Na Thalii nehraji moc dlouho, vzhledem k několika zvláštním specifikům sem píši par základních pravidel, podle kterých by se měl nováček chovat, aby předešl nečekaným komplikacím.
1. Pokud vypijete lektvar z výroby hráče, je relativně vysoká šance, že kouzlo Dispell, Greater Dispelling Vás vyhodí ze hry s chybovou hláškou ve Windows. Ve hře zmizíte až po určité době, takže Vám nezbyde než se modlit, co se s Vámi stane.
2. Z dostupných análů mám informaci, že určitá supina hráčů úspěšně v takových případech reklamuje svou smrt. Další skupina o této možnosti neví.
3. V případě, že reklamujete svoji smrt je třeba mít co nejvíce důkazů:
a. než se znova přihlásite zalohujte log ze hry, přihlašením se jej přemažete - návod je prej na foru, tak hledejte, ja už našel, alespon si to přečtete.
Luelle napsala:
1) ve složce nwn si najděte soubor nwnplayer. ini a otevřete jej
2) najděte si řádek s ClientEntireChatWindowLogging a změnte na ClientEntireChatWindowLogging=1
3) uložte
"ve složce nwn/logs se vám od teď bude ukládat textový soubor nwclientlog1.txt, který se sám přepíše při každém lognutí. Pokud si chcete ukládat logy, vždy musíte změnit název souboru a pro přehlednost je dobré založit si nějakou složku (například s názvem postavy, pokud jich máte víc zajistí to většší pořádek v souborech) a do ní ukládat přejmenované logy
pokud chcete změnit cílovou složku ukládání logů
1) ve složce nwn si najděte soubor nwn.ini
2) otevřete jej a najděte si řádek LOGS=.\logs místo logs zadejte název složky, kam mají být logy nově ukládány"
b. tlačíto print screen musi byt v pernamenci, ukládejte cokoliv, co mužete, jinak se Vám to může vymstít.
c. zajistěte si svedeckou výpověď ostatních hráčů
4. Budte připraveni na to, že Vas muže zabít GM, které Vás sleduje, pád hry je zaměnitený s odlogem. Když nebudete mít žádné důkazy v dobré vůli, že jste nic neudělali, je tu při vší smůle riziko i 2 smrtí. (stalo se mi, naštěstí měl spoluhráč dostatek důkazů, aby po závalu argumentů gm ztracené XP GM killem s těžkým srdcem navrátil)
Záverem nepodcenujte dokumentaci sporných okamžiků jako já.
Minimalizace ztrát po spadnutí hry - rady pro nováčky
Re: Minimalizace ztrát po spadnutí hry - rady pro nováčky
Alvarion wrote:
1. Pokud vypijete lektvar z výroby hráče, je relativně vysoká šance, že kouzlo Dispell, Greater Dispelling + Mordenkainen's disjunction
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Minimalizace ztrát po spadnutí hry - rady pro nováčky
Přidám několik rad které s tímto souvisí. Před odlogem NIKDY:
1. Nespěte
2. Nepijte
3. Nejezte
4. Nechodte přes Dablika v podsvětí
hrozí rollback a postava může být po optovném nalogování
1. Ospalá
2. Žíznivá
3. Hladová
4. Mrtvá
Nechte si tyto činnosti na dobu, kdy opět lognete a budete hát delší čas
1. Nespěte
2. Nepijte
3. Nejezte
4. Nechodte přes Dablika v podsvětí
hrozí rollback a postava může být po optovném nalogování
1. Ospalá
2. Žíznivá
3. Hladová
4. Mrtvá
Nechte si tyto činnosti na dobu, kdy opět lognete a budete hát delší čas
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Minimalizace ztrát po spadnutí hry - rady pro nováčky
odpusť si tyto nenápadně mířené narážky,příště chybu neuznám a stěžovat si můžeš třeba na nádraží(stalo se mi, naštěstí měl spoluhráč dostatek důkazů, aby po závalu argumentů gm ztracené XP GM killem s těžkým srdcem navrátil)
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
Re: Minimalizace ztrát po spadnutí hry - rady pro nováčky
Cekal bych spíše:
Bylo to ukvapené, příště budu dvakrát měřit, než tě zastřelím.
Edit: Co mne opravdu mrzí, je to, že jsi okamžitě předpokládal, že podvádím. Okamžitě jsi mne ponížil do role podvodníka. Na co, nejaky dotaz s požadavkem o vysvětlení, kdy je tu tlačítko na zabití.....
Bylo to ukvapené, příště budu dvakrát měřit, než tě zastřelím.
Edit: Co mne opravdu mrzí, je to, že jsi okamžitě předpokládal, že podvádím. Okamžitě jsi mne ponížil do role podvodníka. Na co, nejaky dotaz s požadavkem o vysvětlení, kdy je tu tlačítko na zabití.....
Re: Minimalizace ztrát po spadnutí hry - rady pro nováčky
Už jsem ti to snad dostatečně vysvětlil po tellu a stokrát se omlouvat nebudu.Ale jak vidím chceš to tady na foru.Alvarion wrote:Cekal bych spíše:
Bylo to ukvapené, příště budu dvakrát měřit, než tě zastřelím.
Edit: Co mne opravdu mrzí, je to, že jsi okamžitě předpokládal, že podvádím. Okamžitě jsi mne ponížil do role podvodníka. Na co, nejaky dotaz s požadavkem o vysvětlení, kdy je tu tlačítko na zabití.....
Opět se omlouvám a moc mě mrzí že jsem ti svůj omyl zpět nahradil...příště se to nestane!!
edit: je vidět že někteří to berou moc vážně..mimochodem je to hra a jsme lidi,ale nebojte budu si hledět jiných a supportit v podtemnu
Last edited by Radim on 22:52 10. Dec 2010, edited 1 time in total.
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
Re: Minimalizace ztrát po spadnutí hry - rady pro nováčky
Já nevim co se tu řeší. Ten problém je všeobecně známej a kdo to prostě chlastá tak do toho jde s tim rizikem. Každej na to poprvý dojel. Nechápu proč by se pak měli vracet exp, když to pijete dobrovolně a víte, že to tak dopadne z 90 %.
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
Re: Minimalizace ztrát po spadnutí hry - rady pro nováčky
Derken- wrote:Já nevim co se tu řeší. Ten problém je všeobecně známej a kdo to prostě chlastá tak do toho jde s tim rizikem. Každej na to poprvý dojel. Nechápu proč by se pak měli vracet exp, když to pijete dobrovolně a víte, že to tak dopadne z 90 %.
Jde o to že dostal kill když mu to padlo.Hlídám si jiný věci než to že postava přestala srážet,tudíž rozlišit odlog v danou chvíli s pádem je stejné jako najít život na měsíci.
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
Re: Minimalizace ztrát po spadnutí hry - rady pro nováčky
Pokud někomu "padne hra" zrovna ve chvíli, kdy měl jasně zemřít (téměř mrtvá postava v paralýze, sražená postava obklopená nepřáteli atd.) dostane DM kill, ať jí to padlo nebo odlogla. Nedá se to dohledat a není to žádný trest, je to jen uvedení situace na pravou míru. Pokud se to bude opakovat, dostane už trest. Víc to nemá smysl řešit.
Zamčeno!
Zamčeno!
Vedoucí týmu Thalie