Rada s buildem
Re: Rada s buildem
pokud dodržíš minimální sílu, natáhneš kterýkoliv shortbow s jakýmkoliv očarováním.
(vyjímku samozřejmě tvoří zbraně použitelné jen určitým přesvědčením, rasou či povoláním, ale to je z úplně jiného soudku)
(vyjímku samozřejmě tvoří zbraně použitelné jen určitým přesvědčením, rasou či povoláním, ale to je z úplně jiného soudku)
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Rada s buildem
Tak děkuji vám mnohokrát, myslím, že teď už vím všechno, rozhodnu se mezi 2 buildy a můžu se pustit do charakterníku.. 
Re: Rada s buildem
Možná by nebylo od věci dát na nějaké přední místo, nějaké info o buildování - nějaké základní rady a postřehy(samozřejmě ne přímo buildy). Je tady celkem dost novejch hráčů, co se týká hry a NWN samo o sobě v tomhle dost mate.
Když já jsem si prvně vytvářel postavu v nwn tak jsem si vzal kněze v nwn jsem se dočetl že je pro něj důležitá moudrost - u vlastností jsem se dočetl že že moudrost 14 je takový vyšší průměr. Tak jsem si postavil kněze s moudrostí 14, postavu jsem hrál pár týdnů a pak jsem ji opustil protože byla co se týče bojeschopnosti naprosto k ničemu.
Když já jsem si prvně vytvářel postavu v nwn tak jsem si vzal kněze v nwn jsem se dočetl že je pro něj důležitá moudrost - u vlastností jsem se dočetl že že moudrost 14 je takový vyšší průměr. Tak jsem si postavil kněze s moudrostí 14, postavu jsem hrál pár týdnů a pak jsem ji opustil protože byla co se týče bojeschopnosti naprosto k ničemu.
Re: Rada s buildem
Nakonec mám ještě jeden dotaz..
Má kuš stejný dostřel jako luk? V reálu většinou ne. Tu má luk údajně téměř neomezený dostřel, tak by mne zajímalo, jak je to u kuše.
Omlouvám se, že pořád otravuji, ale nevím, kde bych to na internetu hledal, takto je to o dost rychlejší.
Má kuš stejný dostřel jako luk? V reálu většinou ne. Tu má luk údajně téměř neomezený dostřel, tak by mne zajímalo, jak je to u kuše.
Omlouvám se, že pořád otravuji, ale nevím, kde bych to na internetu hledal, takto je to o dost rychlejší.
Re: Rada s buildem
Kuš má dostřel stejný. Nicméně jako nováčkovi ti doporučuju luk. Kuš je hodně problematická co se týká herní mechaniky. V praxi se kuš využívá spíše na nízkých lvlech jako doplnková zbran(pokud dané povolání neumí používat luk).SonnyX wrote:Nakonec mám ještě jeden dotaz..
Má kuš stejný dostřel jako luk? V reálu většinou ne. Tu má luk údajně téměř neomezený dostřel, tak by mne zajímalo, jak je to u kuše.
Omlouvám se, že pořád otravuji, ale nevím, kde bych to na internetu hledal, takto je to o dost rychlejší.
Re: Rada s buildem
No, mně se práve kuš hodí k archetypu, ale v tom případě teda půjdu do luku a trochu ten archetyp poruším, díky.
Re: Rada s buildem
Prostě si musíš vzít zbtečnej feat
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
Re: Rada s buildem
Ale má zase častejší kritiky, a navic na luk potřebuješ odbornost na zbrane .. na kuš ne.
Klidne jdi do kuši ale musíš si dát ten feat kterej ti dá víc nežjeden utok s ní.
Klidne jdi do kuši ale musíš si dát ten feat kterej ti dá víc nežjeden utok s ní.
Lock'n'Load
Re: Rada s buildem
Tohle je docela nekonečný příběh, protože vždy někdo něco řekne, pak příjde další a řekne něco úplně opačného. Tak jestli by jste kdyžtak mohli i nějak argumentovat, abych pohopil proč to tak je?
Proč jsou kuše horší než luky? Proč se využívají jen na nízkých levelech?
A proč jsou kuše dobré a mám nakonec klidně hrát s kuší?
Proč jsou kuše horší než luky? Proč se využívají jen na nízkých levelech?
A proč jsou kuše dobré a mám nakonec klidně hrát s kuší?
Re: Rada s buildem
Kuše i luk jsou střelné zbraně.
Obě zbraně střílí na stejnou vzdálenost.
Kuše však střílí nižší kadencí (snížen počet útoků za kolo), tento deficit jde dorovnat featem (počet útoků za kolo je stejný jako se zbraní na blízko či s lukem)
Luk i kuše mohou mít vlastnost "silný +X", tedy pokud zbraní zasáhneš, bonus za sílu je přičten k výslednému zranění (do maxima určeného číslem X)
Kuše na Thalii jsou ještě více podporovány přídavným zraněním, které udělíš kritickým zásahem (tj. hodíš dvacetistěnnou kostkou na zásah 20)
Obě zbraně jsou na Thalii stejně dostupné, tj. lze je koupit v obchodě, lepším obchodě, nalézt v pokladu, vyrobit si sám....
Herní mechanika NWN je pro "nováčka" ne zcela srozumitelná a komplikovaná, volba zbraně zůstává jen na tobě...
Spousta lidí ti řekne: tohle je špatně, tohle jo, tohle ne, pravda je taková, že je mnoho cest, některé jsou efektivní, některé méně, ale volíš si je sám. Nenech se odradit a zkoušej. Učenej z nebe nespadl, má první pořádná postava byla taky Thief a dotáhla to na Epika....
Obě zbraně střílí na stejnou vzdálenost.
Kuše však střílí nižší kadencí (snížen počet útoků za kolo), tento deficit jde dorovnat featem (počet útoků za kolo je stejný jako se zbraní na blízko či s lukem)
Luk i kuše mohou mít vlastnost "silný +X", tedy pokud zbraní zasáhneš, bonus za sílu je přičten k výslednému zranění (do maxima určeného číslem X)
Kuše na Thalii jsou ještě více podporovány přídavným zraněním, které udělíš kritickým zásahem (tj. hodíš dvacetistěnnou kostkou na zásah 20)
Obě zbraně jsou na Thalii stejně dostupné, tj. lze je koupit v obchodě, lepším obchodě, nalézt v pokladu, vyrobit si sám....
Herní mechanika NWN je pro "nováčka" ne zcela srozumitelná a komplikovaná, volba zbraně zůstává jen na tobě...
Spousta lidí ti řekne: tohle je špatně, tohle jo, tohle ne, pravda je taková, že je mnoho cest, některé jsou efektivní, některé méně, ale volíš si je sám. Nenech se odradit a zkoušej. Učenej z nebe nespadl, má první pořádná postava byla taky Thief a dotáhla to na Epika....
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
- Lord_Berserk
- Velmistr
- Posts: 1056
- Joined: 11:23 28. Apr 2007
- Location: Plzeň
- Contact:
Re: Rada s buildem
Nekde na Vaultu by mel bejt Test Modul ... tam si muzes nanecisto zkusit vytvorit postavu od 1 - 40lvl (jak uz tu nekdo psal).
S pomoci wiki a testmodulu to zvladnes
S pomoci wiki a testmodulu to zvladnes
...VIKINGS are back...your agony begins !!! 
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
Re: Rada s buildem
Ano maj pravdu je to na tobě.
Já už mám tak zdegenerované myšlení, že přemýšlím tak aby, postava byla co nejefektivnější.
Pro ostatní:
Kuše jsem nedoporučil kvůli jisté né nezanedbanetelné nevýhodě - s kuší vytáhneš maximálně 5 útoky za kolo. S lukem 6 a není to zas tak velkej problém. Pokud je postava nekouzlící, tzn střelba bude jejím denním chlebem tak je to celkem znatelná nevýhoda.
Já už mám tak zdegenerované myšlení, že přemýšlím tak aby, postava byla co nejefektivnější.
Pro ostatní:
Kuše jsem nedoporučil kvůli jisté né nezanedbanetelné nevýhodě - s kuší vytáhneš maximálně 5 útoky za kolo. S lukem 6 a není to zas tak velkej problém. Pokud je postava nekouzlící, tzn střelba bude jejím denním chlebem tak je to celkem znatelná nevýhoda.
Last edited by Shaman88 on 01:01 07. Jan 2011, edited 1 time in total.
Re: Rada s buildem
Ale to se vyrovná, když se naučíš rapid reload, ne?
Specifics: The character is able to reload so quickly that she gets the same number of attacks with any crossbow as she would if she was using a normal bow.
Charakter je schopen nabíjet tak rychle, že získá stejný počet útoků s jakoukoliv kuší, jako kdyby používal normální luk.
Takže v konci to vypadá takhle...
Luk + rapid shot = 7 útoků
Kuš + rapid reload = 6 útoků, ale zas má ten bonus, o kterém mluvil Bahnak
Specifics: The character is able to reload so quickly that she gets the same number of attacks with any crossbow as she would if she was using a normal bow.
Charakter je schopen nabíjet tak rychle, že získá stejný počet útoků s jakoukoliv kuší, jako kdyby používal normální luk.
Takže v konci to vypadá takhle...
Luk + rapid shot = 7 útoků
Kuš + rapid reload = 6 útoků, ale zas má ten bonus, o kterém mluvil Bahnak
Last edited by SonnyX on 23:39 06. Jan 2011, edited 2 times in total.
Re: Rada s buildem
Přijdeš tím o feat,který bys mohl užít jinde
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
Re: Rada s buildem
Jakto? Tak stejně bych si ten feat musel dat do rapid shotu, aby se luk vyrovnal kuši, neboť ta má díky nějakému bonusu zase jinou dmg výhodu, ne?Radim wrote:Přijdeš tím o feat,který bys mohl užít jinde
"Kuše na Thalii jsou ještě více podporovány přídavným zraněním, které udělíš kritickým zásahem (tj. hodíš dvacetistěnnou kostkou na zásah 20)" - Bahnak
A tím pádem to vypadá, že jsou nakonec obě zbraně vyrovnané a záleží jen na RP výběru. Otázkou je už jen, jak často chodí ty criticaly u kuše..