Omezeni zbrani a zbroji

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by Sorrow »

jitka wrote:Zdravim jen male upresneni :)
Jednorucni mec to je svem urcite jasne pouzivany jen jednou rukou .
Dvourucni dve ruce ale jeden a pul rucni znamena pouzivani jednou rukou a pouze pri doseku nebo dobodu se pouzivala dlan druhe ruky . Proto ma o trosku delsi jilec nez jednorucak. :)
S tim zasadne nesouhlasim, zrovna tady u toho bastardu slo o rovnocenej obourucni boj jako takovej.A nebo ho slo kombinovat se stitem a az nekdy dele se rozvijel boj jinych skol.
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
pilnik
Měšťan
Posts: 287
Joined: 12:29 08. Jan 2008

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by pilnik »

Sorrow wrote:
pilnik wrote:To RES:
Sam Hans Talhofer (15.stoleti) preferuje u jedenapulrucniho mece (bastardu) utok bodem pred sekem, v tomto tvrzeni neni sam a tak se posleze casem evropa uchyluje od secnych zbrani k bodnym viz rapiery, kordy atd.
Jen jsem ti jen reagoval na to jake pozadavky bys dal treba na katanu, vzhledem ke zkusenostem z realu :wink:
Ja teda nevim ale podle mne se mec bastard objevil ve 14.stoleti a byl povazovan spise za secnou zbran.To ze se mu rika jedenapulrucni mec znamena ze se s nim bojovalo i jako s dvourucni zbrani (tech kteri preferovali obouruc byla urcite nadpolovina)A nechces me rict, ze jsi pri tom vasem cviceni sermoval obouruc na bodny zpusob. :roll:
A az v 15. stoleti prichazi tebou psanej mistr ktery boj akorat zdokonalil.
Kazda zbran prodelala v prubehu let svuj vyvoj,tak to prodelala i technika boje s tou to zbrani, problem je ze moc meterialu ze starsi doby nez 14/15 stoleti o zpusobu boje neni.Ale dost historie vojenstvi.
Tim ze jsem uvedl bastard z historie jako zbran u ktere se preferoval bodny serm, byl jen priklad toho ze mi prijde nesmyslne rict tak clovek aby mohl sermovat s katanou potrebuje silu 14 dex 14 int 12,
a u bastardu to je jinak a u jine zbrane zas tak a tak.
Myslim ze aby clovek mohl sermovat s nejakou zbrani musi se to hlavne naucit, od toho je feat a pak se zlepsovat a zlepsovat to sou urovne a utocne cislo.
Kdyby se postupovalo podle tveho navrhu ,tak by to jiste vyvolalo velkou vlnu diskuze o tom jak velke atributy by ,ke ktere zbrani meli byt.Priklad je prave bastard, u ktereho je to prinejmensim sporne
to same se da rict o cemkoliv.
Obuki - ten vod Škopku
User avatar
jitka
Obyvatel
Posts: 118
Joined: 23:25 27. Apr 2007
Location: PLZEN

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by jitka »

kdo by se chtel o chladnych zbranich dozvedet vice doporucuji mu aby si precetl knihu Eduarda Wagnera zbrane secne a bodne :) tam se dozvi skoro sve :wink: dekuji

// jeste jedna skvela kniha zbrane a zbroj v obrazech doby .
Last edited by jitka on 13:27 22. Jan 2008, edited 1 time in total.
Kamkoli se vydate, jdete s celym srdcem.
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by Sorrow »

pilnik wrote:
Sorrow wrote:
pilnik wrote: Se me zda, zes to blbe pochopil.To 1k10+1k6 neni brano jako 2k16 jak si nekde psal ale jako normalni 1k10 a k tomu dalsi hod 1k6.To snad zas takove vylepseni neni.A tohle zvyhodneni se delalo proto, ze dvojrucky sou oproti jednorucnim zbranim ochuzeny o OC za stity, tim padem si je moc lidi nebralo.
To:Sorrow , pochopil jsem to spravne , dmg halapartny 1K10+1K6 %se rovna 2-16 DMG
u obourucaku 3-18 v zakladu. Ja vychazim hlavne s pravidel DnD 3 a 3,5edice ,ktere hraji jiz mnoho let. obourucni zbrane maji vyhodu ze maji vetsi zakladni dMG a zaroven se do nich pocita 1,5 nasobek sily.Tim bych rek ze se vyrovnaji kombinaci jednorucni zbran+ stit.DnD to tak funguje a za tech par let co ho hraji, jsem si nevsiml neceho jako ze obourucni zbrane sou horsi nez jednorucni a stit.kdyz budou vyssi dmg obourucnich zbrani tak jak sou budou tyto zbrane ohodne silnejsi nez kombinace mece a stitu
Ja si myslim ze jsi to stale nepochopil.A uz vubec nechapu jak muzes psat ze se DnD venujes nakej rok kdyz si pletes i popisky.Ty to scitas jako dohromady ale tech 1k6 je jako bonus k zakladnimu hodu.Neco jako kdyz mas 1k4 kritickej...
Tak na to pozor.
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by Rejty »

Jako pozadavek zustane jen sila. Bylo by divny, napr. aby katana mela pozadavek na obratnost a odobnost finty se zbrani by se na ni nevztahovaly...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
RES
Měšťan
Posts: 223
Joined: 17:59 18. Sep 2007

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by RES »

Tak a jeto slovo bozi nam zaznelo v usich.Ted musime zase prijit na jine tema jak si kratit cas cekanim na waip :twisted:
User avatar
jitka
Obyvatel
Posts: 118
Joined: 23:25 27. Apr 2007
Location: PLZEN

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by jitka »

pilnik wrote:To RES:
Sam Hans Talhofer (15.stoleti) preferuje u jedenapulrucniho mece (bastardu) utok bodem pred sekem, v tomto tvrzeni neni sam a tak se posleze casem evropa uchyluje od secnych zbrani k bodnym viz rapiery, kordy atd.
Jen jsem ti jen reagoval na to jake pozadavky bys dal treba na katanu, vzhledem ke zkusenostem z realu :wink:

Naprosto souhlasim :)
Kamkoli se vydate, jdete s celym srdcem.
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by Sorrow »

jitka wrote:kdo by se chtel o chladnych zbranich dozvedet vice doporucuji mu aby si precetl knihu Eduarda Wagnera zbrane secne a bodne :) tam se dozvi skoro sve :wink: dekuji
Diky za odkaz :D
Ja jen reagoval na ty jejich argumenty o bastardu aby tu nedochazelo k dezinformacim.Je lechke neco psat ale horsi je se pak tvarit pri obhajobe neceho nepravdiveho.Coz neni mysleno jako urazka.
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
Istvan
Měšťan
Posts: 228
Joined: 22:42 09. May 2007

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by Istvan »

to Sorrow: tak to jsem to asi taky spatne pochopil...
Kosa - 3k4
Obouruční meč - 3k6
Velká sekera - 1k12+1k6
Halapartna - 1k10+1k6
Kopí - 1k8+1k4
Těžký cep - 1k10+1k6

podle me to neni jen jako bonus u "kritickeho zasahu" podle me je to zaklad zbrane...

Pak me teda vysvetli Obourucni mec 3k6? (a nebo to spatne napsali DM? 8) )
Ja osobne to pochopil ze celkove zraneni zbrane vzrostlo... takze bud jsem stejne blbej jako pilnik a nebo je blbej nekdo jinej :wink:
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by Rejty »

Nechapu, co tu resite, na foru je jasne napsano, ze se jedna o zvyseni zraneni zbrane, takze napr. obourucak dava 3k6 zraneni, jak pise Istvan.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by Sorrow »

Istvan wrote:to Sorrow: tak to jsem to asi taky spatne pochopil...
Kosa - 3k4
Obouruční meč - 3k6
Velká sekera - 1k12+1k6
Halapartna - 1k10+1k6
Kopí - 1k8+1k4
Těžký cep - 1k10+1k6

podle me to neni jen jako bonus u "kritickeho zasahu" podle me je to zaklad zbrane...

Pak me teda vysvetli Obourucni mec 3k6? (a nebo to spatne napsali DM? 8) )
Ja osobne to pochopil ze celkove zraneni zbrane vzrostlo... takze bud jsem stejne blbej jako pilnik a nebo je blbej nekdo jinej :wink:
Nechci urazet ale podivej se do zrcadla :wink:
No ano vzrostlo(duvod jsem popisoval nekde nahore) ale ne zas tak moc jak popisuje tvuj kolega kterej si mysli ze halapartnou ma utok 2k16,coz je pekna hovadina.A jestli vam nestaci to co je popsano na foru, tak uz nevim a docela by me zajimalo kde hrajete to DnD a podle jakejch pravidel :roll:
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
Istvan
Měšťan
Posts: 228
Joined: 22:42 09. May 2007

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by Istvan »

Pro presnost, podivej se priste presne jake "znamenko" tam pan pilnik ma.
"To:Sorrow , pochopil jsem to spravne , dmg halapartny 1K10+1K6 %se rovna 2-16 DMG
u obourucaku 3-18 v zakladu."

2-16 neni 2k16 8) koukam do zrcadla a nic strasneho nevidim...
Theo
Měšťan
Posts: 227
Joined: 01:49 28. Apr 2007

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by Theo »

Sorrow wrote:... docela by me zajimalo kde hrajete to DnD a podle jakejch pravidel :roll:
Takze kde hrajes DnD a podla akych pravidiel? Mozna treba jenom bryle...
Ora et Labora
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by Sorrow »

Istvan wrote:Pro presnost, podivej se priste presne jake "znamenko" tam pan pilnik ma.
"To:Sorrow , pochopil jsem to spravne , dmg halapartny 1K10+1K6 %se rovna 2-16 DMG
u obourucaku 3-18 v zakladu."

2-16 neni 2k16 8) koukam do zrcadla a nic strasneho nevidim...
No ja vidim jake je tam znamenko ale podle tech prispevku mi prislo ze to mysli prave tak, jak jsem to psal ja, pac se mi nezda ze by to bylo premrstene.

Tak to jsem rad ze ses poznal v tom zrcadle.
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by Sorrow »

Theo wrote:
Sorrow wrote:... docela by me zajimalo kde hrajete to DnD a podle jakejch pravidel :roll:
Takze kde hrajes DnD a podla akych pravidiel? Mozna treba jenom bryle...
Jeste mas na sklade dalsi poznamku k tematu nebo jsi intelektualne na vysi jen ke stiplavym utrzkum? :roll:
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
Locked