Neviditelnost ve městě
Neviditelnost ve městě
Už dvakrát se moje postavy setkaly u severní brány Karathy s mágem skrytým v neviditelnosti. Po chvilce přesvědčování tu neviditelnost obvykle shodí, čímž se objeví přímo před nosem tomu přísnému strážnému, co tam tak často výhrůžně chřestí zbrojí.
Pokud tomu správně rozumím, IC je přinejmenším v Karathě (mimo arénu) zakázáno jakékoliv ukrývání a přeměňování se (Neviditelnost a spol., Mód ukrytí, Kůra, Kamenná kůže, Podoba divokého zvířete atd.).
Co mám v takové situaci dělat? Můj rozum mi říká, že strážný by takového mága zatkl, okamžitě, jak by uviděl, že něco takového provádí. Je moje úvaha správná? Nejedná se o zneužití nepřítomnosti DM?
Pokud tomu správně rozumím, IC je přinejmenším v Karathě (mimo arénu) zakázáno jakékoliv ukrývání a přeměňování se (Neviditelnost a spol., Mód ukrytí, Kůra, Kamenná kůže, Podoba divokého zvířete atd.).
Co mám v takové situaci dělat? Můj rozum mi říká, že strážný by takového mága zatkl, okamžitě, jak by uviděl, že něco takového provádí. Je moje úvaha správná? Nejedná se o zneužití nepřítomnosti DM?
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
Re: Neviditelnost ve městě
Bezpochyby se jedná o zneužití nepřitomnosti DM ve hře, už se to tu řešilo několikrát. Karatha má pro tuto příležitost speciální vyhlášku.
Takže jakmile někoho načapám, má se na co těšit.
Takže jakmile někoho načapám, má se na co těšit.
Re: Neviditelnost ve městě
Ale to přeci neznamená že to je porušení pravidel přeci ne?Pokud to ten mág nebo kdokoliv jiný dělá tak s rizikem,že může být chycen.Hráč co ho uvidí ho může nahlásit a popsat.Zákony a vyhlášky sou od toho,aby se porušovali 
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
Re: Neviditelnost ve městě
Pokud DM není ve hře, tak to rozhodně porušení pravidel je. IC pravidla porušujte jak se Vám zlíbí, dostane se Vám náležité odpovědi, ale pokud svět na takové hráčské podněty nemůže reagovat (třeba právě díky nepřítomnosti DM), tak je samozřejmě něco špatně a Vám musí být jasné, že obcházíte systém.
Re: Neviditelnost ve městě
Je zakázáno pohybovat se po městě i v kůře a podobně? Občas třeba jedu z alwu a ještě na sobě mám zbytky kouzel z prahvozdu, problém je, že lektvary nejdou shodit... alespoň ne přes duši... jde to nějak řešit nebo se na to až tak přísně nekouká? Nechce se mi někde za bránou sedět a čekat až mi opadaj lektvary:/
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Neviditelnost ve městě
Desmonde tak to mi vysvětli tedy.
Řekněme že jsem mág a dostanu se do karathy v invisu (ale ne přes bránu, dostanu se tam tak aniž bych musel otevírat nějaký dveře, vrata atd) .. a teď jako když budu uprostřed města v invisu tak porušuju pravidlo?
Pokad vím tak gardisté Ts nemaj, nebo se pletu? Stráž Ts má?
Všichni ho maj 24/7? Nebo jak?
a) Jakej je rozdíl když budu stát v invisu na náměstí kousek od kašny a Dm nebude ve hře.
b) Jakej je rozdíl když budu stát v invisu na náměstí kousek od kašny a Dm bude ve hře.
- nějaké npc mága jsem tam procházet ještě nikdy neviděl.
- stráž Tsko nemá
- město je pod nějakou magickou ochranou? Oukej, tohle se ale dá vyřešit i systémově (tady a tady vám padne invis, nebo kolem npc stráže padne invis - npc creature to tak někteří maj -šamani apod)
Řekněme že jsem mág a dostanu se do karathy v invisu (ale ne přes bránu, dostanu se tam tak aniž bych musel otevírat nějaký dveře, vrata atd) .. a teď jako když budu uprostřed města v invisu tak porušuju pravidlo?
Pokad vím tak gardisté Ts nemaj, nebo se pletu? Stráž Ts má?
Všichni ho maj 24/7? Nebo jak?
a) Jakej je rozdíl když budu stát v invisu na náměstí kousek od kašny a Dm nebude ve hře.
b) Jakej je rozdíl když budu stát v invisu na náměstí kousek od kašny a Dm bude ve hře.
- nějaké npc mága jsem tam procházet ještě nikdy neviděl.
- stráž Tsko nemá
- město je pod nějakou magickou ochranou? Oukej, tohle se ale dá vyřešit i systémově (tady a tady vám padne invis, nebo kolem npc stráže padne invis - npc creature to tak někteří maj -šamani apod)
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Re: Neviditelnost ve městě
Garda TS má 24/7
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
Re: Neviditelnost ve městě
Toto rád slyším.Thuereg wrote:Garda TS má 24/7
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
Re: Neviditelnost ve městě
Doufám že sem něco neprokec:D
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
Re: Neviditelnost ve městě
Co je to Ts?
P.S.
Vim ze to sem nepatri, ale je mi blby zakladat skrz to novy topic a nez se dostanu do hry, abych se nekoho zeptala tak to zapomenu
P.S.
Vim ze to sem nepatri, ale je mi blby zakladat skrz to novy topic a nez se dostanu do hry, abych se nekoho zeptala tak to zapomenu
Elverin z rodu Darwolf - Všechno ví, všechno zná, všude byla dvakrát, za moře vidí a klíče má i od lesa
Re: Neviditelnost ve městě
TS je pravdivé vidění. Ale nevím co to je "24/7"
Bůh s náma a dobré pryč!
Čvachtana Mlaskalová: "S tou ctí si pochopitelně dělám pr***..."
Kapibarana Bobříková
Balisstra Zau’ndar
Nenia Dea
Čvachtana Mlaskalová: "S tou ctí si pochopitelně dělám pr***..."
Kapibarana Bobříková
Balisstra Zau’ndar
Nenia Dea
Re: Neviditelnost ve městě
True see = Pravdivé vidění. Kouzlo, jehož účinek kombinuje Prohlédnutí neviditelnosti a Ultravidění (= prohlédnutí temnoty).Elverin wrote:Co je to Ts?
P.S.
Vim ze to sem nepatri, ale je mi blby zakladat skrz to novy topic a nez se dostanu do hry, abych se nekoho zeptala tak to zapomenu
24/7 značí pravděpodobně 24 hodin denně, 7 dní v týdnu (pokud tedy na Thalii existuje týden).
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
Re: Neviditelnost ve městě
Ja uz nekolikrat potkal magy v invu jak vesele obchoduji s npc... v Karate, jeden mi dokonce vyhrozoval... jen tak aby rec nestala...
Re: Neviditelnost ve městě
Já beru že vobčas člověk zapomene. Přilítne do města a běží k npc prodat kuže etc, většinou když někoho potkám tak ho upozornim. Co mě s prominutim nasere je když mi takto hráč oznámí že nejsme na EQ, že to neni hc rp servr a a´t si du stěžovat DM a neotravuju ho stim. To bylo konkrétně k hráči kterej pobíhal po Karathě ve formě ledního medvěda.
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
Re: Neviditelnost ve městě
Není nic lehčího než pořídit screeny a my už si na něj dáme pozor, neboj;)Thuereg wrote:Já beru že vobčas člověk zapomene. Přilítne do města a běží k npc prodat kuže etc, většinou když někoho potkám tak ho upozornim. Co mě s prominutim nasere je když mi takto hráč oznámí že nejsme na EQ, že to neni hc rp servr a a´t si du stěžovat DM a neotravuju ho stim. To bylo konkrétně k hráči kterej pobíhal po Karathě ve formě ledního medvěda.
_______________________________________________
"Dejte muži volnou ruku - a najdete ji někde na sobě." - Mae Westová
"Dejte muži volnou ruku - a najdete ji někde na sobě." - Mae Westová