Přehazování věcí

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Xaarth
Obyvatel
Posts: 105
Joined: 15:07 01. Apr 2009

Re: Přehazování věcí

Post by Xaarth »

Dvě odlišné acc, dvě odlišné IP adresy, dvě odlišné postavy a nejspíše dva odlišné CD klíče. To bych tím pádem nemohl obchodovat s nikým.
Last edited by Xaarth on 15:25 30. Dec 2010, edited 1 time in total.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Přehazování věcí

Post by Shaman88 »

Xaarth wrote:Dvě odlišné acc, dvě odlišné IP adresy, dvě odlišné postavy a nejspíše dva odlišné CD klíče. To bych tím pádem nemohl obchodovat s nikým, ale je dost možný, že to chápu špatně.
Tohle není vůbec důležité, důležité je jestli tam jsou 2 rozlišní lidé za tím pc.
User avatar
hrusi
Měšťan
Posts: 297
Joined: 09:27 12. Feb 2008
Location: Pilsen city

Re: Přehazování věcí

Post by hrusi »

Shaman88 wrote:
Xaarth wrote:Dvě odlišné acc, dvě odlišné IP adresy, dvě odlišné postavy a nejspíše dva odlišné CD klíče. To bych tím pádem nemohl obchodovat s nikým, ale je dost možný, že to chápu špatně.
Tohle není vůbec důležité, důležité je jestli tam jsou 2 rozlišní lidé za tím pc.
Důležitější mi dokonce přijde za jakou cenu jsi si ty věci překoupil. Protože tomu kolegovi, kterýho jsi posadil za ten druhej komp jsi řekl za jakou cenu ti to má prodat. Spíš jde o tu cenu jestli byla poctivá, ale to už se nikde nedohledá, že. :-)
=========================
Elundiren R'rorrok
=========================
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Přehazování věcí

Post by Theogil I »

hrusi wrote: Důležitější mi dokonce přijde za jakou cenu jsi si ty věci překoupil. Protože tomu kolegovi, kterýho jsi posadil za ten druhej komp jsi řekl za jakou cenu ti to má prodat. Spíš jde o tu cenu jestli byla poctivá, ale to už se nikde nedohledá, že. :-)
Anichž bych se chtěl kohokoli zastávat ..... co když ta cena byla poctivá, co když věřím, že u dvou počítačů byli dva lidé, měli dvě acc, dva klíče, dvě IP adresy?
Mě to přijde jako vcelku zajímavá otázka, protože jednou může někomu křápnout v hlavince a říct, že se vlastně s bráchou supportujeme nebo nás nutit dělat si fotky z domu, že oba sedíme u vlastního komplu a ne že je doma jen jeden, ovládá oba komply a "pod cenou" si přetahuje suroviny nebo že vlastně nejsme dva, nebo že si prodáváme pod cenou a já nevím co ještě. :?:
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Silvaner01
Měšťan
Posts: 176
Joined: 00:28 24. May 2010
Location: Brno

Re: Přehazování věcí

Post by Silvaner01 »

Není náhodou v pravidlech že přehazování věci ( každej tomu říká jinak, někdo
přehazování, jinej support, nebo obchodování ) je zakázáno v rámci
jednoho CD keye a IP adresy?

Nic jinýho jsem ještě v pravidlech nenašel i na jinejch servrech... :?:
=================
jestli se cítíš dobře,
vydechni,
ono tě to přejde.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Přehazování věcí

Post by DenGrasse »

Theogil I wrote:Anichž bych se chtěl kohokoli zastávat ..... co když ta cena byla poctivá, co když věřím, že u dvou počítačů byli dva lidé, měli dvě acc, dva klíče, dvě IP adresy?
Mě to přijde jako vcelku zajímavá otázka, protože jednou může někomu křápnout v hlavince a říct, že se vlastně s bráchou supportujeme nebo nás nutit dělat si fotky z domu, že oba sedíme u vlastního komplu a ne že je doma jen jeden, ovládá oba komply a "pod cenou" si přetahuje suroviny nebo že vlastně nejsme dva, nebo že si prodáváme pod cenou a já nevím co ještě. :?:
Je zásadní rozdíl, jestli si ty věci předáváte mezi dvěma různými hráči různých postav (což je váš případ), nebo jestli si je předáš mezi svými vlastními postavami na svých účtech s tím, že pro účel předání pžádáš bráchu, aby hrál za tvou postavu (jednu z tvých postav). Přestaňte porovnávat neporovnatelné.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Urlraen
Rytíř
Posts: 745
Joined: 09:42 02. Nov 2009

Re: Přehazování věcí

Post by Urlraen »

Tohle obchodování (mezi dvěma postavama stejnýho hráče) se na fóru už řešilo. Bohužel jsem to vlákno nenašel. Dopracovalo se k závěru, že pokud je ta cena odpovídající tak se to neřeší (možná že tam byla zmíňka o pořízení screenu, který v tomhle případě stejně nic nevysvětlí). Jen si nejsem jist jestli tento závěr byl uznán i thalijským týmem, ale rozhodně se to už řešilo.
Urlraen Zau'ndar - Vůdce klanu Zau'ndar.

Hladový pes loví nejlíp.

Drowí mysl
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Přehazování věcí

Post by DenGrasse »

Zcela určitě nebyl uznán Rejtym...

Problém je například i to, jak určíš cenu alchymistické suroviny tak, aby byla odpovídající. Zase jsme u toho, že si jí určí hráč sám, což je pochopitelně nepřijatelné.

Určitou možnost poskytuje persistentní obchodník, ale i když má nastavené minimální ceny, zrovna u surovin to moc nefunguje (a i pro jiné věci je dost nízká). Tým teď řeší zda bude povolen přeprodej mezi vlastními postavami přes persistentního obchodníka a pokud ano, tak za jakých podmínek (např. po 24 IR hodinách).

Podotýkám, že i kdyby to bylo povolené (což není) tak není možné aby si výměnu hráč udělal sám bez dozoru DM. Nijak totiž neprokáže, že ty věci pravdu zaplatil.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Woxa
Měšťan
Posts: 225
Joined: 15:15 04. Nov 2010
Location: Praha
Contact:

Re: Přehazování věcí

Post by Woxa »

DenGrasse wrote:...
tady jde spise o to, ze jednoho krasneho dne muze dojit na to, ze bude zpochybnena existence jeho bratra "zadny tvuj bracha to nebyl, obe postavy hrajes ty a tvrdis, ze mas bratra..." :)
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Přehazování věcí

Post by Shaman88 »

Celkově je přendávání věcí mezi postavami jednoho hráče blbost.

Mělo by to být zakázané bez výjimek.
Pokud se to nějak povolí třeba s DM asistencí tak je to úplná blbost, lidi to budou ochcávat jak jen to jde, budou využívat toho že peníze nejsou vystopovatelné takže postava A dá 50k postavě B, pak si postava A zavolá DM že chce prodat za asistence DM postavě B nějaké itemy a za asistence DM to vyměněj...
User avatar
lamda9891
Nováček
Posts: 10
Joined: 22:39 29. Dec 2010

Re: Přehazování věcí

Post by lamda9891 »

Woxa wrote:
DenGrasse wrote:...
tady jde spise o to, ze jednoho krasneho dne muze dojit na to, ze bude zpochybnena existence jeho bratra "zadny tvuj bracha to nebyl, obe postavy hrajes ty a tvrdis, ze mas bratra..." :)
Tak to, kdo sedí za tim kompem si nemůžeš bejt nikdy jistej. :-)
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Přehazování věcí

Post by monstera »

DenGrasse wrote:Zcela určitě nebyl uznán Rejtym...

....
Podotýkám, že i kdyby to bylo povolené (což není) tak není možné aby si výměnu hráč udělal sám bez dozoru DM. Nijak totiž neprokáže, že ty věci pravdu zaplatil.
??? Copak persistentní obchodník vydá věc bez zapacení ? A cena zaplacená persistentnímu obchodníkovui po odečtění rabatu se přece posílá na účet v bance ...
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
Urlraen
Rytíř
Posts: 745
Joined: 09:42 02. Nov 2009

Re: Přehazování věcí

Post by Urlraen »

Cena kytek je u při náhodně generovaných miniQ od NPC stanovena na 50 zl/ks. Urlraen ingredience odkupoval cca za 20 - 100 podle potřeby na lektvary. Podobně by se mohly pohybovat ceny u obchodníka.
Urlraen Zau'ndar - Vůdce klanu Zau'ndar.

Hladový pes loví nejlíp.

Drowí mysl
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Přehazování věcí

Post by DenGrasse »

Woxa wrote:tady jde spise o to, ze jednoho krasneho dne muze dojit na to, ze bude zpochybnena existence jeho bratra "zadny tvuj bracha to nebyl, obe postavy hrajes ty a tvrdis, ze mas bratra..." :)
Existence Theogilova bratra je prokázána dostatečně, takže se nemusí bát.
Shaman88 wrote:Celkově je přendávání věcí mezi postavami jednoho hráče blbost.

Mělo by to být zakázané bez výjimek.
Pokud se to nějak povolí třeba s DM asistencí tak je to úplná blbost, lidi to budou ochcávat jak jen to jde, budou využívat toho že peníze nejsou vystopovatelné takže postava A dá 50k postavě B, pak si postava A zavolá DM že chce prodat za asistence DM postavě B nějaké itemy a za asistence DM to vyměněj...
Souhlasím. Také podle toho Tým postupuje. Žádné výjimky zatím povoleny nebyly.
monstera wrote:??? Copak persistentní obchodník vydá věc bez zapacení ? A cena zaplacená persistentnímu obchodníkovui po odečtění rabatu se přece posílá na účet v bance ...
Potrestané předání proběhlo bez účasti persistentního obchodníka. Nicméně, jak správně podotýká Shaman88, i to lze obejít.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Přehazování věcí

Post by Theogil I »

Jenže v tom příspěvku nešlo jen o "Theogilova" bratra, jednalo se o obecné pojetí příkladem. Zkrátka se mi nelíbí ta netransparentnost a spousta možných výkladů. Stejně jako Urlraen mám totiž pocit, že už se to tu řešilo a závěr byl mírně jiný, ale .... . V každém případě budu respektovat oficiální stanovisko, jen si myslím že se zase zavádí restrikce, což je vždy nemilé a pro Thalii nepřínostné. Opravdu nevím co se stalo a jsem dalek to hodnotit, jen přemýšlím kam až to může tímto tempem zajít.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Locked