Prekupnik

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
wallndwill
Nováček
Posts: 33
Joined: 11:45 21. Feb 2011

Prekupnik

Post by wallndwill »

zdravicko..
asi to tak ma byt.. ale radejis e zeptam. preci jen jedna vec si myslet a jina je realita.. skoda jen ze to mysleni si a prichazeni na veci pokusem a omylem , neco s toji:_(

Nahromadili se mi tri magiske predmety ,ktere ja jakozto maly hobitek neupotrebim,, poloplatovka , supinovka a obourucnii sekerka... vsechno docela ,pokud by se to kupovalo u obchodnika, kupovalo opravdu draze( draze v pomeru me financni situace, samotny prekupnik mluvil o vyvolavaci cene menimalne 30 mecu coz je asi u obchiodnika pres 100 mescu)

no cekal jsem na Olmega,ze bych mu to bud praskl ,nebo neco i daroval.. ale nedockal jsem se a peneze mi treba .. tak jsem se ozhodl to prodat a to tak ze nebudu za kazdej predmet mit zisk jen 10 mescu u obchodnika , ale ze to prodam pro hrace pres prekupnika... napred jsem zkusil tu supinu a hodil ji tam, za nejaykch 50 mescu... nepodival jsem se kolik mam na ucte... po prepoctu jsem se po treti hodine sel podivat jstli se neprodalo a ona v nabidce uz nebyla. tak si rikam parada.. preci jen to nebyla spatna zbroj.. budou penize ... na ucte ale porad nejak podezrele malo.. ale mel jsme nejake vydaje tak jsem si rikal "jo to je mozny", ale.. preci jen to trosku hlodalo... tak jsme si opsal stav cetu a nahazel k obchodnikovi i tu sekeru za 60mescu.. jelikoz se mi zdala docela slusna.. a tu poloplatovku za 45 mescu.. to se stalo vcera v podveder... nu dnes se jdu podivat jestli se prodalo a v nabidce uz to neni.. tak si rikam parada.. novi valecnici zde toho vyuzili... no ale na ucte nemam zadnej prijem....

co je spatne? prepoctem se ty veci mazou? nebo je nejaka chyba v platbach od toho vydriducha?

nejak je to skoda, kdyby to jen tak propadlo. nehlede na to ze to byli pomerne kvalitni veci pro lvl12-16 cca dost slusny.. to bch to klidne i radeji nekomu daroval nebo aspon prodal za tec 10k... ale ted mi jde hlavne o to zjistit,, kde je chyba.. jestli takto vubec se vyplaci prodavat pres prekupnika?
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Prekupnik

Post by -RoF- »

No ty věci u překupníka pořád jsou, ale nejsou vidět.

Kdysi se tu probíralo, že se zobrazuje jen 250 předmětů.

Po restu modulu, když k překupníkovi příjdeš, tak se obnovuje jeho nabídka, ale jakým stylem se obnovuje to netuším. Jestli posledních 250 předmětů, co bylo vloženo a nebo nějak náhodně.

Pak se stane, že se tam zobrazí kraviny, které nikdo nekoupí a jen zabírají místo. A nebo tam je spotřební zboží ve velkém počtu (uhlí a tak) A ostatní věci jsou skryté.

Možná by stálo za to dělat občas nějaké pročištění u toho překupníka, že po x dnech se ty věci smažou nebo nevím. Ale to je práce pro WB no :roll:
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
de Aers
Urozený
Posts: 1530
Joined: 18:40 28. Dec 2009
Location: Buran z Buranova

Re: Prekupnik

Post by de Aers »

-RoF- wrote:No ty věci u překupníka pořád jsou, ale nejsou vidět.

Kdysi se tu probíralo, že se zobrazuje jen 250 předmětů.

Po restu modulu, když k překupníkovi příjdeš, tak se obnovuje jeho nabídka, ale jakým stylem se obnovuje to netuším. Jestli posledních 250 předmětů, co bylo vloženo a nebo nějak náhodně.

Pak se stane, že se tam zobrazí kraviny, které nikdo nekoupí a jen zabírají místo. A nebo tam je spotřební zboží ve velkém počtu (uhlí a tak) A ostatní věci jsou skryté.

Možná by stálo za to dělat občas nějaké pročištění u toho překupníka, že po x dnech se ty věci smažou nebo nevím. Ale to je práce pro WB no :roll:
A že těch kravin tam je požehnaně :)
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
User avatar
wallndwill
Nováček
Posts: 33
Joined: 11:45 21. Feb 2011

Re: Prekupnik

Post by wallndwill »

takze podle toho co pisete , je vlastne prekupnik de fakto nepouzitelnej
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Prekupnik

Post by -RoF- »

wallndwill wrote:takze podle toho co pisete , je vlastne prekupnik de fakto nepouzitelnej
Použitelný je, ale spíš jen na spotřební zboží viz ruda, uhlí, byliny a podobně.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Prekupnik

Post by kucik »

Teď na to koukám a je tam přes 800 věcí. :shock: Nějak nechápu, co je tam všechno za bordel. Nejspíš by stálo za to toho obchodníka rozdělit na dva.

Každopádně mezitim se může někdo podívat, co je tam za bordel a pročistit to. Nevěřim, že 800 předmětů je tam fakt k něčemu.

Jsou tam stovky kusů uhlí a podobnýho...
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Prekupnik

Post by zachy »

Tak jedna možnost je, aby se napsal nový dialog pro překupníka typu:
1. ukaž mi veškeré zbraně co prodáváš.
2. ukaž mi veškeré zbroje co prodáváš.
3. ukaž mi veškeré kůže
4. ukaž mi bylinky, houby a jiné věci z té truhly s nápisem Alchymie :)
veškeré slévárenské,...
atd..
a podle toho by se pro každého hráče načítal seznam toho, co by chtěl vidět.
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Prekupnik

Post by Nalkanar »

Nebo se nějak postarat o zboží, které se prostě neudává. Když je tam uhlí za 600+, které nikdo nekupuje podle všeho, a podobné srandy, tak by nebylo marné vymyslet spíš nějaký systém, který by to zboží cpal do nějakého "trezoru", kde by si ho mohl majitel vyzvednout, kdyby se po určitém čase neudalo.
.
User avatar
wallndwill
Nováček
Posts: 33
Joined: 11:45 21. Feb 2011

Re: Prekupnik

Post by wallndwill »

Nalkanar wrote:Nebo se nějak postarat o zboží, které se prostě neudává. Když je tam uhlí za 600+, které nikdo nekupuje podle všeho, a podobné srandy, tak by nebylo marné vymyslet spíš nějaký systém, který by to zboží cpal do nějakého "trezoru", kde by si ho mohl majitel vyzvednout, kdyby se po určitém čase neudalo.
nebo ho systemove vyplatit. treba za vyvolavaci cenu.. (co nadhazuje prekupnik kdyz se pta kolik za to chceme)
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Prekupnik

Post by Nalkanar »

wallndwill wrote:
Nalkanar wrote:Nebo se nějak postarat o zboží, které se prostě neudává. Když je tam uhlí za 600+, které nikdo nekupuje podle všeho, a podobné srandy, tak by nebylo marné vymyslet spíš nějaký systém, který by to zboží cpal do nějakého "trezoru", kde by si ho mohl majitel vyzvednout, kdyby se po určitém čase neudalo.
nebo ho systemove vyplatit. treba za vyvolavaci cenu.. (co nadhazuje prekupnik kdyz se pta kolik za to chceme)
To je u velké části materiálu 1 zlatka... se myslím nehodí (uvažuju v globálním měřítku, nejde mi jen o ty zbraně a zbroje)
.
User avatar
-speck-
Měšťan
Posts: 289
Joined: 01:12 27. Jan 2009

Re: Prekupnik

Post by -speck- »

Nalkanar wrote:
wallndwill wrote:
Nalkanar wrote:Nebo se nějak postarat o zboží, které se prostě neudává. Když je tam uhlí za 600+, které nikdo nekupuje podle všeho, a podobné srandy, tak by nebylo marné vymyslet spíš nějaký systém, který by to zboží cpal do nějakého "trezoru", kde by si ho mohl majitel vyzvednout, kdyby se po určitém čase neudalo.
nebo ho systemove vyplatit. treba za vyvolavaci cenu.. (co nadhazuje prekupnik kdyz se pta kolik za to chceme)
To je u velké části materiálu 1 zlatka... se myslím nehodí (uvažuju v globálním měřítku, nejde mi jen o ty zbraně a zbroje)
Když tam někdo je schopnej nacpat uhlí, aby konečná cena byla 1250 (nebo kolik tam ted je), tak at mu klidne po case daj jen JEDNU ZLATKU za to. Když tam někdo něco nacpe za vysokou cenu a bude to tma dlouho, tak hold dostane pak daleko méně zlatek.

JO POUZE A POUZE NA KAŽDÉM Z NÁS, KDO TAM CO DÁ A ZA JAKOU CENU... :)
-speck- : Yitro Al Zakkai
Necrooo: Rot´Jare, Verens
-darkvision- : Izzrar Zau'ndar pan všemocný kolující v tělech mnoha drowů
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Prekupnik

Post by zachy »

Mno nebo za každý předmět strhávat z bankovního učtu nějakou částku úměrnou prodejní ceně předmětu. To si pak rozmyslí tam dávat kraviny :D
Ale chtělo by to pak možnost i stáhnutí svého předmětu z prodeje :D
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
User avatar
drake127
Obyvatel
Posts: 143
Joined: 15:22 08. Nov 2008

Re: Prekupnik

Post by drake127 »

No a co si vypůjčit řešení z praxe a každý (IR) den snižovat cenu o řekněme 10 %? A prodávající, pokud prodat za sníženou cenu nechce, tak si předmět koupí zpět (a provize jde stále obchodníkovi jako poplatek za vystavení).
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Prekupnik

Post by DenGrasse »

Hlavně by lidi měli mít rozum a nějakej cit pro ceny.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Prekupnik

Post by J.F.Payne »

Za sebe, který jsem tu nováčkem, můžu říct, že získat cit pro ceny je jedna z obtížnějších věcí hry tady. Zpočátku jsem vážně neměl ani šajn o tom, co kolik může stát. Taky jsem asi pomalejší, ale chvíli mi trvalo, než jsem zjistil, že překupník je perzistentní a že cenu, za kterou chci prodat, mu musím říct :))
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Locked