Studenej spoj RAMek ???
- Lord_Berserk
- Velmistr
- Posts: 1056
- Joined: 11:23 28. Apr 2007
- Location: Plzeň
- Contact:
Studenej spoj RAMek ???
Mam problem u svyho keplu...a mam podzreni na RAMky.
Celeron D 2.8Ghz
4 x 512MB RAM v Dual Channel
Co se mi obcas stane z niceho nic:
(stava se to jen obcas, treba jen 3x do mesice)
Situace #1
- zapnu PC vsechno sviti tak jak ma...hrabe to na ROMky, ale nacitani disku, loadscreen BIOSu, nacitani RAMek se neobjevi, treba az po 5 restartu (mrtvo - obrazovka ztrati signal)
Situace #2
- vcera mi nabehlo PC, dal sem mu hned kour i kdyz este XP nebyly poradne nacteny ... obrazovka "Modra Smrt" vypis fyzicke pameti, ze je nutnej restart ... dobre provedenej RES, dal to kontrolovalo chybny clustery ... z niceho nic to spadlo a az na dalsi restart to nabehlo a vse bylo OK na dalsich 10 hod.
... kdyz mi to nechtelo nabihat zahejbal sem se vsema soucastkama vevnitr a slo to, myslite si ze to muze bejt RAM, deska, HDD ???
Celeron D 2.8Ghz
4 x 512MB RAM v Dual Channel
Co se mi obcas stane z niceho nic:
(stava se to jen obcas, treba jen 3x do mesice)
Situace #1
- zapnu PC vsechno sviti tak jak ma...hrabe to na ROMky, ale nacitani disku, loadscreen BIOSu, nacitani RAMek se neobjevi, treba az po 5 restartu (mrtvo - obrazovka ztrati signal)
Situace #2
- vcera mi nabehlo PC, dal sem mu hned kour i kdyz este XP nebyly poradne nacteny ... obrazovka "Modra Smrt" vypis fyzicke pameti, ze je nutnej restart ... dobre provedenej RES, dal to kontrolovalo chybny clustery ... z niceho nic to spadlo a az na dalsi restart to nabehlo a vse bylo OK na dalsich 10 hod.
... kdyz mi to nechtelo nabihat zahejbal sem se vsema soucastkama vevnitr a slo to, myslite si ze to muze bejt RAM, deska, HDD ???
...VIKINGS are back...your agony begins !!! 
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
Re: Studenej spoj RAMek ???
tohle bejva vetsinou zdroj..
takze vyzkousej jinej uvidis
muzes projet ramky memtestem 86+ minimalne 12 hodin nechat pustenej... pokud tam budou chyby tak prohazej moduly.. pokud to nepomuze nech jen jeden a zkus zas .. pripadne ho hod do jinyho slotu.. tak rozlisis jestli sou vadny ramky nebo deska..
na zdroj ukazuje to s tema X restartama..
to BSOD pise co?
v eventvwr je co?
minidumpy ukazujou na co?
pokud necemu z toho nerozumis tak se zeptej nevim jak moc se vyznas
takze vyzkousej jinej uvidis
muzes projet ramky memtestem 86+ minimalne 12 hodin nechat pustenej... pokud tam budou chyby tak prohazej moduly.. pokud to nepomuze nech jen jeden a zkus zas .. pripadne ho hod do jinyho slotu.. tak rozlisis jestli sou vadny ramky nebo deska..
na zdroj ukazuje to s tema X restartama..
to BSOD pise co?
v eventvwr je co?
minidumpy ukazujou na co?
pokud necemu z toho nerozumis tak se zeptej nevim jak moc se vyznas
bobr
- Lord_Berserk
- Velmistr
- Posts: 1056
- Joined: 11:23 28. Apr 2007
- Location: Plzeň
- Contact:
Re: Studenej spoj RAMek ???
PC se samo nerestartuje pri nabehu ... to musim delat rucne ja, aby to nabehlo do nacitani BIOSu a ostatnich veci a nebyla jen cerna obrazovka a potom do OS.
Spis vidim problem nez zdroj nekde v pametech nebo desce ... doufam ze ne v HDD.
Jediny co je divny, ze to dela jen obcas a kdyz komp nabehne tak uz to drzi a vubec se nic neprojevuje.
Spis vidim problem nez zdroj nekde v pametech nebo desce ... doufam ze ne v HDD.
Jediny co je divny, ze to dela jen obcas a kdyz komp nabehne tak uz to drzi a vubec se nic neprojevuje.
...VIKINGS are back...your agony begins !!! 
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
Re: Studenej spoj RAMek ???
neboj disk to neni ty se zavadej az po postu kde ty mas problem..Lord_Berserk wrote:PC se samo nerestartuje pri nabehu ... to musim delat rucne ja, aby to nabehlo do nacitani BIOSu a ostatnich veci a nebyla jen cerna obrazovka a potom do OS.
Spis vidim problem nez zdroj nekde v pametech nebo desce ... doufam ze ne v HDD.
Jediny co je divny, ze to dela jen obcas a kdyz komp nabehne tak uz to drzi a vubec se nic neprojevuje.
vim ze ho resetujes rucne a taky sem videl desitky stroju s vadnym zdrojem co delali to sami ale to jen tak na okraj
co ti rek memtest kdyz ses presvedcenej ze je to ramka nebo deska?
bobr
Re: Studenej spoj RAMek ???
Jednou mi dost podobnej problém dělala vadná grafika. Zkus z kompu vyházet všechno, co tam nemusí bejt pro spuštění.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Studenej spoj RAMek ???
co sem zapomel rict tak na desce mas samo naky diody nebo pipak z cehoz se da vycist kde to vazne.. co ses z toho dovedel?
bobr
- Lord_Berserk
- Velmistr
- Posts: 1056
- Joined: 11:23 28. Apr 2007
- Location: Plzeň
- Contact:
Re: Studenej spoj RAMek ???
Zatim sem se nedostal odzkouset ten test program na RAMky, ale prave sem spustil komp na 3x 
Windows nabehly po chvili nasledovala "Modra smrt" vypis pameti, tak se to restartilo samo ... a keca to BIOS error Flopy loading bla bla bla ... to uz sem se nasral zahejbal pametma (to nepomohlo) tak sem hejbal skoro se vsim na desce a uz je zas pokoj a vse OK
No uvidime, bude vyrazovaci metoda az to zas nepude ... asi to bude deska nebo zdroj
V hardware zadnej profik nejsem, ale vim ze desku mam nakou starou Epox a RAMky stary DIMM 512 333Mhz nebo 400Mhz ted nevim presne ... a na desce sviti nejaky cerveny digi display (dvoumistnej) tak jestli se z toho da neco vycist. Mam tuseni ze na nem sviti FF.
Windows nabehly po chvili nasledovala "Modra smrt" vypis pameti, tak se to restartilo samo ... a keca to BIOS error Flopy loading bla bla bla ... to uz sem se nasral zahejbal pametma (to nepomohlo) tak sem hejbal skoro se vsim na desce a uz je zas pokoj a vse OK
No uvidime, bude vyrazovaci metoda az to zas nepude ... asi to bude deska nebo zdroj
V hardware zadnej profik nejsem, ale vim ze desku mam nakou starou Epox a RAMky stary DIMM 512 333Mhz nebo 400Mhz ted nevim presne ... a na desce sviti nejaky cerveny digi display (dvoumistnej) tak jestli se z toho da neco vycist. Mam tuseni ze na nem sviti FF.
...VIKINGS are back...your agony begins !!! 
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
Re: Studenej spoj RAMek ???
koukni co sviti na tom displayi kdyz to nenabiha .. pak se mrkni do manualu od desky bude tam psano co to znamenaLord_Berserk wrote:Zatim sem se nedostal odzkouset ten test program na RAMky, ale prave sem spustil komp na 3x
Windows nabehly po chvili nasledovala "Modra smrt" vypis pameti, tak se to restartilo samo ... a keca to BIOS error Flopy loading bla bla bla ... to uz sem se nasral zahejbal pametma (to nepomohlo) tak sem hejbal skoro se vsim na desce a uz je zas pokoj a vse OK
No uvidime, bude vyrazovaci metoda az to zas nepude ... asi to bude deska nebo zdroj
V hardware zadnej profik nejsem, ale vim ze desku mam nakou starou Epox a RAMky stary DIMM 512 333Mhz nebo 400Mhz ted nevim presne ... a na desce sviti nejaky cerveny digi display (dvoumistnej) tak jestli se z toho da neco vycist. Mam tuseni ze na nem sviti FF.
bobr
Re: Studenej spoj RAMek ???
Pokud máš po ruce jinej PC, zkus vyměnit RAMky. Pokud to stále bude blbnout a máš stejný socket na procesoru, zkus vyměnit procesor.
To samé zkus s Grafickou kartou (tuším, že nebudeš muset instalovat nové ovladače).
Je také malá pravděpodobnost, že máš poškozený harddisk a jak jsi psal, že jsi dal PC hned při startu zabrat, tak tam hodně pracuje pagefile (stránkovací soubor) pokud jsem si to s něčím nespletl.¨
EDIT: Anebo máš poškozený všechno
To samé zkus s Grafickou kartou (tuším, že nebudeš muset instalovat nové ovladače).
Je také malá pravděpodobnost, že máš poškozený harddisk a jak jsi psal, že jsi dal PC hned při startu zabrat, tak tam hodně pracuje pagefile (stránkovací soubor) pokud jsem si to s něčím nespletl.¨
EDIT: Anebo máš poškozený všechno
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!
Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!
Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
- Lord_Berserk
- Velmistr
- Posts: 1056
- Joined: 11:23 28. Apr 2007
- Location: Plzeň
- Contact:
Re: Studenej spoj RAMek ???
Ja di dam vsechnozachy wrote:EDIT: Anebo máš poškozený všechno
Pak se kouknu na to co sviti na display, az to zas nepude...dneska to nabehlo napoprve
...VIKINGS are back...your agony begins !!! 
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
Re: Studenej spoj RAMek ???
zdroj..
a co se tyce tech BSOD tak co takhle nekam uploadnout system log? (a uvest co mas za OS)
a co se tyce tech BSOD tak co takhle nekam uploadnout system log? (a uvest co mas za OS)
bobr
- Lord_Berserk
- Velmistr
- Posts: 1056
- Joined: 11:23 28. Apr 2007
- Location: Plzeň
- Contact:
Re: Studenej spoj RAMek ???
to sou naky protokol LOGy ???zma wrote:to BSOD pise co?
v eventvwr je co?
minidumpy ukazujou na co?
pokud necemu z toho nerozumis tak se zeptej nevim jak moc se vyznas
muzu mrknout, ale ani jedno sem asi nikdy nestudoval ... takze ani netusim kde to je
Event Viewer - netusim kde je, jak pouzit
Mini Dump - adresar v Root XP, sou tam vypisy pameti ???
...VIKINGS are back...your agony begins !!! 
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
Re: Studenej spoj RAMek ???
jestli mas win Xp jak sem pochopil tak win+rLord_Berserk wrote:to sou naky protokol LOGy ???zma wrote:to BSOD pise co?
v eventvwr je co?
minidumpy ukazujou na co?
pokud necemu z toho nerozumis tak se zeptej nevim jak moc se vyznas
muzu mrknout, ale ani jedno sem asi nikdy nestudoval ... takze ani netusim kde to je
Event Viewer - netusim kde je, jak pouzit
Mini Dump - adresar v Root XP, sou tam vypisy pameti ???
eventvwr
pravim na system
save log file as..
nekam to uploadni
bobr
- Lord_Berserk
- Velmistr
- Posts: 1056
- Joined: 11:23 28. Apr 2007
- Location: Plzeň
- Contact:
Re: Studenej spoj RAMek ???
Ajooo to je todle ... nato sem se pokazdy proklikaval pres Tento Pocitac-Spravovat
Jo jinak mam XP Pro - SP3
Tak az to bude blbnout zas poslu sem LOG.
Dikes
Jo jinak mam XP Pro - SP3
Tak az to bude blbnout zas poslu sem LOG.
Dikes
...VIKINGS are back...your agony begins !!! 
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
Re: Studenej spoj RAMek ???
pokud si pamatujes kdy to blblo (relativne by to slo i bez toho to ze umre komp aniz bys to chtel z logu jeste poznam.))) tak to napis a flakni sem ten log.. workstation vetsinou moc nespamuje takze tam budes mit nejspis vse od instalace systemuLord_Berserk wrote:Ajooo to je todle ... nato sem se pokazdy proklikaval pres Tento Pocitac-Spravovat
Jo jinak mam XP Pro - SP3
Tak az to bude blbnout zas poslu sem LOG.
Dikes
bobr