrote:To Theo: No kazdej neni stiplavej jako ty, u tebe je to skoro kazda druha veta :wink:
Aspon otom viete ;) Niesme vsetci z jedneho cesta :)
Ale proc ne, delas si jen sobe reklamu :wink:
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Zbroj

Post by OneHeart »

Theo wrote: Ale ta stiplavost v texte sa mi paci :lol:
musím tě zklamat, já všechny úpravy wizzarda na Thalii podporuji :P
Vaillardo Vran:
Theo
Měšťan
Posts: 227
Joined: 01:49 28. Apr 2007

Re: Zbroj

Post by Theo »

OneHeart wrote:
Theo wrote: Ale ta stiplavost v texte sa mi paci :lol:
musím tě zklamat, já všechny úpravy wizzarda na Thalii podporuji :P
Neboj, uz ich podporujem aj ja ... :twisted:
Ora et Labora
User avatar
RES
Měšťan
Posts: 223
Joined: 17:59 18. Sep 2007

Re: Zbroj

Post by RES »

Sorre nedrazdi ho !!! Nebo na tebe taky praskne co ses zac :lol: HAHAHAHAHA

... krasna past RESi.. si ten nejvetsi parchant v zivote aj v hre. Ved hraci pochopi.
User avatar
OneIceOne
Rytíř
Posts: 500
Joined: 12:49 30. May 2007

Re: Zbroj

Post by OneIceOne »

Válečník beze zbroje, vzhledem k omezení na Thalii.
Realně 10 xx/30 dd pokud se tu jede na 40 lvl max.
Nebo 12 xx/18 DD pokud se tu jede na 30 lvl max.

Pokud ta postava má něco vydržet a má to být neprskající válečník, pak vidím jediné řešení v DD vyššího lvl. Ideálně někde od 25+ lvl, kde nasbírá Epic Damage Reduction I+II+III. Pokud se budeme reálně bavit, tak se už od 14 lvl DD a Epic Damage Reduction I+II+III pohybujeme na slušné redukci 18/-. Tato schopnosti se dá ještě vylepšit předměty x/-, sčíta se. Pokud chytře zařadíš featy na pohlcování energii 5/-, máš povětšinu vyřešen problém s elemtárním zraněním, který bývá na zbraních, šípech kolem 1k6. Čeho se obávat jsou damage dealeři. Se sneakama si poradíš při obratnější hře díky Defensive Awareness. Problém zůstává v kritických úderech, ty můžeš pokrýt maximálně dostatečným počtem životů v kombinací s regenerací, nevim zda bude dostupná. Ale počítej s tím, že při setkání s WPM nebo obouručkou RDD to nebude růžové. Ale každý build má něco záporného. Obleci zbroj můžeš kdykoliv. Jako zbraň bych volil oboručku, na Thalii jsou zvýhodněné. Sekera 2-18 (pokud se nepletu) + 1,5 síly + specializace + možná nějaký element bude dostatečná. Při dobrém buildu a featech s trochou štestí usejfuješ Devast (nevim zda tu je, či není pozměněn), protože domintou je Fortitude saving throw. Jako primární povolání buď fightera a nebo by mohl být zajímavý Rogue. Rogue ti dodá zajimavou alternativu hraní, primárně ti umožní na 10 lvl pobrat Improved evasion, přídá se pěkných 5k6 sneak attack, který se nadherně projeví při využití sražení. Dále pokud plánuješ chodit beze zbroje se vyplati maxovat H. a M.S do 10 lvl zloděje. S obratností +1 dosáhneš základu 14 na 10 lvl zloděje. Pokud nalezneš na serveru věci s celkovým součtem 6+ do techto vlastností, pak se staneš pro určitou skupinu postav obtížně nalezizelným, pokud se budeš plížit. Možná body vystačí i na zámky a pasti.

Může to dle mého být zábavná varianta, kterou když si promyslíš a budeš s ní obratně hrát, ti splní tvé očekávání.
Pauza výkonu DM: 1 - 8. 9.
Locked