Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by davidsoft »

Aulus wrote:Vím, že kdo sbírá maliny, musí očekávat trny, ale už nemusí očekávat, že cestou šlápne na hada. Možná by měl, ale pak je otázka, jestli mu bude stát za to vůbec něco dělat :wink: .
Kdo sbírá na Thalii maliny, musí být smířen nejen s tím, že po cestě může šlápnout na hada, ale také s tím, že ho mohou přepadnout cikáni, bandité, tiefling, může ho sežrat medvěd, v noci k tomu přibývají drowové, druegaři, zlobři, možná i trolové a skřeti. Nevím, zda je to jen můj názor, ale podle mě se sbírat maliny na Thalii opravdu nevyplatí. :var_2: :weap_7:
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
Amber
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5386
Joined: 18:45 22. Jan 2012

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Amber »

Není moc čas se vyjadřovat, tak jen hodně stručně:

@ Prasokralik: Kdy jsem řekla, že ten pojem vymyslel někdo odtud? Požádala jsem jen Absinthorixe, jestli by použil jiný. Pokud žádný lepší v internetovém supr-pojmosloví není, mám asi smůlu, ale líbit se mi to nebude. Viz "ale přesto mi označení Grammar Nazi vadí, přestože podle tebe, Absinthorixi, není nijak zabarvené".

@ KaTo: Nevím o tom, že bych tady měla nějaké "a spol", a co se týče konkrétního navážení se... Máš mou omluvu za opravování toho Komenského a Evropy (pokud se nepletu). Koho ještě jsem jmenovala přímo... no, Galliho a kucika. Ani jeden z nich nevypadá, že by to bral jako urážku největší nejhrozivější, ale jako vtip.
Možná by bylo lepší, kdybych na úvod napsala něco jako "Zakládám tento topic, protože mám ráda český jazyk a když vidím, jaké některým z vás dělá drobné problémy, za které ale není potřeba se stydět a nikoho za ně neodsuzuji, protože chápu, že máte svých starostí dost, ráda bych vám pomohla a vysvětlila několik opakujících se chyb. Pro ty, kteří by to nemuseli psychicky zvládat, tamhle jsou dveře. Pro odvážnější, kteří zůstávají, máme samozřejmě v rohu na koberci nachystané polštářky, které mohou v případě stresu mačkat nebo objímat. Výklad samozřejmě povedu ve veselých barvách, aby nikoho moc nenudil, a pokud budeme mít jó štěstí, strejda Absinthorix donese i nějaké krásné obrázky."
Ber s nadsázkou prosím :wink:
V podstatě by to taky vystihovalo hlavní myšlenku, ale zaprvé se mi tak příčí psát, zadruhé by to asi dopadlo stejně :roll: :wall:

Edit:
@ davidsoft: Ještě, že nejím maliny :D
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.

Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
User avatar
Bruciacullo
DM Thalie
Posts: 2779
Joined: 20:49 21. Jan 2010
Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
Contact:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Bruciacullo »

mhmm polštářky v případě stresu....... *zasní se*

Image
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"

QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.

"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith

DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Aulus »

Bruciacullo wrote: Když deš na maliny tak ne jen, že by jsi měl počítat s trny a s obrovskou zmutovanou anakondou co ti vycucne oko a naklade ti do lebky vajíčka, ale měl by si ještě k tomu počítat, že na tebe spadne elektrické vedení, propadneš se do starého dolu s jaderným odpadem, který je ve svahu co se utrhne a spadne s tebou do přehrady kde tě nasaje turbína a rozemele tě na kousky! :-O
Přežijí jen připravení! 8) :twisted:
Ti nežijí, jen se připravují :mrgreen: !
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Amber
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5386
Joined: 18:45 22. Jan 2012

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Amber »

Bruciacullo wrote:mhmm polštářky v případě stresu....... *zasní se*
Image
@ Galli: Každý si najde to svoje, no... akorát si nejsem jistá, jestli dokážu sehnat takovýhle druh polštářové terapie :wink: :D
Edit: Hm, teď jsem si všimla URL toho obrázku (.../sex-love-pillow-cushion-a-natural-pregnancy-aid.jpg) :mrgreen:


:idea: By jsme vs. bychom a bysme (např. Mohli bychom Amber utopit.) - Spisovná varianta podmiňovacího způsobu je "bychom". Dejme tomu, že patří jazykovým fouňům a ve hře by bylo fajn ji slyšet od postav sečtělých důstojných mágů (nebo třeba dost archaické "bychme").
Zbývá tedy k dořešení "by jsme" a "bysme". Nerada bych se zabývala tím, jak která varianta vznikla a jak moc je zastoupená v mluveném/psaném projevu běžného Čecha (podrobně se tím zaobírá spousta jazykovědců, pro účel tohoto příspěvku to není moc důležité, ale v případě zájmu viz článek z roku 2005 na http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=7815).
Jen chci poukázat na herní hledisko (čili na slovo psané, které ale odráží mluvený projev postavy) - pokud píšete to, co vaše postava vážně říká, vyslovuje podle vás "by jsme" nebo "bysme"?
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.

Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Shaman88 »

U nás bysme používají i vyučující na VŠ.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by KaTo »

Kucí půjdem, ne? Tenhle flame máme owned! :mrgreen:
1335402969720.gif
Tak a teď "vážněji":

to Aulus: Míchal jsi nacisty (žebřík) a grammarnazi (strom) s tím, že obojí je přeci "dřevo". Tj. na základě toho, že když nacisti vyhlazovali celé rodiny/města/národnosti, tak jejich srovnání s "učitely češtiny" je zvrácené. Míchals hodinky a holinky, podle "logiky", že obojí se přeci natahuje. Už ti defacto odpověděl Prasokralik.
Btw - doporučení, když se nám nelíbí Ambeřiny příspěvky, ať je nečteme se dá obrátit, když se jí nelíbí naše příspěvky, tak ať je nečte - viz post scriptum drobným písmem.

to Amber: Netuším proč si to bereš osobně. Ano, nepokrytě si tu z topicu (ve flame) děláme srandu (od čeho koneckonců spamy a flame jsou), hlavně protože jsi si o to FORMOU přímo řekla. Proti OBSAHU tvých příspěvků nemám(e) ani popel, naopak jsou fajn a myslím, že pokud v tom najdeme vlastní chybky (včetně chudáka Husa :twisted: ), poučíme se z nich. Alespoň většina (Shaman je z(a)tracený případ :P :D :D ).

P.S.
Pastnu sem varování z jedenoho megasupercool webu, které by s drobnými úpravami sedlo do jakéhokoli FLAME topicu.
Důležitá upozornění pro čtenáře!
1. Články zveřejněné na těchto stránkách se často týkají jevů či věcí, které se autorům článků nelíbí nebo na ně chtějí z různých příčin poukázat. Čtením těchto textů můžete přijít o iluze, které vám nikdo nebude nahrazovat jinými.
2. Veškerá podobnost popisovaných osob, jevů nebo věcí s reálně existujícími osobami, jevy nebo věcmi je čistě náhodná.
3. Většina zde publikovaných textů je politicky nekorektní, xenofobní, sexistická, nacionalistická, heterosexuální, rasistická, záštiplná, obsahuje sprostá slova nebo alespoň překlepy a gramatické chyby.
4. Můžete vyjádřit váš názor v diskusi, nečekejte ale, že s Vámi někdo bude souhlasit, odpovídat Vám nebo se Vám omlouvat.
5. Obsah článků a diskusí k nim závisí na rozhodnutí autorů, obsah stránek pak na libovůli majitele webu (xxxxxx).
6. Pokud se Vám to nelíbí, nečtěte to.


P.P.S.
Slunce v duši! :mrgreen:
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Aulus »

KaTo wrote: to Aulus: Míchal jsi nacisty (žebřík) a grammarnazi (strom) s tím, že obojí je přeci "dřevo". Tj. na základě toho, že když nacisti vyhlazovali celé rodiny/města/národnosti, tak jejich srovnání s "učitely češtiny" je zvrácené. Míchals hodinky a holinky, podle "logiky", že obojí se přeci natahuje. Už ti defacto odpověděl Prasokralik.
Btw - doporučení, když se nám nelíbí Ambeřiny příspěvky, ať je nečteme se dá obrátit, když se jí nelíbí naše příspěvky, tak ať je nečte - viz post scriptum drobným písmem.
Ok, beru, beru, je to flame. Každý si tu může psát co chce a nic to nemá brát vážně, protože podobnost popsaných názorů je s myšlenkami jedince, který je napsal, jen čistě náhodná :biggrin: .
Ale teď vážně (cha) :wink: :
Žebřík a strom je špatně použité srovnání s nacisty a grammarnazi (český překlad - gramatický nacista). Už jenom z toho pohledu, že se jedná o slovo přímo odvozené z předchozího (tj. nacisti nesnášeli ostatní "rasy" pro jejich nedokonalost a stříleli do nich - gramatičtí nacisti nesnáší ostatní za jejich nedokonalou gramatiku a střílejí do nich). V testu obecných předlpokladů by tohle srovnání určitě neprošlo jako nejlépe vystihující :mrgreen: . Je to spíš jako slova "pila" a "pila na železo".
V případě toho "nečti co nechceš" jsem to spíš myslel tak, že topic založila Amber a kdo chce, ten si pročte, co tu píše. Připadá mi to asi stejné, jako bych vešel do dikuze "World of tanks" a začal jim tam věšet hesla typu "Stop war, make peace!".
Jinak se ale omlouvám, že to tak vyhrocuji, původně jsem se chtěl jen zastat Amber, protože mi přišlo, že si to vzala zbytečně moc k srdci. Napsala, že se jí to vážně dotklo a reakce byly typu: "I don't care!" *pích do ní jehlou znovu*.

Toť asi vše, chtěl bych zdůraznit, že to beru s nadhledem a o nikom si nemyslím nic špatného. Beru to tak, že je to prostě flame a stane se. :wink:
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Amber
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5386
Joined: 18:45 22. Jan 2012

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Amber »

Shaman88 wrote:U nás bysme používají i vyučující na VŠ.
V psaném projevu? :wink:


Edit:
@ KaTo: OK, beru. :)
Last edited by Amber on 12:26 29. Apr 2012, edited 1 time in total.
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.

Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
User avatar
Bruciacullo
DM Thalie
Posts: 2779
Joined: 20:49 21. Jan 2010
Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
Contact:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Bruciacullo »

Aulus wrote:
... a o nikom si nemyslím nic špatného.
a to bude tvá poslední chyba hahahahahaha!!!!!!! :mrgreen:
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"

QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.

"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith

DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Shaman88 »

Amber wrote:
Shaman88 wrote:U nás bysme používají i vyučující na VŠ.
V psaném projevu? :wink:


Edit:
@ KaTo: OK, beru. :)
V emailové komunikaci. To je psaný projev ne?
Amber
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5386
Joined: 18:45 22. Jan 2012

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Amber »

Shaman88 wrote:
Amber wrote:
Shaman88 wrote:U nás bysme používají i vyučující na VŠ.
V psaném projevu? :wink:
V emailové komunikaci. To je psaný projev ne?
Tak to máš mou upřímnou soustrast :roll:
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.

Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by KaTo »

Aulus wrote:...Připadá mi to asi stejné, jako bych vešel do dikuze "World of tanks" a začal jim tam věšet hesla typu "Stop war, make peace!"
...
Toť asi vše, chtěl bych zdůraznit, že to beru s nadhledem a o nikom si nemyslím nic špatného. Beru to tak, že je to prostě flame a stane se. :wink:
Věř mi, že kdyby si to vlákno s tančíky založili ve flamu, už tam "zdejší" RTT (rychlá trollí rota) je nastoupená v plné polní :twisted: :lol: a řádí. A že bych několik "obrázků" a postřehů k "tématu" měl :twisted: . Jako položit před hladovou myš kostku sýra a čekat, že si neukousne :) :D :lol: :lol: .

to Amber: :mrgreen:
1335287449524.jpg
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Aulus »

KaTo wrote:Jako položit před hladovou myš kostku sýra a čekat, že si neukousne :) :D :lol: :lol: .
Je pravda, že Amber nabídla dobrovolně své žíly ke kousání :biggrin: , jak už napovídá název topicu. I když tady je to spíš něco jako: "Položme jí obrázek plný připínáčků z jedniček a nul na imaginární židli!" :twisted:
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Prasokralik »

On někdo čekal nějakou jinou reakci když přijde na forum plné no-liferských nerdů a začne se dožadovat pravopysu? :D
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
Locked