Dominante - PC

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Alvarion
Šlechtic
Posts: 325
Joined: 22:47 15. Nov 2010

Re: Dominante - PC

Post by Alvarion »

Musím si rýpnout - kouzlo dominate je pro plechy smrtící to beze sporu.....
Pořád se tu mluví o tom, že ovládnuté PC má dělat co mu řekne sesilatel kouzla. Ovšem dokud mu tak neřekne? Jak má sakra dotyčná osoba vědět, co má dělat dokud mu to nikdo neřekne. Projevy můžou být prudká bolest hlavy, migréna atd.... Lektvar rozjasněí by mohl v tomto směru být dobrá volba, posledně mi to taky na opičku po dlouhé noci pomohlo. Nebo se mi chce někdo stourat v hlavě.
Proste bych to videl tak, že pokud dotyčný ovladatel nestihne včas vydat soubor zákazů a příkazů, je na ovládnutém, co udělá.
(Myslím, že magové maji dost dalších veci jak plecha sundat - hold monster třeba a vnášet do hry další omezení vůči systému je šílené a kdo si to má vše hlídat. Pak by mohla místní PK třeba vyžadovat, že při boji s ním musíte stát na jedné noze nehábat se a mec držet v druhé noze, protože tak si to on představuje, jinak je to metagame. Nezažili jste? Ja jo.) Čím méně bude odchylek vůči systému, tím snáze se předejde sporům. Dokud systém nebude přenastaven, bral bych to jak to je.... 200 stránek textu se zákazy a příkazy je moc. Tohle neí do očí bijící nevýhoda, víceméně je to nezbytná věc pro vyrovnání PVP (CVC), kdy mág s DC 38-9 (běžně dosažitelné) by měl vůči WM, Rang, Barb..... 95% šanci že ho rovnou zabije při utoku z GS, ivisu, kterej mu ani nepadne a stále má 50% concealment.
Díky za pozornost.
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Dominante - PC

Post by zachy »

Alvarion wrote:Musím si rýpnout - kouzlo dominate je pro plechy smrtící to beze sporu.....
Pořád se tu mluví o tom, že ovládnuté PC má dělat co mu řekne sesilatel kouzla. Ovšem dokud mu tak neřekne? Jak má sakra dotyčná osoba vědět, co má dělat dokud mu to nikdo neřekne. Projevy můžou být prudká bolest hlavy, migréna atd.... Lektvar rozjasněí by mohl v tomto směru být dobrá volba, posledně mi to taky na opičku po dlouhé noci pomohlo. Nebo se mi chce někdo stourat v hlavě.
Proste bych to videl tak, že pokud dotyčný ovladatel nestihne včas vydat soubor zákazů a příkazů, je na ovládnutém, co udělá.
(Myslím, že magové maji dost dalších veci jak plecha sundat - hold monster třeba a vnášet do hry další omezení vůči systému je šílené a kdo si to má vše hlídat. Pak by mohla místní PK třeba vyžadovat, že při boji s ním musíte stát na jedné noze nehábat se a mec držet v druhé noze, protože tak si to on představuje, jinak je to metagame. Nezažili jste? Ja jo.) Čím méně bude odchylek vůči systému, tím snáze se předejde sporům. Dokud systém nebude přenastaven, bral bych to jak to je.... 200 stránek textu se zákazy a příkazy je moc. Tohle neí do očí bijící nevýhoda, víceméně je to nezbytná věc pro vyrovnání PVP (CVC), kdy mág s DC 38-9 (běžně dosažitelné) by měl vůči WM, Rang, Barb..... 95% šanci že ho rovnou zabije při utoku z GS, ivisu, kterej mu ani nepadne a stále má 50% concealment.
Díky za pozornost.
Po aplikaci Dominate monster by prostě ovládnutá osoba měla tupě zírat dokud mág neřekne co má udělat. s tím lektvarem je to pěkná hovadina a věta "Musí říct soubor zákazů a příkazů včas" taky (při porovnání NPC si taky nevypije nebo nezakouzli rozjasnění že?).
"Myslím, že magové maji dost dalších veci jak plecha sundat" - máš naprostou pravdu, z toho vyplývá, ž Dominate monster na PC je RP složka (získávání informací, přesvědčení jiného, nabádání k jiné věci,..). Ano systémově to lze obejít lektvarem, jenže systém dovoluje mnohem víc věcí, kdežto z pohledu RP je to nemyslitelné (asi jako přijít do Karathské radnice, vymlátit jí a v klidu odejít a k tomu bych asi přirovnal možnost pití lektvaru a dělání všeho co se postavě zlíbí dokud mu to mág nezakáže).
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Dominante - PC

Post by kucik »

Alvarion wrote: Proste bych to videl tak, že pokud dotyčný ovladatel nestihne včas vydat soubor zákazů a příkazů, je na ovládnutém, co udělá.
Máš bod :lol: Představa, že po zakouzlení dominate person musí caster vydat sadu zákazů, aby na něj ovládnutý neútočil, nepokoušel se ho nijak zabít ani zničit, nesnažil se zbavit se ovládnutí. utéct...
A než to všechno hráč napíše a postava řekne, tak je v lepším případě po trvání kouzla a v horším po bitvě a po mágovi :mrgreen:
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Alvarion
Šlechtic
Posts: 325
Joined: 22:47 15. Nov 2010

Re: Dominante - PC

Post by Alvarion »

Jen malá připomínka k Zachymu
Ja čtu Forum, Kucík se taky občas koukne atd..... ale pak jsou tu lidi, kteří sem nechodí. Mluvím o tom, co je nejrozumnější kompromis mezi systémem hry a RP. U hold monster si ani neuprdneš.

Jestli mne něco pak ve hře vadí, tak jsou telly, co mohu a nemohu dělat a co je dle toho dotyčného správné RP. Většinou si pak zejména evilní postavy vykládají vše ve svůj prospech a zaklínají se slovem metagame vid Zachy?
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Dominante - PC

Post by zachy »

Alvarion wrote:Jen malá připomínka k Zachymu
Ja čtu Forum, Kucík se taky občas koukne atd..... ale pak jsou tu lidi, kteří sem nechodí. Mluvím o tom, co je nejrozumnější kompromis mezi systémem hry a RP. U hold monster si ani neuprdneš.

Jestli mne něco pak ve hře vadí, tak jsou telly, co mohu a nemohu dělat a co je dle toho dotyčného správné RP. Většinou si pak zejména evilní postavy vykládají vše ve svůj prospech a zaklínají se slovem metagame vid Zachy?
No jestli chceš vědět jak to mezi náma chodí, založ nový topic ve flames a tam se ptej, protože tohle sem nepatří, ale to (jak jistě víš, když čteš forum) víš :wink:
Pak mi v tom flames můžeš říct jaký metagame jsi z mojí strany zažil. Když mě napadáš, měj aspoň nějaký fakt, kterým se obráníš.
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
User avatar
Sapal
Měšťan
Posts: 205
Joined: 13:38 03. May 2009

Re: Dominante - PC

Post by Sapal »

Po ovládnutí postava ztrácí svojí vlastní vůli a je nahrazena vůlí sesilatele. Postava je nicméně stále schopná odmítnout příkaz v přímém rozporu s jeho povahou a přesvědčením (viz. Kucik na předchozí stránce). Pokud hrát nechcete, řekněte to mágovi a nechte se usmažit Isaacovkama, snadný, ale žádný "vypiju si lektvar a je mi to putna", bejt mágem tak Vás za to usmažim a uříznu hlavu.
Scrappy
Nováček
Posts: 43
Joined: 22:44 29. Jun 2010

Re: Dominante - PC

Post by Scrappy »

Prasokrálíku, jestli chceš být jako boss, kterej nejde ovládnout, nakup si hromadu lektvarů rozjasnění a máš to, jinak jsi stále podřadné "n"PC :D To je mi úvaha panečku. Soubor příkazů a zákazů je ptákovina, když mám systémově nahoooře na tý "liště" napsáno, že jsem omámen, zmaten atd., tak tomu tak prostě je. Jestli někdo nechce poslouchat při nahození dominante, tak ať neposlouchá, ale ať taky ze sebe nedělá hrdinu, kterej to obejde vypitím lektvaru. A vůbec, píšete sem kraviny, to máte na sobě i IR dominante nebo co? Se trochu nad tím zamyslete ;) (néé, že bych zrovna jááá u toho myslel :D)
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Dominante - PC

Post by Lord_Berserk »

Ty vole to je zas debata ... jeden chce bibly prikazu a zakazu a dalsi chce bejt bossem :mrgreen:
Jen tak dal ... jinac v tomdle souhlasim se Sapalem :idea:
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Dominante - PC

Post by monstera »

Nepletou se tu náhodou dvě věci - osoba a monstrum ? / dominate person, dominate monstrum
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Dominante - PC

Post by KaTo »

monstera wrote:Nepletou se tu náhodou dvě věci - osoba a monstrum ? / dominate person, dominate monstrum
OT: Když ono to u některých postav splývá (že Bersi?! :mrgreen: :twisted: , že Ario?!! :twisted: :twisted: )
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Dominante - PC

Post by Prasokralik »

No vidíte a mě dle wiki a stejně tak ve hře to píše že jsem omámenej, ne žejsem ovláídnutej. Na omámení funguje lektvar rozjasnění a jiné podobné efekty, takže jakmile se mi něco takového stane, používám to pokud můžu. Což je mimochodem přirozenost mé postavy :P tím je to pro mě vyřešené. Myslím že mág má tisíce způsobů jak mě sundat normálně, nebudu řešit ještě takovéhle jeho kraviny jen proto že se nudí.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
Scrappy
Nováček
Posts: 43
Joined: 22:44 29. Jun 2010

Re: Dominante - PC

Post by Scrappy »

Není to přirozenost tvé postavy, ale tvé blbosti, to se dá pak obcházet takhle spousta věcí. Když jsi omámenej, tak asi těžko něco uděláš. To je důvod jak sviň šmarja, má tisíc dalších způsobů... zahoď meč a jdi bojovat stahovákem, taky máš milion způsobů jak někoho sundat (respektive čím). Ostatně doufám, že když nějakýho takovýho magora, kterej bude obcházet systémy potkám, tak bude možnost potrestání, když to nevýjde IC, tak od DM, protože tohle jsou prasárny s ještě trapnějšíma výmluvama.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Dominante - PC

Post by DenGrasse »

Scrappy wrote:Není to přirozenost tvé postavy, ale tvé blbosti...
Prosím slušně. Děkuji.
Scrappy wrote:to se dá pak obcházet takhle spousta věcí. Když jsi omámenej, tak asi těžko něco uděláš. To je důvod jak sviň šmarja, má tisíc dalších způsobů... zahoď meč a jdi bojovat stahovákem, taky máš milion způsobů jak někoho sundat (respektive čím). Ostatně doufám, že když nějakýho takovýho magora, kterej bude obcházet systémy potkám, tak bude možnost potrestání, když to nevýjde IC, tak od DM, protože tohle jsou prasárny s ještě trapnějšíma výmluvama.
Nevím proč se rozčiluješ, prasokrálík má pravdu:
nwnwiki wrote:When cast against a player character or a PC's associate, this spell causes a dazed effect instead.
* The duration of the daze effect, if at least 4 rounds and the target is a PC, is halved under the normal game difficulty setting, and quartered under easier settings.
Prostě když tohle kouzlo hodíš na PC, neovládneš ho ale omámíš - mechanika zřejmě neumí nasimulovat předání kontroly PC jinému hráči (nebo to autoři tak schválně nechtěli udělat). Daze efekt je ošetřen mechanikou. Jediné v čem spatřuji možný problém je, pokud by Daze nefungovalo, to by byl bug. Doporučuji odzkoušet.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Scrappy
Nováček
Posts: 43
Joined: 22:44 29. Jun 2010

Re: Dominante - PC

Post by Scrappy »

kucik wrote:Chyba je v hráčově hlavě. Ano, po zakouzlení dominate stále hráč ovládá svou postavu, ale měl by se chovat podle toho, že je pod vlivem dominate.

Pro tohle se rozčiluju, protože podle toho, co tady píšete to vůbec vlastně neplatí a je to kouzlo na PC prakticky zbytečné házet, když si vypijou lektvar a jdou dál. NPC tady řešit nebudu.
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Dominante - PC

Post by Derken- »

Na NPC už to taky nemá cenu :) Možná na ovládnutí havrana nebo zmije..
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
Locked