omezení craftu

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

liuk
WB Thalie
Posts: 220
Joined: 14:16 09. May 2007

Re: omezení craftu

Post by liuk »

Jenom poznámku, máte tu mýlku.
Věc +1 útok by se v modulu už nikdy neměla objevit.
NWN totiž tento bonus sčítá s bonusem vylepšení a tak třeba zbraň +4 útok nakouzlená +4 kouzlem dá ve výsledku +8 útok +4dmg a pro prorážení kouzelných ochran se bere jako +8.

edit: Aneb vyrobte si artefakt snadno a rychle.
User avatar
Zyga
Šlechtic
Posts: 350
Joined: 19:34 12. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: omezení craftu

Post by Zyga »

Veci z drivejsiho craftu ze byli presileny? Me prisli celkem OK, kdyz zmizej lepsi veci nez treba +1 ocarovani a nakejch +3 do skillu myslim ze to akorat prohloubi rozdil mezi kouzlici a nekouzlici postavou. Uroven veci ktery se daly sehnat z drivejsiho craftu mi prisla idealni. Trvani enchantu na zbrani a zbroji je tu sice omezeny, ale ze zkusenosti s minulou postavou vim ze je to stejne neskutecnej rozdil je mit a nemit. Treba spousta potvor ma redukci neco/+3 kdyz nebudou existovat zbrane ktery to prorazej i bez asistence sbooru podpurnejch prskavek dost to warum zkomplikuje zivot.
Crasz´ar - sermir rodu N´Abarn
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: omezení craftu

Post by Lord_Berserk »

Me prisly veci z kraftu ...hlavne zbroje jako dobre vyvazeny tomu jakou si stim dal clovek praci... takze je blbost - presileny zbrane :P
Ja sice skoro nekraftil ale maly pokusy byly... navic sem koukal Lucii Exos pres rameno :)

...jediny co asi na kraftu bylo pro WB znepokojujici byla moznost vydelku hromady penez kdyz se prislo jak nato :)

BTW: doufam ze v novym kraftu pomyslite zase na omamne bylinky a jine mysl posilnujici latky :twisted:
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: omezení craftu

Post by kucik »

Lord_Berserk wrote:Me prisly veci z kraftu ...hlavne zbroje jako dobre vyvazeny tomu jakou si stim dal clovek praci... takze je blbost - presileny zbrane :P
Ja sice skoro nekraftil ale maly pokusy byly... navic sem koukal Lucii Exos pres rameno :)

...jediny co asi na kraftu bylo pro WB znepokojujici byla moznost vydelku hromady penez kdyz se prislo jak nato :)
Ono ani nebylo nic tezkeho na to prijit. Skoro kazdym druhem craftu se daly vydelat astronomicke sumy. Osobne bych chtel craft udelat jen velmi malo vydelecny.
Lord_Berserk wrote: BTW: doufam ze v novym kraftu pomyslite zase na omamne bylinky a jine mysl posilnujici latky :twisted:
Tak zrovna s tim se chystame docela vyblbnout. Myslim, ze alchymista, ktery se dozije duchodu, bude velmi vazenym mistrem sveho remesla.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: omezení craftu

Post by photter »

jestli můžu k tomu kraftu eště něco navrhnout - nedělejte kraft náročnej na tuny ale na čas - je mnohem reálnější, hratelnější a ekonomicky stravitelnější, když kovář bude kovat meč několik tejdnů než když jich za jedno odpoledne namrská stovku
já mám takovou představu, že postava by měla mít možnost kraftit třeba jednou za den a přitom by svůj výtvor přiblížila o něco k finálnímu stavu (hod + uroveň ?), další dem by pokračovala, dokud by nebylo hotovo
ten strávenej čas tomu totiž dá cenu a je to mnohem smysluplnější, než věčná honba za tunama surovin z nich se udělaj nepotřebný výrobky, který buď skončej v koši nebo dou prodat a je to inflační bomba
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: omezení craftu

Post by Kiri »

No jestli ktomu muzu krapet kecat, ale byl by fajn primerenej cas, ne aby se to zase pekne rozdelilo na craftery a lootery...Nic mene bych rad pripomenul, ze vyroba hulek neni v remesl. deniku.

No a k ty vydelecnosti, bude to mit cenu kraftit? V realu taky chodis do prace pro penize, aby se mohli povecerech propit...
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: omezení craftu

Post by Theogil I »

Pomysleli jste vy všichni co tu píšete o tom, že kraftit jen jednou za den a kdesicosi, že jsou lidi třeba jako byl Theogil, Lucia, Parlachin které to baví a chodili na Thalii relaxovat při kraftu a při krafání. To jako dám dělat zase kousek meče ... odlognu se a nastavím budíka na 45min ... připojím se a dám dělat zase nějakou část? Proč z RPG fantazi hry máte neustále tendence udělat simulaci reálu. Nerozumím tomu. Jediné co mě zaujalo byl fakt, že se na tom nějak dalo vyrejžovat milióny ... to raději odstranit tuto nerovnováhu, já se dostal ke Kobaltu a milionář sem rozhodně nebyl ... hodně přátelům jsem naděla kobaltové věci a pak to prodával obchodníkům v Karatě a rozhodně ani omylem jsem ve vatě nebyl. Kdyby byl učitel WM správně zpoplatněn tak bych musel dřít dvakrát tolik abych vůbec mohl zvedat level. Tak proč tedy vůbec ten kraft do modulu dávat, když by z něj neměl mít řemeslník zisk (nebo jen mimimální) to potom všichni budeme lítat po lese zabíjet co se pohne a stahovat to ať z toho klidně druidi dostanou psotník. Proč by nemoh být v RP fantazi světě řemeslník, který si na živobytí vydělává prací, to musí být všichni hrdinové a vrahové zvířátek?

P.S. Kiri mě předběhl ... tak mě omluvte za psaní věcí které už tam jsou.
Last edited by Theogil I on 11:50 29. Jan 2008, edited 2 times in total.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
jitka
Obyvatel
Posts: 118
Joined: 23:25 27. Apr 2007
Location: PLZEN

Re: omezení craftu

Post by jitka »

Souhlasim s Theogilem. Nebavi me vydelavat si na obzivu tim ze budu nekde pobyhat stahovat nebo to tam vymlatit a sebrat poklady tim se nechci zivit :?a na zebrani nemam zaludek :D
Kamkoli se vydate, jdete s celym srdcem.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: omezení craftu

Post by kucik »

Moje idea je, ze:
- Nez se remeslnik nauci vyrabet vyrobky, ktere budou konkurenceschopne, bude mu to proste chvilku trvat.
- Nebude mozna masova vyroba.
- Vyroba nejaky cas spolkne
- Spis nez bezmyslenkovitym proletavanim dialogu, by se mel cas stravit vymyslenim postupu, jak tu kterou vec vyrobit.
- Nebude mit smysl neustale, treba cely den, sedet v dilne a nutit postavu drit do vycerpani.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: omezení craftu

Post by Theogil I »

kucik wrote:Moje idea je, ze:
- Nez se remeslnik nauci vyrabet vyrobky, ktere budou konkurenceschopne, bude mu to proste chvilku trvat.
Souhlas, žádný učený z nebe nespadl.
- Nebude mozna masova vyroba.
Co je masová výroba? To by to opravdu měl být jeden výrobek za Thalia den ... pak ten výkup bude must být hodně dobrý, jinak zdechnu hlady.
- Vyroba nejaky cas spolkne
Jako že si rozpracuji několik výrobků nebo jen jeden a budu ho dělat několik Thalia dní ... no tak to bude muset být ten výkup brutálně dobrý jinak za ty dny kdy to budu dělat budu několikrát po sobě po smrti + systém odlogů a přilogů, pokud nebudu mít náladu na cokoli jiného (i takové dny jsou, prostě 12 hod. v práci a pár povedených telefonátu a jste nasraný na celý svět a jedinou spásou je relax u kovadliny a v dole) ... takový infarkt z přepracování.
- Spis nez bezmyslenkovitym proletavanim dialogu, by se mel cas stravit vymyslenim postupu, jak tu kterou vec vyrobit.
Souhlas, nákup kartiček (hledání spec. kartiček, zkoumání tipem pokus omyl ....), zakládání do řemeslné knihy ... ne že mi kovadlina ukáže ja se dělá mitriadamantit full plat.
Nebo vážně máš v plánu udělat simulátor reality ... to pak si třebas z prvotně pospolné společnosti, postoupím na manufakturu, znárodněný podnik, s.r.o. a nakonec nadkontinentální akciovku. Thalie byla pro mě úžasná a nádherná právě díky kraftu, tolik možností, tolik zkoušení abych viděl co to umí, tolik zklamání a následně radosti, ta radost z každého kraftového exp. a pokusy na nových materiálech, to nebezpečí při získání nové suroviny to je to co mě bavilo a jak vidíš nebyl jsem zdaleka sám.
Last edited by Theogil I on 12:22 29. Jan 2008, edited 1 time in total.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: omezení craftu

Post by kucik »

Za masovou vyrobu jsem povazoval treba to, ze se do bedny hodilo 200kusu dreva, 200tetiv, postava 20vterin kroutila rukou a 200 spickovych luku bylo na svete.

Tu casovou zavislost nemam jste poradne domyslenou, ale rozhodne nejsem zas takovej blazen, aby se za den jednou prastilo do kovadliny a utrum.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: omezení craftu

Post by Theogil I »

kucik wrote:Za masovou vyrobu jsem povazoval treba to, ze se do bedny hodilo 200kusu dreva, 200tetiv, postava 20vterin kroutila rukou a 200 spickovych luku bylo na svete.

Tu casovou zavislost nemam jste poradne domyslenou, ale rozhodne nejsem zas takovej blazen, aby se za den jednou prastilo do kovadliny a utrum.
Trošku jsem si oddechl, až tomu budeš dávat finální podobu mysli moc prosím i na nás nehrdiny, obyčejné řemeslníky a na to, že to nejspíše bude ze 2/3 způsob obživy některých postaviček, bylo by škoda, kdyby Thalie ztratila jedno z velkých lákadel ... bohatý a nádherný CRAFT.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: omezení craftu

Post by Kiri »

kucik wrote:Za masovou vyrobu jsem povazoval treba to, ze se do bedny hodilo 200kusu dreva, 200tetiv, postava 20vterin kroutila rukou a 200 spickovych luku bylo na svete.

Tu casovou zavislost nemam jste poradne domyslenou, ale rozhodne nejsem zas takovej blazen, aby se za den jednou prastilo do kovadliny a utrum.

jo t oje pravda, ale predtim nez se vsecko nahazelo do toho stroje na drivi, tak to stalo nekolik dni neli tydnu sehnani tolik drivi a tolik tetiv...takze tohodle by byla schopna pouze jedna postava na thalii
kdyz vemu v uvahu: 1ks dreva - 5,5 lib + prkenko to tolik nesezere, ale je to z dalsiho ks dreva + tetiva (2vlakna pavouka). Pavouci nebyli moc plodni. Takze na samotnou vyrobu tolika luku bys potreboval tak dve muly, 100 seker a celej tyden stesti. nebo mit hodne penez a najmout si lidi. To taky nefungovalo, protoze ne kazdej ma toli casu nahaneto jeden typ stromu kterej je jeden za dve az tri lokace.

Ale neco slo daleko lepe masivne vyrabet a neco oproti tomu uplne nehorazne pomalu. Ti co zkouseli svitky, hulky urcite vedej o cem je rec...ale na craft uz se tesim :))) mooooooc. Bez craftu nema smysl zit :cry:

edit: k tem lukum muzu delat prednasky...a moc spickovy teda nebyly...stejen tak jako vetsina veci co se vyrabeli do tak zhruba 8 lvlu v deniku.
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: omezení craftu

Post by Rejty »

Nebojte se, dockate se noveho craftu. Bude urcite zabavnejsi, nez to byl doposud.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: omezení craftu

Post by kucik »

Kiri wrote: jo t oje pravda, ale predtim nez se vsecko nahazelo do toho stroje na drivi, tak to stalo nekolik dni neli tydnu sehnani tolik drivi a tolik tetiv...takze tohodle by byla schopna pouze jedna postava na thalii
kdyz vemu v uvahu: 1ks dreva - 5,5 lib + prkenko to tolik nesezere, ale je to z dalsiho ks dreva + tetiva (2vlakna pavouka). Pavouci nebyli moc plodni. Takze na samotnou vyrobu tolika luku bys potreboval tak dve muly, 100 seker a celej tyden stesti. nebo mit hodne penez a najmout si lidi. To taky nefungovalo, protoze ne kazdej ma toli casu nahaneto jeden typ stromu kterej je jeden za dve az tri lokace.
Tak to bych si dovolil oponovat. Nebyl problem nasbirat par stovek pavoucich vlaken, kdyz se vedelo kam na ne.
Tri postavy + 10 seker + 3muly + 3 mahagonovy stromy a par IC hodin = tri muly a vsechny inventare preplneny drevem.
Luky s vhodnym pomerem cena/material a behem odpoledne nekolikset tisic zlatych v bance.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Locked