Timestop - rovnoprávnost pro PC!

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Timestop - rovnoprávnost pro PC!

Post by LDamian »

(píšu čistě z pozice hráče)

Včera jsme byli v dungu s trollama. Trollové byli místy nároční, ale tak v partě 3-4 lidí se slušným levelem a nějakou tou základní taktikou celkem pohoda, zábavný boj, pekne misto, ty staje by se daly lehce posilit imho.

Problém byl hlavní šéf: jakmile se dostal ke slovu, tak hodil timestop, kouzla, timestop, kouzla, timestop... 4x timestop. Na konci serie timestopu byla parta mrtva po smrticim kouzle (nastesti pro nas az na jednoho clena co stal zrovna vzadu, protoze mu to padlo po dispellu od samana), i kdyz na pocatku byla ve full boostu vcetne imunity na to smrtici kouzlo s pratelskym DC na smrt.

Je mi jasne, ze ne vzdy ten sef bude bojovat takhle nebezpecne. Take je mi jasne, ze existuji taktiky, pri kterych se to npc necha vykouzlit nebo je mu zabraneno v kouzleni a podobne.

Jenze preci jen mi prijde nefer na jednu stranu PC postavam na NPC kouzlit a utocit v timestopu zakazat a na druhou mit ve hre NPC, ktere jedou tech timestopu celou serii a behem toho utoci.

Neni to imho v pohode mimo jine proto, ze proste odmena z toho bosse nemuze vyvazit takhle vzniklou narocnost. Proste ta stovka expu treba, co za nej pri prvnim pruchodu je, nenahradi, ze je tam dost vysoke procento smrti a ze pri smrti pres Astharotha je to 30 000 dolu a pri smrti pres kneze 6 000.

Takze mam tyto prani (kdyby se splnilo aspon jedno z nich, budu rad, nejsem narocny). :wink:

Kompletni reseni:

a) povolit pc utocit v timestopu na npc, pokud je to pri creepu a ne v cvc
b) zprovoznit upravu, zabranujici i npc kouzlit utocna kouzla v timestopu

Castecne, aspon kompromisni reseni:

a) nedavat npc kombinaci timestop, mordekain nebo jiny dispell a smrticich kouzel, aby je nemohla pouzit zaroven, at jsou vzdy jen dve z vyse jmenovanych veci pohromade, zejmena pokud timestopu je pouzitelnych vic
b) nedavat npc vic timestopu najednou, aby nemohla delat po sobe navazujici serii, jeden timestop co vydesi se jako bonus u sefa jeste da, ale jak to zavre do neprerusene rady...
c) obtiznost nechat, vyladit to tak, aby nebyly zadne snadne zpusoby pres castecne obchazeni AI a mechanismu NWN a odpovidajicim zpusobem zvednout odmenu za kouzlici mrchu, protoze takhle i kdyz nevezmu v uvahu oziveni, tak loot nepokryl ani naklady, expy radeji neresit - osobne doporucuji pouzit spis u jinych mist, mnohem hur dostupnych a hloubeji v dungeonech a tuhle priserku upravit spis tak, aby tolik nebezpecna nebyla - protoze zvedat zde odmenu povede ke creepu par povolani, co ty timestopy v pohode obejdou (pritelickem, na ktereho se boss komplet vyprska treba).


--------------------------------------------------------------------------------------

Navic bych chtel znovu upozornit na ty pady pri dispellu. Vcera mi to zrovna u trollu padlo v boji dvakrat a nebyl jsem sam. Pripadne aspon treba vypsat lektvary, u kterych je potvrzene ze to pada nebo nejak snizit sanci ze to padne ci aspon ze dotycny bude umlacen behem padu.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Czech_Luthor
Rytíř
Posts: 686
Joined: 11:31 01. Feb 2008
Location: Trondheim, Norsko

Re: Timestop - rovnoprávnost pro PC!

Post by Czech_Luthor »

Pod toto se podepíšu, protože s LDamianem souhlasím.

Přesně tohle podobné se stalo tenkrát mě s Korou, když démon házel jeden timestop za druhým a švihal po nás vadnutí atd.

Takže já s LDamianem souhlasím.
Fallion Meynolds - Hrdý hraničář, manžel Kory Meynolds - té nejkrásnější ženy na Thalii - a otec tří krásných dětí.

Člen Virtuálního Páru

Samozvaný SpamMaster v nejlepších letech!

Our love is a bed of nails
Love hurts good on a bed of nails
I'll lay you down and when all else
Fails
I'll drive you like a hammer on a
Bed of nails
Baby when you scratch,
you know I'm gonna bite!
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Timestop - rovnoprávnost pro PC!

Post by -RoF- »

Cheche jo klasika.

Na to kdysi moje postava narážela IC, že my to nesmíme a oni můžou :D.

Jinak ty lektvary, no já už došel do takové fáze, že vím že lektvary by mi hodně pomohly, ale za cenu pádu, je už vůbec nepiju. (ale to se tu probírá asi víc jak rok :) )
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Timestop - rovnoprávnost pro PC!

Post by zachy »

Tohle jsem už dřív řešil s DM, naprosto stejný případ, jen v jiném dungu. (vlastně přímo s tebou LDamian :D )

k řešení: Nevidím důvod aby mělo NPC vůbec možnost kouzlit TS (scripteři udělali funkci, která je full buffne jedním spellem a určitě to bude lepší řešení, než vytvářet složité scripty aby NPC nekouzlili utočný kouzla, nevyvolávali si summony, kteří do tebe pak začnou řezat (pro ně jsi flat-footed, ještě že nesrážej ) a buffování ostatních NPC je, podle toho co jsem si všiml jen jedno kouzlo: Mass haste.)
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
Alvarion
Šlechtic
Posts: 325
Joined: 22:47 15. Nov 2010

Re: Timestop - rovnoprávnost pro PC!

Post by Alvarion »

Sobrý den,
přidám si svou trošku do mlýna.Plně souhlasim se zachym.
kouzlo time stop npc zrusit a nahradit ji automatickym buffem na zacatku, kdy v prví vteřine boss nahodi vsecny ochrany naraz.
Vše ostatní je komplikované.
Hezký den.
User avatar
Czech_Luthor
Rytíř
Posts: 686
Joined: 11:31 01. Feb 2008
Location: Trondheim, Norsko

Re: Timestop - rovnoprávnost pro PC!

Post by Czech_Luthor »

Tak už to ale dávno je. Tady jde o to, že Boss nahodí TimeStop a potom posílá útočná kouzla.
Fallion Meynolds - Hrdý hraničář, manžel Kory Meynolds - té nejkrásnější ženy na Thalii - a otec tří krásných dětí.

Člen Virtuálního Páru

Samozvaný SpamMaster v nejlepších letech!

Our love is a bed of nails
Love hurts good on a bed of nails
I'll lay you down and when all else
Fails
I'll drive you like a hammer on a
Bed of nails
Baby when you scratch,
you know I'm gonna bite!
User avatar
calvix
Nováček
Posts: 18
Joined: 02:12 26. Dec 2010

Re: Timestop - rovnoprávnost pro PC!

Post by calvix »

Bych řekl že největší problém bude v tom že má boss těch timestopů více a hazi je po sobe.
Lock'n'Load
User avatar
jachyra
Velmistr
Posts: 1159
Joined: 15:14 19. Jan 2009

Re: Timestop - rovnoprávnost pro PC!

Post by jachyra »

Ja sa tiež pridám svojim skromným hlasom ;)veru bol to des a skoro mi srdce zastalo, jak sme boli s Fallom niekde a furt time stop time stop ... myslím, že to bolo presne akurát pri trolloch. Veru som zamierala a pekne si ponadávala, jak večne dva kroky, sek time stop + samé útočné kúzla .. zas pár krokov, zas sek time stop a dookola :D
mať slabšie srdce, asi to nerozdýcham :mrgreen:
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Timestop - rovnoprávnost pro PC!

Post by Prasokralik »

Tady někdo zmínil v jiném topicu, že mágové jsou chudáčci co bez ochočených bossů fungují jen jako invis dozor v partě. Jen TS nechte, ať se ti mágové nenudí a naučí se používat protikouzlo. Aspoň jim pak nebude připadat že jsou vp artě zbyteční ne?
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Firefox_
Šlechtic
Posts: 468
Joined: 23:33 14. Jan 2010

Re: Timestop - rovnoprávnost pro PC!

Post by Firefox_ »

Wizard není v partě ani omylem na nic. Nejen, že naháže boosty, ale hlavně může zvrátit souboj, když se to pokazí. Rozhodně je wizna vítaná do každé party nemluvě o CvC.
Ale k Timestopu. Jsem rozhodně pro to co psal LDamian. Právě bez wizny v partě může být 5x za sebou Timestop smrtící. I my jsme s R'rorroky na trollech pohořeli díky Timestopu.
Poupátko - :-O
Legewiel R'rorrok (Zau'ndar) - qu'el'faeruk d'qu'ellar R'rorrok
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Timestop - rovnoprávnost pro PC!

Post by Shaman88 »

Proč ten timestop u těch bossů necountrujete???
Locked