Vaše plocha

Cokoliv co vás napadne.

Moderators: DM, WB

EXITUS999
Poutník
Posts: 75
Joined: 00:49 29. Jun 2010
Contact:

Re: Vaše plocha

Post by EXITUS999 »

Its not easy to be blue... ;)
Attachments
its-not-easy-to-be-blue1.jpg
=======================================================================
Stupidní otázky jsou lepší, než stupidní chyby, aneb zeptejte se, nic za to nedáte ;)
=======================================================================
User avatar
Sobik
Rytíř
Posts: 717
Joined: 08:27 12. Apr 2009
Location: Praga

Re: Vaše plocha

Post by Sobik »

EXITUS999 wrote:Its not easy to be blue... ;)
Co to je za OS?
Říkejte mi Sob
Gorok Kovadlina - Trpasličí bojovník z rodu Kovadlinů, stavbař a truhlář. Manžel Agrily.
EXITUS999
Poutník
Posts: 75
Joined: 00:49 29. Jun 2010
Contact:

Re: Vaše plocha

Post by EXITUS999 »

Sobik wrote:
EXITUS999 wrote:Its not easy to be blue... ;)
Co to je za OS?
win 7 :)
=======================================================================
Stupidní otázky jsou lepší, než stupidní chyby, aneb zeptejte se, nic za to nedáte ;)
=======================================================================
User avatar
de Aers
Urozený
Posts: 1530
Joined: 18:40 28. Dec 2009
Location: Buran z Buranova

Re: Vaše plocha

Post by de Aers »

23877.jpg
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
User avatar
Žorž
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1274
Joined: 18:11 27. Apr 2007
Location: Praga
Contact:

Re: Vaše plocha

Post by Žorž »

Ad Luelle: Jó, s tou mapičkou jsem se vyblnul. Onehdá pár měsíců zpátky jsem se měl učit na zkoušku k první světový, tak si onu karikaturu otevřel a se záminkou, že se vlastně vzdělávám, jsem na ni vydržel zírat dobrý dvě hodinky.

A abych tady také přispěl. Ano, jsem poněkud staromódní, co se počítačových vizáží týče:
Plocha I.jpg
PS. Všímejte si nenápadně narafičené spodní lišty. To abyste věděli, že kronikáři nikdy nespí.
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Vaše plocha

Post by Bahnak »

to nevydržím: že zveřejníš obsah toho texťáku vpavo nahoře!!!??? Plííís

Edit Žorž: Hehe, klidně. Takže:

Fajnůstky, pomníky, pamětihodnosti a další zajímavosti do přátelských oblastí povrchu


Podstatné a majestátní pozůstatky minulosti

Meč Světla (//obrovská socha meče vztyčená na břehu původně Jiskřivého, dnes zkaženě špinavého jezera – takže řekněme BB 40, ale může bejt zapíchnutej kdekoliv po okraji, kam se hodí jako poutní místo, takže i ze strany Pralesa, hor....)

Obrovitý kus mramoru, stesaný do podoby rytířské zbraně, vyčnívá vysoko nad pochmurnou a holou krajinou. Starodávná bronzová plaketka hlásá:

„V tomto bodě bodem padla po obklíčení spravedlivými královna Astarothova plemene, démonka Sarak´nyel. Bohové, nedejte jí návratu.“

Memento Zemského pognómu (//na viditelném místě v jakékoli z karathských obcí, spíše vzdálené od centra)

„V těchto místech padly tucty bezbranných gnómů jen pro ukojení choutek Krvavého Sedembrada a dalších lidských stvůr. Budiž to připomenutím, že se vůle Helgaronova dokáže vkrást i do našeho společenství a rukou vrchnostenskou konat bezpráví. Bohové zaopatřete, nechť už nikdy děti Lilithiny, ani žádné jiné, takové vraždění nepotká.“

Nejspíše se jedná o bolestivé místo karathské minulosti. Dosvědčují to ulámané rohy měděné destičky a po fasádě kolem ní uhlíkem načmárané nápisy: „Lžy!“, „Se nikdá neztalo!“, „Chcýpněte fšichny! Eště jednou!“ a „Gňoumy k Zeyrovy!“ Vše stejným písmem.

Nápis (//u dveří do té magické věže v Prahvozdu)

Zvláštní. Už dávno se stalo pravidlem, že elfové veřejná znamení udávají i ve smluvní řeči. Jenže zde překlad chybí. V tom případě zde buď nápis vyvěsil někdo velice izolacionistický, nebo se tak stalo opravdu v pravěku. Ať tak či onak, čas rozežral kdysi elegantní pozlacené písmo natolik, že nelze rozluštit jedinou elfskou literku.

Vedle plaketky s nečitelným znamením je vyzděna prohloubenina. Možná pozůstatek po nějakém druhu klepadla či zvonku.

Grokův konec (//jednoduchý šutr nejlépe kolem Gardalských močálů či v nich, např. BH 51)

Dávno nahrubo upravený a mechem olezlý balvan připomíná:

„Právě zde byl po bitvě na Karathském poli a po dlouhých pohraničních šarvátkách orků proti spojeným silám elfů, trpaslíků a thalijských lidí šípem usmrcen nepřirozeně duševně schopný a přirozeně hanebný orčí vůdce Grok. Tímto činem bylo krvavým bojům konečně dáno zadost. Lučištník se dokázal nepozorován proplížit přímo do útrob orčího ležení. Dle legend byl statečným střelcem hraničář zvaný Fujt, pravděpodobně murgondského či úplně jiného původu.“

Zpola zasypaný meč (//v neosídlené poušti, vztyčen na jakémkoliv místě, kde padl některý z Rytířů Úsvitu při honbě za pohárem – proto by se tento nález měl opakovat na více místech)

Letitá zbraň pevně zabodnutá do podloží musela být již mnohokrát zaváta a opět odkryta pískem. Zarážející je, že na zlaté hlavici je vyobrazena plátová rukavice karathského Řádu rytířů Úsvitu.

Otesaný kůl (//prostě nějaký ukazatel, uprostřed pouště, nejlépe v jakémsi kráteru)

„Na toto místo za dávných časů padla pozornost Lilithina, když sežehla sněm nomádů Chán-Balík nebeskou skalou, jak Ohnivý derviš prorokoval.“

Šedá soutěska (//pomník padlým – na ve středu místa bitvy trpaslíků s elfy, tedy POMEZÍ PRALESU A KRYNSKÝCH HOR, kolem něj plánovaná temná pole se stovkami duchů zbytečně mrtvých vojáků elfů a trpaslíků a la průrva z Pána Prstenů – BD 23/24)

Na široké desce, z jedné strany kamenné, na rubu opřené o hustou křovinu, jsou následující slova vyryta v trpasličích runách vedle lehkého elfího písma: „K památce všem trpaslíkům i elfům, elfům i trpaslíkům, kdož nadarmo padli ve falešné válce. Nechť dobří bohové dají i jejich duším spočinutí. Khar-durnské klany při bitvě u Šedé soutěsky porazily sebevědomou alwarielskou armádu, ale brzy bylo poznáno, že tento, předcházející i následující střety byly pouze vítězstvím sil Chaosu. Kéž smír trvá navěky.“

Následuje dlouhý seznam jmen. Ta elfská převládají.

Tar (//hrobeček na jednom konci osady Tarten – K16)

„Zde odpočívá spoluzakladatel hornické osady, předák Tar. Nord mu dodej síly i v čelení Astarothovi.“

Ten (//hrobeček na druhém konci osady Tarten – K16)

„Zde odpočívá spoluzakladatel hornické osady, předák Ten. Nord mu dodej bystrosti i v čelení Astarothovi.“

„Plačící Juana“ (//socha kdekoliv, kam by se za ní mohli plahočit poutníci, třeba W26)

Tak toto je ona legendární socha plačící Juany, za níž se sbíhají věřící z celé země! Jistě, určitě existuje alespoň tisíc přísně rozumových vysvětlení - může to mít na svědomí zvláštní podnebí, srážení vody, po pozornosti prahnoucí podvodník...nicméně od koutků Juaniných očí opravdu kanou krůpěje čiré tekutiny. Působivé.

Ani při opakovaném obejití kamenné skulptury nedokážeš zpozorovat žádný mechanismus, který by mohl slzy přivodit. Každopádně po světě lze nalézt nespočet důvodů, po nichž musí být Milosrdné paní k breku.

„Eranina zahrada“ (//u Gruberiku)

„Za starých časů v Gruberiku bylinkářský um svůj provozovala Erana, čarodějka duše čisté. Její pomoc vyhledávali malomocní, zmrzačení, prokletí i ze života zoufalí. Když zmizeti z Gruberiku jí bylo nakázáno, zanechala po sobě překrásnou zahradu, již jako jedinou porůstá nejvzácnější květena, sadbě kdekoliv jinde se vzoupející. Tak i nadále nás Erana léčitelskou mocí obdarovává, prostřednictvím zázračného místa a bylinek.

Našlapujte obezřetně, neboť každé stéblo trávy prostupuje Eranina laskavost.

Na prosbu Starýho Herdy upomínku napsal potulný umělec, jehož jméno jest zbytečné uvádět a který si pouze váží lidské dobroty a skromnosti, jaké Erana prokázala.“



Buďte vítáni v Imraxiliu (//nejspíš to nebude možné, ale bylo by pěkné, kdyby v ruinách Imraxilia, které zmrazil ledový drak, tento nápis visel ve vzduchu. Doslova. Kamenná deska, která by v síních poletovala. – AK 15)

Znamení levituje ve vzduchu, jiné možnosti není. Vlasce by jej neudržely. Pod hlavním nadpisem je s gnómským umem ztvárněno mnoho dalších, ledem obalených písmen:

„Vidíte-li tento nápis, pak to znamená, že vítáni skutečně jste. Ne, neděste se. Jinak bychom vám město nezjevili. Vážně. No tak, nemusíte nakračovat opatrně, hrdě k hodovnímu stolu! Gnómové jsou přátelé. Jak čí? Zkrátka vstupte, osobo, ano?
...
Počkejte, nikam nechodit! Když o tom tak přemýšlím, vskutku existuje vzdálená možnost, že uvidíte uvítací ceduli a zároveň vítáni NEBUDETE. Leda kdyby...je to nesmysl, leč když jste tak zvědavý, zvědavá, zvědavé, návštěvníku, návštěvnice, návštěvňátko, pak Vám to sdělím. Bylo by to uskutečnitelné jen v případě, že by gnómský národní arcidumal, tohoto času já, už nežil. Pak by se celá iluze rozplynula. Ale jak píši, jedná se o absolutní nelogičnost. Vždyť se úřad dědí z mistra na učně po staletí, i já jsem si již vybral nástupce plus dvanáct rezervních pro všechny případy. Cha, cha cha! Aby taková pitomina nastala, to by muselo úplně celé Imraxilium vymřít a vystěhovat se a já nevím co. Hoh! To jsme se nasmáli.

Nuže, nač čekáte? Hybajte na balustrádu, u všech drahokamů! Jistě vás tam již dávno čeká uvítací slavnost. Zatímco jeden ubohý arcidumal trčí v arcilabu a nechává lenivé kouzlo vyřezávat uvítací znamení.“

Ohňová pláň Mocného Žehu (//nedaleko Hazru, takže dejme tomu AZ 71?)

Bílá mramorová deska uprostřed vyprahlé pouště vpaluje do očí následující řádky:

„Posvátné místo, kde Rudý drak dechem sežehl démonické voje zrůdného monstra, jež se usídlilo v Krat-Photu. Dračím zázrakem byl uchráněn Kel-A-Hazr před naprostým zničením a tato pouští růže může i nadále rozkvétat.“

Jeskyně Prorokova (//naprosté nic, jen cedulka u jeskyně a leda tak prodavač limonády :), ale přesto se za tím ženou davy jižanských turistů – asi tak někde BL 70? Zkrátka ne moc daleko od kráteru, v kamenité poušti s jeskyní)

Obyčejná cedule, za níž se nachází naprosto prázdná jeskyně, hlásá:

„Buď vítán, poutníku! Skloň hlavu k písku, neboť se nacházíš na místě, kam prchl vševidoucí Ohnivý derviš, uchráněn tak od mučení divokých nomádských kmenů v Chán-Báliku. Jeskyni obhlédni důkladně, nasávej Prorokovu věčnou přítomnost, pomysli na sílu Plamene a odevzdej dobrovolný příspěvek Kultu Ohně, sic tě stihne Lilithina neláska.“

Teď si všimneš, že je k dřevu provazem připoutána i malá kasička, prázdná jak ona pamětihodná jeskyně.

G’Urumba (Vododar) (//ta oázka, co Daanri posílal jako obrázek)

Toto hlásá neumělý nápis na skále v podobě knihy. Přestože je většina dalších písmen pískem ovátá, s trochou píle se lze dočíst, že G’Urumba je starý bůžek vody. Vododar, jak by se dalo jméno přeložit, má moc nad tvorbou oáz, kam prý ždímá vodu z pramenů svého vousu. A skutečně, loužička pod bradou jeho sochy jako by nikdy nevysychala.

Přírodní svatyni svého klíčového bůžka zde zřídil zaniklý kmen Navahrí jako místo, kde se bylo lze modlit za kapku, i kde rokovali kmetové o vážných záležitostech.

Zarážející se ti zdá, že hlava má velice podobné rysy, pod jakými bývá v civilizovaném světě vyobrazován Thal.

Lionel Udatný Požehnaný (//Ještěří chrám BH 46)

Celá osliznutá a obrostlá bronzová socha je bezesporu dílem lidských rukou a jako taková působí před chrámem dosti nepatřičně. Těžko se ptát, proč a kdo ji před časy odlil a namáhavě přesunul právě doprostřed zrádných brčálů. Ze špinavého popisku lze vyluštit jen:

„Slovutný a (...) -rdina Lionel Udatný Po--hnaný v -trobách py----dy -razil (...) --va. Vděk celého sv--- patří (...).


A tak dále, a tak dále. Vzrušující, že?
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Salyr
Obyvatel
Posts: 118
Joined: 20:14 30. Aug 2008
Location: Znojmo

Re: Vaše plocha

Post by Salyr »

tos taky se pridam s tou plochou
Attachments
60026_162601230423507_100000208920913_581829_6049308_n.jpg
Tagar z rodu Bílých Tygrů-půlork,který se dlouhá léta učil bojovat jako správný bojovník a ne jako barbar.Je to ten který ti nakope prdel,když ho nasereš.

http://www.powerplaymanager.com/r213127
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Vaše plocha

Post by Molly23 »

Nová plocha... :oops:
Attachments
4780.jpg
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Vaše plocha

Post by LDamian »

Jak tak na ten posledni obrazek koukam, tak by se mi libily nahe zeny sikovne rozmistene a napolohovane jako jednotlive krajiny ve svete (samozrejme Afrika s typickym obyvatelstvem, Asie Asiatky, typicka Ruska, Slovanka, Kavkazanky...). A krasne pomalovane, nesouci vyjevy a symboly krajiny, kterou by reprezentovaly.

Nevite, zda neco takoveho existuje? Takova mapa sveta?
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Vaše plocha

Post by Sorrow »

Molly23 wrote:Nová plocha... :oops:
Ty posloucháš Pink floyd?
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Vaše plocha

Post by Molly23 »

Jo, když jsem byl malej tak mě to nijak nebralo, ale tedka si občas pustím něco jako Wish you were here atd. Docela pěkná muzika :). A taky záměr pro to si dát nahatou ženskou na plochu aniž by máma měla plno keců, že sem prasák :D.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Vaše plocha

Post by Sorrow »

Molly23 wrote:Jo, když jsem byl malej tak mě to nijak nebralo, ale tedka si občas pustím něco jako Wish you were here atd. Docela pěkná muzika :). A taky záměr pro to si dát nahatou ženskou na plochu aniž by máma měla plno keců, že sem prasák :D.
Jasný, na některou muziku musí holt člověk dozrát :D
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
Jkerry
Poutník
Posts: 93
Joined: 09:27 30. Aug 2009

Re: Vaše plocha

Post by Jkerry »

Aktualizuji plochu ze dne 30. srpna 2009

Teď mám tohle. Jsou to win7 kdyby to někdo nepoznal
plocha.jpg
Diodric
Lathanien
Delrick
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Vaše plocha

Post by -RoF- »

Jkerry wrote:Aktualizuji plochu ze dne 30. srpna 2009

Teď mám tohle. Jsou to win7 kdyby to někdo nepoznal
:D :D :D Dobré, já si nedávno v práci dal tohle :wink:
Attachments
poz.JPG
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
Jkerry
Poutník
Posts: 93
Joined: 09:27 30. Aug 2009

Re: Vaše plocha

Post by Jkerry »

-RoF- wrote:
Jkerry wrote:Aktualizuji plochu ze dne 30. srpna 2009

Teď mám tohle. Jsou to win7 kdyby to někdo nepoznal
:D :D :D Dobré, já si nedávno v práci dal tohle :wink:


Mám rád prázdnou šedou tmavou a nezáživnou plochu bez ikon su prostě magor no!
Diodric
Lathanien
Delrick
Post Reply