Page 81 of 115

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 11:28 26. Jun 2013
by Aulus
Co jsem se díval, tak mi stačilo 16, abych ho trefil, ale nejsem si jistý, jestli i druhým útokem.

EDIT: A pokud je to v plném rozmezí, tak je ten výpočet 0,8 na 80tou, ne? Jak to může být 4%?

EDIT: A kdyby se to počítalo jenom ten první útok, tak je to pořád 0,8 na 40tou, což je pořád asi 2 setiny procenta.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 12:09 26. Jun 2013
by Barbar321
No, mě se stalo něco obdobného. Potvora měla stejně velký útok jako já obranu.

Jaká je pravděpodobnost, že dvakrát za sebou hodí potvrzenou kritiku na sražení (chápej v hlavním utokem v dalším kole) a zároveň, že moje postava hodí na tyto hody méně než 3 na výcvik? :shock:

Krásná pravděpodobnost, která stojí pěkných pár kiloexpů :cry:

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 13:25 26. Jun 2013
by Caehan
Barbar321 wrote:No, mě se stalo něco obdobného. Potvora měla stejně velký útok jako já obranu.

Jaká je pravděpodobnost, že dvakrát za sebou hodí potvrzenou kritiku na sražení (chápej v hlavním utokem v dalším kole) a zároveň, že moje postava hodí na tyto hody méně než 3 na výcvik? :shock:

Krásná pravděpodobnost, která stojí pěkných pár kiloexpů :cry:
Co znamená, že měla stejný útok, jako ty obranu?
Pokud to znamená, že tvoje AC a její AB byly stejné, potom potvrzovací hod uspěje na 100% a ta šance je (její šance na "critical threat")^2. Šance, že tvá postava hodí, jak říkáš, méně než tři na výcvik (tedy 1 nebo 2... předpokládám) je 1% (otázka je, nakolik je to vypovídající, protože jsi neříkal nic o tom, že by ti trojka snad stačila)

Takže šance takového jevu je alespoň 1:40000 (to je pro kritický na 20, u rozmezí 19-20 je to 1:10000, u rozmezí 17-20 1:2500)... co to znamená? Jednou za zhruba 4000 (resp. 1000 nebo 250) minut boje se to docela dobře může stát. To je jednou za 66 hodin boje (resp. 16.5 hodin, resp. 4.125 hodin) a to předpokládám, že se pokaždé bojuje jen s jednou takovou nestvůrou, když bojuješ s vícero mrchami naráz, je to horší, než se dvěma po sobě.

Takže to je možné... to první se stane jednou za pár měsíců (ale která mrcha tu má rozpětí kritiků jen na dvacítky, že), to druhé se může při intenzivním creepení stát klidně tak jednou za měsíc a to třetí se ti bude stávat častěji, než bys chtěl.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 13:49 26. Jun 2013
by Barbar321
Caehan wrote:...
Omlouvám se za nepřesnost. Jeho útokem byl myšlena hodnota jeho prvního útoku + hod na kostce roven 20-ti (tj. tak jako tak kritika)

S tím výcvikem by se pak s hodem 3 na kostce vyrovnal jeho útok s hodnotou výcviku mé postavy (nevím teď, jestli by postava tedy s trojkou uspěla nebo ještě ne).

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 14:00 26. Jun 2013
by Thurms
Tak nwn kostka dokáže být pěkná mrcha. Někteří by mohli povídat - v dobách náhodných hp tu běhali i tací, co si hodili pětkrát za sebou minimum. Malá ukázka nwn kostky v praxi:

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 14:11 26. Jun 2013
by Caehan
Thurms wrote:Tak nwn kostka dokáže být pěkná mrcha. Někteří by mohli povídat - v dobách náhodných hp tu běhali i tací, co si hodili pětkrát za sebou minimum. Malá ukázka nwn kostky v praxi:
To je pravda, ale velmi často ji hráči dávají za vinu i věci, které by se jim bez ní stávaly stejně.

A ohledně těch životů - záleží na povolání... ta šance není tak mizivá, jak se může zdát, navíc pokud si nenahazovali 5 úrovní těsně za sebou, tak vsadím Pajkynu ruku do ohně za to, že to byla úplně normální náhoda.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 00:47 27. Jun 2013
by innfra
Co když řeknu že jsem tehdá s tomem jsem zabil asi 6nebo 7 lvlů za 1? :lol:
Což už jsem zvažoval, že budu řešit smrtí a nahozením lvlu znova...
Nejkrásnější na tom bylo, jak mě epici se stejným lvlem považovali za lowíka a posílali creepit mimo prahvozd :wall:

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 01:16 27. Jun 2013
by Caehan
innfra wrote:Co když řeknu že jsem tehdá s tomem jsem zabil asi 6nebo 7 lvlů za 1? :lol:
Což už jsem zvažoval, že budu řešit smrtí a nahozením lvlu znova...
Nejkrásnější na tom bylo, jak mě epici se stejným lvlem považovali za lowíka a posílali creepit mimo prahvozd :wall:
Pokud to nebylo v řadě, je to dost dobře možné...

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 02:30 27. Jun 2013
by Prasokralik
Já tohle nikdy neřešil a najednou boo-ya! Rien měl o 100 hp víc.Milé to překvápko.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 15:09 27. Jun 2013
by Pajule
Na staveništi mlha, mrtvoly - velká spousta mrtvol a krve, několik entů, arcidruid a zářící symbol, spousta zraněných..
Do toho přijede postava X a Y: ,,copak se tu stalo?" :wall:

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 15:16 27. Jun 2013
by radekdnb
Nejvíc mě dostala Pajky :D :D :D

*logne do hry a nestačí se ani rozkoukat a přijde mu tell*

Ahoj krtečku, zvu tě na rande, koukej dorazit včas!

:D :D :D

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 15:37 28. Jun 2013
by slencak
Když jsem v městské kašně ulovil Okouna :lol:

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 17:11 28. Jun 2013
by Caehan
Barbar321 wrote:Omlouvám se za nepřesnost. Jeho útokem byl myšlena hodnota jeho prvního útoku + hod na kostce roven 20-ti (tj. tak jako tak kritika)

S tím výcvikem by se pak s hodem 3 na kostce vyrovnal jeho útok s hodnotou výcviku mé postavy (nevím teď, jestli by postava tedy s trojkou uspěla nebo ještě ne).
Eh, čtu to až teď. Mám nutkání říct, že nechápeš, jak ta hra funguje, ale na to nechápu dost tvůj příspěvek. 20 je automatický zásah, ne automatický kritický zásah. Jestli nevíš, zda by trojka stačila, potom máš nejspíš problém s čísly 1 a 2? Já nevím, být na tvém místě, stěžuju si, že jsem umřel a když umřeš, je jedno, jestli to bylo kvůli hodu jenom 3 nebo hodu jenom 15, na celkové šanci na úmrtí se nic nemění.

1 a 2 ve dvou hodech je stejně pravděpodobných, jako 17 a 8 nebo 6 a 4 nebo 20 a 4 nebo co já vím. Já už při hodu přes deset umřel, proč by to mělo být lepší, než umřít při hodu 1?

Takže s dvacítkou se přesně vyrovnala mrcha tvému AC, nebo jak?

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 17:42 28. Jun 2013
by KaTo
Caehan wrote:
Barbar321 wrote:Omlouvám se za nepřesnost. Jeho útokem byl myšlena hodnota jeho prvního útoku + hod na kostce roven 20-ti (tj. tak jako tak kritika)

S tím výcvikem by se pak s hodem 3 na kostce vyrovnal jeho útok s hodnotou výcviku mé postavy (nevím teď, jestli by postava tedy s trojkou uspěla nebo ještě ne).
Eh, čtu to až teď. Mám nutkání říct, že nechápeš, jak ta hra funguje, ale na to nechápu dost tvůj příspěvek. 20 je automatický zásah, ne automatický kritický zásah. Jestli nevíš, zda by trojka stačila, potom máš nejspíš problém s čísly 1 a 2? Já nevím, být na tvém místě, stěžuju si, že jsem umřel a když umřeš, je jedno, jestli to bylo kvůli hodu jenom 3 nebo hodu jenom 15, na celkové šanci na úmrtí se nic nemění.

1 a 2 ve dvou hodech je stejně pravděpodobných, jako 17 a 8 nebo 6 a 4 nebo 20 a 4 nebo co já vím. Já už při hodu přes deset umřel, proč by to mělo být lepší, než umřít při hodu 1?

Takže s dvacítkou se přesně vyrovnala mrcha tvému AC, nebo jak?
Ani já tvému příspěvku nerozumím, jen se zeptám - jsi si vědom, že:
1) 20 je automatický zásah
2) 20 je v rozsahu (nečekaně :mrgreen: ) nutném pro DALŠÍ výpočet kritického zásahu
3) po padnutí "nároku" na kritičák se tento musí potvrdit druhým hodem proti TO daném...eee...výcvikem (nechci googlit, dyžtak mě opravte)

Barbar se udivuje, že NWN kostka v prvním kole hodila 20 a v druhém pak hod v rozmezí 18-20 (kdyby to nehodila, nepotvrdila by nárok na kritičák).

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 17:48 28. Jun 2013
by Prasokralik
Caehan wrote:
Barbar321 wrote:Omlouvám se za nepřesnost. Jeho útokem byl myšlena hodnota jeho prvního útoku + hod na kostce roven 20-ti (tj. tak jako tak kritika)

S tím výcvikem by se pak s hodem 3 na kostce vyrovnal jeho útok s hodnotou výcviku mé postavy (nevím teď, jestli by postava tedy s trojkou uspěla nebo ještě ne).
Eh, čtu to až teď. Mám nutkání říct, že nechápeš, jak ta hra funguje, ale na to nechápu dost tvůj příspěvek. 20 je automatický zásah, ne automatický kritický zásah. Jestli nevíš, zda by trojka stačila, potom máš nejspíš problém s čísly 1 a 2? Já nevím, být na tvém místě, stěžuju si, že jsem umřel a když umřeš, je jedno, jestli to bylo kvůli hodu jenom 3 nebo hodu jenom 15, na celkové šanci na úmrtí se nic nemění.

1 a 2 ve dvou hodech je stejně pravděpodobných, jako 17 a 8 nebo 6 a 4 nebo 20 a 4 nebo co já vím. Já už při hodu přes deset umřel, proč by to mělo být lepší, než umřít při hodu 1?

Takže s dvacítkou se přesně vyrovnala mrcha tvému AC, nebo jak?
Jo, s dvacítkou se přesně vyrovnal jeho AC, tzn. když hodí 20 na zásah trefí se a když zopakuje hod 20 na ohrožení je z toho kritik. NWN kostak je tak laskavá, že jakmile je AC přesně takovéhle, začnou kritiky lítat jak na běžícím pásu