Vaše oblíbené RPG, stolní či figurkové hry

Cokoliv co vás napadne.

Moderators: DM, WB

User avatar
Žorž
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1274
Joined: 18:11 27. Apr 2007
Location: Praga
Contact:

Vaše oblíbené RPG, stolní či figurkové hry

Post by Žorž »

Myslím, že jde o jeden z mála žánrů, který tu ze vtíravých otázek do našeho soukromí zatím nenalezl místo. Budiž tedy! Máte v oblibě nějakou hru, kterou byste doporučili svým přátelům i zarytým sokům na Thalii? Dračák nevyjímaje.
---

Co se RPG týče, osobně v současnosti zkouším Střepy snů (http://www.strepysnu.cz/) a nemůžu si je vynachválit. Mám zkušenosti jak s papírovým DnD a DrD, tak s Maškarádou nebo Shadowrunem, avšak koncept Střepů snů je ještě liberálnější pro hráčskou fantasii a tvorbu příběhů než poslední zmíněné.

Jedná se o fešný odpočinek od striktních pravidel DnD, které tu denodenně propíráme. Zatímco Dungeony řeší každé upšouknutí tabulkou, Střepy snů jsou pravý opak - příběh se nechává plynout, dokud se někdo (Vypraveč) nerozhodne, že "takhle už teda ne a mě se to nelíbí a prr a tumáš". Neboli, vše se podřizuje příběhu a jeho napětí. Zapomeňte na svoje piplané postavy jako na Thalii - ve Střepech padají za oběť vyššímu osudu, totiž smysluplnému vyprávění. Skvělý trénink, pokud chcete někdy psát povídku nebo scénář - tady zjistíte na vlastní kůži, co opravdu nedává spád a kde a proč hledat ty paty a hlavy. Prostě hra pro sociology a psychology (oproti informatikům u DnD :ugeek: )

PS. Ač se to nemusí zdát zjevné, nikdo mě za chvalozpěvy neplatí. :mrgreen:


Stolních her mám rád nepočítaně, ale třeba v poslední době se objevilo Dračí srdce - svižná, jednoduchá, primitivní karetní hříčka na pohádkovém fantasy podkladu.
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
User avatar
jachyra
Velmistr
Posts: 1159
Joined: 15:14 19. Jan 2009

Re: Vaše oblíbené RPG, stolní či figurkové hry

Post by jachyra »

Jednoznačne drd+ .. je omnoho prepracovanejšie ako predchádzajúce verzie, samozrejme má aj chyby, ktoré mne osobne nevyhovujú, ale výhoda je, že je voľné vplyvu okolitého prostredia :D v preklade: dajú sa pravidlá pekne upraviť, aby vyhovovali.
Hlavne je prekrásne spracované povolanie hraničiar a zlodej, tie sú úplne super. Bojovník mi pripadá odfláknutý, čarodej - kúzla dosť nevyrovnané .. theurg a kňaz - k ním sme sa v mojom svete zatiaľ nedostali :D takže neviem posúdiť

Ako som už v inom topicu spomínala, neuveriteľne sa teším na DrD 2, nakoľko vyzerá byť zatiaľ super, hlavne so zameraním na slovanskú mytológiu, čo mi veľmi chýba a čo som si užívala v Zaklínačovi (RPG hre) .. čo som čítala napr o vodníkovi, tak je to fakt super prepracovaná beštyjka hehe

No a predtým, ako sme prešli na DrD+, tak sme dlhooo hrali DrD 1.7, ktorá bola už fakt poriadne poopravovaná oproti predchádzajúcim verziám, navrch sme si ešte sami pridali pravidlá pre rôzne typy materiálu čo sa týka zbraní, tiež sme si vzali inšpiráciu z Falloutu a pridali do boja rozdelenie životov podľa častí tela, šancu trafenia tej ktorej časti atď
samozrejme všetko so slávnymi hodmi: 0 0 ... 0 1
S tými pravidlami sa tiež hralo super ;))) ale drd+ si užívame viac

EDIT:
zabudla som písnuť ostatné typy hier :D
A) z kartových: 1) olympijský faraón (pri prehre a následnej ďalšej hre je o jednu kartu menej) - po česky: Prší ... 2) Magicky ... 3) mariáš ... 4) chumaj - vo Windowse tzv srdcia
B) z doskových: 1) dostihy a sázky ... 2) Cesta do neba - neskutočný brutál :D ... 3) Cesta životom - ešte väčší brutál, temer všetci skončia škvariac sa v pekle XD ... 4)človeče nezlob sa
C) šachovnicové: 1) žravá = presný opak dámy, aby si vyhral, musíš si všetky figúrky nechať zožrať ... 2) dáma
Last edited by jachyra on 17:35 26. Oct 2010, edited 1 time in total.
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Vaše oblíbené RPG, stolní či figurkové hry

Post by Bahnak »

z papíráků:
DrD - v jednoduchosti je krása
AD&D - ach ta dvacetistěnka...
Ostatní (Shadowrun, gurps, upíři apod) - hrál jsem, ale nic nenadchlo natolik, aby to naší tlupu kamarádů donutilo odejít od dvou zmíněných...

Ze stolních her jako takových:
1.místo - jednoznačně takticko-strategická deskovka od Altaru: ARENA-Morituri te salutant
(stráveny stovky hodin, geniální a propracovaný masakr, ve hře neexistuje náhoda, jen práce s pravděpodobností a taktizování)
http://boardgamegeek.com/boardgame/1879 ... e-salutant
2.místo - DOSTIHY a SÁZKY - srdcovka všech dětí i dospělých (trenéři, přeprava, Narcius a Napoli :-D )
3.místo - ŠACHY - u mě až třetí, neboť v poměru stráveného času hraním vedou dvě nahoře, jinak v čajce není nad posezení u šachovnice.

Z oblíbených: osadníci z Katanu, hobit, talisman, battletech, battlelore, carcassone, blafuj, magic, střelené kachny, bang, všemožné žolíky a pokery a nostalgicky člověče nezlob se :oops: :mrgreen: :shock:
Last edited by Bahnak on 17:51 26. Oct 2010, edited 1 time in total.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
OneIceOne
Rytíř
Posts: 500
Joined: 12:49 30. May 2007

Re: Vaše oblíbené RPG, stolní či figurkové hry

Post by OneIceOne »

Já osobně z papíráků zůstal u Shadowrunu s vlastním světem - Shadowland a z figurkových zkouším WH40K.
Pauza výkonu DM: 1 - 8. 9.
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Vaše oblíbené RPG, stolní či figurkové hry

Post by LDamian »

Žorž:

Četl jsem tu verzi ke stažení. Nějak mně tam asi odradilo už samotné zaměření té hry (kde se vše podřizuje příběhu). Možná tomu jen dobře nerozumím a možná jsem jen nikdy nenarazil na DM, proti kterému bych se automaticky nebouřil kdykoli cítím, že se snaží táhnout to určitým připraveným směrem. Je mi sympatičtější spíš volný, dobře popsaný svět ve kterém je vše maximálně fér (v dobrém i špatném) vůči hráči a nikdo (ani DM) neví jak to dopadne. A ovlivňování od PJe nebo pravidel za účelem příběhu jen minimální.

Možná mi jen chybí ten správný člověk, který by mně tímhle stylem dokázal provést, abych prozřel.

Jachyra:

Také jsem četl pravidla (mám je doma), ale nějak jsme podle DrD+ hrát nezačali. Prostě si nějak neumím po pročtení těch pravidel představit, jak by to celé fungovalo a nepřítáhlo mne to. Přišlo mi, že pro světy které jsem stavěl se ta pravidla zkrátka moc nehodí. Ale je fakt, že zrovna kvůli popisu kněze se mi to vyplatilo číst. Toho bych chtěl někdy i vidět v akci.

Co hraji:

Jinak moje oblíbené jsou DrD, Gurps, WoD a pak celá hromada vlastních systémů, které jsem začal vytvářet vlastně už někdy v šesti letech. :) Jinak v současné době hrajeme:

1. Parta

Mnou mohutně rozšiřované a upravované DrD, obohacené o multiversum, sféry a hromadu potvor a věcí z DnD a pár věcí z WoD. I když mně osobně ten class systém s inflací životů (DnD je ještě horší než dračák v tomhle) a hlavně systémem iniciativy (v tom je zase horší klasický dračák) do soubojů nevyhovuje jako PJi, hrajeme to už snad 14 let a na čas jsme mu úplně dali přednost před mými původními systémy. Hráči, se kterými hraju si prostě zamilovali postupně vytvářený svět a příběh toho světa protkaný s osudama desítek postav co v něm hráli. A mají pocit, že konečně po letech hry se dostali tak vysoko svou mocí a tak hluboko informacemi, že se nechtějí vzdát možnosti ten svět pochopit a konečně ho nějak pořádně ovlivňovat. Jen pro zajímavost jak daleko to došlo od klasického DrD.

Postavy:

člověk šermíř, který se stal nemrtvým (death knight) - šermíř 36 / kouzelník 4
barbar - chodec 6 / dračí rytíř 30 - vyšlechtěný mágama jako zabiják upírů
troll - upír/gangrel - šermíř 22 / šaman 6
pravý nekromant - 18. úroveň, vyvolenec jednoho z pekelných pánů (je z nich nejdéle hraný teď už spíš ve stylu strategie a asi nejmocnější postava - ovládá území o velikosti menšího království).

2. parta

Vlastní systém, který jsem nedávno postavil na styl Naruta kombinovaného s Basilisk. Systémově je to jakýsi kříženec mezi Gurps (investice bodů, kolo je vteřina a 3d6 hody) a WoD s pár prvkama přímo z Naruto světa. Funguje to překvapivě zábavně, protože postavy tam mají neobyčejně široké možnosti jak se rozvíjet.

Postava je například Taipan Wasabi, chuunin Listové vesnice, větrná chakra, orientovaný na boj s dlouhou tyčí

Co se týče deskovek, tak hraju šachy a osadníky.

Rád bych si někdy zahrál Arénu od Altaru.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Vaše oblíbené RPG, stolní či figurkové hry

Post by -darkvision- »

Deskove hry:
Jasne vedou Osadníci z katanu, Carcassonne a Citadela.

Dale jsem dost casto hraval Talisman, Dosti a sázky, Kamionem po Evrope.
a ostatní jako je: Dáma, Šachy, Člobrdo apod.

Karty:
Prší, Mariáš, Poker, Canasta, Magicy

EDIT: Jo a DrD jsem hodne taky hraval, hlavne s bratranci. 4 lidi byl ideální počet.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
pilnik
Měšťan
Posts: 287
Joined: 12:29 08. Jan 2008

Re: Vaše oblíbené RPG, stolní či figurkové hry

Post by pilnik »

Hral jsem kdeco (Dracak,DnD,shadowrun),ale nejlepsi vzpominky mam asi na Vampire the Masquerade.
Vampiri mají jedinecnou atmosferu, vzlast kdyz se oprosti od prebytecneho hazeni kostkami, podporovanou zasazenim do realneho sveta, ovladanem mocnymi bytostmi, kdy clovek(vampir) rozpleta klubko intrik v intrikach jinych intrik a osnuje sve.Vse podporene vyborne zpracovanymi mesty,clanbooky a jinymi doplnkovymi knihami od whitewolfu,ze si az kolikrat kladete otazku :Nejsou skutecne mezi nami?
Kdo treba hral Berlin by Night a setkal se s nekolika realnymi historickymi postavami, mi da jiste za pravdu.To vse podporene realnou mapou, vygooglenymi obrazky Berlina a cloveku dalo kolikrat zabrat nez po hre usnul.
Schazeli jsme se jednou tydne, ale presto se hra odehravala i v tydnu formou storek ,resenim vlastnich iniciativ s DM po icq atd...
Proste Vampiri cloveka plne pohlti... :D a vrele doporucuji.. :twisted:
Obuki - ten vod Škopku
User avatar
G14
Rytíř
Posts: 540
Joined: 16:24 13. Sep 2008
Location: všudezdejší,momentálně Zákupy!

Re: Vaše oblíbené RPG, stolní či figurkové hry

Post by G14 »

není nad flašku :mrgreen: :twisted:
jo a poker a mariáš :wink:
a člověče nezlob se!!!!!! :wall:
"Černá paní" ISabell Trpěla odsouzená božskou krásou,kurtizánou v tmavých koutech byla.Bičem omotávala pavoučí spásou,dobré i zlé pohledem oslepila.Nenáviděna i milována.Není prolité krve,které by litovala.Kdo přežil její lásku i bolest již nezapomene.To stovkám obětí její znak připomene.Lid jí nazval Černou paní, když se jitro krví zabarvilo.Přesto ticho jen po temné zbylo
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Vaše oblíbené RPG, stolní či figurkové hry

Post by Braenn »

Bang! je klasika.
Z Deskovek.. mhm, tam většinou záleží na společnosti s kterou je hraju, žádná asi není navždy, ale z těch co si za poslední dobu pamatuji to je
RoboRally http://www.planetaher.cz/robo-rally-p-201.html
Dorn http://dorn.cz/ (i když u ní mi trochu vadí, že za vás někdy hrají aktivnější spoluhráči a vy jen koukáte)
a pro eviláky Vládci podzemí s velmi vtipným podtextem:)http://bonusweb.idnes.cz/hracky/hrat-za ... ky_vdp.idn
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Vaše oblíbené RPG, stolní či figurkové hry

Post by Molly23 »

V alkoholové náladě je super třeba hrát Asociace... :D jenže pokud neumíte pít, je to problém. Pak se to totiž u vás vždy zasekne, pač jste mimo.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Vaše oblíbené RPG, stolní či figurkové hry

Post by zachy »

Dobrý zpestření večera je hra Activity(2)
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Vaše oblíbené RPG, stolní či figurkové hry

Post by Pajule »

joooo activity!!! ty sou nejvíc :D hráli sme je celou základu nejprv 1 pak 2 nebo hospodu..a pak samozřejmě neni nad dostihy nebo člověče nezlob se...

z karet hmm férbl..prší mi nebaví , kent

jo a pokr ,ale ten už asi ani neumim
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Vaše oblíbené RPG, stolní či figurkové hry

Post by Krata »

no ale nejvíc hra kterou jsem kdy hrál... :twisted: Fuckstory :twisted: ... kdo nezná tak by se měl stydět! http://fuckstory.rockmag.cz/index.php?str=hra
všechny tři hry jsou geniální :mrgreen:
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Vaše oblíbené RPG, stolní či figurkové hry

Post by Rejty »

DnD a Star Wars Roleplaying Game.

Warhammer Fantasy Battles, Warhammer 40 000, Mordheim, Necromunda, Blood Bowl...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Jkerry
Poutník
Posts: 93
Joined: 09:27 30. Aug 2009

Re: Vaše oblíbené RPG, stolní či figurkové hry

Post by Jkerry »

Dungeons & Dragons 3.5e - bez konkurence

Blood Bowl - to si zahrajte je to prdel !!! , dávám odkaz na pravidla.
http://www.bloodbowlonline.com/LivingRulebook5.pdf
jedná se o americkej fotbal ve fantasy stylu
Diodric
Lathanien
Delrick
Post Reply