par veci, ktere mozna ani chybou nejsou

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
Woxa
Měšťan
Posts: 225
Joined: 15:15 04. Nov 2010
Location: Praha
Contact:

par veci, ktere mozna ani chybou nejsou

Post by Woxa »

Takze hraji tu kratce, ale narazil jsem na par veci, ktere mozna chybou nejsou a jen jim uplne nerozumim :)

1) uz dvakrat se mi stalo, ze si chci odpocinout a misto odpocinku dostanu magicke zraneni cca 10-15, jednou se mi to stalo v noci u Hilskych ruin, podruhe u jezirka u Ivory nekdy behem dne

2) kdyz sbiram obiloviny, nedostavam zadny predmet, prestoze byl sber uspesny

3) to je jen takova kosmeticka drobnost, prijde me divne, ze v Ivory je u oltare Thaluv knez Jacob a zaroven na hrbitove ma druhy Thaluv knez Jacob hrbitov :) Nerikam, ze to tak byt nemuze, jen me to prislo jako zvlastni shoda nahod a napadlo me, jestli jen nekdo po nejake katastrofe v Ivory nezapomel NPC prejmenovat

4) obcas se mi zda, ze zlobi stahovaci nuz co se tyka nastaveni ziskavat/neziskavat maso. Zkratka mam nastavene, ze maso chci, ale presto ho neziskavam. Obvykle to pozoruji pokud casto menim zbrane. Kazdopadne pokud to nastavim vzdy pred serii stahovani problem neni.
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
User avatar
DarK_cz
Poutník
Posts: 99
Joined: 13:59 22. May 2010

Re: par veci, ktere mozna ani chybou nejsou

Post by DarK_cz »

no odpovim na otazku číslo 2. :D:D
když sbíráš obiloviny tak je nedostáváš z jednoho jednoduchýho důvodu a to jest je že obiloviny jsou tam pro nováčky který nejdřív si chtěj něco naskillovat než začnou sbírat ty pořádné bylinky a houby a tak. takže ty obiloviny jsou tam jen pro naskillování :D
Vruug Kostilam- Ohromně silný hakavarn.
Salles Walten- sukničkář a typickej chlap jak má být ! ;)
Yormo - neznámý pochůzkář
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: par veci, ktere mozna ani chybou nejsou

Post by sandoftime »

1) na většině světů je zakázáno obnovování hp klasickým restem, proto rest vrátí dmg který ti vyléčil
na thalii je to trochu komplikovanější, protože restem se spouští spánek a skutečný rest se spouští meditací, pokud tedy zkusíš spát na místě na kterém se spát nedá a máš smůlu, hra to vyhodnotí jako rest a odečte ti ještě jednou tolik hp kolik ti chybí do maxima, ačkoliv tě předtím nevyléčí, což by v normálním nwn udělala, to že "máš smůlu" myslím tka, že se to nestává často ale stává se to, osobně bych to dával za vinu lagům
z tvého popisu hádám že nespíš v hospodách, ale u ohýnků, takže jsi byl nejspíš moc daleko od ohně na to aby se spát dalo, příště si lehni blíž

2) obiloviny a obecně kraft vaření není na thalii ještě implementován, asopň co si pamatuju, zdá se že se to ještě nezměnilo

3) kdoví

4) jako všechno, je občas lepší v nwn to trochu popohnat/resetovat, jen k téhle chybce dodám, že nůž po koupi nemá přízvisko *nezískávat maso* a přesto je nutné ho pro získání masa aktivovat, možná že bota bude nejspíš v tagu někde tady

ps: co že nehraješ podtemáka?
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: par veci, ktere mozna ani chybou nejsou

Post by Pajule »

3, byla tu postava Jacob ;) jen to byl Juanin kněz no... :D a po wipu se dělalo hodně postavám z předwipové doby hrobečky a tak ;)
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: par veci, ktere mozna ani chybou nejsou

Post by kucik »

1) Pokud se něco takového stane, obvykle se ti do logu vypíše nějaká zpráva. Její přečtení bude asi klíčem.

2) Obiloviny jsou pozůstatkem starého craftu a UŽ nejsou funkční. Zda někdy opět budou je otázka.

3) Jsou to dva různí Jacobové, Thalovi kněží pojmenovaní dle Ivorské tradice ;)

4) Informace o tom, zda se maso získává, nebo nezískává se udržuje na noži, pokud vím. Často maso nemusíš získat prostě protože špatně vyjde hod.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 985
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: par veci, ktere mozna ani chybou nejsou

Post by Sorrow »

On má ten hrobeček na karatském hřbitově i prodejce lektvarů v Karathě :D
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
Woxa
Měšťan
Posts: 225
Joined: 15:15 04. Nov 2010
Location: Praha
Contact:

Re: par veci, ktere mozna ani chybou nejsou

Post by Woxa »

1) No spim vsude mozne(i v hospodach), ale stalo se mi prave jen ve dvouch zminovanych pripadech. Krome toho damage to do chatu nic nevypsalo, tak jsem se prave divil, co se deje. Kazdopadne to je fuk, ale jestli to tedy chapu dobre, tak je tu tento klasicky rest a ten pouze nuluje procenta unavy a pote je tu nejaka meditace, pomoci ktere se lze vylecit? Jak tu meditaci spustim?

2,3) Jo, tak to jsem zhruba neco takoveho predpokladal :)

4) Na spatne hody me to neprislo, bylo fakt asi 20 zvirat po sobe, nuz sem po odchodu z mesta nastavil na ziskavani masa a tusim, ze i z prvni varky nejake bylo. Kazdopadne to neni podstatne, tedka si to nastavuju vzdy kdyz dam nuz do ruky a zatim nebyl problem.

Sandoftime: no ja nejsem az takovy fanaticky cmoud a zaporak, pokazde mam naladu na neco jineho. Drowa nehraju z jednoduchych duvodu, precijen to neni L2 a forgoten realms ma podstatne vic propracovany drowsky "lore" a neznam ho natolik, abych si na drowa troufnul (a jeste mensi podvedomi o nem maji dalsi, s kterymi tu hraju - takze drowove me neprisli jako idealni). Krom toho nerad hraju zensky a drowsky chlapi me nesedej. No a co se tyka ostatnich podtemnaku, tak ti me nejsou az tak sympaticky.
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: par veci, ktere mozna ani chybou nejsou

Post by kucik »

1) Klasický rest. Zbavuje únavy a částečně zranění (obecně rest je silbějšá než meditace)
Meditace pak obnovuje pouze kouzla.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Woxa
Měšťan
Posts: 225
Joined: 15:15 04. Nov 2010
Location: Praha
Contact:

Re: par veci, ktere mozna ani chybou nejsou

Post by Woxa »

Diky, ted zas budete mit chvili klid, nez muj chory mozek vyplodi dalsi "spam" :)
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: par veci, ktere mozna ani chybou nejsou

Post by DenGrasse »

Okrajově k drowům: setting FG zde není nutné znát, nepoužívá se (max. podpůrně). Thalie má vlastní drowský setting, který najdeš na webu.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Woxa
Měšťan
Posts: 225
Joined: 15:15 04. Nov 2010
Location: Praha
Contact:

Re: par veci, ktere mozna ani chybou nejsou

Post by Woxa »

DenGrasse wrote:Okrajově k drowům: setting FG zde není nutné znát, nepoužívá se (max. podpůrně). Thalie má vlastní drowský setting, který najdeš na webu.
jojo, to jsem myslim kdysi studoval, ale prave me to prislo dost inspirovany prave tim FR a je tam dost prostoru pro vlastni konani, kde by podle me nekdo, kdo nema o FR vubec tucha hral dost divne (a co si budem povidat, dost lidi ma v mnohem o drowech chybne predstavy - sam sem kdysi pri cteni FR nejake nachazel u sebe). Radsi budu, kdyz budeme mit bandu schopne zahranych lidicek, nez bandu mizerne hranych drowu :)
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
Locked