Rada s buildem

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by DenGrasse »

Netvrdim že se mi nelíbí. Jenom chci ten build... rozepsanej. Pak můžu říct jestli se mi líbí nebo ne.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by KaTo »

Mno když už klerika s mnichem...tak bych mnicha "přidržel" dole, aby se klerda mohl vyšvihnout aspoň na 4tý kruh (tj. 7.lvl klerika) = Kamenná kůže. A druhý zaměření klerdy aby dávali Invisku.
S kamenkou (několika namemorovanýma) a Concealmentem z Invisky se pak přežije skoro všechno :mrgreen: . Navíc klerda se nabufuje...a z mnicha tam stačí 1-2lvl kvůli AC za WIS a útokům navíc :mrgreen: a případné odrážení šípů (pokud teda není nějaké velké TO, které low lvl stejně nepřehodí (z hlavy nevím).
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
OneIceOne
Rytíř
Posts: 500
Joined: 12:49 30. May 2007

Re: Rada s buildem

Post by OneIceOne »

Z hlavy něco na efu s monkem (elf):

počítám alespoň se 4 lvl monka, nejlépe by bylo vzít min 6, aby to byl monk a využila se jeho síla...

1) Čistý monk na rukavice, finesy a pak si vybrat: toughness, zaměření na zbraň, dodge nebo vzít obě expetise
2) 6 monk/2 hranda na dvě zbraně přes finesy, pak zaměření na zbraň, možnost vzít exotické zbraně, třeba dvoje kukry a nebo dva biče pro zábavu, ve hře se dají najít s damage jako krátký meč a ještě možnost odzbrojení.
3) 4 monk/4 rogue zase přes finesy, má to UD, sneaky, zámky, možnost využití engine pro zloděje, co je na efu
4) 6 monk/3 wizard, ale na devítku se jen tak nevyhrabeš, trochu se můžeš boostnout, možnost používání svitků a věciček pro mag only
5) 4 monk/4 fighter, přes finesy, zaměření na zbraň a specializaci na zbraň, dobrá mlátička k8 plus 2 ze síly, plus 2 specka, 1-2 z rukavic
Last edited by OneIceOne on 20:44 05. Feb 2011, edited 1 time in total.
Pauza výkonu DM: 1 - 8. 9.
User avatar
OneIceOne
Rytíř
Posts: 500
Joined: 12:49 30. May 2007

Re: Rada s buildem

Post by OneIceOne »

4 monk/3 zloděj/1 hranda
2x kamu do ruky, na 8 lvl 2 útoky v základu, 1 za offhand a 1 za furry, využívat útoky z boku - 2k6 sneak, UD, nějaký zamky, pasti, plížení

When dual-wielding, both weapons must be kamas in order to activate this feat. Kamas in the off-hand are not subjected to the -2 attack penalty.

použít finesy, zaměření na kamy a tougness/dodge

8 lvl
AC: 10 plus 5 plus 2 plus 2 (akrobacie) plus 1 hadry plus 1 náhrdelník plus 1 prsten/helma = 22
možnost vychlastat kočku, wiz, dát si kůru a mage armor (udelá z hadrů 4 zbroj), takže jsi přes 30 což je na efu už hodně...
Pauza výkonu DM: 1 - 8. 9.
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by LDamian »

Druid 5 / Monk 1 s promenou do zvirat, zamereni na wisdom, pokud bude vic vyuzivat promeny, muze si dat slusnou inteligenci a pripadne feat na boj v obrane.

V lidske podobe zen archery + kouzla + pritelicek + summon, v promene do zvirete misto kouzel a luku boj beze zbrane a omracujici zasah

Dal je mozno pokracovat bud dalsima levelama monka (rychlost, savy), nebo levelama druida (kamenka), pripadne tam dat neco valecnickeho (feat od valecnika, pripadne rychlost a zivoty barbara)... posledni moznost je vzit si vcas feat bdelost a dat si shiftera a vyuzivat dracka, ktery bude mit zvlast v boji v obrane pri chrleni ohne... take velmi slusne AC.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Shaman88 »

Zásadně klerik/ monk na kamu.
Rasa člověk.

Síla 14
Obratnost 18
Odolnost 10
Moudrost 14
Inteligence 12
Charisma 8

1. Mnich - prodložení kouzla
2. Klerik - domény klam a magie (kamenka a kouzelné brnění) - možná místo klamu třeba rostliny pro kůru...
3. Klerik - finty se zbraněmi
4. Klerik
5. Klerik
6. Klerik- zaměření na kamu
7. Mnich - vymaxovat akrobacii a výcvik
8. Klerik
9. Klerik - srážení
10. Hraničář pro dvě kamy jinak Paladin

AB pro jednu kamu:
7 BAB + 5 Obratnost + 1 zaměření na zbran + 2 silnější kouzelná + 4 kouzla od klerika(požehnání, motlitba) = 17
+ lektvar kočičí elegance (+2)= 19

AC: 10 základ + 5 obratnost + 2 moudrost + 2 lektvar kočičí elegance + 2 kouzelné roucho na zbroj + 4 kouzelné brnění + 2 akrobacie = 27
+ srandy co tu psal OneIceOne jako kůra a nějaké ty itemy ..... to hodí nad 30
maxik
Nováček
Posts: 19
Joined: 12:44 14. Sep 2010

Re: Rada s buildem

Post by maxik »

mám dotaz ohledně dostupnosti itemů na mého dlouho připravovaného klerika/torma, snažil jsem se ho postavit na itemy asi této kvality:

- +5 zbraň
- +5AC full plate brnění
- +4AC pavéza
- +4AC plášť
- +3AC a +3odolnost botky (nebo alespoň to AC)
- +5univerzální záchranný hody nějaký šperk
- +8 moudrost z ostatních šperků
- +6 síla z rukavic a pásku

nemám moc zkušenosti se světem thalie a nerad bych pak byl zklamanej ze špatně zvoleného buildu
User avatar
Silvaner01
Měšťan
Posts: 176
Joined: 00:28 24. May 2010
Location: Brno

Re: Rada s buildem

Post by Silvaner01 »

maxik wrote:mám dotaz ohledně dostupnosti itemů na mého dlouho připravovaného klerika/torma, snažil jsem se ho postavit na itemy asi této kvality:

- +5 zbraň
- +5AC full plate brnění
- +4AC pavéza
- +4AC plášť
- +3AC a +3odolnost botky (nebo alespoň to AC)
- +5univerzální záchranný hody nějaký šperk
- +8 moudrost z ostatních šperků
- +6 síla z rukavic a pásku

nemám moc zkušenosti se světem thalie a nerad bych pak byl zklamanej ze špatně zvoleného buildu
Vše co píšeš se tu dá.....
zbran a fullplát je Top, ale seženeš za balík...
pavéza dostupná
boty a šmuky + rukavky a pásek dostupný i lepší
=================
jestli se cítíš dobře,
vydechni,
ono tě to přejde.
maxik
Nováček
Posts: 19
Joined: 12:44 14. Sep 2010

Re: Rada s buildem

Post by maxik »

tak to je super, dlouho jsem si lámal halvu jak postavit kvalitního univerzálního klerika, protože se tu hrají minimálně, ale ve full boostu se statama 50AC (60 s útokem v obraně), 48 AB, 37/28/41 ráchrany a 40 ve výcviku bez bonusů bude snad dobrej na boj zblízka a na kouzla asi taky nebude marnej, TO kouzel na vzívání mám teda jen kolem 34, ale to se nějak poddá, slovo víry, ledová bouře a hradba mečů to jistí :-)

mám dojem, že jsem někde četl, že se tu nedá postavit kvalitní klerda, tak to snad vyvrátím :)
User avatar
Silvaner01
Měšťan
Posts: 176
Joined: 00:28 24. May 2010
Location: Brno

Re: Rada s buildem

Post by Silvaner01 »

maxik wrote:tak to je super, dlouho jsem si lámal halvu jak postavit kvalitního univerzálního klerika, protože se tu hrají minimálně, ale ve full boostu se statama 50AC (60 s útokem v obraně), 48 AB, 37/28/41 ráchrany a 40 ve výcviku bez bonusů bude snad dobrej na boj zblízka a na kouzla asi taky nebude marnej, TO kouzel na vzívání mám teda jen kolem 34, ale to se nějak poddá, slovo víry, ledová bouře a hradba mečů to jistí :-)

mám dojem, že jsem někde četl, že se tu nedá postavit kvalitní klerda, tak to snad vyvrátím :)
no psát víc, tak to už by bylo asi moc vynášení info ze hry, ale uvidíš sám jak se s tím zapotíš :twisted:
=================
jestli se cítíš dobře,
vydechni,
ono tě to přejde.
maxik
Nováček
Posts: 19
Joined: 12:44 14. Sep 2010

Re: Rada s buildem

Post by maxik »

Silvaner01 wrote: no psát víc, tak to už by bylo asi moc vynášení info ze hry, ale uvidíš sám jak se s tím zapotíš :twisted:
nestraš, já si už myslel, že je tohle dobrý a teď to zase budu předělávat :wall:
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Rada s buildem

Post by Nalkanar »

Počítáš samozřejmě s TH úpravou, že na pavézu a celoplátovou musíš mít sílu 18 (bo tak) v základu?
.
maxik
Nováček
Posts: 19
Joined: 12:44 14. Sep 2010

Re: Rada s buildem

Post by maxik »

Nalkanar wrote:Počítáš samozřejmě s TH úpravou, že na pavézu a celoplátovou musíš mít sílu 18 (bo tak) v základu?

jasně, s tím co je napsaný tady http://thalie.pilsfree.cz/co-thalie-nabizi-28.htm počítám
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Rada s buildem

Post by Bahnak »

Stavět Kleric/Thorm je na Thalii dost obtížné. (ale nic není nemožné že)
Nalkanar to teď hezky naťukl, síla 18 V ZÁKLADU je podmínkou jak pro pavézu tak pro full pláty. (a pro jistotu bych i koukl na podmínku síly pro zvolenou zbraň)
Dále je dost obtížné tam někde vsoukat 10 levlů Thormova hrdiny, protože jak ho jednou rozjedeš tak je podmínkou minimálně 10 levlů klikat jen Thorma. Což bývá dost problém ve chvíli kdy si třeba zamaneš že by jsi rád sesílal epické kozlo dračího rytíře...
Počítám že Thorm je náhražka bojovníka, takže je třeba vzít alespoň 4 jeho levly do 20 úrovně (pokud tedy chceš 4 utoky v kole ze základu)
Dotáhnout jakoukoliv postavu na epický level jde, ale po takovém 21-22 levlu už to jde fakt ztuha, doporučuji ti poklábosit na toto téma s ROFem, ten ti může o časovkách asi povykládat nejvíc(myšleno v dobrým ROFe, v tomdle seš prostě hustej).
Jsem builder, tenhle build už jsem párkrát na Thalku stavěl ale nikdy neměl dost šťávy abych nad ním uvažoval... raději sáhnu po bojovníkovi, toho můžu přerušit kdykoliv, featy mi dá stejné +Specializaci, přijdu sice o ten úžasný bonus do sejvů ale když už jsem zaimkovanej klerik tak mě asi teoreticky sejvy moc netrápí že...

Jinými slovy tenhle build by měl na Thalii obrovský potenciál za předpokladu že jej někdo vydrží dotáhnout nad 30 level.
Nicméně nutnost investovat body do síly (chceš li pavezu a pláty) docela rozhazují plány s body charismatu a moudrosti (a nemuvím o INT.13 pro utok v obraně a alespoň nezápornou hodnoutou odolnosti že), které jsou pro tento build o dost důležitější a svým způsobem asi i stěžijní.
Pakliže chceš používat Divine shield a might, pak doporučuji pečlivě celý build prozkoumat a připravit se na poměrně komplikované buildování.
Ale jak říkám, nic není nemožné, jen to asi nebude zrovna nejjednodušší na hraní.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
maxik
Nováček
Posts: 19
Joined: 12:44 14. Sep 2010

Re: Rada s buildem

Post by maxik »

Bahnak wrote:Stavět Kleric/Thorm je na Thalii dost obtížné. (ale nic není nemožné že)...
tohle všechno mám ošéfovaný, sílu 18 mám, odolnost 12 a i na inteligenci jsou bodíky díky tomu, že na charisma sem se vyprdnul úplně :-)

abych pravdu řekl, tak jsem nad bojovníkem taky honě přemýšlel, ale i ten má svoje mouchy, bez savů mám proti mágům nulovou šanci a nemohl bych si dát body do všímavosti, torma hodlám jet na levelech 15-24, ale je pravda, že se to bude na těchto levelech dost obtížně hrát a možná mě to i odradí

...ale s těma imkama máš pravdu, ještě to zkusím zvážit :)
Locked