Page 9 of 17

Re: Černokněžník

Posted: 13:52 12. Feb 2014
by kucik
Shaman88 wrote: Jenže ty to musíš udělat na jeden průchod, tzn. na začátku neznáš počet přeskoků.
Něco ve smyslu
(1/2 + (1/(c+1)) * Damage, kde c je číslo skoku od 1čky.
Může to udělat na dva průchody a při prvním si jen spočítat NPC.
Imho je ale lepší, aby se dmg snižovalo rovnoměrně bez ohledu na to, kolik postav zasáhne.

Re: Černokněžník

Posted: 13:52 12. Feb 2014
by kokosak
Caehan wrote:No jasně! Bez savu plošný
neni plošný, jen má víc cíílů jak jeden
Caehan wrote: kouzlo dvakrát za kolo neomezeněkrát za den s plným damage, co navíc netrefí spolubojovníky
A to ti nakukal kdo prosimtě? :D Přeskakuje i mezi kamarády.

Re: Černokněžník

Posted: 14:13 12. Feb 2014
by Caehan
kokosak wrote:
Caehan wrote:No jasně! Bez savu plošný
neni plošný, jen má víc cíílů jak jeden
Caehan wrote: kouzlo dvakrát za kolo neomezeněkrát za den s plným damage, co navíc netrefí spolubojovníky
A to ti nakukal kdo prosimtě? :D Přeskakuje i mezi kamarády.
Řetězový blesk je v 9 případech z 10 výhodnější, protože plošná zraňující kouzla se cílí blbě a obvykle je k dispozici jen málo cílů. Řetězový blesk si protivníky vybere sám.

To první a druhé pravidla. To s tím plným damage mi nakual kokosák, zeptej se jeho. To poslední jsem nevědel, fajn vědět.

Možná by stálo za to to srovnat s kouzlem Chain Lightning?

Může přeskočit i na sesilatele? Může přeskakovat i tam a zpátky?

Re: Černokněžník

Posted: 14:21 12. Feb 2014
by kokosak
Caehan wrote:Může přeskočit i na sesilatele? Může přeskakovat i tam a zpátky?
Inu... si zjisti IC :D

ne a ne

Re: Černokněžník

Posted: 14:22 12. Feb 2014
by Caehan
kokosak wrote:
Caehan wrote:Může přeskočit i na sesilatele? Může přeskakovat i tam a zpátky?
Inu... si zjisti IC :D

ne a ne
Si zjišťovat IC nebudu, protože mě to IC nezajímá. Mělo by to být jasně psané v pravidlech. Netvrdím, že musí, ale rozhodně nikomu neblíží, když se to napíše sem.

dík a dík :P

Re: Černokněžník

Posted: 14:24 12. Feb 2014
by Shaman88
kucik wrote:
Shaman88 wrote: Jenže ty to musíš udělat na jeden průchod, tzn. na začátku neznáš počet přeskoků.
Něco ve smyslu
(1/2 + (1/(c+1)) * Damage, kde c je číslo skoku od 1čky.
Může to udělat na dva průchody a při prvním si jen spočítat NPC.
Imho je ale lepší, aby se dmg snižovalo rovnoměrně bez ohledu na to, kolik postav zasáhne.
Já to mám hlavně ten cyklus udělaný špatně, mám to udělané jako plošný s tím že on jen přeskakuje. Aby to byl řetěz tak by to mělo být rekurzivně. Tzn. že poslední cíl může být klidně i daleko...
Jojo ten řetěz je celý špatně....

Edit: Já osobně si myslím že veřejně by mělo být napsáno co nejméně informací, hráči pak nemají žádnou možnost objevovat....

Re: Černokněžník

Posted: 14:28 12. Feb 2014
by Caehan
Je to otázka výhodnosti z hlediska ladění a z hlediska IC. V prvním případ budou o chybách černokněžníka rozhodovat hlavně hráči černokněžníka (dosaďte si jakékoliv jiné povolání), ve druhém budou hráči, co stráví milón hodin čtením pravidel, vědět něco navíc. Jsem tu nějaký pátek a také ta pravidla pro ostatní povolání vesměs neznám. Ale *mohl* bych si je dohledat.

Re: Černokněžník

Posted: 14:37 12. Feb 2014
by Zeerit
Mě hlavně teda přijde že to nefunguje moc jako řetěz, aspoň v těch pár případech co jsem dával trochu pozor. Kouzlo se střelí na hlavní target a z toho to vystřelí paprsky do ostatních okolo.

Re: Černokněžník

Posted: 14:38 12. Feb 2014
by kokosak
No, ona třeba skutečnost, že dmg se zmenšuje, že jsou zasahováni spolubojovníci a podobně muže mít dost zásadní vliv na výběr invoikací a build. A zjistit, že musim čekat další 4 levely na něco použitelnýho nemusí bejt pro někoho moc hezký překvapení.

Re: Černokněžník

Posted: 14:40 12. Feb 2014
by Shaman88
Zeerit wrote:Mě hlavně teda přijde že to nefunguje moc jako řetěz, aspoň v těch pár případech co jsem dával trochu pozor. Kouzlo se střelí na hlavní target a z toho to vystřelí paprsky do ostatních okolo.
Nepleteš si to s kuželem?

Re: Černokněžník

Posted: 14:40 12. Feb 2014
by Shaman88
kokosak wrote:No, ona třeba skutečnost, že dmg se zmenšuje, že jsou zasahováni spolubojovníci a podobně muže mít dost zásadní vliv na výběr invoikací a build. A zjistit, že musim čekat další 4 levely na něco použitelnýho nemusí bejt pro někoho moc hezký překvapení.
To ano, ale nemusí být známy detailní výpočty pro výpočet zranění.

Re: Černokněžník

Posted: 14:43 12. Feb 2014
by kokosak
Shaman88 wrote: To ano, ale nemusí být známy detailní výpočty pro výpočet zranění.
To ne. Stačí napsat, že se zmenšuje :) Nebo se rozhodnout, že se zmenšovat nemá....? *zkouší to* :D

Jen se pak blbě hledaj chyby, když neni dokumentace a člověk neví, jestli je to správně, nebo špatně ;)

Re: Černokněžník

Posted: 14:46 12. Feb 2014
by Zeerit
Shaman88 wrote:
Zeerit wrote:Mě hlavně teda přijde že to nefunguje moc jako řetěz, aspoň v těch pár případech co jsem dával trochu pozor. Kouzlo se střelí na hlavní target a z toho to vystřelí paprsky do ostatních okolo.
Nepleteš si to s kuželem?
Snad ne, protože za 1. sme stáli za Květuš když to do nás prsklo z původního cíle a za 2. dmg byla menší než dmg co šla do původního cíle. (edit: znatelně, původní cíl dostal kolem 30 a my chytli asi 8 dmg nebo tak)

Kokos, co to Květuš používá ? :P

Re: Černokněžník

Posted: 14:51 12. Feb 2014
by kucik
Tak jinak. Řetěz:
1. Je někde IC k tomu kouzlu, aby se mohlo podle toho domyslet, jak to má skákat?
2. Ty esence dělaj co všechno? To dává dodatečnej efekt a jinak to kouzlo mění? Ta copy&paste metoda je fakt strašně nepřehledná.

Re: Černokněžník

Posted: 14:53 12. Feb 2014
by kokosak
Kužel to opravdu není :)