Page 2 of 6

Re: Omezeni Summonu

Posted: 12:16 13. Jun 2008
by Awadar
No ohledně toho utrhnutí summona by snad neměl být problém – pokud nemáš skill 100 % tak se může utrhnout – tak nastavte jako maximální skill třeba 80% a je to(nevím jak je to proveditelný, ale myslím, že by to šlo)

Re: Omezeni Summonu

Posted: 12:21 13. Jun 2008
by nomis_b
Awadar wrote:No ohledně toho utrhnutí summona by snad neměl být problém – pokud nemáš skill 100 % tak se může utrhnout – tak nastavte jako maximální skill třeba 80% a je to(nevím jak je to proveditelný, ale myslím, že by to šlo)
Hm, no ale treba utrhnuty elemental smrti nema TS dovedes si predstavit, ze by si po ceste do Ivory nasel na ceste 3 takove elementaly ?Jeden ti zruinuje Ivory ani nemrknes... Ne utrhnuti urcite, ale vyvolavani pres skill zrusit, ci zrusit summony lvlu 10+
btw, mne se ta knizka vyvolavani libi, ze si clovek muze zvolit jakou potvoru vyvola, je tam velka rozmanitost a kazda se hodi do jine situace. Proto bych treba zrusil jen ten kruh 10+ , ci to utrhnuti daval na nejakem tom DC ale na cem zavisle?, na lvlech kouzelnika, na jeho zamereni ?

Re: Omezeni Summonu

Posted: 12:50 13. Jun 2008
by Daanri
Dat to ako hod na vuli + naky bonus za lvl kuzelnika, povedzme za kazde 2-3lvl (alebo ine cislo, zalezi od toho ake budu cielove cisla) +1 do hodu + naky bonus sa zameranie na kuzla, skolu kuzla, a u klerika domenu animal. To by malo podla mna stacit. Cielove cisla nastavit tak aby u tych silnejsich summonov bola vzdy naka sanca u utrhnutie.

Re: Omezeni Summonu

Posted: 12:58 13. Jun 2008
by Awadar
No já taky nejsem proti tomu zrušit summon 10+, jen jsem navrhl dle mého nejednoduší způsob jak udělat to utrhnutí.

Re: Omezeni Summonu

Posted: 13:06 13. Jun 2008
by kucik
Daanri wrote:Dat to ako hod na vuli + naky bonus za lvl kuzelnika, povedzme za kazde 2-3lvl (alebo ine cislo, zalezi od toho ake budu cielove cisla) +1 do hodu + naky bonus sa zameranie na kuzla, skolu kuzla, a u klerika domenu animal. To by malo podla mna stacit. Cielove cisla nastavit tak aby u tych silnejsich summonov bola vzdy naka sanca u utrhnutie.
Jop. A pak teda oidke ceho stanovit DC toho hodu. Zacal bych zase levelem potvory + mozna její vůle (měla by to být možná spíš inteligence, ale na ability není zrovna nejlepší házet).

Stejně by bylo nejhezčí, kdyby při kritickym neúspěchu potvora ovládla castera a ten by jí musel poslouchat. :twisted: Škoda, že to nejde.

Re: Omezeni Summonu

Posted: 13:09 13. Jun 2008
by pepa48
muj názor je ten, že by se měl ten skill zrušit a mág/klerik by vůbec neměl bez zaměření někoho silnějšího vůbec povolat... a to že někdo nejede čistého klerika nebo mága se nemůže divit, že na jeho level ten summon je prostě slabej

Re: Omezeni Summonu

Posted: 13:18 13. Jun 2008
by photter
já měl zato, že to už je jasný - o lvlu summona rozhoduje casterlvl a navíc u každýho summona možnost utržení přes souboj vůlí nebo je to jinak ?

Re: Omezeni Summonu

Posted: 13:26 13. Jun 2008
by kucik
photter wrote:já měl zato, že to už je jasný - o lvlu summona rozhoduje casterlvl a navíc u každýho summona možnost utržení přes souboj vůlí nebo je to jinak ?
Eště se to musí odhlasovat. :mrgreen:

Re: Omezeni Summonu

Posted: 13:27 13. Jun 2008
by Theo
:shock: Ajeje, tak to mal RES pravdu .. to vdaka tomu je kuzelnik furt najsilnejsi .. a ja sa tak cudoval ako je to mozne .. :shock:

... inak suhlasim z pepom .. ja bol vzdy vtom ze cez ten skill si len mozem vybrat co chcem povolat, a nie ze urcuje aku silnu potvoru vyvolam :shock:

Re: Omezeni Summonu

Posted: 13:43 13. Jun 2008
by nomis_b
to Theo:
ty blahovy.. a jak by dalo nejake zvire mitriloveho golema?? :wink:

Re: Omezeni Summonu

Posted: 00:11 14. Jun 2008
by Kiri
nomis_b wrote:to Theo:
ty blahovy.. a jak by dalo nejake zvire mitriloveho golema?? :wink:
mam pocit ze uplne v pohode :D

Re: Omezeni Summonu

Posted: 01:23 14. Jun 2008
by DenGrasse
nějaké nápady k summonům

1) možnost utrhnutí summona: caster hází k20+casterlvl(zaměřený mág+klerik příslušné domény)/polovina casterlvl.(nezaměřený mág+klerik nepříslušné domény).+will save proti summonlvl.+summonkruh... nebo tak...
2) vyvolávat vysoké summony komponentově, tzn. na vyvolání spotřebovat nějaký (obtížně dostupný) komponent...
3)vyvlávat vysoké summony rituálně, tzn. až po použití nějaké "vyvolávací soupravy", při jejímž použití by třeba nakreslil na zem magický kruh atd.

PS: města a vesnice by měla mít nějakou magickou ochranu (třeba odsumonovávací zóny), aby se předešlo přehmatům...

Re: Omezeni Summonu

Posted: 01:35 14. Jun 2008
by igor
A co ten Pepovo návrh, mě přišel docela good a co sem slyšel tak s nim souhlasil i DM team... tak to sem někdo postněte pls.

Re: Omezeni Summonu

Posted: 16:31 14. Jun 2008
by pepa48
pepa48 wrote:takže návrh: zrušit kompletně skill povolávání... knihy bych nechal ať má každej možnost si povolat jakou chce potvoru ale jen na tom danym kruhu odpovídajícím kruhu kouzla (může bejt na nějakou pevně danou pravděpodobnost, bez pravděpodobnosti by se vyvolal náhodnej summon) a navíc dát šanci 10% za feat zaměření na vyvolávání, silnější zaměření a doménu zvířata na to, aby se povolal summon o 1 kruh vejš ...to znamená, že klerik co si veme 2 featy a tu doménu, bude mít 30% na to, že vyvolá silnějšího summona o 1 kruh

tim pádem ten, kdo se na to zaměří, bude mít relativně přístupnej 10. kruh..ostatní by měli smůlu

Re: Omezeni Summonu

Posted: 17:50 14. Jun 2008
by kucik
Me se na tomhle nelibi jedna vec. Totiz ze neni jiste, co vyvolas. Navic tim, ze si vyberes zamereni, tu nejistotu vlastne jen zvysis. Ano, muzes nahodou vyvolat summona silnejsiho kruhu, ale co kdyz prave v te chvili chces toho nizsiho summona, ktery ma treba specificke vlastnosti, ktere zrovna potrebujes?

Pokud tam ma byt nahodne, co vyvolas, tak jen v pripade nejakeho kritickeho neuspechu. Je ale otazka, jestli a proc neco takoveho zavadet.