Page 82 of 115

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 18:37 28. Jun 2013
by xxxMajkyxxx
Jsem z těch kritiků a dvacek tady lehce zmaten, proto se pokusím uvést věci na pravou míru.... hod kostkou =20 je automatický zásah vždy i pokud součet útoku není vyšší než AC zasaženého (vyjimkou je Epic Dodge), na druhou stranu hod =1 je neúspěch vždy. Kritický zásah se musí potvrzovat druhým hodem, tedy pokud v obou hodech padne 20, jedná se o automatický kritický zásah (vyjimku opět tvoří feat Epic Dodge).

Jednoduše řečeno, pokud se v prvním hodu trefíš do rozsahu kritiku, nastává druhý hod ve kterém musíš přehodit protivníkovo AC aby kritik padnul.

Výcvik kritiky vůbec neovlivňuje, jedinou obranou před kritikem je vysoké AC, 10 levelů Pale Mastera, tedy imka na kritiky nebo posvěcená kostka, která nehází dvacky.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 18:47 28. Jun 2013
by Aulus
xxxMajkyxxx wrote:Jsem z těch kritiků a dvacek tady lehce zmaten, proto se pokusím uvést věci na pravou míru.... hod kostkou =20 je automatický zásah vždy i pokud součet útoku není vyšší než AC zasaženého (vyjimkou je Epic Dodge), na druhou stranu hod =1 je neúspěch vždy. Kritický zásah se musí potvrzovat druhým hodem, tedy pokud v obou hodech padne 20, jedná se o automatický kritický zásah (vyjimku opět tvoří feat Epic Dodge).

Jednoduše řečeno, pokud se v prvním hodu trefíš do rozsahu kritiku, nastává druhý hod ve kterém musíš přehodit protivníkovo AC aby kritik padnul.

Výcvik kritiky vůbec neovlivňuje, jedinou obranou před kritikem je vysoké AC, 10 levelů Pale Mastera, tedy imka na kritiky nebo posvěcená kostka, která nehází dvacky.
Na Thalii je kritický neúspěch upraven - viz stránky:
Kritický neúspěch
Hod 1 na D20 neznamená na Thalii automatický neúspěch, pokud máte záchraný hod nebo jinou příslušnou vlastnost dostatečně vysoko, uspějete i při hodu 1.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 18:48 28. Jun 2013
by xxxMajkyxxx
Aulus wrote:...
Pro tvoji informaci...systémově tohle platí pouze u kouzel a záchranných hodů. Ne u AB vs AC a kritické zásahy.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 18:51 28. Jun 2013
by Aulus
Aha. Popletlo mě to zařazení v podnadpise "Ostatní", tak jsem myslel, že to platí všeobecně.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 19:03 28. Jun 2013
by slencak
xxxMajkyxxx wrote:Jsem z těch kritiků a dvacek tady lehce zmaten, proto se pokusím uvést věci na pravou míru.... hod kostkou =20 je automatický zásah vždy i pokud součet útoku není vyšší než AC zasaženého (vyjimkou je Epic Dodge), na druhou stranu hod =1 je neúspěch vždy. Kritický zásah se musí potvrzovat druhým hodem, tedy pokud v obou hodech padne 20, jedná se o automatický kritický zásah (vyjimku opět tvoří feat Epic Dodge).

Jednoduše řečeno, pokud se v prvním hodu trefíš do rozsahu kritiku, nastává druhý hod ve kterém musíš přehodit protivníkovo AC aby kritik padnul.

Výcvik kritiky vůbec neovlivňuje, jedinou obranou před kritikem je vysoké AC, 10 levelů Pale Mastera, tedy imka na kritiky nebo posvěcená kostka, která nehází dvacky.
Pukud se nepletu, tak dvacka při ověřovacím hodu na ohrožení se nerovná kritiku. :wink:

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 19:05 28. Jun 2013
by xxxMajkyxxx
slencak wrote:Pukud se nepletu, tak dvacka při ověřovacím hodu na ohrožení se nerovná kritiku. :wink:
Pleteš se....hod 20 v ověřovacím hodu je automatickej úspěch. Dopoučuju vyzkoušet u Orků v Zelených vršcích s low levelem postavou. Ti maj x3 sekery a jejich šaman jim obzvláště dobře nakouzlil kostku...

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 19:06 28. Jun 2013
by Prasokralik
Dvacka při ověřovacím hodu je kritik, pokud je společně s Ab vyšší než AC proti kterému se hází. Z toho ti vyplývá, že postava s vyšším AC než je AB útočníka + 20 je nekritnutelná. Ale díky nwn kostce je jasné, jak to dopadne v situaci, kterou popisuje barbar.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 19:06 28. Jun 2013
by Nalkanar
Aulus wrote:Aha. Popletlo mě to zařazení v podnadpise "Ostatní", tak jsem myslel, že to platí všeobecně.
Je to jak říká Majky. V boji pořád můžeš jedničkou missnout.
slencak wrote:Pukud se nepletu, tak dvacka při ověřovacím hodu na ohrožení se nerovná kritiku. :wink:
Mělo by to být, jak říkáš. Wiki

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 19:07 28. Jun 2013
by Prasokralik
xxxMajkyxxx wrote:
slencak wrote:Pukud se nepletu, tak dvacka při ověřovacím hodu na ohrožení se nerovná kritiku. :wink:
Pleteš se....hod 20 v ověřovacím hodu je automatickej úspěch. Dopoučuju vyzkoušet u Orků v Zelených vršcích s low levelem postavou. Ti maj x3 sekery a jejich šaman jim obzvláště dobře nakouzlil kostku...
Ne, dvacka na threat není automatický kritik.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 19:09 28. Jun 2013
by xxxMajkyxxx
Prasokralik wrote:
xxxMajkyxxx wrote:
slencak wrote:Pukud se nepletu, tak dvacka při ověřovacím hodu na ohrožení se nerovná kritiku. :wink:
Pleteš se....hod 20 v ověřovacím hodu je automatickej úspěch. Dopoučuju vyzkoušet u Orků v Zelených vršcích s low levelem postavou. Ti maj x3 sekery a jejich šaman jim obzvláště dobře nakouzlil kostku...
Ne, dvacka na threat není automatický kritik.
Ne první 20 není automatickej kritik....druhá 20 už ano. První 20 = trefa, druhá 20 = trefa s kritikem

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 19:11 28. Jun 2013
by Prasokralik
Nope, you are wrong.

Když tvé AC je vyšší než součet AB protivníka +20 tak si může dvackovat celej den a kritik nedostaneš.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 19:14 28. Jun 2013
by xxxMajkyxxx
Prasokralik wrote:Nope, you are wrong.

Když tvé AC je vyšší než součet AB protivníka +20 tak si může dvackovat celej den a kritik nedostaneš.
Ok...někdy ti to nascreenuju, abys věděl, že mám pravdu. Sinčule dostala kritik i od skřeta v Dorenu

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 19:16 28. Jun 2013
by Prasokralik
Screen or it never happened.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 19:17 28. Jun 2013
by Shaman88
Prasokralik wrote:Nope, you are wrong.

Když tvé AC je vyšší než součet AB protivníka +20 tak si může dvackovat celej den a kritik nedostaneš.
S jedinou výjimkou a to je pokud útočník používá zbraň bytosti - pařáty či něco tlamu. Tam platí trošku jiné věci.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 20:00 28. Jun 2013
by xxxMajkyxxx
Tak oprava....v případě testu boje PC vs PC opravdu 20 20 nebyl automatickej kritik.....nedokážu si potom vysvětlit ten kritik od skřeta.... Díky slencakovi za test.