Mourisson1 wrote:Dlouhé a těžké, no mně zatím přijdou dlouhé a extrémně nudné, o dost nudnější než zbytek dungu.
Předsrazová slohovka:
Tak hlavním cílem byla nutnost družinového boje.
Je jasný, že některé buildy teď kolem levlu 20, jsou schopny vysolovat to, co bylo určeno pro družinku 10-15 lvl.
Pak jsou zákonitě ty boje dlouhé a nudné, neboť nejčastěji nějakej AC buildík s jednoručkou krájí bosse s 3000HP
Ale pokud jdeš na bosse, který je v dungu pro družinku kolem levlu 20-25, tak solo tam uspěješ horko těžko.
S družinkou se tam při boji s bossem zapotíš třebas 30-50 kol, a to se klidně odbíhá, léčí, používaj se speciální dovednosti, prostě vychlustá se do toho veškerý maximum co družinka má.
A to mi přijde v pořádku.
Vezmu třebas příklad prvního z prastarých. Dát ho solo? Tak nějak nevím jak.
V družině kde je tank, DMG dealer, wizna s prackama a klerda s bůstama a imkama to už jde.
A i tak se běhá a cíleně musí tančík ve flatu vletět bossovi do cesty a přetargetovat ho, jinak je družinka death.
Bez pacek by to ale nešlo, bez bůstů taky ne, nelmuvě o pastech co jsou po cestě a nutností imek, do toho tam lítaj léčení, no prostě tam musí být družinka alespoň ždibec sehraná a hlavně nějak poskládaná aby to dala.
Můžu mluvit jen za sebe, ale takovýto boj nepokládám ani náhodou za "nudný". Dlouhý ano, ale nudný rozhodně ne. Vyžaduje to soustředění a plnění svých úloh. A proto má právě každé povolání nějakou úlohu/specifikaci.
Jasně že by mohl přijít další mág a narvat do bosse párkrát IGMS apod. Koneckonců nikdo nikomu nebrání aby založil uskupení čarodějů a řešil fighty s bosem tímto způsobem. Ale samotný mág v družině proti bossům málokdy jede DMG kouzlama, daleko více uplatnění je systémově jinde, právě v bůstech a kontrole boje. Povolání, kde se cíleně používá a točí DMG je černokněžník. A pozor, i ten umí držet družinku v hastu pořád. Ale kdyby uměl i pracky a bůsty, tak popravdě nevidím důvod wiznu hrát. Wizna si prostě pro každej dung připraví svoje a pak to v tom dungu musí umět zhodnotit. Pokud to nedá, obvykle to někoho stojí cestu do podsvětí.
DMG kouzla umí potrápit v CvC, tam bych viděl jejich hlavní uplatnění, z letitých vlků vám každý potvrdí, že když mága nečekáš, tak tě vykrájí. A nejde jen o IGMS nebo třebas kvílení. Máme tady i castery na imploze, chainlighting, hellbally, zraňující pracky, atd... Je toho raketa a ne vždy jde o DMG že, třebas nejjednoduším způsobem jak vyhrát CvC na levlu kolem 15-20 stále je a bude hold person. Ani nechci počítat kolik jsem už za život viděl CvC uplatnění tohoto jednoduchého kouzla

Proti NPC zase fungoval natural klerda s jeho creeping doomem. To je třebas kouzlo, které UMÍ dát kýžených 10.000 DMG, stačí se naučit jej efektivně používat. Nemluvě o tom že se dá nakrásně stackovat. Ty možnosti už na ST byly a pár lidí je umělo využít. Teď na nové NT jsou znovu a je jen na hráčích zda půjdou touto cestou a nebo jinou. Ale že by byl wizar/sorc slabej, to fakt neumím pustit přes pusu. Chyba u hry wiz/sorc je obvykle mezi klávesnicí a židlí. Já osobně jsem mága zkoušel, znám ho nazpaměť a popravdě, sekl jsem s tím. Důvod byl jednoduchý - náročnost přípravy, složité ovládání, neustálé koukání do lišty na kouzla, sepisování požadavků družinky, prostě jedna věc je hrát easy plechovku a druhá věc je DOBŘE hrát mága. Když jsem pak viděl jak hrají mága někteří od nás, sklopil jsem hlavu a mága zahodil. Prostě ne každý na to má a já seznal, že nejsem jedním z nich. Znám jen do dnešního dne pár hráčů na Thalii, kteří umí hrát "dobře až výborně mága", ale spočítal bych je na prstech jedné ruky. A vtipné vcelku je, že tito playeři zde obvykle nehází žádné požadavky na změny, jen se v klídku přizpůsobují nastavení a jedou si svoje.
Koukám, než jsem tenhle text napsal, tak toho přibylo...
