Rada s buildem

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by LDamian »

maxik wrote:mám dotaz ohledně dostupnosti itemů na mého dlouho připravovaného klerika/torma, snažil jsem se ho postavit na itemy asi této kvality:

- +5 zbraň
- +5AC full plate brnění
- +4AC pavéza
- +4AC plášť
- +3AC a +3odolnost botky (nebo alespoň to AC)
- +5univerzální záchranný hody nějaký šperk
- +8 moudrost z ostatních šperků
- +6 síla z rukavic a pásku

nemám moc zkušenosti se světem thalie a nerad bych pak byl zklamanej ze špatně zvoleného buildu
+5 universal sperk nesezenes. Muzes to samozrejme naskladat treba plast+3 + neco.

Pokud vis, ze to budes hrat vic nez rok aktivne a ze dokazes velmi dlouho cekat a smirovat se s tim, ze ten build bude silny (v porovnani klerik/bojovnik) az nekde na 30.-35. levelu, proc ne.

Jinak doporucuji bud toho klerika postavit jako kouzliciho/strelce a silu mit tak 13 (velky stit). Nebo ho postavit zblizka s poradnou zbroji a mixnout ho s bojovnikem. Ale samozrejme to co chces postavit ma svuj smysl a pokud to vazne dokazes vytahnout na potrebny level, bude to velmi dobre.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Hafen »

Pro lepsi hrani s kamaradem jsem se rozhodl udelat novou postavu. Je planovana max na 21lvl, chci s nim hrat do doby nez ziska lvl co ma moje zlodejka. Aby mu to slo lip tak jsem se rozhodl pro klerika a ano, jsem silenec co se snazi vse tlacit na dual wield :biggrin:

Cleric 15 / Fighter 6

Strengh 10
Dexterity 20
Constituce 10
Inteligence 13
Wisdom 18
Charisma 10

Drow ECL2

BA 17
Fortitude 13
Reflex 11
Will 14

Zbran: rapier, sest utoku, +19 kazda ruka bez buffu, +42 se vsim na sobe (jen obycejny rapier)
AC: 18 bez buffu, az 33 se vsim vsudy (beze zbroje, itemu, proste naha postava) muzu dosahnout az 35 pro 5 kol, 40 s expertise.

Domeny: WAR. MAGIC
Featy:
Ambidexterity
Armour skin
Dodge
Expertise
Extended spell
Greater spell Penetration
Improved critical
Two weapon fighting
Improved two weapon fighting
Weapon focus: rapier

Bohuzel vycvik jen 18, akrobacie 10, konentrace 21 a spellcraft kolem 20.

Premyslim ze vyhodim dodge (?) nebo armour skin. A taky ze vymenim zbran za kratke mece tim by mi utok stoupl o dva body na kazde ruce. Urcite bych tam namichal toho zlodeje aspon tri levely na uncanny dodge a sneaky a pak bojoval ve tme ale to tu bohuzel nejde :biggrin:
Alvarion
Šlechtic
Posts: 325
Joined: 22:47 15. Nov 2010

Re: Rada s buildem

Post by Alvarion »

Imho je to neobvyklé, aleje to tovje vec.

Podle mnenema smysl spell penetrace dodge taky nemá moc smsl v tomto buildu myslim.
Zvysoval bych si útok... focusama tad a pak na epiku aby jsi dosahl na featy spojene s dmg zbrane.

Nemoznost nosit pořadnou zbroj kompenzujes dex, ale budes moci jen malej štít kdyz pujde do tuheho.

Dole to asi jde, tam nesráží každá druhá bytost (maj jiné vlastnosti). Nahoře by jsi byl ulechtaný každým druhým bossem s KD.
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Hafen »

Spoliham na to ze vycvik nejak vytahnu itemama. Ono to omezeni max +3 body do skillu dost limituje :biggrin:

A zapomnel jsem ze je tam i weapon finesse :oops:
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Shaman88 »

Když uz tak bych to jel na sílu s obratností 15. A inteligencí 14.
Proč dáváš drowa s ecl 2 když charisma +2 te nijak nevytrhne akorát se ti bude výrazně hůře expit.
Pokud nejedeš na spelly klerika tak průraznost je zbytečná.

+ postavil bych to tak abys na 21. měl 6. lvl bojovníka tzn. 2 featy tzn. epické změření a epickou specku za zbraň.
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Hafen »

Premyslel jsem jeste o tom ze misto toho barbara, na druhem ziska uncanny dodge. Jak moc mi bude vadit flatofooted? Ja si myslim ze hodne...kdyz to necham na obratnost.

ECL2 kvuli +2 int, SR, a tme.

Kdyz to dam na barbara, tak tam nebude dodge, expertise, spell penetration, improved critical. Misto toho zamereni a epicke zamereni na kratky mec/rapier. Z tech featu bych neco stejne povyhazel, abych mohl vzit tyhle dva. Kdyz vezmu kratky mec ziskam +2 na utok na obe ruce. Rapier ma zase lepsi kritik, ale nevim jestli se to vyplati (ten psotih -4, je to stredni zbran) kdyz nevezmu vylepseny kritik. S kratkyma mecama a featama na ne jsem to vytahl az na nejakych 50.

Predpokladam ze pruraznost kouzel teto postavy asi nebude nijak obdivuhodna?
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Shaman88 »

Me by zajímalo jakýma spellama bys chtěl prorážet?
Jako jestli jedeš ecl2 kvůli featu tma o 5 větší SR - no nevím. Tmu máš jako klerik na druhém okruhu a trvá ti i dýl.
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Hafen »

No ma pristup k hold person, destruction, slay living, a dalsi.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Shaman88 »

Stejně DC bude malý.
Jinak kdyz uz chces jet toho barbara tak ho dej na prvním lvlu - barbar má víc skillpointů.
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Hafen »

Tak jsem to vyresil jinak.

10
18 (21-22)
16 (17-18?)
14
8

Naredim to zlodejem (7), ziskam nejaky sneaky, UMD 22 (bo charisma mi to snizi na 19 kdybych bral jen sest urovni zlodeje) pro pouzivani vetsiny predmetu, tumble 20 (+4 AC), zbydou mi i body na plizeni, odemykani, pokladani a odstranovani pasti :mrgreen:

Hlavni ruka jen 3 utoky, vedlejsi dva. Extended divine power (trvani 28 kol) + haste = 7 utoku, z toho 3x na maximalni AB. Kdybych to rozvijel dal, tak zlodej na 13 (crippling strike, improved evasion) a zbytek cleric. Zakladem by byl boj ve tme kde by kazdy utok mel sneaky, zakladni obranne cislo (uplne naha postava) = 30. Ale s vic jak 21 nepocitam.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Rada s buildem

Post by -darkvision- »

Jen tak bokem, polovina npc dole je na sneaky imunní ..
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Hafen »

To ja bohuzel vim az moc dobre :biggrin:
User avatar
Ikstremist
Měšťan
Posts: 163
Joined: 04:34 21. Mar 2010
Location: Psychedelict
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Ikstremist »

Poraďte mi build na AAčko na Thalii prosim, zkoušel jsem něco vymyslet, ale nějak mi to nejde.. :wall:
Všichni jsme výsledkem toho, o čem jsme přemýšleli.
PSYTRANCE POWER

Laelaan Caana
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by J.F.Payne »

No, jelikož nejdou kobinovat tři povolání, musíš asi přes barda.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Rada s buildem

Post by Prasokralik »

Tam není co vymýšlet. bard/AA, nic jiného tu nejde. Wiznu ani sorcku bych tam místo barda necpal. Maxovat akrobacii a skrývání. Okřídlený elf, protože běhá jak fretka a určitě pořídit cílený zásah.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
Locked